Asus WL-500g Deluxe přestal fungovat

rc.conf

Asus WL-500g Deluxe přestal fungovat
« kdy: 08. 03. 2011, 14:03:16 »
Zdravím, ve své domácí síti používám tento router a najednou dnes ráno přestal fungovat. Zkoušel jsem vypnout a zapnout, pak i resetovat. Nedostanu se ani do konfigurace přes prohlížeč a vždycky svítí Power LED, aktivní LED a každých asi 10 sekund probliknou všechny LAN, WAN a Power LED. Co s tím?
« Poslední změna: 08. 03. 2011, 17:12:42 od Petr Krčmář »


janus

Re: Router Asus WL-500g Deluxe přestal fungovat
« Odpověď #1 kdy: 08. 03. 2011, 14:19:47 »
Ahoj,

po 2,5 roce provozu se mi stalo neco podobneho u wl-500g premium - nakonec to byl odesly kondenzator v adapteru. Povedlo se mi cca za 150Kc objednat originalni nahradni adapter od distributora (myslim ze v CR je to WELL) a slape vesele dale.

Pokud umis pajet (ja ne), je to otazka cca 20kc za ten kondenzator. Doporucuji pogooglit.

janus

rc.conf

Re: Router Asus WL-500g Deluxe přestal fungovat
« Odpověď #2 kdy: 08. 03. 2011, 15:22:15 »
Trafo by to asi neřešilo, co? Nemáš někde web, odkud jsi to objednával? Jinak pájet sice umím, ale přístup do adaptéru tak jednoduchý zase není. Každopádně děkuji za radu, bez toho bych se nehnul :-)

JimboSK

Re: Router Asus WL-500g Deluxe přestal fungovat
« Odpověď #3 kdy: 08. 03. 2011, 15:26:23 »
Nemyslím, že by to bylo napájecím adaptérem, spíš bych to viděl na chybu FW, podle toho co píšeš se router pořád restartuje, takže bych zkusil stáhnout z ASUSu poslední verzi FW a přes "recovery flash" nahrát (odpojit napájení, zmáčkout a držet tlačítko reset a připojit napájení a pak přes TFTP nahrát soubor). Kompletní postup bude určitě někde na netu.

calvera

Re: Router Asus WL-500g Deluxe přestal fungovat
« Odpověď #4 kdy: 08. 03. 2011, 15:37:07 »
ten navod na recovery jsem myslim videl na openwrt strankach.... je tam ji navod jak se routrik da 'de-bricknout' kdyz se ti recovery flash nedari


Re: Router Asus WL-500g Deluxe přestal fungovat
« Odpověď #5 kdy: 08. 03. 2011, 15:49:05 »
To napájení je u těchto routerů docela známá věc, viz google. Já to viděl už dvakrát. Jednou u WL-500W, restart asi každých 5-10 vteřin, probliknutí diod a pořád dokola. Naštěstí jsem to stihnul ještě v záruce - vyměnili adaptér a jedu dál. To samé v kanceláři u WL-500g, už mimo záruku, našli jsme podobný adaptér a router zase běží. A ten adaptér byl určitě z něčeho jiného, takže by mělo stačit, když bude sedět výstup...

TomZ

Re: Router Asus WL-500g Deluxe přestal fungovat
« Odpověď #6 kdy: 08. 03. 2011, 15:51:31 »
Mel jsem zavadu, ktera se projevovala stejne, a taky to bylo odeslym napajecim adapterem. Opravovat jsem ho nezkousel, koupil jsem novy (5V/2A), a to problem vyresilo.

czipis

Re: Router Asus WL-500g Deluxe přestal fungovat
« Odpověď #7 kdy: 08. 03. 2011, 16:13:56 »
koukam ze asusy mely nejaky spatny tyden. me taky odesel adapter na WL500gP, vymenil jsem ho za 5V/2A (protoze jsem doma nenasel stejny 5V/2.5A) a funguje vesele dal.

Re: Asus WL-500g Deluxe přestal fungovat
« Odpověď #8 kdy: 08. 03. 2011, 17:36:54 »
Já už měnil adaptér dvakrát :(.
Asi příště koupím nějaký silnější, těch 2,5 A je, zdá se, málo.

Re: Asus WL-500g Deluxe přestal fungovat
« Odpověď #9 kdy: 08. 03. 2011, 18:26:13 »
2.5A je dost si myslim, a inak mne sa stalo nieco podobne, bol u nas v meste vypadok elektriny a po nastartovani elektriny mi uz nesiel, resp nemozem sa dostat do rozhrania a svieta len ledky portov, ledka power nesvieti, myslite ze by stacilo vymenit adapter a siel by? ja som ho chcel uz zahodit..

Re: Asus WL-500g Deluxe přestal fungovat
« Odpověď #10 kdy: 08. 03. 2011, 18:29:41 »
Nejlepší varianta je dojít s ním do nějaké prodejny, kde takové adaptery prodávají (já byl v GM) a ať to na místě vyzkouší. Hned uvidíš, jestli začnou LEDky blikat nějak jinak.

Re: Asus WL-500g Deluxe přestal fungovat
« Odpověď #11 kdy: 08. 03. 2011, 18:30:37 »
heh, ja uz som menil niekolkym znamym ten adapter. Prvykrat, kym som prisiel na problem mi to zabralo pekne casu, niekolkokrat novy firmware, rozne verzie, od original po dd-wrt (ktory som pouzival od zaciatku).

Mne ale s 5V/2A nesiel, rozbehol sa s novym 2.5A.

rc.conf

Re: Asus WL-500g Deluxe přestal fungovat
« Odpověď #12 kdy: 08. 03. 2011, 19:23:55 »
Pánové, moc děkuji za zkušenosti, hned ráno skočím koupit nový adaptér. Moc děkuji.

thor5

Re: Asus WL-500g Deluxe přestal fungovat
« Odpověď #13 kdy: 08. 03. 2011, 22:58:38 »
Tohle je na 99% adapterem. Me se to za posledni rok stalo uz dvakrat poprve se chovalo presne tak, jak je to tu popsane, podruhe nenabehl vubec, az jsem si myslel, ze je v kytkach.

Mam vyzkouseno, ze vetsina "levnejsich" adapteru z GME a spol. nemaji moc rady offline UPSky (vetsina neni dimenzovana na obdelnikovy signal, ktery z nich pri zaloze leze a prehrejou se - takhle jsem prisel uz o tri adaptery, i ty dva vyse uvedene :) ).

janus

Re: Router Asus WL-500g Deluxe přestal fungovat
« Odpověď #14 kdy: 09. 03. 2011, 11:20:22 »
Ahoj,

no ja jsem to resil primo pres ASUS - tam mi na helpdesku (napsal jsem mail anglicky na asus.com.tw a ozval se mi chlapik z Ostravy :) ) doporucili nejaky universalni adapter, ale nakonec jsem se obratil na distributora - neni to well, ale www.joyce.cz - to jsem v puvodnim postu popletl.

Chteli jen abych jim pak napsal seriove cislo a jestli to do republiky dovezli oni, tak mi prodaji adapter - ze nejake nahradni maji na sklade.

Mel jsem kliku. Problem by ted ale mohl byt ze na joyce.cz ted pisi, ze konci s distribuci znacky asus k 1.12.2010.

Jinak adapter se da "rozlomit" a dostanes se do nej - ja jsem uz nemel co ztratit. Kdyz bys chtel pajet, tak je to snad 1000uF kondenzator. Pokud by tohle nezabralo tak jeste mrknout na ostatni kondenzatory na boardu. Ja si to overil tim ze jsem koupil druhy wl-500g premium a zkusil adapter a mam cold spare az routrik odejde totalne :)

viz napr.:
http://www.dd-wrt.com/phpBB2/viewtopic.php?t=56939

Trafo by to asi neřešilo, co? Nemáš někde web, odkud jsi to objednával? Jinak pájet sice umím, ale přístup do adaptéru tak jednoduchý zase není. Každopádně děkuji za radu, bez toho bych se nehnul :-)