Kampaň Turris Mox končí, co může za nezájem?

PetrM

Re:Kampaň Turris Mox končí, co může za nezájem?
« Odpověď #465 kdy: 30. 05. 2018, 16:09:34 »
Zkuste si přečíst ještě jednou a pořádně, co jsem napsal. Já jsem nepsal nic o účtování nákladů na jeden projekt do nákladů na jiný projekt. Psal jsem o nákladech, které jsou pro všechny Turrisy společné a fixní vzhledem k počtu routerů v oběhu. Takže ty náklady musí být vynaloženy, i kdyby existoval jen Turris 1.0 a Turris Omnia tu situaci nemůže nijak zhoršit. Když je skoro celý software společný pro všechny Turrisy a někdo dělá na tom obecném softwaru, nedělá z 80 % na Moxu, jak mylně píšete, ale dělá třeba z 80 % na všech Turrisech, z 10 % na Turrisu 1.0 a po 5 % na Omnii a Moxu.

+1

Když se spojí balíčkovací systém, verzovací systém, bug trace a CI, pokryje se to unit testama a integračníma testama s konfigurací pro každou platformu, tak se další verze udržují samy a jenom vypadne tiket, pokud se některá z verzí rozbije. Jinak se řeší jenom rozdíly, jako bootloader, FW pro kontrolér LED (FPGA v Turrisu 1.0, pak už tuším nějaký STMko) a rozdíly jako zapojení switche (T1.x měl 2x 1Gbps lajnu do CPU, MOX bude mít 1x 2,5Gbps lajnu z modulů do CPU).