Vývojář v malé firmě, která vyvíjí vlastní software bez open-source

Rád bych se zdejších zeptal, zdali to má smysl i pro juniora.
Pokud to dobře zaplatí, dá se na tom hodně naučit, pokud se to bude přepisovat. Jinak negativní (otřesné) příklady jsou mnohdy poučnější, než pozitivní.

Ale no tak...
Kdyz zjistis, ze malarii nevylecis ibalginem, tak to stale neposunulo moc k tomu, abys zjistil, co mas doopravdy pouzit.

Nehlednuti do slepych ulicek je zajimave a obcas i poucne. Ale je jich podstatne vice, nez tech pouzitelnych. Je lepsi znat pozitivni priklady, jak to delat. Na tech se naucis daleko vic. (Nebo jinak - muzes zjistit, ze nepsat unit testy je projev hlouposti, ale stale te to nenaucilo psat unit testy. Kdyz se dostanes nekam, kde je pisi dobre, tak mas rovnou pozitivni priklad i zakladni funkcni recept, ktery muzes dale zdokonalovat.)


Géomètre

Kdyz zjistis, ze malarii nevylecis ibalginem
Už zase debilní přirovnání mimo mísu? A o unit testech tu už flame byl, proč se snažíš vyvolat další? Nakonec to stejně zase skončí tak, že to, co řeší unit testy, se dá udělat i jinak a lépe at compile time.

kkt1

  • *****
  • 796
    • Zobrazit profil
Ja ty Francouze fakt nemam rad...

Kdyz zjistis, ze malarii nevylecis ibalginem
Už zase debilní přirovnání mimo mísu? A o unit testech tu už flame byl, proč se snažíš vyvolat další? Nakonec to stejně zase skončí tak, že to, co řeší unit testy, se dá udělat i jinak a lépe at compile time.

Tak jeste jednou i pro pomalejsi nebo (umyslne?) nechapavejsi: spatnych prikladu je tak moc, ze probirat se skrz ne je daleko mene efektivni, nez skrz priklady pozitivni.

Géomètre

Kdyz zjistis, ze malarii nevylecis ibalginem
přirovnání mimo mísu?
spatnych prikladu je tak moc, ze probirat se skrz ne je daleko mene efektivni, nez skrz priklady pozitivni.
No fajn, ale když už chceš trolit, tak aspoň čti, na co reaguješ (doporučuju pomalu a v tvém případě i opakovaně), nikdo nepsal nic o probírání se příklady.


grgr

... Dostal jsem od nich test na jednu hodinku - vytvořit tabulku, v PHPku vytvořit connection přes mysqli a vypsat data, test jsem vzal klasickou cestou open-source, v zadání však bylo nepoužívat open-source, takže nesplněno ...
Tak zamětnavateli prokázals že neumíš číst a nebo odmítáš pracovat podle zadání. To neni dobrá vlastnost pro první den.

anon

... Dostal jsem od nich test na jednu hodinku - vytvořit tabulku, v PHPku vytvořit connection přes mysqli a vypsat data, test jsem vzal klasickou cestou open-source, v zadání však bylo nepoužívat open-source, takže nesplněno ...
Tak zamětnavateli prokázals že neumíš číst a nebo odmítáš pracovat podle zadání. To neni dobrá vlastnost pro první den.

a znova ... jak to me tyvole udelat v php bez open source??

Kit

... Dostal jsem od nich test na jednu hodinku - vytvořit tabulku, v PHPku vytvořit connection přes mysqli a vypsat data, test jsem vzal klasickou cestou open-source, v zadání však bylo nepoužívat open-source, takže nesplněno ...
Tak zamětnavateli prokázals že neumíš číst a nebo odmítáš pracovat podle zadání. To neni dobrá vlastnost pro první den.

Tohle je naopak dobré zjištění. Aspoň tam nebude ztrácet čas a půjde jinam. Takhle jsem v jedné firmě vydržel asi dvě hodiny, než jsem zjistil, že takhle to fungovat nebude.

Bubak

Takova firma si nezaslouzi nic jineho nez rychle zaniknout.

kkt1

  • *****
  • 796
    • Zobrazit profil
Takovych firem jsou stovky a dikynekonecne lidske hlouposti jaou tady a budou tady.

SB

...A o unit testech tu už flame byl, proč se snažíš vyvolat další? Nakonec to stejně zase skončí tak, že to, co řeší unit testy, se dá udělat i jinak a lépe at compile time.

Pokud si dobře pamatuju, tak v průběhu diskuse se NEpodařilo najít žádnou jednoduchou náhradu jednotkových testů. Takže kdo se tu snaží vyvolat flamevár?

harrison314

Prosím bez narážek na Nette a flame.

"vytvořit tabulku, v PHPku vytvořit connection přes mysqli a vypsat data, test jsem vzal klasickou cestou open-source, v zadání však bylo nepoužívat open-source, takže nesplněno"

Klasicky vytvorit tabulku pro clanky (id, date, title, content), pote v PHP vyprintit, vse ciste v PHP. Vzal jsem nette/database, coz se jim nelibilo.

Práci nakonec nevezmu, smrdí to i fullstack prací (dnes již nejde dělat obojí v rozumné kvalitě).

Uvedom sa, to nie je bez OSS, to je v cistom PHP, pravdepodobne chceli zistit ci nie si len lepsic kodu vo frameworku...

Géomètre

...A o unit testech tu už flame byl, proč se snažíš vyvolat další? Nakonec to stejně zase skončí tak, že to, co řeší unit testy, se dá udělat i jinak a lépe at compile time.
Pokud si dobře pamatuju, tak v průběhu diskuse se NEpodařilo najít žádnou jednoduchou náhradu jednotkových testů.
Jednoduchou možná ne, ale to je subjektivní.

asdf213

Prosím bez narážek na Nette a flame.

"vytvořit tabulku, v PHPku vytvořit connection přes mysqli a vypsat data, test jsem vzal klasickou cestou open-source, v zadání však bylo nepoužívat open-source, takže nesplněno"

Klasicky vytvorit tabulku pro clanky (id, date, title, content), pote v PHP vyprintit, vse ciste v PHP. Vzal jsem nette/database, coz se jim nelibilo.

Práci nakonec nevezmu, smrdí to i fullstack prací (dnes již nejde dělat obojí v rozumné kvalitě).

Uvedom sa, to nie je bez OSS, to je v cistom PHP, pravdepodobne chceli zistit ci nie si len lepsic kodu vo frameworku...
MySQLi alebo PDO_MySQL nie su OSS kniznice? :) to is mal napisat vlastny DB connector, vydat ho pod closed source licenciou a potom v tom napisat zadanie, vsetko pocas tej jednej hodiny? :D

harrison314

Prosím bez narážek na Nette a flame.

"vytvořit tabulku, v PHPku vytvořit connection přes mysqli a vypsat data, test jsem vzal klasickou cestou open-source, v zadání však bylo nepoužívat open-source, takže nesplněno"

Klasicky vytvorit tabulku pro clanky (id, date, title, content), pote v PHP vyprintit, vse ciste v PHP. Vzal jsem nette/database, coz se jim nelibilo.

Práci nakonec nevezmu, smrdí to i fullstack prací (dnes již nejde dělat obojí v rozumné kvalitě).

Uvedom sa, to nie je bez OSS, to je v cistom PHP, pravdepodobne chceli zistit ci nie si len lepsic kodu vo frameworku...
MySQLi alebo PDO_MySQL nie su OSS kniznice? :) to is mal napisat vlastny DB connector, vydat ho pod closed source licenciou a potom v tom napisat zadanie, vsetko pocas tej jednej hodiny? :D
Ked si prcitas celu diskusiu, tak zistis ze on im tam napchal composer, nette a este neviem kolko extrenych balickov. A to sa im nepacilo.