Fullscreen reklama na Rootu

Re: Fullscreen reklama na Rootu
« Odpověď #75 kdy: 24. 03. 2011, 20:10:47 »
Tie skolenia, support atd. uz predsa open source niesu a nemozu byt pretoze to nieje software. Je to ako keby si chcel povedat ze nejaky zaujmovy kruzok v ktorom sa uci linux je open source a preto ho mozem dalej volne sirit. :) Jasne pridem si z duplikatorom skopiruje budovu aj vyucujucich a potom ich skopirujem do svojho mesta aby som to mal blizsie ;D Ale napr. taky web je software a preto sa myslienkami slobodneho softwaru riadit moze.
Dalsia hlupost. Open source sa nevztahuje iba na software... Neviem kde si toto nasiel.
Open Source ako taky sa vztahuje len na software. Source totiz znamena zdrojovy kod a okrem softwaru nema zdrojove kody nic. Samozrejme moze byt napr. kniha sirena pod slobodnou licenciou (GPL, ...) ale to nieje open source ale proste kniha sirena pod slobodnou licenciou.


Re: Fullscreen reklama na Rootu
« Odpověď #76 kdy: 24. 03. 2011, 20:15:40 »
Co ma prosim ta platenie za nezobrazenie reklamy spolocne so zasadami open source? Ty sa mi snad snivas...
Tusim vyvolavam burlive emocie u diskutujucich ;D

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Fullscreen reklama na Rootu
« Odpověď #77 kdy: 24. 03. 2011, 20:18:00 »
to karlos:
No je pravda, ze Total Commander uz jsem notnou dobu nevidel takze se mozna neco zmenilo, ale co si pamatuju, tak to byl shareware s otravnýma čísilkama kde člověk musel kliknout na tlačítko 1-3 podle toho které se mu zobrazilo. Když si koupil licenci na webu tak tahle otravná featura zmizela, což přesně vystihuje princip "kdyz nechces klikat tak si me kup". Nevím, třeba se pletu a má licenci jinou a budu rád, když mi ji vysvětlíš ale mně to připadá jako nádherný příklad výše zmíněného modelu placení za web bez reklamy.

to Petr Krčmář:
Je jasné, a již několikrát jsem i zmínil, že na placený obsah webu je československá obec příliš malá a ještě navíc by to bylo omezeno specializací webu o který se jedná. Mně třeba reklamama všeobecně vůbec nevadí, ba naopak. Co se týče reklamy o které je tu řeč, tam se musím přiznat že ačkoliv sem na root chodím téměř denně a to několikrát, tak jsem jí ještě neviděl :). Připadám si tak ochuzen a trošku vytržen z kontextu. Nicméně co se týče reklamy všeobecně, tak na rootu je řešena vcelku elagantně a pro mně absolutně nerušivě. Já se naučil na webu reklamy tak nějak považovat za součást a už mě ani neruší. Naopak mě a dalším čtenářům dává možnost mít ten obsah zdarma, a vědět, že se jen takzvaně nepasu na cizí práci člověka který to dělá úplně zadarmo jako nějaký otrok. Když už tedy ne nějak jinak, tak alespoň nějakou zpětnou vazbou pro redakci se můžeme spolupodílet na dalším utváření webu, který máme asi všichni rádi, jinak bysme si asi nestěžovali a šli prostě o dům dál.

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Fullscreen reklama na Rootu
« Odpověď #78 kdy: 24. 03. 2011, 20:24:35 »
to Michal Štrba:
source neznamená zdrojový kód anóbrž zdroj jako takový, open source může být třeba i minerální pramen někde v horách, který je taky zdarma pro všechny co se tam příjdou napít. Jakmile nějaká společnost začne tu vodu stáčet, balit, exportovat a prodávat, bude to stále open source, protože k tomu prameni můžeš kdykoliv jít, a vodu si tam zadarmo natočit. Pokud si chceš ovšem ušetřit cestu x km a užívat si pramenitou vodu s pohodlí domova tak si prostě yaplatíš za balenou vodu.

Re: Fullscreen reklama na Rootu
« Odpověď #79 kdy: 24. 03. 2011, 20:29:31 »
to Michal Štrba:
source neznamená zdrojový kód anóbrž zdroj jako takový, open source může být třeba i minerální pramen někde v horách, který je taky zdarma pro všechny co se tam příjdou napít. Jakmile nějaká společnost začne tu vodu stáčet, balit, exportovat a prodávat, bude to stále open source, protože k tomu prameni můžeš kdykoliv jít, a vodu si tam zadarmo natočit. Pokud si chceš ovšem ušetřit cestu x km a užívat si pramenitou vodu s pohodlí domova tak si prostě yaplatíš za balenou vodu.
To myslim nieje velmi dobre vystihnute. Source by v pripade vody neznamenalo jej pramen ale skor zlozenie. Vtedy by bola voda "open source" ;) Potom by ju kazdy mohol "odkukavat" a robit si doma rovnaky, pripadne ju vylepsit a robit si lepsiu (samozrejme musel by mat na to prostriedky, rovnako ako ked chce niekto upravovat zdrojovy kod tak musi mat minimalne pocitac a nejake programatorske zrucnosti).


Smokie

Re: Fullscreen reklama na Rootu
« Odpověď #80 kdy: 24. 03. 2011, 20:30:22 »
Tie skolenia, support atd. uz predsa open source niesu a nemozu byt pretoze to nieje software. Je to ako keby si chcel povedat ze nejaky zaujmovy kruzok v ktorom sa uci linux je open source a preto ho mozem dalej volne sirit. :) Jasne pridem si z duplikatorom skopiruje budovu aj vyucujucich a potom ich skopirujem do svojho mesta aby som to mal blizsie ;D Ale napr. taky web je software a preto sa myslienkami slobodneho softwaru riadit moze.
Dalsia hlupost. Open source sa nevztahuje iba na software... Neviem kde si toto nasiel.
Open Source ako taky sa vztahuje len na software. Source totiz znamena zdrojovy kod a okrem softwaru nema zdrojove kody nic. Samozrejme moze byt napr. kniha sirena pod slobodnou licenciou (GPL, ...) ale to nieje open source ale proste kniha sirena pod slobodnou licenciou.
Skutocne? A co blueprinty? Schemy? A podobne. Open source sa ani zdaleka nevztahuje len na SW. Na to zabudni.

Smokie

Re: Fullscreen reklama na Rootu
« Odpověď #81 kdy: 24. 03. 2011, 20:32:21 »
to Michal Štrba:
source neznamená zdrojový kód anóbrž zdroj jako takový, open source může být třeba i minerální pramen někde v horách, který je taky zdarma pro všechny co se tam příjdou napít. Jakmile nějaká společnost začne tu vodu stáčet, balit, exportovat a prodávat, bude to stále open source, protože k tomu prameni můžeš kdykoliv jít, a vodu si tam zadarmo natočit. Pokud si chceš ovšem ušetřit cestu x km a užívat si pramenitou vodu s pohodlí domova tak si prostě yaplatíš za balenou vodu.
To myslim nieje velmi dobre vystihnute. Source by v pripade vody neznamenalo jej pramen ale skor zlozenie. Vtedy by bola voda "open source" ;) Potom by ju kazdy mohol "odkukavat" a robit si doma rovnaky, pripadne ju vylepsit a robit si lepsiu (samozrejme musel by mat na to prostriedky, rovnako ako ked chce niekto upravovat zdrojovy kod tak musi mat minimalne pocitac a nejake programatorske zrucnosti).
A co ti v tom brani? Tu vodu si nalejes a urobis jej rozbor. A zrazu mas jej zlozenie...

Re: Fullscreen reklama na Rootu
« Odpověď #82 kdy: 24. 03. 2011, 20:36:21 »
A co ti v tom brani? Tu vodu si nalejes a urobis jej rozbor. A zrazu mas jej zlozenie...
Nezda sa ti ze trollujes? Predsa si sem napisal ako ziskas zlozenie, teda nieco uplne od veci len aby si provokoval. Ja som napisal co je ten source v pripade vody.
Inak myslim ze tato diskusia uz nikam nesmeruje, nebolo by od veci zamknut.

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Fullscreen reklama na Rootu
« Odpověď #83 kdy: 24. 03. 2011, 20:36:51 »
to Michal Štrba:
Ba naopak to vystihuje úplně přesně. Ty tvoje zdrojové kódy taky většinou nejsou elementární ale dají se dále rozložit na kód strojový no a co se týče toho odkoukávání, tak jedním takovým odkoukatelem co si jí upravil a udělal lepší byl například John Dock Pemberton.

Re: Fullscreen reklama na Rootu
« Odpověď #84 kdy: 24. 03. 2011, 20:48:30 »
to Michal Štrba:
Ba naopak to vystihuje úplně přesně. Ty tvoje zdrojové kódy taky většinou nejsou elementární ale dají se dále rozložit na kód strojový no a co se týče toho odkoukávání, tak jedním takovým odkoukatelem co si jí upravil a udělal lepší byl například John Dock Pemberton.
Vystihol to asi takto:
A: Z ryb sa da jest len maso.
B: Blbost. Da sa jest cela ryba. Jednoducho si z nej vyberiem kosti.

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Fullscreen reklama na Rootu
« Odpověď #85 kdy: 24. 03. 2011, 20:52:23 »
Upřímně řečeno tohle jsem moc nepochopil... Můžeš mi to nějak osvětlit?

Re: Fullscreen reklama na Rootu
« Odpověď #86 kdy: 24. 03. 2011, 20:56:43 »
Upřímně řečeno tohle jsem moc nepochopil... Můžeš mi to nějak osvětlit?
Jasne. Ja som povedal ze source vody je jej zlozenie (analogia: Z ryb sa da jest len maso.). On povedal ze to nieje pravda (teda ze source nieje zlozenie) pretoze zlozenie mozem ziskat tak ze urobim rozbor (analogia: Blbost. Da sa jest cela ryba. Jednoducho si z nej vyberiem kosti.). Teda podla tohto vyjadrenia by sme mohli tvrdit ze prekompilovana binarka je vlastne zdrojovy kod, pretoze si (napr. ked je to napisane v C#) hodim do dekompileru a mam zdrojovy kod.

Pavel 'TIGER' Růžička

Re: Fullscreen reklama na Rootu
« Odpověď #87 kdy: 24. 03. 2011, 21:22:18 »
Uffff, co jsem to zase rozpoutal? Pánové, dobře, já se rootu zase přizpůsobým, zvyknu si na další možnosti reklam a nikam neodejdu :-D Nicméně ten účet bych stejně rád zrušil, protože stejně se nepřihlašuji a jak jste si mohli všimnout, tak již několik let přispívám do fóra anonymně. ;-)

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Fullscreen reklama na Rootu
« Odpověď #88 kdy: 24. 03. 2011, 21:27:27 »
Promin ale ta tvoje analogie saha za hranice meho chapani a trochu stracim poneti o tom, kde se tento smer diskuze tyka puvodniho tematu.

to Pavel 'TIGER' Růžička:
Ja myslim ze se ti to povedlo velice slusne:). Skoda jen, ze neni takovychle diskuzi vice.

Smokie

Re: Fullscreen reklama na Rootu
« Odpověď #89 kdy: 24. 03. 2011, 21:37:41 »
Upřímně řečeno tohle jsem moc nepochopil... Můžeš mi to nějak osvětlit?
Jasne. Ja som povedal ze source vody je jej zlozenie (analogia: Z ryb sa da jest len maso.). On povedal ze to nieje pravda (teda ze source nieje zlozenie) pretoze zlozenie mozem ziskat tak ze urobim rozbor (analogia: Blbost. Da sa jest cela ryba. Jednoducho si z nej vyberiem kosti.). Teda podla tohto vyjadrenia by sme mohli tvrdit ze prekompilovana binarka je vlastne zdrojovy kod, pretoze si (napr. ked je to napisane v C#) hodim do dekompileru a mam zdrojovy kod.
Sorry, ale trollujes ty. To, ze z ryby vyberies kosti nie je analogia rozboru vody predsa. Analogia rozboru vody je popisanie anatomie ryby.