reklama

Co vás přivedlo k Linuxu?

pepik

Re:Co vás přivedlo k Linuxu?
« Odpověď #45 kdy: 14. 08. 2018, 21:04:10 »
V roce 96 jsme v učebně měli stroje s win95 a 4MB ram. Netscape navigator byl neuvěřitelně pomalý.

Když jsem zjistil, že prohlížeč v monkey linuxu swapuje daleko míň - a že se dá prohlížeč pustit vzdáleně ze silnějšího serveru a vše je naprosto plynulé, bylo rozhodnuto.

reklama

« Odpověď #46 kdy: 14. 08. 2018, 22:06:55 »
Ja som sa prvykrat dozvedel o linuxe od kamosa - netusim co tam vtedy mal - mozno nejaku mandrivu alebo tak nieco... mohlo to byt v dobe nastupu windows xp... ale moc ma ten linux nenadchol... o par rokov nieskor som videl u kamosa ubuntu a fedoru - normalne na tom programoval v praci - pracoval z domu... tiez ma to nejak nezaujimalo... Osobne som zacinal na windows 3.1 potom win95, win98, winME som po kratkej epizode preskocil, na winXp som vydrzal pomerne dlho, Vista tiez iba kratka epizoda a navrat ku XP, na win7 som presiel az ked bol uplne etablovany a odladeny... V tej dobe som bol uz unaveny z neustaleho reinstalovania systemu, casom spomalovania reakcii pc, neustale nejake problemy a to boli vlastne dlhodobe problemy vo vsetkych verziach... Vtedy ma napadlo, ze by som mohol vyskusat linuxu, ale kedze som dlhorocny hrac pc hier, tak som sa na to ako vzdy vykaslal... zmena prisla az s win8 - uz ma nebavilo riesit hovadiny, system sa mi nepacil, a bolo mi jasne, ze MS toto smerovanie(na tablety, hnusny flat UI, schizofrenia v ovladani) uz nikdy neopusti, tak som sa rozhodol nahodit do virtualky linuxy... zacal som s ubuntu a musim povedat, ze to bola zla skusenost - osobne nechapem preco sa kazdemu odporuca zacinat prave nim - nieje nic horsie pre windowsaka ako zacinat s cistym ubuntu... nakoniec som sa cez to prekusol a jeden cas som fungoval na rozbitom windowse tak, ze som spustil virtualne Lubuntu a v nom som dalej pracoval, pretoze nebol cas na reinstalovanie windowsov... :D casom potom dual-boot kubuntu/windows a postupne som presiel cez mint az ku debian minimal - a vnom vlastnorucne vyladeny openbox s tint2 listou... a windows 10 s vypnutymi aktualizaciami na hry... okrem toho mam na vsetkych ostatnych pocitacoch same linuxy - mint, ubuntu, debian...
Vy ste windowsáci, ja už nie... Čo bolo, to bolo. Terazky som Linuxák.

uf

« Odpověď #47 kdy: 15. 08. 2018, 10:31:24 »
Drahý internet s WIN 3.11.
Netscape ve WIN dost často padnul tak, že nešel znovu jen nahodit a musely se restartnout WIN. Jenže ty už se po restartu nepřipojily na stále aktivní spojení do internetu a to se proto muselo zavěsit a vytočit znovu, což znamenalo 5 Kč v háji. Hledal jsem tedy systém, kde nebude nutné zavěsit a znovu vytáčet internet, když padne prohlížeč.

Radomil Nesrsta

« Odpověď #48 kdy: 23. 08. 2018, 13:22:56 »
Zdravím přátelé,
 tak jak jsem se dostal k Linuxu?
Už od malička mě zajímaly počítače, zkoušeli jsme s kamarády různé experimenty a poznávaly principy na kterých fungují. Začínalo to u 286 - 386 - atd atd... až do dnešní doby a generace počítačů. Hlavním důvodem proč jsem přešel na Linux, byl Windows. Už mě nebavil, chtěl jsem vyzkoušet něco jiného, lepšího, o Linuxu jsem jen slyšel, a možnost si ho vyzkoušet z LiveCD mi přišla oproti Windows hodně pokroková. TAk jsem ho vyzkoušel, a tradá :) Prvním distrem byl Linux Mandriva, poté Ubuntu. Nyní (po další éře Windows) používám na ntb LinuxMint 19 (s docky vypadá super a je jednoduchý), a na desktopu mám aktuálně Feren OS (líbí se mi přostředí, a je taky postavený na LinuxMint).
Obdivuju Linux a jeho komunitu po celém světě. Super volba pro mě.
Sice jsem stále noob, ale učím se rychle a baví mě to.

Neviditelný

« Odpověď #49 kdy: 23. 08. 2018, 14:21:09 »
Protože mě bavily počítače a zkoušení nových věcí, dřív nebo později bych Linux nainstaloval buď jak buď ale poprvé jsem s k němu dostal, když jsem ještě na střední řešil nějaký HW problém a postupně mi docházely nápady, jak to pořádně diagnosikovat. Linux jsem sice znal jenom z časopisů ale učitel IVT mi půjčil disk, abych ho měl kam nainstalovat a vyzkoušet, zda se mi problém podaří zreprodukovat o tam. Disk byl docela malý a Mandrake 9.2 s KDE 3 se tam vešel jen taktak. Devel balíčky, abych mohl zkompilovat ovladač k GeForce už jsem tam nenapasoval.

Nevím, co jsem tím tenkrát zjistil kromě toho, že se mi Linux hrozně líbí a chci se s ním naučit pořádně. Hned jako druhé distro jsem nainstaloval Gentoo a postupně jsem doskákal k Arch na notebooky, Fedoře na workstationy a CentOSu na servery. Když si teď sednu k Windows, připadám si většinou jak bezruký.

« Odpověď #50 kdy: 23. 08. 2018, 14:54:13 »
Atari 800XE --> Amiga 500 --> Amiga 1200 a nekdy kolem roku 1998 jsem v bazaru koupil PC s nainstalovanym RedHat Linux 5.X. Ten jsem samozrejme po par dnech preinstaloval na Win98 (nesly na tom hrat hry), ale po pul roce a asi ctvrte reinstalaci jsem sehnal CD s Debianem a bylo rozhodnuto. Na hry jsem si koupil PlayStation.

« Odpověď #51 kdy: 23. 08. 2018, 15:07:10 »
PHP. vyvijet v tom na widlich a pak to provozovat na linuxu bylo k zlosti. ssh klice, konce radku, dostupnost knihoven... no a pak zakaznik chtel vyvijet na miru rozsireni do PHP a bylo.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

opiiio

« Odpověď #52 kdy: 23. 08. 2018, 16:09:47 »
1999 na FI MUNI pc s windows obsazene.. stanice linux a predevsim irix vzdy volne :)

eiffel

« Odpověď #53 kdy: 23. 08. 2018, 16:24:10 »
Programoval jsem v assembleru pod dosem na 286. S příchodem 386, protect modu a windows jsem se začal věnovat jinému průmyslovému odvětví a ujel mi vlak. Takže když jsem potřeboval sdružit 16 sériových portů stačilo mi několik moxa karet, Slackware a kniha Linux - začínáme programovat...
PS: U Slackware jsem dodnes.

D.A. Tiger

• 441
  • Tygr, který žere tučňáka ;-)
    • Zobrazit profil
« Odpověď #54 kdy: 23. 08. 2018, 21:18:28 »
To je jednoduchy, obycejny, nezajimavy pribeh.

Chtel jsem sveho casu, neco lepsiho na 486-ku, nez MS DOS 2.2 a Cybex Shell. Widle (mam dojem ze aktualni byly uz/jeste Win98, ale jisty si uz nejsem) vubec nehrozily (uz jen proto, ze tehdy nemela CD-ROM, nemluve o 4MB RAM a 80MB HDD, gr. karta, jejiz jmeno ani neznam sotva udychala 640x480 VGA ). No po chvili hledani alternativ a moznosti upgrade jiz v te dobe notne zastaraleho stroje mi nakonec jeden soused doporucil Linux.

Tehdy byl Linux pro me jen "dalsi os" o kterem jsem nekde neco "mozna " zaslechl. Tedy asi neco o vyznamu dalsiho mesice Jupitera. Nicmene jsem se rozhodl to zkusit. Oproti vsem - me tehdy dostupnym moznostem, se zdal byt asi nejschudnejsim prozatimnim resenim.

Linux se tehdy dal sehnat v knihovnach. Bud jako priloha k nejake knizce, nebo i krabice (ne, ani internet jsem tehdy nemel - a bude trvat jeste dlouho nez budu mit vlastni pripojku :) ). Vybral jsem si Red Hat 7.1 Dalsi znamy ( v te dobe mnohem znalejsi a zkusenejsi )  mi vypomohl s prvni instalaci. Misto KDE a Gnome mi doporucil Blackbox (asi odtud prameni moje inkliminace k podobnym WM) no a za necely rok, kdy uz jsem si mohl konecne dovolit lepsi stroj byl ze me zapaleny linuxar. :)

Tak nejak si to dnes vzpominam :)

« Poslední změna: 23. 08. 2018, 21:27:36 od D.A. Tiger »

reklama