Fullscreen reklama na Rootu

Anonymous

Re: Fullscreen reklama na Rootu
« Odpověď #15 kdy: 23. 03. 2011, 11:50:30 »
podľa mňa je to neuveriteľne jednoduché - ak niekde uvidím reklamy napríklad na prací prášok A, tak okamžite kúpim prací prášok B. Ktokoľvek, kto je schopný otravovať fakt hlúpymi reklamami si koleduje o to, aby aj verní používatelia ich výrobkov išli ku konkurencii.
Zhodou nahod som zamestnancom firmy A, ktora tu ma svoju reklamu. Znamena to ze mam podat vypoved a prejst k firme B?

Znamena to, ze byste mel firme A rici, ze tudy cesta nevede


EEK EEK

Re: Fullscreen reklama na Rootu
« Odpověď #16 kdy: 23. 03. 2011, 15:29:57 »
taky bych to tak rekl, proste reklama na produkt A, kdyz je nechutne vtirava ve mne vyvola reakci kdy koupim produkt B. A kdybych tam pracoval? stydel bych se za to ze reklama na produkt A je tak otravna.

Sten

Re: Fullscreen reklama na Rootu
« Odpověď #17 kdy: 23. 03. 2011, 15:47:55 »
víc se s tím dělat asi nedá

Teď už asi ne. Teď už je pozdě, spousta lidí si nainstalovala AdBlock (nebo ho zapnula pro Roota) a očekávám, že vám zisky z reklamy naopak poklesnou.

Mě by spíš zajímalo, kdo o tom rozhodl, že se na něco takového zadavateli vůbec kývne, protože (pokud měl alespoň trochu přehled o webových technologiích) mu muselo být přeci naprosto jasné, jak to dopadne.

Re: Fullscreen reklama na Rootu
« Odpověď #18 kdy: 23. 03. 2011, 16:01:19 »
V práci mám jeden počítač, naštvane som klikol na tlačítko X, ani neviem, čo tam bolo. Doma na notebooku to isté, večer som si zapol desktop a pred návštevou root.cz som zapol adblock. To je všetko k tejto téme.

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Fullscreen reklama na Rootu
« Odpověď #19 kdy: 23. 03. 2011, 16:44:18 »
Predpokladam ze za ni dostala redakce taky slusne zaplaceno. Penize jsou penize a o ty jde vzdycky az na prvnim miste s tim nikdo nic neudela. Taky my to pripomina par let starou kauzu s reklamou na microsoft zde na rootu a na horliva prohlaseni konkurencniho serveru, ze k necemu takovemu se nikdy nesnizi na serveru o linuxu :).


Re: Fullscreen reklama na Rootu
« Odpověď #20 kdy: 23. 03. 2011, 18:57:23 »
Pokusím se na to všechno nějak jednoduše odpovědět:
  • Redakce z toho peníze samozřejmě má, ale absolutně netuším kolik; dostáváme svůj redakční rozpočet a od finančních toků a reklamních zakázek ve firmě jsme (naštěstí) striktně odděleni.
  • Doba je každopádně taková, že jsme po všeobecně známé ekonomické recesi, kdy médiím klesly příjmy o 30 až 40 %.
  • Nás to nijak dramaticky na kolena nesrazilo (jak vidíte, vycházíme), ale přesto jsme pokles zaznamenali a museli jsme se podle toho zařizovat.
  • V takové situaci si nemůžete dovolit být striktně zásadoví, protože kdybyste odmítli flashovou reklamu, větší formáty a animované reklamy, tak to můžete zavřít.
  • Tahle konkrétní reklama dodržuje pravidla SPIRu - dá se zavřít a do cookie se uloží poznámka o zavření; reklama se proto uživateli objeví jednou denně.
  • Blokování reklamy je samozřejmě nepříjemné a má reálné dopady, ale těžko s tím něco zmůžeme, je třeba plakat u zadavatelů reklamy, kteří reklamu dodávají jako zakázku: tady máte A, chceme to zobrazit jako B a dáme vám za to C - berte nebo nechte být.

Re: Fullscreen reklama na Rootu
« Odpověď #21 kdy: 24. 03. 2011, 06:48:00 »
Připojuji se k nevyhlášené petici za zrušení fullscreen reklamy ... Prosím, zkuste najít jiný způsob.

Na hlavní stránce se postupně objevuje více a více reklamy. Nelíbí se mi to (nepřehlednost), ale tak nějak si na to člověk zvykne a chápe její nutnost.
Ale fullscreen proklik uživatele opravdu znechutí a otráví. Opravdu chcete aby toto byl první dojem který si čtenář udělá?

Inkvizitor

Re: Fullscreen reklama na Rootu
« Odpověď #22 kdy: 24. 03. 2011, 07:53:38 »
Tohle mně osobně vadí méně, než poloprůhledné "špatné" příspěvky v diskusích. Likvidace flashové celostránkové reklamy je otázka jednoho clicku, neergonomické diskuse straší pořád.

Smokie

Re: Fullscreen reklama na Rootu
« Odpověď #23 kdy: 24. 03. 2011, 08:03:02 »
Připojuji se k nevyhlášené petici za zrušení fullscreen reklamy ... Prosím, zkuste najít jiný způsob.

Na hlavní stránce se postupně objevuje více a více reklamy. Nelíbí se mi to (nepřehlednost), ale tak nějak si na to člověk zvykne a chápe její nutnost.
Ale fullscreen proklik uživatele opravdu znechutí a otráví. Opravdu chcete aby toto byl první dojem který si čtenář udělá?
Zase az tak by som to nedramatizoval. Mne sa fullscreen reklama tiez nepaci, ale zase nemozem povedat, ze by som bol znechuteny a otraveny z kazdeho webu, na ktorom taku reklamu najdem. Takze pan Vodolan, hovorte sam za seba.

michal

Re: Fullscreen reklama na Rootu
« Odpověď #24 kdy: 24. 03. 2011, 08:25:08 »
no vcera kdyz se mi tato reklama zobrazila poprve, tak jsem jeste zaskripel zuby a neresil jsem to, od te doby jsem na rootu byl 3x a pokazde se mi to zobrazilo, vcetne dneska. takze rychly odkaz na liste firefoxu mnenim z root.cz na abclinuxu.cz, tam snad zadne fullscreen reklamy nemaji.

Smokie

Re: Fullscreen reklama na Rootu
« Odpověď #25 kdy: 24. 03. 2011, 09:24:44 »
Chcem vidiet kolko z tych, ktori tu teraz kricia ako odchadzaju sa sem aj naozaj uz nikdy nevratia :D

Kristofer

Re: Fullscreen reklama na Rootu
« Odpověď #26 kdy: 24. 03. 2011, 09:28:38 »
Michal: Pořiď si moderní prohlížeč a zapni si cookies, mě se to zobrazilo jen jednou, uložilo si cookie a mám klid. Zas takové drama to fakt není.

Re: Fullscreen reklama na Rootu
« Odpověď #27 kdy: 24. 03. 2011, 09:33:33 »
... mě se to za dva dny zobrazilo třikrát a cookie mám zapnuto a firefox 4

Re: Fullscreen reklama na Rootu
« Odpověď #28 kdy: 24. 03. 2011, 09:39:14 »
V případě, že je nastaveno při ukončení prohlížeče smazání cookies, tak se zobrazí i vícekrát za den.

By mě dost zajímalo kolik % uživatelů na tomto serveru používá adblock nebo jiné blokování reklam.

marwyn

Re: Fullscreen reklama na Rootu
« Odpověď #29 kdy: 24. 03. 2011, 10:56:37 »
Tak jsem teda dneska zapnul adblock a je klid.