Vývojář v malé firmě, která vyvíjí vlastní software bez open-source

Slavon

Dostal jsem nabídku na práci junior PHP developera ve firmě, která vyvíjí e-shopové řešení (krabice) z velké části bez open-source.

Byl jsem na schůzce, zběžně jsem viděl kód, nepoužívají composer (prakticky vše napsal jejich senior PHP developer), bez DI, MVC přístupu, modelů, vše napsané v controlleru, šablonovací systém SMARTY, databázové migrace dělají ručně, deploy bez CI (ručně kopírují na FTP), bez jakýchkoliv unit testů.

Na frontendu používají LESS (kompilují přes nějakou desktop appku), jQuery (napsané přímo ve smarty šablonách), kamarád senior frontenďák mi zběžně řekl, že se takto psal frontend před 10 lety, raději ruce pryč. Jinak opět bez testů.

E-shop je bez API (jediné je na vyhledávání, a to ještě vrací nějaký formát id|title|price ... ), čekal bych json.

Rád bych se zdejších zeptal, zdali to má smysl i pro juniora.

V Nette mám napsaný vlastní e-shop, kde mám rozdělené na modely, presentery, komponenty, otestovaný checkout proces a registraci, migrace přes phinx, na frontendu mocha testy na API (search), jedu v BEM konvenci, webpack atd. prakticky to co je dnes aktuální.

Dostal jsem od nich test na jednu hodinku - vytvořit tabulku, v PHPku vytvořit connection přes mysqli a vypsat data, test jsem vzal klasickou cestou open-source, v zadání však bylo nepoužívat open-source, takže nesplněno.

Díky








kkt1

  • *****
  • 796
    • Zobrazit profil
Ne,nema to smysl. V takovem bordelu se naucis spatne veci a pak te kazdy bude mit za debila. Sam si popsal spoustu veci ktere jako junior vidis ze jsou spatne, tak proc kuva by jsi tam lezl? Nabizi ti 500k denne nebo sefovou 17tku? Ne, mas na vyber.

anon

To jde v PHP bez opensource hodne tezko ne?  :o :o :o :o

nedobrovolnyautomechanik

Ale zas urcite lepsi mit vsechno vlastni, nez pouzivat nette a nechat si od autora toho frameworku nadavat do komunistu, a vyhruzky, ze se na to vykasle pokud nezaplatis

Kit

Pokud jsi zvyklý na Composer a Nette, hledej práci s Composerem a v Nette. Je jich dost.


Franta <xkucf03/>

Pokud tě budou brát jako juniora a nenechají tě se realizovat a budou chtít, abys dělal všechno po jejich, tak to opravdu smysl nemá. Nic se tam nenaučíš. Maximálně jak zvládat mezilidské vztahy v krizových situacích (až se něco vysype třeba na produkci nebo až nebudete stíhat termíny). Po odborné stránce ti to ale nic nedá.

hemirr

Ale zas urcite lepsi mit vsechno vlastni, nez pouzivat nette a nechat si od autora toho frameworku nadavat do komunistu, a vyhruzky, ze se na to vykasle pokud nezaplatis

https://www.zdrojak.cz/clanky/david-grudl-nette-ceka-zlomovy-rok/

"Jenže open source v žádném případě není jako komunismus. Open source je čistý kapitalismus. V komunismu lidi držíš proti jejich vůli, míříš na ně samopalem a obeženeš je ostnatým drátem. Zatímco kapitalismus funguje podle lidského vnitřního ekonomického uvažování. Programátory open source nikdo se samopalem a ostnatým drátem nedrží, je to jejich svobodná vůle, musí v tom mít nějaký zájem, vidět nějaký svůj cíl, ať už je to baví, nebo jim to vydělává."


cha cha chaa


lolcorp

Dostal jsem nabídku na práci junior PHP developera ve firmě, která vyvíjí e-shopové řešení (krabice) z velké části bez open-source.

Byl jsem na schůzce, zběžně jsem viděl kód, nepoužívají composer (prakticky vše napsal jejich senior PHP developer), bez DI, MVC přístupu, modelů, vše napsané v controlleru, šablonovací systém SMARTY, databázové migrace dělají ručně, deploy bez CI (ručně kopírují na FTP), bez jakýchkoliv unit testů.

Na frontendu používají LESS (kompilují přes nějakou desktop appku), jQuery (napsané přímo ve smarty šablonách), kamarád senior frontenďák mi zběžně řekl, že se takto psal frontend před 10 lety, raději ruce pryč. Jinak opět bez testů.

E-shop je bez API (jediné je na vyhledávání, a to ještě vrací nějaký formát id|title|price ... ), čekal bych json.

Rád bych se zdejších zeptal, zdali to má smysl i pro juniora.

V Nette mám napsaný vlastní e-shop, kde mám rozdělené na modely, presentery, komponenty, otestovaný checkout proces a registraci, migrace přes phinx, na frontendu mocha testy na API (search), jedu v BEM konvenci, webpack atd. prakticky to co je dnes aktuální.

Dostal jsem od nich test na jednu hodinku - vytvořit tabulku, v PHPku vytvořit connection přes mysqli a vypsat data, test jsem vzal klasickou cestou open-source, v zadání však bylo nepoužívat open-source, takže nesplněno.

Díky
Dost firem přes web zamrzlo v minulosti, bacha na ně, stáhnou vás ke dnu legacy kódem a legacy přístupem. Člověk by se až divil co občas najde. Uteč i kdyby ti dali 150k. Nestojí to za to.

l876

Dostal jsem nabídku na práci junior PHP developera ve firmě, která vyvíjí e-shopové řešení (krabice) z velké části bez open-source.

Byl jsem na schůzce, zběžně jsem viděl kód, nepoužívají composer (prakticky vše napsal jejich senior PHP developer), bez DI, MVC přístupu, modelů, vše napsané v controlleru, šablonovací systém SMARTY, databázové migrace dělají ručně, deploy bez CI (ručně kopírují na FTP), bez jakýchkoliv unit testů.

Na frontendu používají LESS (kompilují přes nějakou desktop appku), jQuery (napsané přímo ve smarty šablonách), kamarád senior frontenďák mi zběžně řekl, že se takto psal frontend před 10 lety, raději ruce pryč. Jinak opět bez testů.

E-shop je bez API (jediné je na vyhledávání, a to ještě vrací nějaký formát id|title|price ... ), čekal bych json.

Rád bych se zdejších zeptal, zdali to má smysl i pro juniora.

V Nette mám napsaný vlastní e-shop, kde mám rozdělené na modely, presentery, komponenty, otestovaný checkout proces a registraci, migrace přes phinx, na frontendu mocha testy na API (search), jedu v BEM konvenci, webpack atd. prakticky to co je dnes aktuální.

Dostal jsem od nich test na jednu hodinku - vytvořit tabulku, v PHPku vytvořit connection přes mysqli a vypsat data, test jsem vzal klasickou cestou open-source, v zadání však bylo nepoužívat open-source, takže nesplněno.

Díky
Dost firem přes web zamrzlo v minulosti, bacha na ně, stáhnou vás ke dnu legacy kódem a legacy přístupem. Člověk by se až divil co občas najde. Uteč i kdyby ti dali 150k. Nestojí to za to.

Ja nastoupil pred pul rokem do podobne firmy, ale jako senior za tech 150k. Kod je jedna velka sra.ka, ale mam pod sebou dost junioru na ktere deleguju veskerou praci a mezitim delam na svych projektech :). Vedeni firmy si "mou" praci pochvaluje, ale vidim, ze dlouhodobe to nebude mozne udrzet. Tak do roku az dvou bude nutny prepis na "normalni" pristup s testama.
Pokud tam neni nekdo seniorni kdo to bude chtit prepsat tak bych tam nesel.

nikdo

V komunismu lidi držíš proti jejich vůli, míříš na ně samopalem a obeženeš je ostnatým drátem.
Je jasne, ze si pletes komunismus a  totalitarismus. Nejdriv si najdi co ta slova zmanenaji a pak delej chytryho telatko :P

Jenda

No co chceš slyšet… nic nového se tam nenaučíš, a tedy to vezmi, pokud chceš takovou práci pouze pro prachy (a samozřejmě ti tedy musí adekvátně zaplatit… což nevím jestli PHP lepiči dělají).

vytvořit tabulku, v PHPku vytvořit connection přes mysqli a vypsat data, test jsem vzal klasickou cestou open-source, v zadání však bylo nepoužívat open-source, takže nesplněno

Tohle jsem nepochopil, můžeš to rozvést?

Slavon

Prosím bez narážek na Nette a flame.

"vytvořit tabulku, v PHPku vytvořit connection přes mysqli a vypsat data, test jsem vzal klasickou cestou open-source, v zadání však bylo nepoužívat open-source, takže nesplněno"

Klasicky vytvorit tabulku pro clanky (id, date, title, content), pote v PHP vyprintit, vse ciste v PHP. Vzal jsem nette/database, coz se jim nelibilo.

Práci nakonec nevezmu, smrdí to i fullstack prací (dnes již nejde dělat obojí v rozumné kvalitě).



nedobrovolnyautomechanik


vytvořit tabulku, v PHPku vytvořit connection přes mysqli a vypsat data, test jsem vzal klasickou cestou open-source, v zadání však bylo nepoužívat open-source, takže nesplněno

Tohle jsem nepochopil, můžeš to rozvést?

klasicky php bez php ne

Géomètre

Rád bych se zdejších zeptal, zdali to má smysl i pro juniora.
Pokud to dobře zaplatí, dá se na tom hodně naučit, pokud se to bude přepisovat. Jinak negativní (otřesné) příklady jsou mnohdy poučnější, než pozitivní.

hu

Rád bych se zdejších zeptal, zdali to má smysl i pro juniora.
Pokud to dobře zaplatí, dá se na tom hodně naučit, pokud se to bude přepisovat. Jinak negativní (otřesné) příklady jsou mnohdy poučnější, než pozitivní.

Ale oni ho neberou jako krizovyho manazera.