Nikdo zatím nepopsal případ, že by v důsledku šlechtění vznikl nový gen, jen se některé aktivují, jiné vypínají, popřípadě si je bakterie různých druhů mezi sebou vyměňují. A to na evoluci neukazuje.
Uff, to je HODNĚ zajímavý výklad toho co evoluje je a co už ne.
Vaše vysvětlení bodu 6, není evoluční. Pravděpodobnost vámi popisovaných případů se blíží nule, pokud by evoluce člověka byla faktem, nemohl by pocházet z jediné ženy.
Kozy vs. vozy.
Jedna věc je otázka, jak se stalo, že přežili potomci (přesněji ženští potomci) pouze jediné samice, a druhá otázka je, jestli v takovém případě mohlo vzniknout dnešní lidstvo pocházející z jedné samice.
Odpověď na otázku první (tedy jak přesně se to stalo) je irelevantní, protože 1) to už dnes nikdo spolehlivě nezjistí, ale s odkazem na analýzy DNA se to evidentně stalo.
A na druhou otázku odpověď dává antropický princip: jelikož tu jsme a jelikož DNA říká (pokud není vysvětlení jiné), že všichni lidé mají jednoho společného samičího předka, tak to nevyhnutelně možné je. Protože jediným dalším vysvětlením je, že tu někdo vysadil x klonů a ti se pak křížili mezi sebou.
Ad 4. Evoluce v malém je konstrukční záměr stvořitele, autoadaptace druhu.
Až na to, že takové tvrzení NENÍ důkazem existence stvořitele.
Ad 5. Vysvětlení je nevěrohodné, existují struktury, které posunem desek, či tektonikou nejdou vysvětlit. Naopak jsou vysvětlit sedimentací během potopy.
Pokud existuje víc mechanismů formování, VŽDYCKY budou existovat struktury, vylučující vysvětlení některým mechanismem. Například existují tvorové, tak tupí, že pokud se nevyvinuli přirozeně, někdo si je MUSEL vymyslet.
Ad 7. Při přenosu zpráv po analogovém nosiči dochází i ke zkreslením digitálního signálu, proto jsou tam zabezpečovací kódy, protože ten signál je implementován analogově, a to je i případ DNA, která představuje analogový nosič digitální informace. No a náhodnými chybami se dnes vysvětluje evoluce. Takže si trochu protiřečíte, tvrdíte, že náhodné chyby vznikat nemohou, ale potřebujete je nutně pro vysvětlení evoluce. Jinak vaše vysvětlení je trochu křečovité, odporuje zásadě Occamovy břitvy, násilně hledáte mechanismy, jak by to šlo, aby vaše hypotéza evoluce fungovala.
Kristovanoho, tohle je jak porouchanej gramec.
Netvrdím, že náhodné chyby vznikat nemohou. To a) LŽETE nebo b) nechápete psaný text. Nevím co je horší.
Tvrdím, že v systémech navržených s vysokou mírou NEtolerance vůči náhodným chybám tyto chyby buď jsou ošetřeny a odstraněny přev způsobením závady, nebo, při dostatečné kumulaci, způsobí havárii (typicky se takto chovají stroje a počítače). V živých organismech samozřejmě náhodné chyby vznikají, ale buďto jsou takového rozsahu že organismus nepřežije, nebo nemají na funkci vliv a pak se přenášejí jako vývojové, řekněme třeba artefakty, nebo jsou ve výsledku prospěšné, a pak mají potenciál stát se evoluční výhodou a vyvolat vznik nového druhu (krásným příkladem je Darwinova pěnkava).