Sdílíte účet s manželkou/manželem?

xavier

Re:Zdielate ucet s manzelkou / manzelom?
« Odpověď #15 kdy: 17. 06. 2018, 19:28:11 »
Ty vole to je zas dotaz.... Jeden by řekl, že manželka je nejbližší osoba na světě a vy nejste schopen elementární důvěry.

Taky bych řekl, že by to měla být nejbližší osoba. Na druhou stranu: podle statistik končí rozvodem cca polovina manželství. Co ti dává jistotu, že zrovna tobě se to nestane?

aspon niekto pochopil kvoli comu tam nedavam vsetky moje zarobky :)


JSH

Re:Zdielate ucet s manzelkou / manzelom?
« Odpověď #16 kdy: 17. 06. 2018, 20:15:58 »
Taky bych řekl, že by to měla být nejbližší osoba. Na druhou stranu: podle statistik končí rozvodem cca polovina manželství. Co ti dává jistotu, že zrovna tobě se to nestane?
Podle stejných statistik ale nějakých 80% lidí vydrží v prvním manželství až do smrti jednoho z partnerů. Jinými slovy, za tu děsivou rozvodovost může jen pár lidí a zbytek je v pohodě. Na tuhle situaci se už dá sázet, ne?

qwertz

Re:Zdielate ucet s manzelkou / manzelom?
« Odpověď #17 kdy: 17. 06. 2018, 20:39:40 »
Taky bych řekl, že by to měla být nejbližší osoba. Na druhou stranu: podle statistik končí rozvodem cca polovina manželství. Co ti dává jistotu, že zrovna tobě se to nestane?

A není mezi těmito jevy náhodou jistá korelace? Nerozvádějí se náhodou častěji ty páry, které mají např. tento svérázný přístup k vzájemné důvěře?

Upřímně, pokud bych nabyl pochyb, že vlastní ženě nemohu důvěřovat, začal bych vážně uvažovat o rozvodu. Je úplně jedno, jestli jsou ty pochyby oprávněné nebo ne, ale k čemu je vám vtah bez důvěry? jinak je to hodně o osobnosti.  Samozřejmě vždycky můžete mít smůlu, že se rozvedete. Ovšem proč by to mělo automaticky probíhat nějakým divokým způsobem? Opět je to o tom, jaké jste osobnosti.

kkt1

  • *****
  • 796
    • Zobrazit profil
Re:Zdielate ucet s manzelkou / manzelom?
« Odpověď #18 kdy: 17. 06. 2018, 20:44:26 »
Taky bych řekl, že by to měla být nejbližší osoba. Na druhou stranu: podle statistik končí rozvodem cca polovina manželství. Co ti dává jistotu, že zrovna tobě se to nestane?

A není mezi těmito jevy náhodou jistá korelace? Nerozvádějí se náhodou častěji ty páry, které mají např. tento svérázný přístup k vzájemné důvěře?

Upřímně, pokud bych nabyl pochyb, že vlastní ženě nemohu důvěřovat, začal bych vážně uvažovat o rozvodu. Je úplně jedno, jestli jsou ty pochyby oprávněné nebo ne, ale k čemu je vám vtah bez důvěry? jinak je to hodně o osobnosti.  Samozřejmě vždycky můžete mít smůlu, že se rozvedete. Ovšem proč by to mělo automaticky probíhat nějakým divokým způsobem? Opět je to o tom, jaké jste osobnosti.
Tesat do kamene...

rut

Re:Zdielate ucet s manzelkou / manzelom?
« Odpověď #19 kdy: 17. 06. 2018, 21:35:38 »
Ty vole to je zas dotaz.... Jeden by řekl, že manželka je nejbližší osoba na světě a vy nejste schopen elementární důvěry.

Taky bych řekl, že by to měla být nejbližší osoba. Na druhou stranu: podle statistik končí rozvodem cca polovina manželství. Co ti dává jistotu, že zrovna tobě se to nestane?

aspon niekto pochopil kvoli comu tam nedavam vsetky moje zarobky :)

Je celkem naivni si myslet, ze pred manzelkou pri rozvodu ukryjete penize na svem uctu :). Pokud si najme dobreho advokata tak je sakra tezke ukryt vetsi majetek - leda, ze by jste verili nekomu jinemu, komu by jste predali ten majetek. Je to vzdycky o duvere.


Satoshi

Re:Zdielate ucet s manzelkou / manzelom?
« Odpověď #20 kdy: 17. 06. 2018, 21:54:15 »
Je celkem naivni si myslet, ze pred manzelkou pri rozvodu ukryjete penize na svem uctu :). Pokud si najme dobreho advokata tak je sakra tezke ukryt vetsi majetek - leda, ze by jste verili nekomu jinemu, komu by jste predali ten majetek. Je to vzdycky o duvere.

Asi sme tu konecne nasli uzitecny usecase pro kryptomeny...

mikrom

Re:Zdielate ucet s manzelkou / manzelom?
« Odpověď #21 kdy: 17. 06. 2018, 22:16:13 »
Manzelke som povedal ze zarabam 60k, cize kazdy mesiac poslem na spolocny ucet 50k. Realita je taka, ze mesacne zarobim okolo 120k (ICO). Nie ze by som bol lakomy a preto ich tam nechcel poslat, len sa bojim ze ak vacsinu penazi dam na spolocny ucet, tak mi s nimi jedneho dna zdrhne.
;D
Ked klames tak sa necuduj ze sa na teba vykasle.
Moze si mysliet ze zvysnych 60k minas na k***y

xavier

Re:Zdielate ucet s manzelkou / manzelom?
« Odpověď #22 kdy: 17. 06. 2018, 22:17:02 »
Manzelke som povedal ze zarabam 60k, cize kazdy mesiac poslem na spolocny ucet 50k. Realita je taka, ze mesacne zarobim okolo 120k (ICO). Nie ze by som bol lakomy a preto ich tam nechcel poslat, len sa bojim ze ak vacsinu penazi dam na spolocny ucet, tak mi s nimi jedneho dna zdrhne.
;D
Ked klames tak sa necuduj ze sa na teba vykasle.
Moze si mysliet ze zvysnych 60k minas na k***y

to by najprv musela vediet ze nejakych zvysnych 60k je :D

Jano7

Re:Zdielate ucet s manzelkou / manzelom?
« Odpověď #23 kdy: 17. 06. 2018, 22:20:55 »
Citace
Nie ze by som bol lakomy a preto ich tam nechcel poslat, len sa bojim ze ak vacsinu penazi dam na spolocny ucet, tak mi s nimi jedneho dna zdrhne.

To nemáte na účte maximálny limit? Ako vlastne môže s peniazmi zdrhnúť? Tu je iný problém, pri rozvode dostane žena polovicu majetku. Preto si mnohí muži múdro pred manželstvom podpíšu predmanželskú zmluvu. Lebo hoci človek nie je lakomý, ale dať manželke 400 mil, ktorá by inak možno mala ojazdené auto, je priveľa. Napr Mel Gibson zacvakal dobrých 400 miliónov, Schwarzenegger 300 mil. Ich ženy by zarobili za život možno max 1-2 milióny. Trump napríklad zaplatil bývalej manželke 25 mil, ako to stálo v ich zmluve, ktorú Ivana Trump na súde napadla; málilo sa jej to...

Ďalej je zaujímavé, že sa tu uvažuje len o „zlej“ žene, ale o tom, že zlyháte vy, akosi neuvažujete. Trump, Arnie, Gibson boli všetci svojim ženám neverný, napríklad...

Citace
to by najprv musela vediet ze nejakych zvysnych 60k je :D

To nie je vtipné. Základná nedôvera vo vzťahu je smutná. Navyše máš zrejme problém sa postaviť svojmu problému čelom. Nemáš cojones si to vyhandlovať.

BoneFlute

  • *****
  • 1 981
    • Zobrazit profil
Re:Zdielate ucet s manzelkou / manzelom?
« Odpověď #24 kdy: 17. 06. 2018, 22:22:47 »
Ty vole to je zas dotaz.... Jeden by řekl, že manželka je nejbližší osoba na světě a vy nejste schopen elementární důvěry.

Taky bych řekl, že by to měla být nejbližší osoba. Na druhou stranu: podle statistik končí rozvodem cca polovina manželství. Co ti dává jistotu, že zrovna tobě se to nestane?

To je špatné pochopení těch statistik. Padesát procent manželství končí rozvodem proto, že jsou to manželství na baterky.

Já mám svůj účet, má Paní má svůj účet, a to jen proto, že jsem byl línej žádat ještě jednu kartu. A taky mi přišlo srandovní mít dva účty. Každopádně oba máme přístup na oba. Naprosto běžně mě probudí s hláškou, "zlato, přišla ti faktura" u čehož mě nejvíc štve, že mě budí.

Když jsem se ženil, tak jsem řešil přesnej opak. Jak to udělat s penězma, aby každej z nás měl nějaké vlastní, protože kupovat jí dárky ze společných peněz je přeci jenom poněkud blbý. Že by všechny moje peníze nebyli i její - to mě ani nenapadlo.

rut

Re:Zdielate ucet s manzelkou / manzelom?
« Odpověď #25 kdy: 17. 06. 2018, 22:28:11 »
Je celkem naivni si myslet, ze pred manzelkou pri rozvodu ukryjete penize na svem uctu :). Pokud si najme dobreho advokata tak je sakra tezke ukryt vetsi majetek - leda, ze by jste verili nekomu jinemu, komu by jste predali ten majetek. Je to vzdycky o duvere.

Asi sme tu konecne nasli uzitecny usecase pro kryptomeny...

Jo to by bylo dobry, kdyby ten kurz se tak hodne a nepredvidatelne nemenil. Dnes snad nikdo nedokaze odhadnout jaky kurz bude za mesic nebo za rok. Takze je to porad velky risk a navic u nekterych kryptomen lze dohledat majitele.

qwertz

Re:Zdielate ucet s manzelkou / manzelom?
« Odpověď #26 kdy: 17. 06. 2018, 22:29:48 »
Když jsem se ženil, tak jsem řešil přesnej opak. Jak to udělat s penězma, aby každej z nás měl nějaké vlastní, protože kupovat jí dárky ze společných peněz je přeci jenom poněkud blbý. Že by všechny moje peníze nebyli i její - to mě ani nenapadlo.

Ale to už je jenom varianta praktické provedení společného hospodaření. jistě se dá vymyslet cokoliv typu dát peníze na jednu hromadu, zaplati účty, vložit na spoření, něco rozdělit na individuální výdaje (dárky).... Důležité je, ž víme kolik vyděláme, kolik utratíme a peníze jsou naše. žádné já vs. ona, ale pouze my.

mikrom

Re:Zdielate ucet s manzelkou / manzelom?
« Odpověď #27 kdy: 17. 06. 2018, 22:40:46 »
Manzelke som povedal ze zarabam 60k, cize kazdy mesiac poslem na spolocny ucet 50k. Realita je taka, ze mesacne zarobim okolo 120k (ICO). Nie ze by som bol lakomy a preto ich tam nechcel poslat, len sa bojim ze ak vacsinu penazi dam na spolocny ucet, tak mi s nimi jedneho dna zdrhne.
;D
Ked klames tak sa necuduj ze sa na teba vykasle.
Moze si mysliet ze zvysnych 60k minas na k***y

to by najprv musela vediet ze nejakych zvysnych 60k je :D
Mozno sa to raz dozvie... a bude bum-bac ...
Na druhej strane je od teba velmi mudre, ze tie prachy nedavas vsetky na spolocny ucet, lebo by to rozflakala.
Ale naco vam je vlastne ten spolocny ucet. Vedie to len k nedorozumeniam. Moji svagrovci maju tiez a svagor sa stale rozculuje, ked mu pride SMS-ka ze svagrina vybrala nejake prachy zo spolocneho uctu a furt riesia doma taketo temy ...
Najlepsie pre teba bude, ked zrusite  spolocny ucet a rozdelite si platby (to znamena v ponati manzelky, ze skoro vsetko budes aj tak platiti ty)

My sme spolocny ucet nikdy nemali. Ja mam svoj a zena ma svoj.
Zo svojho som splatil hypoteku, kupil som nam auto potom aj zene druhe auto, platim najomne, poistky, vacsie nakupy, dovolenky, ... atd. Okrem toho sporim: mne, 2 detom dokonca aj manzelke aby mala na nove auto ked jej sucasne odide (lebo sama by si na to nenasetrila). Zena si svojho kupuje handry, plati si benzin, plati drobnejsie nakupy potravin pocas tyzdna. Aj tak kazdu chvilu odomna chce nejake drobne, bud ze este nebola vyplata, alebo ze je uz davno po vyplate. Keby sme mali spolocny ucet, nic by sme nenasetrili, vsetko by sa rozflakalo, pretoze manzelka nema talent na setrenie  ;D

Big monkey

Re:Sdílíte účet s manželkou/manželem?
« Odpověď #28 kdy: 17. 06. 2018, 22:51:59 »
Absence důvěry je jedna věc, strkání hlavy do tlamy lva druhá. Nemá smysl uplatňovat model dělení majetku z doby kdy rozvodovost byla ~0%.

AC_12345379

Re:Zdielate ucet s manzelkou / manzelom?
« Odpověď #29 kdy: 17. 06. 2018, 23:00:50 »
Ta důvěra je fakt důležitá. A mě se zatím osvědčilo hrát vůči ženě s otevřenými kartami. Budoucnost je každopádně nedočtená kniha. Budoucí metamorfózy mateřského instinktu a holčičí osobnosti v horizontu okolo 10 let vztahu a dál Vám nikdo předem neodpřednáší. Občas to chce hodně pochopení. Zatím z toho mám takovej pocit, že když jsem čitelnej a je na mě spoleh, může ženu na mně štvát ledacos, ale dá si pozor, než by začla vyvádět nějaké krátkodobé hlouposti s dlouhodobými následky.

Mám kliku na ženskou, která zbytečně nerozhazuje, nejedeme od vejplaty k vejplatě, vcelku se v tom shodneme a výstřelky si navzájem kritizujeme :-) Žena řeší peníze maličko víc emocemi, já mám mozek programátorskej a trochu lepší finanční gramotnost... ale vcelku nevznikají třenice. Asi protože se nemáme špatně, přestože jsme oba zaměstnanci. A taky máme oba z dětství vzpomínky na různé lekce z finanční gramotnosti, které se udály v našich rodinách.

Jedna věc, na které jsme se neshodli, je banka, ve které bychom chtěli mít společný účet. Kromě toho z mé strany odpor vůči "všem vejcím v jednom košíku". Kromě toho já jsem výrazně víc paranoidní ohledně různých "pootevřených vrátek" k účtu pro zloděje. Takže účty dva, každý svůj. Ale máme navzájem podpisový vzor pro druhého disponenta a pravidelně se navzájem chlubíme výpisem a výplatními páskami. A snažíme se mít na obou účtech cca stejný zůstatek. Máme nějak rozdělené pravidelné platby, a větší rozdíly dorovnáváme jednotlivými většími výdaji na to či ono.

A ono to funguje. Je to jedna z věcí, které nám fungují myslím opravdu dobře. Dvoje poplatky za vedení účtu jsou myslím relativně malý náklad za tu spokojenost.

Dělá mi radost, že naše děcka na prvním stupni ZŠ v reklamách už jasně rozlišujou, kdy se jim někdo snaží nacpat půjčku nebo podezřele snadný výdělek :-) A chápou, k čemu reklama slouží, cui bono.