Hraní her mimo Windows 10

cjcjd

Re:Hraní her mimo Windows 10
« Odpověď #30 kdy: 04. 09. 2018, 23:03:17 »
Pan je velkej naivista ... minuly tyden, jeden ze zamestnancu dorazil s dotazem, jak ma nainstalovat ovladace na win 10 na nove zakoupenem HW (zadnej spesl HW) .... kdyz mu nefunguje ... sit. Pricemz dotcenej HW ma 2x eth(realtek+intel) + 1x wifi a nefunguje z toho nic.

Reseni? Vrazil sem mu do ruky live USBcko tuxe, nastartovalo, jely sitovky vsechny, postahoval ovladace, a pak u pivka svorne nadaval na ty kokoty v M$.
...
Jo ty budes ten odbornik co "nahazuje tuxe" ... chapes, ze ovladace vetsinou dodava vyrobce a nadavat na windows je tim padem mimo? Mehlede na fakt, ze obecne linux ma s ovladaci na novy hw rozhodne vic problemu nez windows ... i kdyz tvuj anonymni pripad to nepotvrdil.


cjcjd

Re:Hraní her mimo Windows 10
« Odpověď #31 kdy: 04. 09. 2018, 23:11:25 »
... Teď už mám PS4 Pro, která hry ve Full HD rozhýbe velice slušně a nemusím doma držet velký desktop, stačí mi notebook v dokovačce.
ps4 je bezpredmetna historie, pro  verzi mozna ale v detailech za pc kulha - rozliseni neni vsechno.  ... viz milion videi na youtube.

Ono vyhoda pc je taky lepsi moznosti ruznebo patchovani a modovani. To neni pro kazdeho, ale spousta her se tim necha hodne vylepsit.

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Hraní her mimo Windows 10
« Odpověď #32 kdy: 04. 09. 2018, 23:20:27 »
[...[VGA passthrough[...]
.. jo a pak tam da ten windows 10 ::)
pokud se nevyda cestou "Hraju hry jen v GNU/Linux, nativni, v Steam (+ Proton)", tak ano, to KVM s VGA passthrough da W10, nicmene:
- primarni system bude stale open-source GNU/Linux
- nebude muset provadet reboot do "DualBoot W10"
- nebude resit problemy s W10 jako primarniho systemu, ale jen pripadne problemy jako herniho systemu, k tomu mu pomuze KVM kde bude mit moznost regulerniho oneclick/okamziteho snapshotu s moznosti vraceni

mikrom

Re:Hraní her mimo Windows 10
« Odpověď #33 kdy: 04. 09. 2018, 23:25:25 »
...
Já se poté, co jsem před cca 15 lety měsíc v hraní her - a zanedbával vše ostatní rozhodl, že už ani jedna hra. Takže 15 let jsem nehrál žádnou hru, a upřímně mi to ani nijak nechybí.
...
Ja podobne.
Hranie je zbytocna strata casu ... ale to si clovek uvedomi asi az s pribudajucim vekom.

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Hraní her mimo Windows 10
« Odpověď #34 kdy: 04. 09. 2018, 23:35:32 »
Jo ty budes ten odbornik co "nahazuje tuxe" ... chapes, ze ovladace vetsinou dodava vyrobce a nadavat na windows je tim padem mimo? Mehlede na fakt, ze obecne linux ma s ovladaci na novy hw rozhodne vic problemu nez windows ...
ty budes ten "odbornik" co hlasa ze:
- za problemy s ovladaci ve Windows nemuzou Windows, ale vyrobci HW
- za problemy s ovladaci v GNU/Linuxu muze GNU/Linux, nikoliv vyrobce HW


j

Re:Hraní her mimo Windows 10
« Odpověď #35 kdy: 05. 09. 2018, 08:34:30 »
Jo ty budes ten odbornik co "nahazuje tuxe" ... chapes, ze ovladace vetsinou dodava vyrobce a nadavat na windows je tim padem mimo? Mehlede na fakt, ze obecne linux ma s ovladaci na novy hw rozhodne vic problemu nez windows ... i kdyz tvuj anonymni pripad to nepotvrdil.
To je zajimavy ty hovadko, ze v tom tuxovi, do kteryho vyrobce zadnej ovladac nedodal, to funguje vid? Asi zazrak. Za 30 let se mi NIKDY nestalo, ze by v tuxovi nefungovala sit.

A vubec nejlepsi je ty kretene, kdyz se userovi vnuti "upgrade systemu zdarma" ... a ze zcela fukcnich w7 se mu stanou zcela nefunkcni w10, protoze to nenajde dokonce ani disk.

Radovan.

Re:Hraní her mimo Windows 10
« Odpověď #36 kdy: 05. 09. 2018, 11:03:41 »
chapes, ze ovladace vetsinou dodava vyrobce a nadavat na windows je tim padem mimo?
Jistě, tohle tady už roky hlásal jeden blábolofil, který na rozdíl od tebe aspoň psal česky s diakritikou a bez hrubek.

Jenže ty ovladače jsou "podepsané" od M$, navíc si tam Widle při aktualizaci naserou svoje novější, i když jim to zakážeš! A potom ještě bezpečnostní záplatou na díry Intelu bricknou miliony W7 jenom proto, že jedou na AMD...

Phi

Re:Hraní her mimo Windows 10
« Odpověď #37 kdy: 05. 09. 2018, 12:49:00 »
Ušetřil bych si nervy a koupil si konzoli. PS4 nebo Switch.

Re:Hraní her mimo Windows 10
« Odpověď #38 kdy: 05. 09. 2018, 13:48:23 »
Pokud ti jde o aktualizace W10, aby se ti pořád něco nerozes*alo, tak pokud nemáš W10 Home, tak přes gpedit.msc aktualizaci vypnout a máš pokoj..
Bohuzial mam home... a viac MS nedam uz ani cent... co som skusal rozne navody, tak si to po case samo aktualizacie zapne a som tam kde predtym...

c) kupa noveho pc, kde snad bude podpora windows10 na 100%...
Pan je velkej naivista ...
to je jasne... bez naivity sa neda MS produkty pouzivat...  :)

sucasna HD7850 mi pod debianom 9 nejde
To se mi nezdá, co by tam měl být za problém?
Akoze ona funguje v pohode pod open ovladacmi na 9-tke. Na debian 8 a nizsich mi dokonca slapali aj uzavrete ovladace priamo od AMD, nieco som aj odohral pod linuxom (cez steam, aj cez playonlinux, a path of exile som hral celkom obsotjne cez wine)... na 9-tke ale niesu uz uzavrete ovladace a pod open ovladacmi su hry nehratelne... neuveritelne lagy, sekanie a nizky vykon... nejake drobnejsie 2d hry sa daju hrat v pohode (napr. shadowrun returns) ale ETS2 ci Team Fortress 2 absolutne nehratelne - pritom predtym (na uzavretych) isli uplne perfektne... (a na widlach moja grafika zvlada tieto hry na 3 monitoroch), cize tak nejako...

Ohladom konzol: rozumiem, ze niekomu to moze vyhovovat, ale pre mna je to fakt nemozne (este viac ako win10)...
Ohladom win10: mal som s nim tolko problemov, ze to je snad horsie ako za cele obdobie co som pouzival rozne verzie windows (od 3.1!), ako som pisal v prvom prispevku, nechcem tu pisat sloh o tom co vsetko mi ten system robi, prosto chcem ho nejak nahradit a o tom mala byt tema...

Presiel som si vase posty a vyslo mi, ze najlepsie bude asi taketo riesenie:

- dat tam dual-boot debian, win7
- urobit si zalohu funkcnej win7 particie - ak by boli nejake problemy obnovim zalohu => iba systemu. Hry som si ulozil na disk v usb ramceku, ktory odpajam pripajam podla potreby (lebo win10 mi pri prechode na novsiu verziu zmazal komplet vsetky disky v pc, tak som to takto obisiel :D), ostatne neherne data mam samozrejme na inom fyzickom pc + zaloha inde...
- na sviatky si kupim novu graficku kartu, ktora bude mat dobru funkcnost pod linuxom a opat skusim hry pod tuxom skrz ten proton+steam+playonlinux...

Imho asi najlepsie co sa tu da urobit... nieco odohram na tuxovi, co nepojde na win7, a zbytok co si neda nijako povedat prosto hrat nebudem... a do buducna sa uvidi ci win10 pojde uplne do zadeke, alebo ich osvieti duch sväty...

Inak diky za pripomienky a posty... teraz tu mozte vklude rozbehat flame ktory system ma horsie drivre a kto za to moze...  ;D
« Poslední změna: 05. 09. 2018, 13:52:26 od Linquerin »
Vy ste windowsáci, ja už nie... Čo bolo, to bolo. Terazky som Linuxák.

ttxx

Re:Hraní her mimo Windows 10
« Odpověď #39 kdy: 05. 09. 2018, 14:28:32 »
k debianu:
uzavrete ovladace jsou! jen si musite vygooglit : non-free apt-get
))

ttxx

Re:Hraní her mimo Windows 10
« Odpověď #40 kdy: 05. 09. 2018, 14:29:08 »
k debianu:
uzavrete ovladace jsou! jen si musite vygooglit : non-free apt-get
))
a stejne taky steam os ma ovladace (steam verze debianu)

kate

Re:Hraní her mimo Windows 10
« Odpověď #41 kdy: 05. 09. 2018, 14:43:52 »
Za 30 let se mi NIKDY nestalo, ze by v tuxovi nefungovala sit.

Mně ano, asi 8 let zpátky, gigabitový intel na desce. U jedné řady síťovek se ovladače nestihly dostat do jádra dost brzy (a to to byl Arch Linux), bylo nutné kompilovat modul. Ale je to spíš výjimka, těch situací kdy mám naopak různé problémy s drivery na Windows zažívám víc. Pravidelně to třeba byly integrované zvukovky na XP, kde se to povedlo rozchodit až po hodinovém žonglování s drivery, pak nutnost nechávat zaplou horší integrovanou zvukovku na desce, protože Creative nedodali ovladače pro Live na nic novějšího než XP, přičemž Linux pochopitelně úplně v klidu…

Re:Hraní her mimo Windows 10
« Odpověď #42 kdy: 05. 09. 2018, 15:34:20 »
k debianu:
uzavrete ovladace jsou! jen si musite vygooglit : non-free apt-get
))
a stejne taky steam os ma ovladace (steam verze debianu)

jj, samozrejme existuju... akurat pre moj model grafiky uz ovladace niesu a starsie nefunguju, takze mi ostavaju len open... blbo som to napisal... sry...
Vy ste windowsáci, ja už nie... Čo bolo, to bolo. Terazky som Linuxák.

O

Re:Hraní her mimo Windows 10
« Odpověď #43 kdy: 05. 09. 2018, 15:42:59 »
Za 30 let se mi NIKDY nestalo, ze by v tuxovi nefungovala sit.

Jo, protože sis Linux poprvé nainstaloval včera a čirou náhodou ses tím dokázal proklikat, i když jsi netušil, co děláš, takže dnes už je z tebe velký guru, co?

ffef

Re:Hraní her mimo Windows 10
« Odpověď #44 kdy: 05. 09. 2018, 19:46:59 »
chapes, ze ovladace vetsinou dodava vyrobce a nadavat na windows je tim padem mimo?
Jistě, tohle tady už roky hlásal jeden blábolofil, který na rozdíl od tebe aspoň psal česky s diakritikou a bez hrubek.
Jo jo, kdyz dojdou argumenty ... tak se projevis jako blabolofil.