Fórum porušuje GDPR

Lol Phirae

Re:Fórum porušuje GDPR
« Odpověď #60 kdy: 30. 05. 2018, 09:18:30 »
Nedělají nic jiného, než co před GDPR a vesměs nikdo nic nenamítal. A najednou taková bouře ve sklenici vody.

Protože ty checkboxy nedávají žádný smysl, jsou neskutečně otravné a na celý problém dál upozorňují, místo aby ho řešily!!!

mi docvakl text za větnými členy typu: pokud, můžeme, je nezbytné, podle jiného zákona...

Ale na to nepotřebuješ žádný souhlas. O tom je celý problém. IInfo není jediné, kdo vůbec to nařízení nepochopil - sbírání nesmyslných všeobjímajících souhlasů opravdu není cílem. Krom toho je IMNSHO takový souhlas neplatný, mj. protože není svobodný - oni uvádějí subjekt údajů v omyl ohledně toho, že ten souhlas může kdykoliv odvolat, ale přitom ty údaje vůbec nezpracovávají na základě daného souhlasu, ale z jiného právního důvodu - např. ochrana právem chráněných zájmů správce (a po případném odvolání souhlasu je budou zpracovávat dál.)


PetrM

Re:Fórum porušuje GDPR. Nápad na slouční checkboxu
« Odpověď #61 kdy: 30. 05. 2018, 10:00:03 »
Já ti to vysvětlím - pod články je vlastní bastl diskusí made by IInfo; tady ve fóru jsou komentáře dělané přes SMF. Oni tam to pole nepřidali, oni nejsou schopní ho vypnout. Akorát to otravuje a mate lidi (viz inzerce, kde lidi furt píšou "ozvi se mi na email" a myslí si, že ten vyplněný email někdo vidí, takže do postu už ho neuvádějí.

 ::)

Tak jsou to ještě větší blbci, než jsem si myslel.

1) Možnost použít jiný modul
2) Možnost znovu použít ten jejich bastl
3) Možnost seřvat autora toho slavnýho SMF (resp. stoupnout si do fronty a zatím si naleštit baseballku)
4) Možnost skrytí pole na front endu a odesílání neutrální konstantní adresy, třeba "anoanymnikomentar@root.cz"
5) ...

Kdo chce, hledá způsoby, kdo ne, hledá důvody.

AUTOR SMF

Re:Fórum porušuje GDPR. Userscript na zaškrntutí
« Odpověď #62 kdy: 30. 05. 2018, 10:46:51 »
co zkusit něco takového ? netestováno
Kód: [Vybrat]
// ==UserScript==
// @name     SMF kurvítko GDPR
// @author SMF baslič
// @include  http://YOUR_SERVER.COM/YOUR_PATH/*
// @reqcuire  http://ajax.goocgleapis.com/ajax/libs/jquery/9.7.2/jquery.min.js
// @run-at      document-idle
// @include  httsp://forum.root.cz/index.php?action=post*

var el= document.querySelector("#personalData");
if(el) {el.checked=1;
    // your code here
var pel= el.parentNode;
el.parentNode.removeChild(pel);
}

Opět do háje se mi ukazuje " Souhlasím se
Kód: [Vybrat]
zpracováním osobních údajů[/url] za účelem zapojení se do diskuse na fóru.
"

Hu

Jdete do haje s GDPR
« Odpověď #63 kdy: 31. 05. 2018, 14:52:29 »
Nechcete si ten checkbox u pridavani komentaru ke clanku ci zpravicce vetnout za klobouk?

ttxx

Re:Jdete do haje s GDPR
« Odpověď #64 kdy: 31. 05. 2018, 15:06:14 »
Nechcete si ten checkbox u pridavani komentaru ke clanku ci zpravicce vetnout za klobouk?
bohuzel pokud nezacnou blokovat ip adresu uzivatele jak jsem davno napsal, tak budou s gdpr otravovat))
gpdr trolls se totiz vzdy na to ozvou pokud jse jim neco nelibi))
facebook proste souhlasis nebo ne a skoncilo)) kazdej je ok a kto nesouhlasi nech jde na twitter))


Lol Phirae

Re:Jdete do haje s GDPR
« Odpověď #65 kdy: 31. 05. 2018, 15:17:56 »
Nechcete si ten checkbox u pridavani komentaru ke clanku ci zpravicce vetnout za klobouk?

 ;D ;D ;D
Kód: [Vybrat]
NEsouhlasím se zpracováním nepotřebných osobních údajů, zejména v rozsahu debilního checkboxu na fóru. ;D ;D ;D

kkt1

  • *****
  • 796
    • Zobrazit profil
Re:Jdete do haje s GDPR
« Odpověď #66 kdy: 31. 05. 2018, 15:52:35 »
Nechcete si ten checkbox u pridavani komentaru ke clanku ci zpravicce vetnout za klobouk?
on te nekdo nuti sem psat?

PetrM

Re:Jdete do haje s GDPR
« Odpověď #67 kdy: 01. 06. 2018, 06:27:06 »
bohuzel pokud nezacnou blokovat ip adresu uzivatele jak jsem davno napsal, tak budou s gdpr otravovat))
gpdr trolls se totiz vzdy na to ozvou pokud jse jim neco nelibi))
facebook proste souhlasis nebo ne a skoncilo)) kazdej je ok a kto nesouhlasi nech jde na twitter))

Tak musíme místo trollů protestovat a otravovat my, protože tohle odporuje GDPR. Je tady služba "komunikace ve fóru" a když nedám souhlas se zpracováním údajů navíc (= logování mailu + zobrazení IP adresy), je služba odepřena. Navíc v různých částech webu (články, fórum) jsou potřeba zadat různý osobní údaje a není zdůvodněno proč.

martyd.

Re:Fórum porušuje GDPR
« Odpověď #68 kdy: 01. 06. 2018, 22:12:28 »
Člověk aby se bál znát vlastní jméno...

Lol Phirae

Re:Fórum porušuje GDPR
« Odpověď #69 kdy: 03. 06. 2018, 09:20:03 »
nemám tu s GDPR vůbec nic společného, řeší to kolegové pro všechny servery naráz. Předal jsem jim odkaz na tohle vlákno.

A co kolegové vyřešili? Zatím to vypadá na velké hnědé mazlavé...

https://forum.root.cz/index.php?topic=18661.0
https://forum.root.cz/index.php?topic=18587.0

P.S. A toho právníka, co vám tuhle blbost poradil, bych urychleně vyměnil.

Kód: [Vybrat]
NEsouhlasím se zpracováním nepotřebných osobních údajů, zejména v rozsahu debilního checkboxu na fóru.

Věra Pohlová

Re:Fórum porušuje GDPR
« Odpověď #70 kdy: 03. 06. 2018, 09:32:53 »
Tyhle aféry všechny jen otravují! Já bych všechny ty diskuse zakázala!

Věra Pohlová NESOUHLASÍ se zpracováním osobních údajů.

ttt

Re:Fórum porušuje GDPR
« Odpověď #71 kdy: 03. 06. 2018, 10:18:25 »
co kdyby ste s gdpr vodmazli nekam jinam a nechali nas napokoji? GDPR TROLOVE, FUCK OFF.

Milfaus

Re:Fórum porušuje GDPR
« Odpověď #72 kdy: 03. 06. 2018, 11:09:26 »
co kdyby ste s gdpr vodmazli nekam jinam a nechali nas napokoji? GDPR TROLOVE, FUCK OFF.

Konečně se ozval někdo z odpovědný z Internet Infa s dobrým názorem!
Máme jít všichni do zadeke.  :o
Pravda, taky řešení.

Citace
NEsouhlasím se zpracováním nepotřebných osobních údajů, zejména v rozsahu debilního checkboxu na fóru.

Lol Phirae

Re:Fórum porušuje GDPR
« Odpověď #73 kdy: 03. 06. 2018, 11:11:31 »
co kdyby ste s gdpr vodmazli nekam jinam a nechali nas napokoji?

Mistře, rád bych odmázl, ale není to možné do doby, dokud nezmizí ten dementní checkbox. On totiž problémem je hlavně ten "souhlas", ne anonymní komentáře a samotné fórum.

Kód: [Vybrat]
NEsouhlasím se zpracováním nepotřebných osobních údajů, zejména v rozsahu debilního checkboxu na fóru.

ttt

Re:Fórum porušuje GDPR
« Odpověď #74 kdy: 03. 06. 2018, 11:30:40 »
no petr krcmar by mal nasadit ip block a vyreseno.
ip zbiraj tak ci tak, takze na kazdeho kto se bude pozadovat gdpr))