Kampaň Turris Mox končí, co může za nezájem?

Lojza

  • *****
  • 672
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kampaň Turris Mox končí, co může za nezájem?
« Odpověď #390 kdy: 25. 05. 2018, 17:00:37 »
par clanku z historie k zamysleni

https://uloz.to/!UarLXtMYcLMQ/nic-txt





nahodny kolemjdouci

Re:Kampaň Turris Mox končí, co může za nezájem?
« Odpověď #391 kdy: 25. 05. 2018, 19:16:26 »
tak jsem duveryhodnost te organizace proveroval a svete div se:



"PostSignum Qualified CA 2 certificate is not trusted",

Doposavad jsem s nimi nemel nic do cineni, co je to za sasky?

Tohle je důvěryhodný certifikát dle zákona. Jen mu nevěří operační systémy :)

http://www.postsignum.cz/certifikaty_autorit.html#

nahodny kolemjdouci

Re:Kampaň Turris Mox končí, co může za nezájem?
« Odpověď #392 kdy: 25. 05. 2018, 19:19:05 »
wtf, to je dno

https://imgur.com/a/zkGw3Gz



tak jsem duveryhodnost te organizace proveroval a svete div se:



"PostSignum Qualified CA 2 certificate is not trusted",

Doposavad jsem s nimi nemel nic do cineni, co je to za sasky?

Tohle je důvěryhodný certifikát dle zákona. Jen mu nevěří operační systémy :)

http://www.postsignum.cz/certifikaty_autorit.html#

Re:Kampaň Turris Mox končí, co může za nezájem?
« Odpověď #393 kdy: 25. 05. 2018, 20:46:06 »
A co byste tedy chtěl? Vlastnoručně podepsané doznání?
Jakýkoli důkaz vašich tvrzení, že CZ.NIC je kontrolovatelný jen původními zakladateli, a že si ti původní zakladatelé přihráli projekty pro své vlastní zájmy.

Ano, je to otázka.
Ovšem z té otázky plyne, že chcete vynucovat změnu. Nechcete nic pochopit, nechcete se s ostatními dohodnout, chcete vynutit svou změnu.

DNS server umí provozovat kdekdo. Zkušenost srovnatelnou s CZ.NICEM mají desítky jiných správců TLD.
Nedělejte ze sebe hlupáka, tohle je moc průhledný pokus utéct od tématu. Řeč byla o tom, jak poznáte z účetnictví, že ten DNS server provozuje dobře.

Vy jste nic nevyvrátil.
Ale vyvrátil. Jenže vy to ignorujete. Vyvrácení, to jsou ta bílá místa v mých komentářích, která nedokážete přečíst, takže na ně vůbec nijak nereagujete – akorát příště daný nesmysl zopakujete znova.

Vy nejste CZ.NIC a nejste tedy ani delegován něco vyvracet.
Zklamu vás, ale opravdu nejste žádný nadčlověk. Takže stejně jako vy můžete něco tvrdit,. můžu něco tvrdit i já, a ta má tvrzení mohou vyvracet ta vaše. Teoreticky by také vaše tvrzení mohla vyvracet ta má, to byste ale musel reagovat na má tvrzení a neopakovat pořád dokola to samé.

Spousta "projektů" byla podezřelá ještě dřív, než se průšvih projevil. Třeba investiční fondy Viktora Koženého, u kterých se také nikdo neměl ptát, jak zajistí "jistotu desetinásobku".
Podezření mají ovšem nějakou spojitost s realitou. Bohapustě si vymýšlet a zkoušet, jestli se tak náhodou netrefíte do reálného problému, je kontraproduktivní.

Na to jste přišel jak?
Ze čtení vašich komentářů.

Já mnohé počiny CZ.NICU obdivuji, ale to přeci neznamená, že se přestanu dívat kriticky na celou situaci.
Nikdo vám nebrání dívat se na celou situaci kriticky. Je jen vaše chyba, že to neděláte a místo toho blábolíte nesmysly.

Vás tedy uspokojuje, že funguje DNS, že vyrobili KnotDNS a BIRD, ..., a to je důvod se neptat na víc?
Proč bych se měl ptát na víc, když podle mne CZ.NIC je mezi správci TLD na špičce toho, co dělají? Když někdo dělá mnohem víc, než by musel, jsem za to rád, a v žádném případě nebudu tlačit na to, aby ještě přidal – protože moc dobře vím, že pravděpodobnost, že opravdu přidá, je extrémně malá a byl by malý i zisk. Na druhou stranu pravděpodobnost, že ho to otráví, demotivuje nebo mu to jednoduše znemožní dělat ty věci navíc, je velmi velká, a je hodně co ztratit.

tato firma, CZ.NIC,
CZ.NIC není firma. Jak chcete diskutovat o doméně .cz, když jste za celou dobu nedokázal pochopit ani to, že CZ.NIC není firma?

Dobře, tak v tom případě jsme zpět u otázky soutěžení. Jak víme, že tato firma, CZ.NIC, se o TLD CZ postará líp, než nějaká jiná firma?
To nejsme u soutěžení, protože tohle soutěží nezjistíme. A víme, že CZ.NIC se o TLD .cz stará velmi dobře, já nepotřebuji vědět nic víc. Pokud by tu byl jiný zájemce, který by to uměl dělat nejméně stejně dobře a chtěl to dělat, věděli bychom to. Pak by bylo na místě řešit, jak mezi nimi vybrat, nebo ideálně jak je spojit. Ale já správu TLD nepovažuju za sport, aby se v tom mermomocí museli pořádat soutěže.

Podle stošestky už jsem pár informací získal, zde jen kalíte vodu.
Že jste získal X nedokazuje, že byste získal i Y. To tyhle průhledné argumentační klamy myslíte vážně, nebo si je vůbec neuvědomujete?

Re:Kampaň Turris Mox končí, co může za nezájem?
« Odpověď #394 kdy: 25. 05. 2018, 21:02:41 »
wtf, to je dno

https://imgur.com/a/zkGw3Gz
Není to dno, jsou i horší věci, než že nechápete význam důvěryhodných certifikátů.


Re:Kampaň Turris Mox končí, co může za nezájem?
« Odpověď #395 kdy: 25. 05. 2018, 21:03:58 »
Nedělejte ze sebe hlupáka, tohle je moc průhledný pokus utéct od tématu. Řeč byla o tom, jak poznáte z účetnictví, že ten DNS server provozuje dobře.

Vy asi nechápete princip řízení nebo kontroly jakýchkoliv společností. Neřeší se, jestli DNS funguje, nebo jestli se motor točí. Dívá se na výsledky, náklady, investice, ... Kdyby firma / společnost / sdružení (osob) nefungovala, půjde cugrunt.

má tvrzení mohou vyvracet ta vaše. Teoreticky by také vaše tvrzení mohla vyvracet ta má, to byste ale musel reagovat na má tvrzení a neopakovat pořád dokola to samé.

Ale Vaše tvrzení jsou blbiny typu, že funguje DNS nebo že CZ.NIC funguje dobře (či lépe - nejasno vůči čemu). Na to nejde reagovat, proto tu část tvrzení dál nerozporuji. Vy si to můžete vykládat jako souhlas, já zase věřím, že jiní rozumí tomu, co tím myslím.

Podezření mají ovšem nějakou spojitost s realitou. Bohapustě si vymýšlet a zkoušet, jestli se tak náhodou netrefíte do reálného problému, je kontraproduktivní.

Realita je, že do CZ.NIC tečou neskutečné peníze a jejích příliv nijak aktivně neovlivňují. Za takových okolností vždy budete vypdata jako úspěšný. Zbytek tvrzení se odvíjí od toho.

Proč bych se měl ptát na víc, když podle mne CZ.NIC je mezi správci TLD na špičce toho, co dělají? Když někdo dělá mnohem víc, než by musel, jsem za to rád, a v žádném případě nebudu tlačit na to, aby ještě přidal – protože moc dobře vím, že pravděpodobnost, že opravdu přidá, je extrémně malá a byl by malý i zisk. Na druhou stranu pravděpodobnost, že ho to otráví, demotivuje nebo mu to jednoduše znemožní dělat ty věci navíc, je velmi velká, a je hodně co ztratit.

Rozumím. Nesouhlasím.

CZ.NIC není firma. Jak chcete diskutovat o doméně .cz, když jste za celou dobu nedokázal pochopit ani to, že CZ.NIC není firma?

Sdružení právnických osob je forma obchodní společnosti. Obchodní společnost jest synonymem pro slovo firma. Zájmové sdružení nemá, narozdíl od neziskovek, žádnou povinnost zachovávat zisk uvnitř. Stačí, aby se členové rozhodli, že fond rozdělí mezi sebe a je vymalováno. Nebude na tom nic nelegálního.

To nejsme u soutěžení, protože tohle soutěží nezjistíme. A víme, že CZ.NIC se o TLD .cz stará velmi dobře, já nepotřebuji vědět nic víc.

Krátkozraké, ale nebudu si přát, abyste zjistil, jak moc se můžete mýlit.

Že jste získal X nedokazuje, že byste získal i Y. To tyhle průhledné argumentační klamy myslíte vážně, nebo si je vůbec neuvědomujete?

Jaké klamy? Kromě speciálních informací, považovaných za důvěrné či spjaté s osobnostní ochranou, Vám musí každý orgán veřejné moci i každá organizace financovaná z veřejných peněz (judikováno je, že stačí částnečné financování z veřejných prostředků) poskytnout jakoukoliv informaci. Včetně účetnictví. V praxi si nedovedu představit, proč bych chtěl vidět detaily účetnictví, když by mi pravděpodobně stačila rozvaha a výsledovka v plném rozsahu, s rozlišením na střediska. Možná leda v případě, že by nebyla střediska vedena, pak by asi mohl vzniknout požadavek na výpis některého z nákladových a výnosových účtů.

Re:Kampaň Turris Mox končí, co může za nezájem?
« Odpověď #396 kdy: 25. 05. 2018, 21:05:48 »
Není to dno, jsou i horší věci, než že nechápete význam důvěryhodných certifikátů.

To je pravda. Třeba neomalení lidé, kteří si myslí, že argumentací ad hominem, urážkami či ponižováním druhých získají převahu.

KouzelnýDědeček

Re:Kampaň Turris Mox končí, co může za nezájem?
« Odpověď #397 kdy: 25. 05. 2018, 21:41:16 »

Proč se hádáš s Filipem?


Filípek dělá webíky, nebuď na něj zlý, vážně se snaží.
www.jirsak.org

Re:Kampaň Turris Mox končí, co může za nezájem?
« Odpověď #398 kdy: 25. 05. 2018, 21:43:27 »
www.jirsak.org

To bude spíš omyl, nebo jiný Filip Jirsák. Zdejší pan Jirsák podle mě má doménu .cz.

Re:Kampaň Turris Mox končí, co může za nezájem?
« Odpověď #399 kdy: 25. 05. 2018, 21:43:59 »
Vy asi nechápete princip řízení nebo kontroly jakýchkoliv společností. Neřeší se, jestli DNS funguje, nebo jestli se motor točí. Dívá se na výsledky, náklady, investice, ... Kdyby firma / společnost / sdružení (osob) nefungovala, půjde cugrunt.
Jsem rád, že nechápu Šilhavého princip řízení a kontroly, ve kterém je úplně jedno, zda firma dělá to, co dělat má, ale důležité je, že má v pořádku papíry. To, že firma nefunguje, můžete z papírů poznat až za hodně dlouhou dobu, a že nefunguje dobře z nich nemusíte poznat nikdy.

Ale Vaše tvrzení jsou blbiny typu, že funguje DNS
Jo, to je u správce TLD takový nepodstatný detail, vůbec nic by se nestalo, kdyby nefungoval.

Na to nejde reagovat, proto tu část tvrzení dál nerozporuji
Ale o takováhle tvrzení vůbec nešlo. Šlo např. o vyvrácení vašich tvrzení, že CZ.NIC je firma, že ho nikdo nemůže kontrolovat, že neexistuje důvod, proč by měl být Turris Omnia na Indiegogo atd.

Realita je, že do CZ.NIC tečou neskutečné peníze a jejích příliv nijak aktivně neovlivňují. Za takových okolností vždy budete vypdata jako úspěšný. Zbytek tvrzení se odvíjí od toho.
Další z tvrzení, které už bylo mnohokrát vyvráceno, ale vy ho budete opakovat pořád dokola. Když stála registrace domény .cz 1600 Kč, nebyl CZ.NIC považován za nějak výrazně úspěšný. Předchozí správce domény .sk (ať do toho netaháme čerstvě nového správce) není považován za nijak úspěšného. Nikdy jsem neslyšel o správci třeba .de nebo .pl, takže možná jsou průměrní nebo i nadprůměrní, ale světová špička asi nebudou. Takže být správcem národní domény neznamená automaticky to, že by byl výrazně úspěšný. Doufám tedy, že už to nepravdivé tvrzení nebudete opakovat.

Sdružení právnických osob je forma obchodní společnosti. Obchodní společnost jest synonymem pro slovo firma. Zájmové sdružení nemá, narozdíl od neziskovek, žádnou povinnost zachovávat zisk uvnitř. Stačí, aby se členové rozhodli, že fond rozdělí mezi sebe a je vymalováno. Nebude na tom nic nelegálního.
Firma je synonymem společnosti založené za tím účelem, aby přinášela majitelům zisk. To není případ CZ.NIC, a nic na tom nemění, že by to teoreticky mohlo být jinak.

Krátkozraké, ale nebudu si přát, abyste zjistil, jak moc se můžete mýlit.
Krátkozraké je chtít měnit něco, co velmi dobře funguje, jenom proto, že to nefunguje podle vás.

Jaké klamy?
Argumentační klamy. Tvrdíte, že pro všechna X platí Y, pak uvedete příklad, že pro jedno X platí Y, a tváříte se, že je to důkaz. Já uvedu, že pro jedno X platí Y, a vy začnete vyvracet, že nemůže platit, že pro všechna X platí Y.

Kromě speciálních informací, považovaných za důvěrné či spjaté s osobnostní ochranou
No právě.

Vilith

  • *****
  • 660
    • Zobrazit profil
Re:Kampaň Turris Mox končí, co může za nezájem?
« Odpověď #400 kdy: 25. 05. 2018, 21:51:14 »
Jirsak ma pravdu, a pokud ji nema, plati ze Jirsak ma pravdu

Uz toho chlapi nechte, je to o h...

Re:Kampaň Turris Mox končí, co může za nezájem?
« Odpověď #401 kdy: 25. 05. 2018, 21:53:33 »
Jsem rád, že nechápu Šilhavého princip řízení a kontroly, ve kterém je úplně jedno, zda firma dělá to, co dělat má, ale důležité je, že má v pořádku papíry. To, že firma nefunguje, můžete z papírů poznat až za hodně dlouhou dobu, a že nefunguje dobře z nich nemusíte poznat nikdy.

Asi byste měl jít vyučovat management a ekonomii. Pokud nevěříte v řízení společnosti (bez kterého by nemohly žádné společnosti existovat, natož nějaké "přihlouplé" dceřinky), pak chápu, proč se nemůžeme domluvit.

Další z tvrzení, které už bylo mnohokrát vyvráceno, ale vy ho budete opakovat pořád dokola. Když stála registrace domény .cz 1600 Kč, nebyl CZ.NIC považován za nějak výrazně úspěšný. Předchozí správce domény .sk (ať do toho netaháme čerstvě nového správce) není považován za nijak úspěšného. Nikdy jsem neslyšel o správci třeba .de nebo .pl, takže možná jsou průměrní nebo i nadprůměrní, ale světová špička asi nebudou. Takže být správcem národní domény neznamená automaticky to, že by byl výrazně úspěšný. Doufám tedy, že už to nepravdivé tvrzení nebudete opakovat.

Dobu, kdy registrace první rok stála víc osobně považuji za světlejší období TLD CZ. Ale to, uznávám, je můj subjektivní názor a s ním se nemusí každý ztotožnit.

Firma je synonymem společnosti založené za tím účelem, aby přinášela majitelům zisk. To není případ CZ.NIC, a nic na tom nemění, že by to teoreticky mohlo být jinak.

I sdružení či jakákoliv jiná forma neziskovek musí přinášet zisk. Ze zákona, nesmí existovat subjekt, který je trvale ztrátový (protože by generoval dalším osobám neoprávněné náklady, což podrývá podstatu daňového systému). Neziskovka zisk tvořit musí, jen jej nesmí rozdělit mezi majitele a do určité výše a za určitých podmínek nemusí zaplatit daň z příjmů. Kvůli zavádějícímu pojmu "neziskovka" se do novely zákona uvažuje o změně textace na "veřejně / obecně prospěšná společnost".

CZ.NIC ovšem není ani ta neziskovka, jeho právní forma zisk generuje a daní a ukládá do fondů, které nejsou účelové - a mohou být kdykoliv později použity na jakýkoliv účel. Včetně výplat zaměstnanců nebo členů.

Dostudujte si prosím zákony, v této oblasti se zjevně motáte.

Re:Kampaň Turris Mox končí, co může za nezájem?
« Odpověď #402 kdy: 25. 05. 2018, 21:53:55 »
Uz toho chlapi nechte, je to o h...

Dobrou noc.

Re:Kampaň Turris Mox končí, co může za nezájem?
« Odpověď #403 kdy: 25. 05. 2018, 22:23:17 »
Pokud nevěříte v řízení společnosti (bez kterého by nemohly žádné společnosti existovat, natož nějaké "přihlouplé" dceřinky), pak chápu, proč se nemůžeme domluvit.
Zase si vymýšlíte, nic takového jsem nepsal.

Dobu, kdy registrace první rok stála víc osobně považuji za světlejší období TLD CZ. Ale to, uznávám, je můj subjektivní názor a s ním se nemusí každý ztotožnit.
To je ten problém, že pořád nevíme, podle jakých kritérií správu TLD hodnotíte. Ale jestli pro vás lepší než dnes byla doba, kdy registrace stála 1600 Kč a neměli jsme žádné registrátory (resp. jediný registrátor byl CZ.NIC), mnohé to vysvětluje.

Firma je synonymem společnosti založené za tím účelem, aby přinášela majitelům zisk. To není případ CZ.NIC, a nic na tom nemění, že by to teoreticky mohlo být jinak.
I sdružení či jakákoliv jiná forma neziskovek musí přinášet zisk. Ze zákona, nesmí existovat subjekt, který je trvale ztrátový (protože by generoval dalším osobám neoprávněné náklady, což podrývá podstatu daňového systému). Neziskovka zisk tvořit musí, jen jej nesmí rozdělit mezi majitele a do určité výše a za určitých podmínek nemusí zaplatit daň z příjmů.
Váš klasický způsob argumentace. Já napíšu, že firma je založená za tím účelem, aby přinášela majitelům zisk. Vy začnete oponovat nesmyslem, že i neziskovky musí majitelům přinášet zisk, abyste to v další větě popřel a vrátil se k tvrzení, které jsem napsal i já.

Kvůli zavádějícímu pojmu "neziskovka" se do novely zákona uvažuje o změně textace na "veřejně / obecně prospěšná společnost".
„Zapomněl“ jste napsat, o jakém zákonu píšete.

CZ.NIC ovšem není ani ta neziskovka, jeho právní forma zisk generuje a daní a ukládá do fondů, které nejsou účelové - a mohou být kdykoliv později použity na jakýkoliv účel. Včetně výplat zaměstnanců nebo členů.
CZ.NIC nerozděluje zisk majitelům, zapovídají to stanovy.

Dostudujte si prosím zákony, v této oblasti se zjevně motáte.
To byl dost ubohý pokus. To, v čem vy plavete, není v tomto případě zákon, ale rozdíl mezi tím, že nějaký zisk vytváří zisk (ale zisk zatím zůstává uvnitř), a tím, že je vytvořený zisk vyplacen vlastníkům (tedy vyveden z toho subjektu, který zisk vytvořil). Například když máte (neziskový) spolek, ten vytvoří zisk, který ale musí zůstat uvnitř spolku (nemohou si ho členové spolku rozdělit), a jediný způsob, jak se toho zisku „zbavit“, je pokrýt jím náklady spolku (které musí být vynaložené v souladu s účelem spolku). Naproti tomu když máte (ziskovou) firmu, vlastník si může zisk z firmy vybrat, ten tedy přestane patřit firmě a vlastník si s ním může dělat, co chce.

Milfaus

Re:Kampaň Turris Mox končí, co může za nezájem?
« Odpověď #404 kdy: 25. 05. 2018, 22:42:23 »
Jirsak ma pravdu, a pokud ji nema, plati ze Jirsak ma pravdu

 ;D ;D ;D

Hlavně umí být pořádně únavný  ;D