Proč je v BIOS ve výchozím stavu vypnutá virtualizace?

MasoxCZ

Re:Proč je v BIOS ve výchozím stavu vypnutá virtualizace?
« Odpověď #30 kdy: 08. 06. 2018, 16:11:28 »

Mysli si co chceš, je mi to upřímně jedno.
Nicméně, abys neřekl :-) Vsadím svých deset tisíc proti tvým čtyřiceti, že ti ukážu, jak a které testy zapnutí virtualizace způsobuje. Je to pro tebe snadno vyhraných deset táců ne. Samozřejmě se bavím o jednotkách procent, méně než tři a víc než jedno. Normálně dojedu do Prahy a požádáme někoho tady z diskuze, aby to soudcoval. Jsou to samozřejmě specifické testy, ale já netvrdil, že jsou ovlivněny speciální testy. Neriskuješ nic ne, v diskuzích nic není. Co ty na to?
Za ty prachy dojedu i do Brna nebo Ostravy, ale v tom případě chci mít s tebou předem sepsanou smlouvu, peníze vyhraju, i když couvneš. No, ale ty přeci nemůžeš prohrát :-)

Vřele doporučuju si to po sobě příště aspoň jednou přečíst; půlka toho nedává smysl, resp si protiřečí.


MasoxCZ

Re:Proč je v BIOS ve výchozím stavu vypnutá virtualizace?
« Odpověď #31 kdy: 08. 06. 2018, 16:16:29 »
Ahoj,
zapnutá virtualizace (CPU) nemá vliv na výkon systému - je to jen stav enabled. Disabled je jen z pohledu security (bezpečnější). S volbou disabled tyto funkce prostě nelze použít.

Co má vliv je IOMMU obecně a zapnuté HyperV ve Windows (přepíná celý systém takže třeba 3D výkon se propadá nechutně to je třeba mít celé odebrané).
To je ale problém u Microsoftu v jejich hlavě :-) Se zapnutým IOMMU je dopad neměřitelný, ale v popisech je, že to může být pomalejší a z hlediska další mezivrstvy tam nějaký dopad asi bude.
Bez IOMMU nefunguje HW passthru (GPU ve virtuálu, řadiče, apod)
Ano s tím bych naprosto souhlasil. Ovšem Milfaus ještě vůbec nenadefinoval jestli to chce měřit s/bez IOMMU a už střílí procenta a místo nadefinování testů ho nejvíc zajímá jestli dám prachy :)

Tipuju že chce měřit něco na železe s virtualizací vypnutou a po zapnutí ve virtuální mašině :-) Když to pak vylepší tím, že hostitel bude mít systém na SSD a host na plotnovým disku v NASu, nedoplatíš se :-)

LarryLin

Re:Proč je v BIOS ve výchozím stavu vypnutá virtualizace?
« Odpověď #32 kdy: 08. 06. 2018, 16:35:38 »
Tipuju že chce měřit něco na železe s virtualizací vypnutou a po zapnutí ve virtuální mašině :-) Když to pak vylepší tím, že hostitel bude mít systém na SSD a host na plotnovým disku v NASu, nedoplatíš se :-)
Nee, tipuješ špatně. V této diskuzi jde o měření "železo (zapnutá VT-x/d v biosu)" vs. "železo (vypnutá VT-x/d v biosu)".

MasoxCZ

Re:Proč je v BIOS ve výchozím stavu vypnutá virtualizace?
« Odpověď #33 kdy: 08. 06. 2018, 17:46:39 »
Tipuju že chce měřit něco na železe s virtualizací vypnutou a po zapnutí ve virtuální mašině :-) Když to pak vylepší tím, že hostitel bude mít systém na SSD a host na plotnovým disku v NASu, nedoplatíš se :-)
Nee, tipuješ špatně. V této diskuzi jde o měření "železo (zapnutá VT-x/d v biosu)" vs. "železo (vypnutá VT-x/d v biosu)".

Ano,to bych porovnával třeba já nebo ty. Ale u navrhovatele takovéto sázky nikdy nevíš, navíc při poměru "10 mých proti 40ti tvým"; 4 na výhru : 1 na prohru se dává na černé koně, naopak na favority je to běžně 1,05 až 1,1 : 1; navržený poměr říká že si v kramflecích vůbec jistý není a vaří z vody.
Takže bych čekal, že pro svoje vítězství udělá cokoli včetně fixlování.

nobody(ten pravej)

Re:Proč je v BIOS ve výchozím stavu vypnutá virtualizace?
« Odpověď #34 kdy: 08. 06. 2018, 18:34:45 »
ja bych to shrnul, Milfaus (i z jeho predchozich v jinejch vlaknech podivnejch prispevku) si proste myslel jakej je machr kdyz narazil na neco co je v podstate jen zabugovanost Windows ;-)

pokud by snad na testech jeste trval, navrhuju se slozit na tech 10 ve vice lidech(klidne se hlasim) a nasledne pri testech ho vyfotit a vystavit na Wiki trotlu ;-)


LarryLin

Re:Proč je v BIOS ve výchozím stavu vypnutá virtualizace?
« Odpověď #35 kdy: 08. 06. 2018, 19:34:34 »
Vidím, že už zasáhl i admin a smazal jeden Milfausův příspěvek zřejmě kvůli sprostému slovu a jeden můj příspěvek asi proto, že to sprosté slovo bylo v citaci. Anebo je na rootu zakázané gamblerství :)

V příspěvcích nic důležitého nebylo. Jen to, že to Milfaus na Linuxu neměřil (pouze na Windowsu), ale že by to z principu mělo být na Linuxu stejné. A v mém příspěvku bylo, že jsem jeho sázku přijal, ale že si musíme jasně říct co a jak budeme měřit, protože nehodlám měřit bugy na Win nebo s Hyper-V. A pak už se Milfaus neozval, třeba jel za tu 40ku na dovolenou. :'(

nobody(ten pravej)

Re:Proč je v BIOS ve výchozím stavu vypnutá virtualizace?
« Odpověď #36 kdy: 08. 06. 2018, 19:54:09 »
[...] A pak už se Milfaus neozval, třeba jel za tu 40ku na dovolenou. :'(
mozna by bylo vhodnejsi si za tu 40ku zaplatil nejakou hodne dobrou lecebnu ;-)

Milfaus

Re:Proč je v BIOS ve výchozím stavu vypnutá virtualizace?
« Odpověď #37 kdy: 08. 06. 2018, 20:34:10 »
Tak jsem si to ověřil i v Linuxu. Testy pro linux připravím v Cčku, budou velmi specifické, ale jejich zdrojáky vám dám k dispozici, aby se dalo ověřit, že to není jen detekce zapnutí virtualizace. Vy jste to chtěli vidět pod linuxem, ok, ale v tom případě si testy připravuji já.

Kolik lidí do toho tedy jde?
Dva? Tři?
Každý z vás dává 40 litrů proti mým deseti.



Nesouhlasím se zpracováním osobních údajů.

Milfaus

Re:Proč je v BIOS ve výchozím stavu vypnutá virtualizace?
« Odpověď #38 kdy: 08. 06. 2018, 20:45:09 »
Řešil jsem i smluvní stránku, jak to udělat.
Bude to dohoda o školení, kdy vám prokážu výkonnostní propad při zapnutí virtualizace pod systémem linux.
  • Součástí testu bude testování v pod Windows i Linux, kdy reálnému použití se blíží testy ve Windows s výkonnostním propadem > nebo = 1% , ale testy pod linuxe víc ukazují konkrétní části, které se chovají jinak.
  • Cena školení je 40 tisíc se smluvní pokutou pro mě, pokud svá tvrzení nebudu schopen prokázat.
  • Testy budou na hardware školitele, před testy se nahraje poslední verze bios.
  • Místo školení je Praha, pokud dotyčný nepřijde, je stejně povinen plnit.
  • Testy jsou opakovatelné a pod Windows mohou školení měnit nastavení, například instaloval ovladače, odinstalovávat software, atd.

A ještě pár věcí.

Milfaus

Re:Proč je v BIOS ve výchozím stavu vypnutá virtualizace?
« Odpověď #39 kdy: 08. 06. 2018, 20:54:53 »
A jako poslední, za svoje peníze dostanete fér školení.
Skásnu vás po hodince, zbytek vám detailně vysvětlím, jak to funguje a kde se ten propad výkonu bere a jak optimalizovat VM pro nejnižší latence. Propad výkonu ve specifických testech je vyšší, ale to nejsou reálné testy. Reálně sedí to, co jsem řekl na začátku.


Se zpracováním osobních údajů nesouhlasím.

high-flyer

Re:Proč je v BIOS ve výchozím stavu vypnutá virtualizace?
« Odpověď #40 kdy: 08. 06. 2018, 21:19:30 »
Mne se zdaji ty vsazene penize v divnym pomeru. Spravne by ten, co bude psat program, mel vsadit 1Kc a ti, co budou koukat, ze lze napsat program, ktery bude libovolne pomaly za podminek, ktere urci autor programu, vsadili 1 mega kazdy.

PS Milfausi, co hulis?

nobody(ten pravej)

Re:Proč je v BIOS ve výchozím stavu vypnutá virtualizace?
« Odpověď #41 kdy: 08. 06. 2018, 21:23:15 »
aha, ted mi doslo ze Milfaus nenabizel 40 a prijimal 10, coz by odpovidalo tomu jakej je machr a jak si veri, ale ze to psal vychcane naopak ;-)

Milfaus

Re:Proč je v BIOS ve výchozím stavu vypnutá virtualizace?
« Odpověď #42 kdy: 08. 06. 2018, 21:27:49 »
Proč, pro vás to jsou jistý prachy ne?
Nikde jste nic nenašli, na fórech nic není, kua kucí, máte koule, tedy kromě Nobodyho  ;D

nobody(ten pravej)

Re:Proč je v BIOS ve výchozím stavu vypnutá virtualizace?
« Odpověď #43 kdy: 08. 06. 2018, 21:37:33 »
Proč, pro vás to jsou jistý prachy ne?
Nikde jste nic nenašli, na fórech nic není, kua kucí, máte koule, tedy kromě Nobodyho  ;D
tak kdybys ty mel koule, neprijdes s tim ze nabizis trapne jen 1/4 toho co ocekavas, ale tim ze si veris a jses vyzyvatel bys naopak nabizel vice ;-)

high-flyer

Re:Proč je v BIOS ve výchozím stavu vypnutá virtualizace?
« Odpověď #44 kdy: 08. 06. 2018, 21:40:32 »
Proč, pro vás to jsou jistý prachy ne?
Nikde jste nic nenašli, na fórech nic není, kua kucí, máte koule, tedy kromě Nobodyho  ;D

Nejdrive vsad 1 mega proti me desetikorune, ze nenapisu program, ktery pobezi na ruznych dnesnich pc stejnou dobu s presnosti na tydny.

Jisty prachy, ne? Ale nemas koule, co? No jo, to jsou hrdinove, todlencto.