AMD CPU pro Javu

užnestudent

AMD CPU pro Javu
« kdy: 02. 09. 2018, 13:23:02 »
Ahoj, vybírám pracovní stanici na doma pro vývoj. Nedělám jen Javu, ale všechno s ní trvá nejdéle, tak mě zajímalo, jestli by někdo nebyl ochotný pustit nějaké benchmarky na Ryzenu. AMD až tak nevěřím, tak nechci zatím brát od nich nic dražšího, ale 2700X vypadá úplně v pohodě a Threadripper je jen více Ryzenů. Na internetu nejsou skoro žádné testy a kompilace linuxového jádra mi moc nepomůže. Aktuálně mám NB a cokoli s Javou tam trvá věčnost, tak bych si porovnal čísla, jestli mi to tak moc pomůže. Ostatním to třeba také něco dá.

Na start by mohl být známý Spring build:
https://github.com/spring-projects/spring-framework

Stačí ve staženém adresáři pustit:
Kód: [Vybrat]
./gradlew --no-build-cache clean build
Nevypadá moc na to, že by využíval hodně vláken, ale občas určitě jo a mezitím zkusím najít něco lepšího a nebo si nechám poradit. Chce to pustit minimálně dvakrát, protože to tahá závislosti z netu.

Dík a snad se to AMD podaří a stane se zase skvělou alternativou.


anonym

Re:AMD CPU pro Javu
« Odpověď #1 kdy: 02. 09. 2018, 13:26:55 »
No tak to by mě taky zajímalo, protože výkonstně vychází vždy líp Intel, stačí si projít několik benchmarků. Vůbec tomu hypu kolem AMD nerozumím, já bych si to teda nekoupil.

užnestudent

Re:AMD CPU pro Javu
« Odpověď #2 kdy: 02. 09. 2018, 13:37:47 »
No tak to by mě taky zajímalo, protože výkonstně vychází vždy líp Intel, stačí si projít několik benchmarků. Vůbec tomu hypu kolem AMD nerozumím, já bych si to teda nekoupil.

Přesně tak. 8700K dává v podstatě ve všem 2700X a nové 9900K jsou tak o 40 % lepší než 8700K. Jako cena tomu odpovídá a zároveň ty patche na výkon možná ovlivnily i kompilaci/build. Ale zase cena nahrává AMD a pokud je to jen o něco málo pomalejší, tak by to bylo super.

Re:AMD CPU pro Javu
« Odpověď #3 kdy: 02. 09. 2018, 13:52:49 »
No tak to by mě taky zajímalo, protože výkonstně vychází vždy líp Intel, stačí si projít několik benchmarků. Vůbec tomu hypu kolem AMD nerozumím, já bych si to teda nekoupil.

Ani náhodou.
Máš soft zvládající thready -> AMD.
Máš legacy single thread soft nebo něco se SIMD, co nejde na GPU -> Intel.

užnestudent

Re:AMD CPU pro Javu
« Odpověď #4 kdy: 02. 09. 2018, 13:58:37 »
No tak to by mě taky zajímalo, protože výkonstně vychází vždy líp Intel, stačí si projít několik benchmarků. Vůbec tomu hypu kolem AMD nerozumím, já bych si to teda nekoupil.

Ani náhodou.
Máš soft zvládající thready -> AMD.
Máš legacy single thread soft nebo něco se SIMD, co nejde na GPU -> Intel.

To není pravda, protože Intel má vyšší takty a možná i trochu lepší IPC, takže běžné akce pro více vláken výcházejí lépe na 8700K. To mě mate a AMD se tváří, že to není pravda. Normální práce není Cinebench a Handbrake, jak všude AMD dává. Proto chci zkusit něco s Javou, což je dost běžné použití, protože se při tom dělá plno věcí.


užnestudent

Re:AMD CPU pro Javu
« Odpověď #5 kdy: 02. 09. 2018, 14:11:09 »
Tak příkaz pro ten Spring bude lepší jen test, protože build mi nedobíhá. Pak můžeme poladit i přesné verze, ať jsme na stejných, ale zatím se stejně moc lidí nezapojilo ;D
Kód: [Vybrat]
./gradlew --no-build-cache clean test

anonym

Re:AMD CPU pro Javu
« Odpověď #6 kdy: 02. 09. 2018, 14:18:09 »
Taková diskuze se tu vedla nedávno, na Javu prostě notebook. Desktop tí dá naprosto minimální zlepšení, jen třeba o 20% ve špičce, a buildy ani u Javy netrvají dýl než pár minut, takže se ti notebook zvládne uchladit a nedá ti výkon dolů. Desktopa jenom, když vytěžujež procesor po dlouhou dobu nějakou komprimací nebo co já vím, jinak to zkrátka nemá smysl.

borekz

  • ****
  • 492
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:AMD CPU pro Javu
« Odpověď #7 kdy: 02. 09. 2018, 14:20:00 »
Od AMD jsem měl 386 a 486DX4. Potom už jen Intel. Mám pocit, že počínaje K6 se hodně zhoršil poměr výkon / příkon. Už se AMD srovnal s Intelem nebo je to pořád přímotop ?

užnestudent

Re:AMD CPU pro Javu
« Odpověď #8 kdy: 02. 09. 2018, 14:24:15 »
Taková diskuze se tu vedla nedávno, na Javu prostě notebook. Desktop tí dá naprosto minimální zlepšení, jen třeba o 20% ve špičce, a buildy ani u Javy netrvají dýl než pár minut, takže se ti notebook zvládne uchladit a nedá ti výkon dolů. Desktopa jenom, když vytěžujež procesor po dlouhou dobu nějakou komprimací nebo co já vím, jinak to zkrátka nemá smysl.

To je právě nesmysl. Chce to co nejrychlejší jádra a přiměřený počet. V NB máš nízké takty a malé počty jader, takže jako nouzovka v pohodě, ale na domácí použití chci něco rychlejšího. Na cesty si nechám samozřejmě NB :)

Od AMD jsem měl 386 a 486DX4. Potom už jen Intel. Mám pocit, že počínaje K6 se hodně zhoršil poměr výkon / příkon. Už se AMD srovnal s Intelem nebo je to pořád přímotop ?

Vypadá to, že Intel dotahuje, ale zatím neznáme výkon v Javě :D Aktuálně Intel chystá na říjen 9900K, což bude výkonem hodně nad tím nejlepším od AMD, ale cenově také.

anonym

Re:AMD CPU pro Javu
« Odpověď #9 kdy: 02. 09. 2018, 14:28:45 »
Taková diskuze se tu vedla nedávno, na Javu prostě notebook. Desktop tí dá naprosto minimální zlepšení, jen třeba o 20% ve špičce, a buildy ani u Javy netrvají dýl než pár minut, takže se ti notebook zvládne uchladit a nedá ti výkon dolů. Desktopa jenom, když vytěžujež procesor po dlouhou dobu nějakou komprimací nebo co já vím, jinak to zkrátka nemá smysl.

To je právě nesmysl. Chce to co nejrychlejší jádra a přiměřený počet. V NB máš nízké takty a malé počty jader, takže jako nouzovka v pohodě, ale na domácí použití chci něco rychlejšího. Na cesty si nechám samozřejmě NB :)

Od AMD jsem měl 386 a 486DX4. Potom už jen Intel. Mám pocit, že počínaje K6 se hodně zhoršil poměr výkon / příkon. Už se AMD srovnal s Intelem nebo je to pořád přímotop ?

Vypadá to, že Intel dotahuje, ale zatím neznáme výkon v Javě :D Aktuálně Intel chystá na říjen 9900K, což bude výkonem hodně nad tím nejlepším od AMD, ale cenově také.

Najdi mi soupeře pro notebookový 8850H na Desktop frajere, to chci vidět.

agent

Re:AMD CPU pro Javu
« Odpověď #10 kdy: 02. 09. 2018, 14:29:18 »
Od AMD jsem měl 386 a 486DX4. Potom už jen Intel. Mám pocit, že počínaje K6 se hodně zhoršil poměr výkon / příkon. Už se AMD srovnal s Intelem nebo je to pořád přímotop ?
Ono se to nedá porovnávat podle tabule, protože TDP u AMD je něco jiného než u Intelu. V reálu jsou si poměrem výkon/příkon daleko blíž než to vypadá.
A samozřejmě daleko před nimi je ARM.

užnestudent

Re:AMD CPU pro Javu
« Odpověď #11 kdy: 02. 09. 2018, 14:32:48 »
Najdi mi soupeře pro notebookový 8850H na Desktop frajere, to chci vidět.

Hmmm, to už je moc hezký procesor. Jako do NB asi fajn, ale moc bych nevěřil, že to dlouho poběží naplno. Ale 8700K stejně bude znatelně rychlejší, tak proč riskovat roztavení NB :D Ale jako našláplý NB fakt super.

anonym

Re:AMD CPU pro Javu
« Odpověď #12 kdy: 02. 09. 2018, 14:37:18 »
Najdi mi soupeře pro notebookový 8850H na Desktop frajere, to chci vidět.

Hmmm, to už je moc hezký procesor. Jako do NB asi fajn, ale moc bych nevěřil, že to dlouho poběží naplno. Ale 8700K stejně bude znatelně rychlejší, tak proč riskovat roztavení NB :D Ale jako našláplý NB fakt super.

Proč našláplý notebook, je to v Dellech od 34000,- Kč. Nebo ty jsi taky socka?

anonym

Re:AMD CPU pro Javu
« Odpověď #13 kdy: 02. 09. 2018, 14:51:06 »
Akorat co me stve na tom Dellu je, ze to nema thuderbold. Bitch. Mohl bych si pres to pripojit externi gpu.

užnestudent

Re:AMD CPU pro Javu
« Odpověď #14 kdy: 02. 09. 2018, 14:56:13 »
Mě notebooky nijak nezajímají, takže je mi to jedno. Ale pokud ten procák bere půlku stolního, tak prostě výkon nebude stejný. Hlavně se bavíme o běžných procesorech, do stanic se dávají daleko lepší. Já bych rád zkusil Ryzen, ale zatím nevím, jestli si pomůžu. Nechceš zkusit ten Spring? Build mi občas dojede a občas ne, ale test vždy. Další varianta je pustit dva najednou, což bude blíž běžné práci.