Jak můžu opustit funkci

balki

Re:Jak můžu opustit funkci
« Odpověď #255 kdy: 18. 07. 2018, 07:46:21 »
[/code]
oproti Balkiho(jak psal Kiwi):
Kód: [Vybrat]
1) checkneme chyby
      ...nekolikrat zanorene 2) checkenem specialni hodnoty
         ...nekolikrat zanorene... 3) delame vypocet.
      ... nekolikrat zanorene totalne neprehledne zacneme resit elsy na specialni vstupy
    ...a tady idealne dalsi polozapomenute elsy na chyby
     

No lebo ste to museli presne takto retardovane napisat, aj ked sa to da bez predcasneho vypustenia a krajsie. Ze to neviete, neznamena, ze musite takto znevazovat druhych.


LambdaBender

Re:Jak můžu opustit funkci
« Odpověď #256 kdy: 18. 07. 2018, 08:00:29 »
Moudří lidé často používají slova jako zpravidla, obvykle a většinou, protože ví, jak problematické je vynášení kategorických soudů. To jen pro hlupáky jsou všichni hloupí.
Moudří lidé takové slova nepoužívají, protože je to zbytečná slovní vata. Moudrý poslucháč chápe, že něco v určitém kontextu prostě neplatí.
Teda čo sa týka urážok jazyka go [...] asi budú mať dôvod, prečo rôzne vychytávky odignorovali.
Go navrhly špičky v oboru s hromadou zkušeností a zcela jistě je jim upřímně u pr..le, že nějaký pologramotný PHP šmudla jejich jazyk uráží.

balki

Re:Jak můžu opustit funkci
« Odpověď #257 kdy: 18. 07. 2018, 08:07:58 »
Moudří lidé často používají slova jako zpravidla, obvykle a většinou, protože ví, jak problematické je vynášení kategorických soudů. To jen pro hlupáky jsou všichni hloupí.
Moudří lidé takové slova nepoužívají, protože je to zbytečná slovní vata. Moudrý poslucháč chápe, že něco v určitém kontextu prostě neplatí.
Teda čo sa týka urážok jazyka go [...] asi budú mať dôvod, prečo rôzne vychytávky odignorovali.
Go navrhly špičky v oboru s hromadou zkušeností a zcela jistě je jim upřímně u pr..le, že nějaký pologramotný PHP šmudla jejich jazyk uráží.

Ja by som povedal, ze to zajtra zabalia, lebo na root.cz ich ohovarali vo flejme :) Najma ken thompson, ked roky pocuval urazky na unix. Ale toto to je moc! :)

Re:Jak můžu opustit funkci
« Odpověď #258 kdy: 18. 07. 2018, 08:11:34 »
Go navrhly špičky v oboru s hromadou zkušeností a zcela jistě je jim upřímně u pr..le, že nějaký pologramotný PHP šmudla jejich jazyk uráží.

Pokud mi pamet slouzi, tak ho nenavrhoval nikdo, kdo pred tim navrhl jiny dobry jazyk..
Zasluhy trebas pro navrh Unixu jmaji nekteri z nich nepopiratelne, ale ze je nekdo schopny navrhnut OS z nej nedela dobreho navrhare jazyka.

Géomètre

Re:Jak můžu opustit funkci
« Odpověď #259 kdy: 18. 07. 2018, 08:23:16 »
Go navrhly špičky v oboru s hromadou zkušeností
Pokud mi pamet slouzi, tak ho nenavrhoval nikdo, kdo pred tim navrhl jiny dobry jazyk..
Zasluhy trebas pro navrh Unixu jmaji nekteri z nich nepopiratelne, ale ze je nekdo schopny navrhnut OS z nej nedela dobreho navrhare jazyka.
A co je teda na Go špatně? Jen pro zajímavost, nechci ho hájit ani vychvalovat, ale pár věcí jsem v něm psal a na žádné zásadní problémy jsem nenarazil. Na rozdíl od jiných megasupernových slepenců...


Re:Jak můžu opustit funkci
« Odpověď #260 kdy: 18. 07. 2018, 08:47:37 »
Go navrhly špičky v oboru s hromadou zkušeností
Pokud mi pamet slouzi, tak ho nenavrhoval nikdo, kdo pred tim navrhl jiny dobry jazyk..
Zasluhy trebas pro navrh Unixu jmaji nekteri z nich nepopiratelne, ale ze je nekdo schopny navrhnut OS z nej nedela dobreho navrhare jazyka.
A co je teda na Go špatně? Jen pro zajímavost, nechci ho hájit ani vychvalovat, ale pár věcí jsem v něm psal a na žádné zásadní problémy jsem nenarazil. Na rozdíl od jiných megasupernových slepenců...

Např. nemůžeš napsat typově bezpečnostné kolekce.

dustin

Re:Jak můžu opustit funkci
« Odpověď #261 kdy: 18. 07. 2018, 08:59:22 »
a tam mi try-catche jeho zápis neuvěřitelně zatemňují a komplikují.

Pokud je část algoritmu obalena chycením výjimky (předpokládám, že je chytána na správné úrovni), zřejmě ta část provádí nějakou ucelenou operaci, kterou lze nějak vhodně popisně pojmenovat. Ideální název pro metodu. Kǒd s try/catch už dělá něco jiného - řeší případný chybový stav - zaslouží si tedy umístit do metody s jiným názvem.

Samozřejmě když se try/catch nasype do jedné metody s vlastním výkonným kódem, začne se to zatemňovat. Ale to neplatí jen pro try/catch. Když tu čtu až o 3-4 úrovních zanoření, nechtěl bych se v takovém klubku hadů každý den vrtat...

Géomètre

Re:Jak můžu opustit funkci
« Odpověď #262 kdy: 18. 07. 2018, 09:36:49 »
Go navrhly špičky v oboru s hromadou zkušeností
Pokud mi pamet slouzi, tak ho nenavrhoval nikdo, kdo pred tim navrhl jiny dobry jazyk..
Zasluhy trebas pro navrh Unixu jmaji nekteri z nich nepopiratelne, ale ze je nekdo schopny navrhnut OS z nej nedela dobreho navrhare jazyka.
A co je teda na Go špatně? Jen pro zajímavost, nechci ho hájit ani vychvalovat, ale pár věcí jsem v něm psal a na žádné zásadní problémy jsem nenarazil. Na rozdíl od jiných megasupernových slepenců...
Např. nemůžeš napsat typově bezpečnostné kolekce.
Ty už má Go zabudované. Je-li tohle jediná závada, je to oproti jiným jazykům docela pohoda.

Re:Jak můžu opustit funkci
« Odpověď #263 kdy: 18. 07. 2018, 10:19:18 »
Go navrhly špičky v oboru s hromadou zkušeností
Pokud mi pamet slouzi, tak ho nenavrhoval nikdo, kdo pred tim navrhl jiny dobry jazyk..
Zasluhy trebas pro navrh Unixu jmaji nekteri z nich nepopiratelne, ale ze je nekdo schopny navrhnut OS z nej nedela dobreho navrhare jazyka.
A co je teda na Go špatně? Jen pro zajímavost, nechci ho hájit ani vychvalovat, ale pár věcí jsem v něm psal a na žádné zásadní problémy jsem nenarazil. Na rozdíl od jiných megasupernových slepenců...
Např. nemůžeš napsat typově bezpečnostné kolekce.
Ty už má Go zabudované. Je-li tohle jediná závada, je to oproti jiným jazykům docela pohoda.

Coz je presne tend duvod, proc je to spatne.

Ze designer zakladni knihovny muze delat veci, co programatori nemohou je typicky language-smell. (Viz napr. + pro Stringy v Jave)

Kit

Re:Jak můžu opustit funkci
« Odpověď #264 kdy: 18. 07. 2018, 13:03:53 »
A co je teda na Go špatně? Jen pro zajímavost, nechci ho hájit ani vychvalovat, ale pár věcí jsem v něm psal a na žádné zásadní problémy jsem nenarazil. Na rozdíl od jiných megasupernových slepenců...
Např. nemůžeš napsat typově bezpečnostné kolekce.

FUD jako obvykle. Jazyk Go generika prostě nepotřebuje a někteří lidé se s tím nedokáží smířit.

Re:Jak můžu opustit funkci
« Odpověď #265 kdy: 18. 07. 2018, 13:30:59 »
A co je teda na Go špatně? Jen pro zajímavost, nechci ho hájit ani vychvalovat, ale pár věcí jsem v něm psal a na žádné zásadní problémy jsem nenarazil. Na rozdíl od jiných megasupernových slepenců...
Např. nemůžeš napsat typově bezpečnostné kolekce.

FUD jako obvykle. Jazyk Go generika prostě nepotřebuje a někteří lidé se s tím nedokáží smířit.

Pricemz to, ze je nepotrebuje nerikaji ani jeho autori... s tim, ze je stejne neumeli dobre naprogramovat, tak to mozna zkusi nekdy v budoucnu:

https://golang.org/doc/faq#generics

totalbreak

Re:Jak můžu opustit funkci
« Odpověď #266 kdy: 18. 07. 2018, 13:58:01 »
FUD jako obvykle. Jazyk Go generika prostě nepotřebuje a někteří lidé se s tím nedokáží smířit.

Jistě že nepotřebuje, nepřítomnost generik v Go jde vyřešit velice snadno a elegantně: https://www.reddit.com/r/rust/comments/5penft/parallelizing_enjarify_in_go_and_rust/

Ještě někdo bude tvrdit, že to není dobře navržený jazyk?

gll

  • ****
  • 429
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak můžu opustit funkci
« Odpověď #267 kdy: 18. 07. 2018, 14:20:35 »
FUD jako obvykle. Jazyk Go generika prostě nepotřebuje a někteří lidé se s tím nedokáží smířit.

Jistě že nepotřebuje, nepřítomnost generik v Go jde vyřešit velice snadno a elegantně: https://www.reddit.com/r/rust/comments/5penft/parallelizing_enjarify_in_go_and_rust/

Ještě někdo bude tvrdit, že to není dobře navržený jazyk?

příspěvek úplně mimo. Žádný ImmutableTreeList v odkazované stránce není. Proto nemám rád reddit. Místo diskuze jen sebeutvrzování. Na prvním místě většinou příspěvek hatující konkurenční technologii.

totalbreak

Re:Jak můžu opustit funkci
« Odpověď #268 kdy: 18. 07. 2018, 14:52:59 »
příspěvek úplně mimo. Žádný ImmutableTreeList v odkazované stránce není. Proto nemám rád reddit. Místo diskuze jen sebeutvrzování. Na prvním místě většinou příspěvek hatující konkurenční technologii.

To nevadí, že jsi to nepochopil, zkus to znovu a lépe. Najdi si ve slovníku pojem ironie a podívej se, jaký je rozdíl mezi znaky <> a ᐸᐳ. Autor ImmutableTreeListᐸElementTᐳ problém vyřešil, generika si do go dodělal, je to flexibilní a dobře navržený jazyk ;).

gll

  • ****
  • 429
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak můžu opustit funkci
« Odpověď #269 kdy: 18. 07. 2018, 15:07:32 »
příspěvek úplně mimo. Žádný ImmutableTreeList v odkazované stránce není. Proto nemám rád reddit. Místo diskuze jen sebeutvrzování. Na prvním místě většinou příspěvek hatující konkurenční technologii.

To nevadí, že jsi to nepochopil, zkus to znovu a lépe. Najdi si ve slovníku pojem ironie a podívej se, jaký je rozdíl mezi znaky <> a ᐸᐳ. Autor ImmutableTreeListᐸElementTᐳ problém vyřešil, generika si do go dodělal, je to flexibilní a dobře navržený jazyk ;).

pochopil, ale nesouvisí s diskutovaným postem. Jedná se o tzv. low effort komentáře. Ten první nahrává druhému. Můžete je postnout pod cokoliv v daném subredditu a nasbírat na tom karmu. Nemusíte se zdržovat čtením odkazu. Lidem, kteří četli odkaz a přišli o něm diskutovt to může vadit, ale těch je bohužel menšina.