Fakt nestojím o to, aby se mi kdejaké vemeno připojovalo na mé osobní servery.
co takto pouzivat hesla a firewall?
Tak to, předpokládám (každý normální) používá.
Ale protože očividně netušíš o čem je řeč, zkusím Ti přiblížit na něčem, čemu rozumět budeš. ... Je to obdobné, jako se zveřejněním emailu. To bys znát mohl. Po zveřejnění emailu Ti na něj začne chodit _ŘÁDOVĚ_ více spamu, vč. zavirovaných (malvare). A kromě toho, že si musíš dávat více pozor, je mnohem větší šance (více útoků) co by mohlo využít zero day útok. A toto často platí i na další obvyklé adresy (a mutace na konkrétní zveřejněnou emaliovou adresu) stejného doménového jména (u emailu), jakmile je vystavena doména (což v případě plného mailu je vždy, pochopitelně).
Velmi podobné je to s IP. Dokud IP jen tak někde nevisí, počet útoků (až ddos, při slabé lince) je výrazně menší (odzkoušeno, historicky třeba GPRS koncová adresa byla peklo po profláknutí). Trochu lépe to je s okolními adresami /24 (IPv4) při zveřejnění jen části. Tam už věřím, sice by to mohl být jen osobní pocit, ale myslím, že také hraje roli.
P.S.: Jiná věc je, že i přímo cizí IP adresu, či část (to hodně často), zveřejňoval každý blbec, takže to (před GDPR) byl boj s větrnými mlýny.