TCP/IP test do školy

V.

Re:TCP/IP test do školy
« Odpověď #60 kdy: 16. 04. 2018, 09:45:00 »
Jo jo ... a proto mi nebylo blbý sem něco dopisovat ... když stav školství pozoruju


Re:TCP/IP test do školy
« Odpověď #61 kdy: 16. 04. 2018, 10:17:00 »
Dnes pride do priemislu sopliak (elektro) pyta si 1500€/mes a nepozna ohmov zakon  :(

Taka ista realita ako ked niekto napise "priemislu"..  Ked niekto nevie pravopis tak by mal zametat ulice.. Nic v zlom

A ten test je na stredoskolaka naozaj trochu mimo. S praxou nema spolocne vobec nic a co sa tyka teorie tak dobra tretina otazok je formulovana nejednoznacne. Toto naozaj nema prilis velku vypovednu hodnotu. Na druhej strane nepozname zamer ucitela a nie je vhodne ho odsudzovat bez vypocutia si jeho pohladu. Velakrat boli ucitelia na stretnej naozaj drsni ale vedeli preco to robia  a moze to tak byt aj v tomto pripade..

Re:TCP/IP test do školy
« Odpověď #62 kdy: 16. 04. 2018, 11:01:24 »
Dnes pride do priemislu sopliak (elektro) pyta si 1500€/mes a nepozna ohmov zakon  :(

Taka ista realita ako ked niekto napise "priemislu"..  Ked niekto nevie pravopis tak by mal zametat ulice.. Nic v zlom

A ten test je na stredoskolaka naozaj trochu mimo. S praxou nema spolocne vobec nic a co sa tyka teorie tak dobra tretina otazok je formulovana nejednoznacne. Toto naozaj nema prilis velku vypovednu hodnotu. Na druhej strane nepozname zamer ucitela a nie je vhodne ho odsudzovat bez vypocutia si jeho pohladu. Velakrat boli ucitelia na stretnej naozaj drsni ale vedeli preco to robia  a moze to tak byt aj v tomto pripade..
U mna je pravopys az na 48 myeste, takze my je uplne jedno kde sa pyse "i" a kde "y".
 Ak by som to chcel napisat bez chyb, tak pouzijem konvertor reci do textu  8)

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:TCP/IP test do školy
« Odpověď #63 kdy: 16. 04. 2018, 13:05:57 »
Ak by som to chcel napisat bez chyb, tak pouzijem konvertor reci do textu  8)

No tak to priste zkus, schvalne, jestli z vysledku neco pochopime.

ert

Re:TCP/IP test do školy
« Odpověď #64 kdy: 16. 04. 2018, 14:11:00 »
Dnes pride do priemislu sopliak (elektro) pyta si 1500€/mes a nepozna ohmov zakon  :(

Taka ista realita ako ked niekto napise "priemislu"..  Ked niekto nevie pravopis tak by mal zametat ulice.. Nic v zlom

A ten test je na stredoskolaka naozaj trochu mimo. S praxou nema spolocne vobec nic a co sa tyka teorie tak dobra tretina otazok je formulovana nejednoznacne. Toto naozaj nema prilis velku vypovednu hodnotu. Na druhej strane nepozname zamer ucitela a nie je vhodne ho odsudzovat bez vypocutia si jeho pohladu. Velakrat boli ucitelia na stretnej naozaj drsni ale vedeli preco to robia  a moze to tak byt aj v tomto pripade..

"stretnej"
takých, čo by mali zametať ulice by malo byť viac...


Re:TCP/IP test do školy
« Odpověď #65 kdy: 16. 04. 2018, 14:31:16 »
Preklep a hrubka je rozdiel. To sa nijak nepovysujem ale taky pravopis s hrubkami dost to napoveda o tom aku skolu studoval, aky ma background a tym padom ho hned clovek zaradi tam kam ma. A mimochodom na zeny to tiez posobi dost odpudivo.  8)

Re:TCP/IP test do školy
« Odpověď #66 kdy: 16. 04. 2018, 15:14:45 »
Ak by som to chcel napisat bez chyb, tak pouzijem konvertor reci do textu  8)
posielam to len cez mobil Pretože na PC nemám mikrofón.
u mňa je pravopis až na 48. mieste takže mi je úplne jedno kde sa píše mäkké i a kde ypsilon.
Ak by som to chcel napísať bez chýb tak použijem konvertor reči do textu.

No tak to priste zkus, schvalne, jestli z vysledku neco pochopime.
posielam to len cez mobil Pretože na PC nemám mikrofón.
U mňa je pravopis až na 48. mieste takže mi je úplne jedno kde sa píše mäkké i a kde ypsilon.
Ak by som to chcel napísať bez chýb tak použijem konvertor reči do textu.
......................
Toto je uz napisane rucne prosim pekne

Re:TCP/IP test do školy
« Odpověď #67 kdy: 16. 04. 2018, 15:20:45 »
Preklep a hrubka je rozdiel. To sa nijak nepovysujem ale taky pravopis s hrubkami dost to napoveda o tom aku skolu studoval, aky ma background a tym padom ho hned clovek zaradi tam kam ma. A mimochodom na zeny to tiez posobi dost odpudivo.  8)
Bohuzial som chodil na elektro aj SS aj VS a slovencina ma nejak neirituje .... je to uz ale mimo temu, takze koncim s pravopisom

Re:TCP/IP test do školy
« Odpověď #68 kdy: 16. 04. 2018, 17:59:27 »
Teda pocitam, ze tak 95% lidi u nas na firme by timhle testem neproslo - a to ani nahodou. V realny sitarine u providera potrebujes zaklady prvnich 3 vrstev (rozhodne nesresis, jestli tam litaji datagramy, ramce ci co za baliky), neco malo z tech vyssich a k znat principy routovani switchovani a vlan. U lidi co nabirame povazujeme za uzasny, kdyz vi jakej je rozdil mezi switchem a routerem.

a mimochodem u 423 (delka ramce) je vsechno spatne, neb existuji jumboframy, ktere maji az 9k payloadu. V 802.3 to definovany neni, ale standardne to v ethernetu lita a do cca 2000B to je bezne pozadovany pro L2 okruhy - a v zadani se o zadne norme nepise.

BTW otazek, ze kterych vylozene kouka pozadovana odpoved, ktera je ovsem blbe je tam bambilion.

j

Re:TCP/IP test do školy
« Odpověď #69 kdy: 16. 04. 2018, 18:33:49 »
...
BTW otazek, ze kterych vylozene kouka pozadovana odpoved, ktera je ovsem blbe je tam bambilion.
To je normalka, presne takhle vypadaj i vsechny maturitni otazky. Onehda sem si nekde pocet ... a to sem skoncil jen u tech technickych, radsi sem ani nezkoumal ten zbytek. Mno hlavne ze maturanti vedi co je to epizeuxis, to je nejdulezitejsi vedomost na planete.

BTW: Zrovna sem nekde zaslech, ze soud po nekolika letech rozhod, ze vysledek maturit je zalovatelnej, cemuz se ministerstvo dlouhodobe brani. To teprve bude rit, az budou muset ti kreteni z cermatu u soudu dokazovat, ze zvolena otazka i odpoved jsou pochopitelny, jednoznacny a spravny ... lol

...
Tak ono je těžké tam dostat někoho s praktickými zkušenostmi, který to navíc umí podat, když učitelé berou skoro stejně jako ti hovnometaři. To pláčete na špatném hrobě.
Naopak, je to uplne jednoduchy, ale nejdriv je treba vykopnout 100% osazenstva ministerstva skolstvi. Osobne znam lidi, ktery !ve svym volnu! ucit chodili(prave proto, ze videli tu hruzu kolem, kde IT vyucuje chemikar(ka) a pod). Ale protoze na to nemaj to "spravny" vzdelani, tak uz nesmej. Na to aby si nekdo dodelaval pajdak jim sere bilej tesak.

V.

Re:TCP/IP test do školy
« Odpověď #70 kdy: 16. 04. 2018, 18:47:28 »
Výsledek maturit žalovatelný? A to bude ten propadlík žalovat své učitele? Členy maturitní komise? Své rodiče? A sám sebe ne, že je lempl?

Ravise

  • ***
  • 113
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:TCP/IP test do školy
« Odpověď #71 kdy: 16. 04. 2018, 21:12:35 »
Výsledek maturit žalovatelný? A to bude ten propadlík žalovat své učitele? Členy maturitní komise? Své rodiče? A sám sebe ne, že je lempl?

První písmeno v abecedě je B/C/D/E. Jediná správná odpověď. Tohle by **mělo** být žalovatelné.

j

Re:TCP/IP test do školy
« Odpověď #72 kdy: 17. 04. 2018, 08:59:51 »
Výsledek maturit žalovatelný? A to bude ten propadlík žalovat své učitele? Členy maturitní komise? Své rodiče? A sám sebe ne, že je lempl?
Budou zalovat blby jako ses ty, kteri davaj otazky, na ktery se neda odpovedet bud vubec nijak, nebo tvrdej, ze spravna odpoved je ta, ktera je zjevne naprosto spatna, presne jako v testu v tomhle threadu.

Realita je totiz aktualne takova, ze maturitu by z lidi ktery se danym oborem zivej neslozil vubec nikdo. Jednoduse proto, ze tomu opravdu rozumi. Otestovano na zcela nereprezentativnim vzorku cca 40ti ITku. A nedelam si nejmensi iluze ze v jinych oborech je to jinak.

MikyM

  • ***
  • 124
    • Zobrazit profil
Re:TCP/IP test do školy
« Odpověď #73 kdy: 11. 05. 2018, 20:37:11 »
..... Všechno vám zdokumentuju a dám vědět :D

Omlouvam se za otevreni starsiho vlakna. Nicmene pokud me pamet neklame tak uz nastala doba, kdy by melo byt rozhodnuto koho k maturite pripusti a koho ne.

Zajimalo by me jak to probihalo a jak jsi dopadl ?