Desktop na RHELu se testuje intenzivně (jenom třeba na každé aktualizaci Firefoxu se spouští stovky testů), samotný desktop ani tak zastaralý není. 7.5 obsahuje rok staré GNOME, každý rok se upgradují klíčové aplikace (LO, Inkscape, GIMP,...), ovladače pro nový hardware se backportují. Když si člověk přidá repozitáře EPEL, dostane se i na solidní zásobu balíčků.
Já osobně ale i tak dávám přednost Fedoře a myslím, že na individuálním desktopu/notebooku (ne v hromadném nasazení) to je lepší volba. Ta úroveň testování je tam taky vysoká (má tým asi 10 placených testerů a už dost rozsáhlou automatizaci).
Jinak jak se tady někdo pohoršoval nad tím, že si někdo zpochybňuje stabilitu Ubuntu LTS... Jeho problém je především v tom, že se tam problémy zakonzervují. Hodně oprav z upstreamu se nedostane ani do oficiálně podporovaných komponent, protože na to maintainer prostě nemá čas (v Canonicalu dnes celý desktop udržuje pár lidí) a balíčky v universe převážně správce ani nemají. Vývojáři v upstreamu jsou pak frustrovaní, protože dostávají od uživatelů Ubuntu hlášení chyb, které jsou v upstreamu opravené i několik let, a uživatelé jsou zase odkazovaní na nejrůznější repozitáře třetích stran a PPA, aby se dostali k opraveným verzím.
Ona je totiž ta stabilita v podobě neměnnosti dosti dvojsečná zbraň.