TCP/IP test do školy

Martin

TCP/IP test do školy
« kdy: 13. 04. 2018, 13:01:35 »
Dobrý den, hledám zde pomoc ohledně jednoho testu, který píšeme ve škole. Jde o TCP/IP. Jsem již celkem zoufalý, protože test je celkem peklo a již jednou vypracovaný  jedním učitelem dopadl na známku 4-5. Je tu někdo prosím takový, co ten test už viděl nebo zná na něj odpovědi tak aby to bylo nejlépe celé správně? U každé otázky je možnost odpovědi
1 správně / 2 správně / žádná není správná .  Test máme volně dostupný ale vypracovat jej zvládne snad jen učitel který nám ho zadal. Stojí mi na tom připuštění k maturitě a budu velice vděčný za každou pomoc.
Test jsem nahral na internet - http://files.uloziste.com/654df11b25824483/TestISDS_IP1.pdf

Děkuji moc všem
« Poslední změna: 13. 04. 2018, 13:18:33 od Petr Krčmář »


Johny Cash

Re:TCP/IP test do školy
« Odpověď #1 kdy: 13. 04. 2018, 13:18:54 »
ten link nefunguje...

Re:TCP/IP test do školy
« Odpověď #2 kdy: 13. 04. 2018, 13:23:06 »
Funguje, já to PDF vidím. Ovšem spíš je otázka, jestli se tu někdo bude mořit s testem za tazatele. Mnohem lepší by bylo, kdybys položil konkrétní otázku: čemu přesně nerozumíš a co potřebuješ vysvětlit.

Martin

Re:TCP/IP test do školy
« Odpověď #3 kdy: 13. 04. 2018, 13:32:08 »
To samozřejmě chápu no. Teče mi do bot, nebo spíš nejen mně ale všem a nemáme to už kde sehnat. Tak zkouším vše. Vysvětlení mi nepomůže. Jak říkám, většina našich technických učitelů si s tím neví rady takže asi tak. Je to spíš zkouška kdyby ten test někdo psal už nebo to prostě tak dobře uměl a nudil se. Pokud ten test někdo vyplní dobře, jsem ochoten se po testu domluvit na nějaké odměně . Je to pro mě fakt důležité. Test jsem našel někde na internetu i minulej rok, ale nevyplněnej, takže to asi neskládal náš učitel.

Bilej Tesak

Re:TCP/IP test do školy
« Odpověď #4 kdy: 13. 04. 2018, 13:39:26 »
Na odmenu ti dlabe Bilej tesak. Tvoji odmenou ma byt, ze se neco naucis. Takze dobra rada nad zlato: najdi si odpovedi sam. Tim se naucis vic nez podvadenim.


V.

Re:TCP/IP test do školy
« Odpověď #5 kdy: 13. 04. 2018, 13:43:08 »
Tak to můžem dát dohromady spolu tady ... teď ještě zda nějaké "vendor specific hacky" budou správnou možností ...

327 - pravděpodobně B (okruh)
844 - A - signalizace
431 - C - čtyři páry (ale 10Mbps Ethernet na 2 žílách není UTP?) - / A a B jsou větší blbosti
464 - A - data i záhlaví mají CRC součet
493 - C - na linkové vrstvě je řízení
309 - C - UDP je nespolehlivá se spojením (teda doufam ...)
772 - co to je spojová vrstva, to asi neni v OSI? - asi B
155 - datagram - na L2 jsou rámce, na L3 pakety, na L4 datagramy ... takže teoreticky je správně B
70 - B - pravděpodobně

další v následujícím postu

McFly

  • *****
  • 562
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:TCP/IP test do školy
« Odpověď #6 kdy: 13. 04. 2018, 13:46:24 »
půjč si knihu "Velký průvodce protokoly TCP/IP a systém DNS" a odpovědi máš k dispozici :-)

Martin

Re:TCP/IP test do školy
« Odpověď #7 kdy: 13. 04. 2018, 13:46:55 »
Takže to, že jsem tomu dal měsíc a měsíc lítal a sháněl zdroje a informace a ověřoval odpovědi u učitelů a nakonec jsem z toho stejně dostal za 4 je podle tebe málo nebo co? Test nám byl dán aby jsme si jej, pokud chceme vypracovali. Nechápu o co jde. Ono je vlastně lepší nejít k maturitě kvůli jednomu testu, kterej si můžu vypracovat, protože budu mít vlastně lepší pocit, že takhle bych šel k maturitě kvůli podvodu! A to přece nejde! Takoví chytráci jsou nejlepší.

Martin

Re:TCP/IP test do školy
« Odpověď #8 kdy: 13. 04. 2018, 13:50:11 »
půjč si knihu "Velký průvodce protokoly TCP/IP a systém DNS" a odpovědi máš k dispozici :-)

http://download.matus.in/it/Velky%20pruvodce%20protokoly%20TCP-IP%20a%20systemem%20DNS.pdf

Tuhle myslíš? Tam to přímo je? Knihu jsem již jednu dostal a nakonec to tam ani podle profesorky nebylo pořádně. Byla to taky asi 800 stranová Síťařina.

fernet

Re:TCP/IP test do školy
« Odpověď #9 kdy: 13. 04. 2018, 13:53:52 »
Ono je vlastně lepší nejít k maturitě kvůli jednomu testu, kterej si můžu vypracovat

No ale ty sis ho nechtěl vypracovat, ale chtěl jsi, aby ho za tebe vypracoval někdo jiný, což je kapku rozdíl. 
A jestli ten rozdíl nevidíš, tak bys k té maturitě snad ani neměl dojít ;)

Martin

Re:TCP/IP test do školy
« Odpověď #10 kdy: 13. 04. 2018, 13:56:38 »
Ono je vlastně lepší nejít k maturitě kvůli jednomu testu, kterej si můžu vypracovat

No ale ty sis ho nechtěl vypracovat, ale chtěl jsi, aby ho za tebe vypracoval někdo jiný, což je kapku rozdíl. 
A jestli ten rozdíl nevidíš, tak bys k té maturitě snad ani neměl dojít ;)

Však jsem psal, že jsem test již psal minulý rok a letos taky a sám jsem ho vypracoval. Trvalo to měsíc a vše jsem si shnáněl a dostal jsem za 4. A když vím, že je někdo chytřejší nebo to umí a mohl by mi pomoci. Proč to vůbec vysvětluju. Nechcete pomoct tak nepomáhejte, ale nekomentujte to. Nevím co jiného na to říct.

Sten

Re:TCP/IP test do školy
« Odpověď #11 kdy: 13. 04. 2018, 14:17:58 »
327 - pravděpodobně B (okruh)

Okruh je A ;)

844 - A - signalizace

Správě je A i B, ping je ICMP Echo Request.

431 - C - čtyři páry (ale 10Mbps Ethernet na 2 žílách není UTP?) - / A a B jsou větší blbosti

UTP je nestíněný (Unshielded) čtyřpárový kabel, takže ani jedna možnost není správně.

464 - A - data i záhlaví mají CRC součet

Jen záhlaví má kontrolní součet (IPv4 Header Checksum) a jen v IPv4.

493 - C - na linkové vrstvě je řízení

Ne, na transportní. Koncové řízení toku je řízení toku mezi koncovými body, typicky na TCP.

309 - C - UDP je nespolehlivá se spojením (teda doufam ...)

Nespolehlivá (nezaručuje doručení) bez spojení (nezaručuje pořadí)

772 - co to je spojová vrstva, to asi neni v OSI? - asi B

Komunikace se spojením je třeba TCP, takže B je správně.

155 - datagram - na L2 jsou rámce, na L3 pakety, na L4 datagramy ... takže teoreticky je správně B

Správně

70 - B - pravděpodobně

Správně je A, B i C

Martin

Re:TCP/IP test do školy
« Odpověď #12 kdy: 13. 04. 2018, 14:21:21 »
327 - pravděpodobně B (okruh)

Okruh je A ;)

844 - A - signalizace

Správě je A i B, ping je ICMP Echo Request.

431 - C - čtyři páry (ale 10Mbps Ethernet na 2 žílách není UTP?) - / A a B jsou větší blbosti

UTP je nestíněný (Unshielded) čtyřpárový kabel, takže ani jedna možnost není správně.

464 - A - data i záhlaví mají CRC součet

Jen záhlaví má kontrolní součet (IPv4 Header Checksum) a jen v IPv4.

493 - C - na linkové vrstvě je řízení

Ne, na transportní. Koncové řízení toku je řízení toku mezi koncovými body, typicky na TCP.

309 - C - UDP je nespolehlivá se spojením (teda doufam ...)

Nespolehlivá (nezaručuje doručení) bez spojení (nezaručuje pořadí)

772 - co to je spojová vrstva, to asi neni v OSI? - asi B

Komunikace se spojením je třeba TCP, takže B je správně.

155 - datagram - na L2 jsou rámce, na L3 pakety, na L4 datagramy ... takže teoreticky je správně B

Správně

70 - B - pravděpodobně

Správně je A, B i C
Tak to můžem dát dohromady spolu tady ... teď ještě zda nějaké "vendor specific hacky" budou správnou možností ...

327 - pravděpodobně B (okruh)
844 - A - signalizace
431 - C - čtyři páry (ale 10Mbps Ethernet na 2 žílách není UTP?) - / A a B jsou větší blbosti
464 - A - data i záhlaví mají CRC součet
493 - C - na linkové vrstvě je řízení
309 - C - UDP je nespolehlivá se spojením (teda doufam ...)
772 - co to je spojová vrstva, to asi neni v OSI? - asi B
155 - datagram - na L2 jsou rámce, na L3 pakety, na L4 datagramy ... takže teoreticky je správně B
70 - B - pravděpodobně

další v následujícím postu

Díky moc za snahu borci. Právě nevím jestli tam můžou být i 3 správně ale. Říkal nám myslím ze bud jedna nebo dve nebo zadna. Ale je mozny ze jsem hluchej a proste jsou spravne vsechny. Ale fakt děkuju.

¨MD

Re:TCP/IP test do školy
« Odpověď #13 kdy: 13. 04. 2018, 14:30:08 »
Ty otázky jsou vybírány vždy náhodně, nebo jsou opravdu každý rok stejné?

Jestli se dívám dobře, tak odpovědi na některé otázky lze odhadnout z otázek jiných (např. z jejich znění). Ale je to takové trochu zvláštní. Datagramy máme v UDP (transportní), pakety na síťové, rámce na linkové... ale pak tam otázka(y) operuje(í) s "IP datagramy"...

Sten

Re:TCP/IP test do školy
« Odpověď #14 kdy: 13. 04. 2018, 14:32:55 »
Komunikace se spojením je třeba TCP, takže B je správně.

Chybka, TCP je na transportní vrstvě, takže ani jedno není správně. (Spojení mohou být i na síťové vrstvě, např. u telefonu.)