Kedy ste sa dostali za vodu?

Re:Kedy ste sa dostali za vodu?
« Odpověď #15 kdy: 25. 04. 2018, 08:29:15 »
Ve 40 v práci žádný stres, výplata 2x víc, než kolik potřebuju, 2 splacené hypotéky na panelák, menší byt pronajímám. Ale dostatečný pasivní příjem nemám, na to mi chybí ještě 2 malé byty v paneláku. A 3+1 je už pro mojí početnou rodinu celkem malý. Do pohody s pěkným bydlením a pasivním příjmem mi teda ve 40 chybí asi deset mega, což je úkol tak na 20 let - víceméně do důchodu.

Akurat je mozne, ze za 10 rokov ti bude aj 3+1 dost mozno zbytocne velky, pojdes do mensieho, Vacsi prenajmes, nieco dovtedy nasetris este a budes v pohode, ci?


jpu

Re:Kedy ste sa dostali za vodu?
« Odpověď #16 kdy: 25. 04. 2018, 09:30:24 »
A za kolko nevstanete z postele? Pod 200k nejdete :dD

linux-kral

Re:Kedy ste sa dostali za vodu?
« Odpověď #17 kdy: 25. 04. 2018, 09:57:50 »

Akurat je mozne, ze za 10 rokov ti bude aj 3+1 dost mozno zbytocne velky, pojdes do mensieho, Vacsi prenajmes, nieco dovtedy nasetris este a budes v pohode, ci?

Zbytocne velky?chces byvat trochu na urovni nie? 3+1 je nutny zaklad , najlepsie samozrejme dom aspon s 1000m2 zahradou.
Okrem toho nehnutelnosti sa nepredavaju, len prikupuju aby ti generovali pasivny prijem a zaroven rastli na hodnote. ked mas take 2 byty na prenajom v tretom byvas, plus nejaky bocny pasivny prijem tak si vybaveny. A nemusi to byt ani vela mozno staci cca 1500E mesacne cista ruka, cista hlava a si za vodou. Na nejakom Bali, thajsku prezijes ako kral. A vratis sa za pol roka vysolarkovany do ceska kde uvidis vsetky tie zdeprimovane tvare.Do 40tky sa to da stihnut aj ked si lopata.  Len treba smerovat k passive income od zaciatku potom sa to tazko dohana ked mas novu oktavku na lizing kazdych 5 rokov tak to uz nedas lebo si premrhal svoj potencial na konzumne veci.

jpu

Re:Kedy ste sa dostali za vodu?
« Odpověď #18 kdy: 25. 04. 2018, 10:02:23 »
Nehnutelnost je dobra zabezpeka do buducna. Len v pripade vojny a rozbombardovania panelaku mate po prijme :)

Re:Kedy ste sa dostali za vodu?
« Odpověď #19 kdy: 25. 04. 2018, 10:09:08 »

Akurat je mozne, ze za 10 rokov ti bude aj 3+1 dost mozno zbytocne velky, pojdes do mensieho, Vacsi prenajmes, nieco dovtedy nasetris este a budes v pohode, ci?

Zbytocne velky?chces byvat trochu na urovni nie? 3+1 je nutny zaklad , najlepsie samozrejme dom aspon s 1000m2 zahradou.
Okrem toho nehnutelnosti sa nepredavaju, len prikupuju aby ti generovali pasivny prijem a zaroven rastli na hodnote. ked mas take 2 byty na prenajom v tretom byvas, plus nejaky bocny pasivny prijem tak si vybaveny. A nemusi to byt ani vela mozno staci cca 1500E mesacne cista ruka, cista hlava a si za vodou. Na nejakom Bali, thajsku prezijes ako kral. A vratis sa za pol roka vysolarkovany do ceska kde uvidis vsetky tie zdeprimovane tvare.Do 40tky sa to da stihnut aj ked si lopata.  Len treba smerovat k passive income od zaciatku potom sa to tazko dohana ked mas novu oktavku na lizing kazdych 5 rokov tak to uz nedas lebo si premrhal svoj potencial na konzumne veci.

Ja som nepisal o predaji, ja som Pisal o tom, ze ked ma clovek Kolo 50, tak deti uz pomalicky odchadzaju z domu a tak Kolo 50ky je zbytocne kupovat Vacsi byt koli rodine.. RD, to uz je o inom samozrejme.. a zalezi teda dost aj od toho, co clovek preferuje, ja tiez cely zivot zijem v dome s velkou zahradou a urcite pri tom chcem ostat aj v tej 50ke..tak trochu reagujes na nieco, o com som tak uplne nepisal


Re:Kedy ste sa dostali za vodu?
« Odpověď #20 kdy: 25. 04. 2018, 10:12:10 »
A s tymopasivnom prijme, to je samozrejme pravda, este teda by som dodal, ze s 1500 cista ruka budes zit relativne jak kral aj na svk/cr, ak nezijes vo velkomeste, ale napr na vidieku

eiffel

Re:Kedy ste sa dostali za vodu?
« Odpověď #21 kdy: 25. 04. 2018, 10:45:42 »
Jinak "za vodou" je spíš stav mysli, neni to jen o $$$.
Svatá pravda, kterou - bohužel lidé kolem nechápou.
Konečně to slyším (spíše vidím) od někoho jiného, než jsem sám.
Nějaké $$$ jistě potřeba jsou, nicméně spím v jedné posteli, sežeru jeden řízek a jezdím v jednom autě...

CoffeeMan

Re:Kedy ste sa dostali za vodu?
« Odpověď #22 kdy: 25. 04. 2018, 11:02:42 »
Jinak "za vodou" je spíš stav mysli, neni to jen o $$$.
Svatá pravda, kterou - bohužel lidé kolem nechápou.
Konečně to slyším (spíše vidím) od někoho jiného, než jsem sám.
Nějaké $$$ jistě potřeba jsou, nicméně spím v jedné posteli, sežeru jeden řízek a jezdím v jednom autě...

Tak ona to hlavně dělá ta konzumní společnost. Postel z Ikea se vám rozpadne, jenom řízky se furt jíst nedají a to auto se dříve nebo později vykvačí nebo vás zruší na silnici nějaký floutek.
Né nadarmo se říká, že společnosti, které mají prdlačky, jsou tak nějak šťastnější.

Ivan Nový

Re:Kedy ste sa dostali za vodu?
« Odpověď #23 kdy: 25. 04. 2018, 11:16:53 »
Nehnutelnost je dobra zabezpeka do buducna. Len v pripade vojny a rozbombardovania panelaku mate po prijme :)

Čas od času probíhá znárodňování, a nezdá se, že by v blízké budoucnosti tomu bylo jinak. Bohužel. Dnes se ovšem znárodňuje přes daně, takové klimatické poplatky z 1 m2 obytné plochy jistě udělají své.

kancelarsky hmyz

Re:Kedy ste sa dostali za vodu?
« Odpověď #24 kdy: 25. 04. 2018, 12:47:27 »
Jestli si nekdo mysli, ze je za vodou a pritom jeho deti nemaji univerzitu z cela svetovych zebrizku, tak je jen mentalne postizeny.

pepik

Re:Kedy ste sa dostali za vodu?
« Odpověď #25 kdy: 25. 04. 2018, 13:10:13 »
Ve 38 vše vypadalo růžově, hypo bude do pěti let zaplacená, narodil se druhej syn. Uvažoval jsem o koupi bytů na pronájem. Byl jsem v pohodě, spokojenej.

Pak přišla borelioza, 4 měsíce neschopnost, trvalý následky a teď sotva zvládám práci. Pokud si práci udržím, tak snad tu blbou hypotéku doplatím.


ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kedy ste sa dostali za vodu?
« Odpověď #26 kdy: 25. 04. 2018, 13:10:18 »
Petře Krcmáři! vlákno, kde jsem se chtěl bavit o designu a rozložení informací na bankovním webu jsi zamčel a diskuze které nejsou ani za nehet technické tu necháš bujet.
Keci, jako že někdo nevstane z postele pod 200tisíc je važně nezoufalá ryze konstruktivní dikuze.
Už začínám chápat o co tady jde!
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

Ghhh

Re:Kedy ste sa dostali za vodu?
« Odpověď #27 kdy: 25. 04. 2018, 13:23:59 »
Chtel bych videt firmu kde senior bere 200 tisic. Kolik pak bere team leader nebo technicky architekt, senior analytik? 300 tisic? Co maj za business model, ze muzou takto kralovsky platit?

Rhinox

Re:Kedy ste sa dostali za vodu?
« Odpověď #28 kdy: 25. 04. 2018, 13:37:01 »
Chtel bych videt firmu kde senior bere 200 tisic.
Za rok v pohode...

anonym

Re:Kedy ste sa dostali za vodu?
« Odpověď #29 kdy: 25. 04. 2018, 13:43:28 »
V mém okolí se takto "za vodu" nedostal žádný zaměstnanec, pouze podnikatelé. Já osobně nemusím ve svých třiceti letech už chodit do práce, výnosy z investic mi pokrývají životní náklady, ale rozhodně to není na rozhazování, takže stále ještě sem tam na půl úvazku něco dělám. Realisticky to vidím tak na 40 až 45 let, podle toho, kdy příjde další finanční krize. Nejhorší co můžete udělat, je odejít do předčasného důchodu na vrcholu cyklu.

Petře Krcmáři! vlákno, kde jsem se chtěl bavit o designu a rozložení informací na bankovním webu jsi zamčel a diskuze které nejsou ani za nehet technické tu necháš bujet.
Keci, jako že někdo nevstane z postele pod 200tisíc je važně nezoufalá ryze konstruktivní dikuze.
Už začínám chápat o co tady jde!
Laskavě se věnujte tématu! O žádný offtopic tady nikdo nestojí, spamujte někde jinde!