Co vás přivedlo k Linuxu?

pakopulos

Re:Co vás přivedlo k Linuxu?
« Odpověď #15 kdy: 13. 08. 2018, 22:38:56 »
raz skúsiš...a už to ide ;)


Fantomas

Re:Co vás přivedlo k Linuxu?
« Odpověď #16 kdy: 13. 08. 2018, 22:49:42 »
Rozesratost windows, ktera byla a stale je, mozna jeste ve vetsi mire. Kopa problemu resena nejakymi obezlickami, hledani aplikaci nekde po netu, slozitost nad slozitost. Tohle mne prestalo bavit a proto linux, ma vse co potrebuji, lehce se instaluje, dobre se konfiguruje, vse na nem mi proste vyhovuje. Ale nejsem typ standardniho uzivatele, ktery rad hraje hry a instaluje nove stazene aplikace. Pro mne je nejvetsi zabava cteni a psani kodu.

Xxx

Re:Co vás přivedlo k Linuxu?
« Odpověď #17 kdy: 14. 08. 2018, 08:06:02 »
Zvedavost a mladicka nerozvaznost.

Uveril som tvrdeniam o tom, ze praca v konzole je brutalne efektivna (pre moje potreby zvacsa nie), ake super je pisat v LaTeX-u (ako co, open office este neexistoval), jak to zerie menej pamate (vsetky ako tak vyzerajuce linuxove UI zrali viac nez win), tomu, ze manualne mountovat a unmountovavat USB kluc je najlepsie, co moze byt (dnes uz ma asi kazdy dektopovy linux zapnuty automount).

Lojza

  • *****
  • 672
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Co vás přivedlo k Linuxu?
« Odpověď #18 kdy: 14. 08. 2018, 08:40:25 »
Zvedavost a mladicka nerozvaznost.

Uveril som tvrdeniam o tom, ze praca v konzole je brutalne efektivna (pre moje potreby zvacsa nie), ake super je pisat v LaTeX-u (ako co, open office este neexistoval), jak to zerie menej pamate (vsetky ako tak vyzerajuce linuxove UI zrali viac nez win), tomu, ze manualne mountovat a unmountovavat USB kluc je najlepsie, co moze byt (dnes uz ma asi kazdy dektopovy linux zapnuty automount).

to mi pripomina nekde jsem videl jak to delaj profici

# mkfs -t vfat -c /dev/fd0h1440 # mount -t vfat -o iocharset=koi8-r,codepage=866 /dev/fd0 /mnt/floppy # find / -noleaf -type f -name Otchet_april. [a-zA-Z] -exec cp '{}';/mnt/floppy ; # ls -la /mnt/floppy/Otchet_april. [a-z][A-Z] && sync && sleep 3


tohle opravdu pro bfu byla konecna ... nastesti dnes uz jsou na to klikatka a gui (nebo konzolove jako mc) aplikace plus ten automount (nevim jestli funguje i na diskety)

Kiwi

Re:Co vás přivedlo k Linuxu?
« Odpověď #19 kdy: 14. 08. 2018, 08:54:05 »
K Linuxu mě přivedly Windows 95. Stahoval jsem tenkrát postupně Slackware z BBS Bajt.


Vinicius

Re:Co vás přivedlo k Linuxu?
« Odpověď #20 kdy: 14. 08. 2018, 09:21:00 »
Zvědavost a touha naučit se pracovat s nějakým unixovým systémem, což se mi nakonec podařilo. Zvolil jsem cestu dual bootu a byl jsem celkem spokojený. Na začátku jsem neměl ani DVD mechaniku ani připojení k internetu, takže moje první distribuce byla Mandrake 10.1 na čtyřech CD koupená společně s příručkou od Ivana Bíbra, která mi dost pomohla.

Časem jsem přišel na to, že pro opravdové využití jeho potenciálu bych potřeboval dlouhodobě provozovat a udržovat alespoň LAMP, ale k tomu jsem nikdy neměl (kromě experimentování a učení se) důvod. Jednou jsem si i vyvinul malý jaderný modul a zkusil jaké je to programovat aplikace založenou na knihovně GTKmm.

Znalost Linuxu mne žádným způsobem (aspoň teď) neživí a to co dělám na domácím počítači mi opravdu stačí Windows. Tučňák se přestěhoval do virtuálního stroje a slouží na testování jedné malé multiplatformní aplikace, kterou vyvíjím.

Přes Tučňáka jsem se ale paradoxně dostal k používání aplikací pro desktop jako např. Eclipse, LaTeX, LYX, OpenOffice, Audacity. Jejich verze pro Windows používám stále a pro některé úlohy využívám MSYS.

ttxx

Re:Co vás přivedlo k Linuxu?
« Odpověď #21 kdy: 14. 08. 2018, 09:21:29 »
1. neskoncil jsem u 100 pct linuxu (jen na servrech debian)
2. windows 8 a vyse... nasledne jsem migroval na chrome os (linux mel blbe ovladace, a mac byl drahej na to co ja pc potrebuju)

maminka

Re:Co vás přivedlo k Linuxu?
« Odpověď #22 kdy: 14. 08. 2018, 09:26:24 »
Někdy kolem 2013, když vyšel na povrch Snowdenův případ, tak jsem si řekl "a dost". Nainstaloval jsem Mint a přestal věřit korporacím.

Chytrak

Re:Co vás přivedlo k Linuxu?
« Odpověď #23 kdy: 14. 08. 2018, 09:35:35 »
Potřeboval jsem heslo na wifi s slabým WEP zabezpečením.

Tehdá to byl ještě Backtrack ve verzi 3. Za 10 minut vymalováno.

Pak jsem zůstal u debianu, protože to má podobné né-li stejné UI jako raspbian.

Re:Co vás přivedlo k Linuxu?
« Odpověď #24 kdy: 14. 08. 2018, 09:38:23 »
Mě bratr, co někdy koncem 90. let postupně koupil nějaký časopis, kde byl přiložen na CD RedHat 5.x, o pár měsíců později SUSE 6.x jako příloha časopisu Chip. No a pak na vejšce už jsme stahovali Mandrake. Na Linuxu jako primárním OS jedu cca od října 2010.

edit: Možná bych ještě mohl dodat, že za to může i Microsoft, jehož Windows Vista byly tak hrozný, že před těmi 8 lety bylo už jednodušší přejít z XP na Linux (taky to bylo tak trochu díky přechodu ČR na DVB-T, protože to mi konečně na Linuxu fungovalo bez potíží, což se o analogu říci nedalo).

Bukanyr

Re:Co vás přivedlo k Linuxu?
« Odpověď #25 kdy: 14. 08. 2018, 09:48:24 »
Chtel jsem parit Frozen Bubble.

pp

Re:Co vás přivedlo k Linuxu?
« Odpověď #26 kdy: 14. 08. 2018, 09:52:01 »
Učil jsem se programovat v C/C++ a nebavilo mě neustále restartovat počítač po špatném zápisu do paměti.
Bylo to odhadem v roce 1997, měl jsem Win95 a Slackware. Jako primární OS jsem ho používal možná dva roky než jsem měl nové PC s WinXP. Od té doby jeho použití upadá (mám ho jen Virtuální a na RPI) a co přišel systemd ani nemám ambice měnit nějaká nastavení - jednak to většinou není třeba a jednak je vše jinak než dřív.

daemon

Re:Co vás přivedlo k Linuxu?
« Odpověď #27 kdy: 14. 08. 2018, 09:55:39 »
Kamarádi stahovali s amerických BBS instalační diskety Slackware. Potřebovali něco na IP síťování. To mohlo být tak v r. 1993-1994. Já jsem tehdy dělal Netware a IPX/SPX. Pozděj, cca v r. 1998, jsem se dostal k Debianu díky lidem z MUNI resp. brněnského pracoviště Cesnetu a někdo okolo r. 2000 k FreeBSD, protože o něm kdosi psal na Fidonetu.

daemon

Re:Co vás přivedlo k Linuxu?
« Odpověď #28 kdy: 14. 08. 2018, 10:00:14 »
s amerických

z amerických, přirozeně...

Z MUNI to byl jmenovitě davro.

Honza

Re:Co vás přivedlo k Linuxu?
« Odpověď #29 kdy: 14. 08. 2018, 11:20:55 »
Na Matfyzu (1996-2002) se učil Unix. Tehdy ještě nebyl MS-DOS mrtvý a Windows mě zrovna nenadchly. První setkání s Unixem ovšem byla velká deziluze - ta hrůza je to, o čem všichni tak bájí? No ale projekt jsme už dělali na Linuxu. Postupně se mi zalíbily myšlenky svobodného software. Když to má použitelnou dokumentaci, otevřené formáty, dostupný zdrojový kód, bez marketingových ptákovin... No a pak ty windowsy z 90. let bylo fakt peklo z hlediska bezpečnosti...