Notebook pro manželku, která už nechce Windows

mhi_

Re:Notebook pro manželku, která už nechce Windows
« Odpověď #60 kdy: 11. 04. 2018, 11:18:28 »
hm, nejaká príliš technická žena, ak vie že nechce konkrétne Windows...

Prevažná väčšína žien, čo poznám, v najlepšom prípade vie popísať svoj problém štýlom: tuto mi toto nejde, môžeš mi to opraviť?

Takže to samé jako většina mužů?
Ne. Z povahy veci se muzi zajimaji o techniku mnohem vic nez zeny.

Ja nerozumim tomu, proc tolik lidi (zejmena zde) nedokaze pochopit, ze jsou i jine typy osobnosti, ktere mysli jinak. A ze jsou i muzi, kteri se o techniku jednoduse nezajimaji, ale umi treba namalovat obraz, nebo slozit pisnicku, nebo vylecit nejakemu technikovi nejakou dusevni poruchu :-).

Proste kazdy jsme nejaky, neco umime, neco ne. Neco nam dela poteseni, neco nedela. Ja treba rad varim, zahradnicim,  nebo ctu knihy o psychologii (mozna uz spis filosofii). Vubec nectu scifi a vubec neparim hry. Asi tady budu v naproste minorite. Pritom jsem ale programator - analytik.


mhi_

Re:Notebook pro manželku, která už nechce Windows
« Odpověď #61 kdy: 11. 04. 2018, 11:21:36 »
To podstatne jsem ale nedopsal: zena, ktera muze dlouhodobe pouzivat Linux muze byt, jednoduse staci, aby se to moc nerozbijelo a mela tam vse podstatne co k praci na PC potrebuje.

Vlastne mne napada jeste sestra moji zeny, ktera dlouhodobe pouziva(la) Asus EEE 1000h s Xubuntu :-). Ta ale mela problem, ze ji z xfce pravidelne mizela ikonka wifiny (nevim uz proc). K memu uzasu mi asi pred rokem rekla, ze to je nejlepsi pocitac, ktery kdy mela... proste to fungovalo (az na tu wifi).

Phi

Re:Notebook pro manželku, která už nechce Windows
« Odpověď #62 kdy: 11. 04. 2018, 12:05:45 »
hoši žádná baba nemá dostatečně výkonej hárdvér v hlavě nato aby dlouhodobě vydržela používat linux
je mi te lito, zes jeste nikdy nepotkal kolegyni, ale co by u vas mezi macho prasatky vlastne delala, co ?
aleto že se dokáže soustředit natlik věcí najednou znamená žese nedokáže soustředit najednu pořádně ato je vnašem oboru velkej problém
co je tvuj obor ? drzet se za pero zatimco soustredene tukas jednim prstem na klavesnici emotikony ?

Re:Notebook pro manželku, která už nechce Windows
« Odpověď #63 kdy: 11. 04. 2018, 13:29:53 »
hoši žádná baba nemá dostatečně výkonej hárdvér v hlavě nato aby dlouhodobě vydržela používat linux
je mi te lito, zes jeste nikdy nepotkal kolegyni, ale co by u vas mezi macho prasatky vlastne delala, co ?
aleto že se dokáže soustředit natlik věcí najednou znamená žese nedokáže soustředit najednu pořádně ato je vnašem oboru velkej problém
co je tvuj obor ? drzet se za pero zatimco soustredene tukas jednim prstem na klavesnici emotikony ?
jo 8) 8) 8)
8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)
8) 8) 8)  hoši víc jak 50% těch smajlů jsou v rámci gender equality příslušníci LGBDSM minority  8) 8) 8)
8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)

macík

Re:Notebook pro manželku, která už nechce Windows
« Odpověď #64 kdy: 11. 04. 2018, 14:01:48 »
Nechápu jak můžete doporučovat Linux natož na notebook, vždyť se z toho akorát tak zblázní, je s tím velký štvaní a stejně to ani po tolika letech nefunguje alespoň tak dobře jako Windows.
Jediná alternativa je Mac.


J.V.

Re:Notebook pro manželku, která už nechce Windows
« Odpověď #65 kdy: 11. 04. 2018, 14:30:55 »
Nechápu jak můžete doporučovat Linux

Bohuzel jsme na rootu. Za poslednich deset let se tu nejak namnozili Linuxaci tak pochopitelne si hreji svoji polivcicku jak by jim to tady patrilo.

gfgg

Re:Notebook pro manželku, která už nechce Windows
« Odpověď #66 kdy: 11. 04. 2018, 17:44:11 »
Nechápu jak můžete doporučovat Linux natož na notebook, vždyť se z toho akorát tak zblázní, je s tím velký štvaní a stejně to ani po tolika letech nefunguje alespoň tak dobře jako Windows.
Jediná alternativa je Mac.
No ptat se na mac forum asi by to byl mac ... .

Nicmene ona je technicky zdatna zena co rozhodne vi co nechce.
 A on velmi technicky slaby a nerozhodny muz kteremu zbuly dve moznosti ze tri a nedokaze si dohledat informace. Radeji zaklada po milionte to same vlakno.

Mozna by se mel zeptat te zeny ... . Je to holub.

qwertz

Re:Notebook pro manželku, která už nechce Windows
« Odpověď #67 kdy: 11. 04. 2018, 19:02:43 »
Citation needed. Aby jsi neporovnaval jabka s hruskama. V pripade Macbook Pro se bavime o ultrabooku a jeho prima konkurence je cenove +/- to samy. Kdbys nahodou nepoznal co je ultrabook tak jeden hint - nema to ethernet a nevazi 2 kila :-D

Já sice nechápu, co je to za obsesi kupovat supertenké ultrabooky, nicméně u zákazníků Apple, kupující supertenké ohýbající se iphony je třeba si na podivne preference zvyknout. Požadavek na !absenci! ethernet portu pak lze považovat za projev duševní choroby.

Ale dobře. DELL Precision M5520 je lehčí!!!! než Macbook Pro,  má navíc profesionální grafiku s 2x větší grafickou pamětí, má o 30% vyšší kapacitu baterie, NBD záruku a zcela nepochybně větší a levnější příslušenství. To vše za 85% ceny Applu. Model s Xeonem a ECC, který to nádobíčko pro šampony od apple zašlape do země, si jistě najdete na Amazonu pro porovná ní sám.
https://www.mironet.cz/dell-precision-m5520-stribrna-156quot-uhd-i76820hq-27ghz-16gb-256-gb-ssd-quadro-m1200-4gb-w7p10p-3ynbd+dp336844/#parametry
https://www.alza.cz/dell-precision-7720?dq=5095907&o=3#popis

Kkt1

Re:Notebook pro manželku, která už nechce Windows
« Odpověď #68 kdy: 11. 04. 2018, 19:45:14 »
Citation needed. Aby jsi neporovnaval jabka s hruskama. V pripade Macbook Pro se bavime o ultrabooku a jeho prima konkurence je cenove +/- to samy. Kdbys nahodou nepoznal co je ultrabook tak jeden hint - nema to ethernet a nevazi 2 kila :-D

Já sice nechápu, co je to za obsesi kupovat supertenké ultrabooky, nicméně u zákazníků Apple, kupující supertenké ohýbající se iphony je třeba si na podivne preference zvyknout. Požadavek na !absenci! ethernet portu pak lze považovat za projev duševní choroby.

Ale dobře. DELL Precision M5520 je lehčí!!!! než Macbook Pro,  má navíc profesionální grafiku s 2x větší grafickou pamětí, má o 30% vyšší kapacitu baterie, NBD záruku a zcela nepochybně větší a levnější příslušenství. To vše za 85% ceny Applu. Model s Xeonem a ECC, který to nádobíčko pro šampony od apple zašlape do země, si jistě najdete na Amazonu pro porovná ní sám.
https://www.mironet.cz/dell-precision-m5520-stribrna-156quot-uhd-i76820hq-27ghz-16gb-256-gb-ssd-quadro-m1200-4gb-w7p10p-3ynbd+dp336844/#parametry
https://www.alza.cz/dell-precision-7720?dq=5095907&o=3#popis
Zavisi asi od stylu prace. Treba ja svuj macbook pro pouzivam obvykle na wifi, obcas doma s ethernetem. V zasade mi absence ethernetu nevadi. Dusevni choroba? Spise jiny styl prace nez sedet jako lopata u docking station pripadne s kabelem v notasu. Ten dell je hezky, hardver skvely, ale os win mi nevyhovuje z x duvodu, tudiz jsem limitovan tim co mi nabizi apple.

androidx

Re:Notebook pro manželku, která už nechce Windows
« Odpověď #69 kdy: 11. 04. 2018, 19:49:20 »
Citation needed. Aby jsi neporovnaval jabka s hruskama. V pripade Macbook Pro se bavime o ultrabooku a jeho prima konkurence je cenove +/- to samy. Kdbys nahodou nepoznal co je ultrabook tak jeden hint - nema to ethernet a nevazi 2 kila :-D
Já sice nechápu, co je to za obsesi kupovat supertenké ultrabooky ...

Ale dobře. DELL Precision M5520 je lehčí!!!! než Macbook Pro,  má navíc profesionální grafiku s 2x větší grafickou pamětí, má o 30% vyšší kapacitu baterie, NBD záruku a zcela nepochybně větší a levnější příslušenství. To vše za 85% ceny Applu.
Já zase chápu proč chtěji lidi lehké a tenké notebooky, nevím co je na tom nepochopitelného?

A k druhému bodu. No, sice má větší baterii, ale na druhou stranu žravou grafiku a v průměru vydrží asi 4 hodiny což je bída. Běžný člověk nic takového nepotřebuje. Kdybych to bral podle sebe tak netuším jakou mám v notebooku grafiku a netuším kolik paměti. Nevěděl jsem že to někdo kromě jakýchsi grafiků a pochybných hráčů sleduje.
Pak téma bylo "notebook pro ženu co nechce windows :-\" a jestli to je jediný parametr tak nevím proč brát stroj za 60k. Ten Dell za dva roky neprodáš ani za desítku, Apple tolik hodnotu tratit nebude. Vzhled je asi subjektivní věc ... .

Kdybych kupoval notebook a měl averzi k Windows tak Appla Air s 256GB za 34K by byla jasná volba.

Re:Notebook pro manželku, která už nechce Windows
« Odpověď #70 kdy: 11. 04. 2018, 20:15:31 »
Kdybych kupoval notebook a měl averzi k Windows tak Appla Air s 256GB za 34K by byla jasná volba.

Jakože bys dal 34 tisíc za notebook s těžce podprůměrným displejem? Tak to koukám.

qwertz

Re:Notebook pro manželku, která už nechce Windows
« Odpověď #71 kdy: 11. 04. 2018, 20:23:50 »
Spise jiny styl prace nez sedet jako lopata u docking station pripadne s kabelem v notasu.
Komentoval jsem požadavek. Pokud používáte Wifi, případná existence Ethernet portu vám nemůže vadit.

Já zase chápu proč chtěji lidi lehké a tenké notebooky, nevím co je na tom nepochopitelného?
Ale ovšem. Prakticky existuje jistá hranice daná fyzikálními limity, od které snižování hmotnosti a tloušťky, začíná být kontraproduktivní. Bohužel Apple je v této oblasti ohýbání fyziky přeborníkem za hlasitého aplausu svých zákazníků.

Citace
A k druhému bodu. No, sice má větší baterii, ale na druhou stranu žravou grafiku a v průměru vydrží asi 4 hodiny což je bída. Běžný člověk nic takového nepotřebuje. Kdybych to bral podle sebe tak netuším jakou mám v notebooku grafiku a netuším kolik paměti. Nevěděl jsem že to někdo kromě jakýchsi grafiků a pochybných hráčů sleduje.
Úplně vám unikla pointa. Ten DELL si koupíte v maximální konfiguraci nad možnostmi čehokoli od Apple, nebo si ho koupíte klidně třeba integorvanou grafikou. Vtip je v tom, že už lépe vybavený DELL stojí o 15% méně. Kolik asi bude stát, bez předražené Quadro karty? 60% ceny při stejné konfiguraci jako Apple s NBD zárukou navíc? Byl zde požadavek na produkt, který nabízí více za výrazně nížší cenu (předražený apple), a tento DELL procision to dokazuje v jakékoli volitelné konfiguraci.

Citace
Pak téma bylo "notebook pro ženu co nechce windows :-" a jestli to je jediný parametr tak nevím proč brát stroj za 60k. Ten Dell za dva roky neprodáš ani za desítku, Apple tolik hodnotu tratit nebude. Vzhled je asi subjektivní věc ...Kdybych kupoval notebook a měl averzi k Windows tak Appla Air s 256GB za 34K by byla jasná volba.
To je otázka preference. Pokud vaše drahá polovička ocení Mac Air oproti 2x lépe vybavenému DELL Latitude, který v praxi seženu levněji, co čekáte za reakci? Některým dámám je úplně jedno, jaký to má cool faktor, ale spolehlivě se naserou, když jim seberete USB port, nacpete idiotský proprietární standard konektorů atd. Jak může bežný franta narazit do zdi s Apple produkty (iphone) jsem si již vyzkoušel v praxi, a je to otázka času kdy chcete na svém zařízení provést normální věc, která ovšem není apple way.

androidx

Re:Notebook pro manželku, která už nechce Windows
« Odpověď #72 kdy: 11. 04. 2018, 20:32:50 »
Kdybych kupoval notebook a měl averzi k Windows tak Appla Air s 256GB za 34K by byla jasná volba.
Jakože bys dal 34 tisíc za notebook s těžce podprůměrným displejem? Tak to koukám.
"těžce podprůměrným displejem?" Asi záleží co dělá průměr. Mě připadá super.

androidx

Re:Notebook pro manželku, která už nechce Windows
« Odpověď #73 kdy: 11. 04. 2018, 20:36:58 »
Spise jiny styl prace nez sedet jako lopata u docking station pripadne s kabelem v notasu.
Komentoval jsem požadavek. Pokud používáte Wifi, případná existence Ethernet portu vám nemůže vadit.

Já zase chápu proč chtěji lidi lehké a tenké notebooky, nevím co je na tom nepochopitelného?
Ale ovšem. Prakticky existuje jistá hranice daná fyzikálními limity, od které snižování hmotnosti a tloušťky, začíná být kontraproduktivní. Bohužel Apple je v této oblasti ohýbání fyziky přeborníkem za hlasitého aplausu svých zákazníků.

Citace
A k druhému bodu. No, sice má větší baterii, ale na druhou stranu žravou grafiku a v průměru vydrží asi 4 hodiny což je bída. Běžný člověk nic takového nepotřebuje. Kdybych to bral podle sebe tak netuším jakou mám v notebooku grafiku a netuším kolik paměti. Nevěděl jsem že to někdo kromě jakýchsi grafiků a pochybných hráčů sleduje.
Úplně vám unikla pointa. Ten DELL si koupíte v maximální konfiguraci nad možnostmi čehokoli od Apple, nebo si ho koupíte klidně třeba integorvanou grafikou. Vtip je v tom, že už lépe vybavený DELL stojí o 15% méně. Kolik asi bude stát, bez předražené Quadro karty? 60% ceny při stejné konfiguraci jako Apple s NBD zárukou navíc? Byl zde požadavek na produkt, který nabízí více za výrazně nížší cenu (předražený apple), a tento DELL procision to dokazuje v jakékoli volitelné konfiguraci.

Citace
Pak téma bylo "notebook pro ženu co nechce windows :-" a jestli to je jediný parametr tak nevím proč brát stroj za 60k. Ten Dell za dva roky neprodáš ani za desítku, Apple tolik hodnotu tratit nebude. Vzhled je asi subjektivní věc ...Kdybych kupoval notebook a měl averzi k Windows tak Appla Air s 256GB za 34K by byla jasná volba.
To je otázka preference. Pokud vaše drahá polovička ocení Mac Air oproti 2x lépe vybavenému DELL Latitude, který v praxi seženu levněji, co čekáte za reakci? Některým dámám je úplně jedno, jaký to má cool faktor, ale spolehlivě se naserou, když jim seberete USB port, nacpete idiotský proprietární standard konektorů atd. Jak může bežný franta narazit do zdi s Apple produkty (iphone) jsem si již vyzkoušel v praxi, a je to otázka času kdy chcete na svém zařízení provést normální věc, která ovšem není apple way.
Proč má někdo potřebu psát takovou esej jen aby někomu na anonymním fóru dokazoval že koupit si apple je fakt blbost? To nemáš život?: Jinak od začátku až dolu ... řešíš věci co prostě běžný člověk neřeší.

MasoxCZ

Re:Notebook pro manželku, která už nechce Windows
« Odpověď #74 kdy: 11. 04. 2018, 20:41:02 »
hoši žádná baba nemá dostatečně výkonej hárdvér v hlavě nato aby dlouhodobě vydržela používat linux
je mi te lito, zes jeste nikdy nepotkal kolegyni, ale co by u vas mezi macho prasatky vlastne delala, co ?
nosila kafe nebo patlalav phpku 8) 8) hochu baba narozdílod chlapa se dokáže soustředit namilión věcí najednou ato se mnohdy hodí třebakdyž sejí rozutečou děti amusí jenajednou hlídat nebo kdyžpotřebuje současně vařit prátžehlit a koukat natelenovelu 8) aleto že se dokáže soustředit natlik věcí najednou znamená žese nedokáže soustředit najednu pořádně ato je vnašem oboru velkej problém 8) 8) možná bybabám šli asinchroní jazyky jako jsko ale máto cenu zkoušet???

No, s ženskou roztěkaností jsem se ještě v diskvalifikující podobě nepotkal, ale ty bys měl usilovně zapracovat na psaném projevu. Už teď jsi na hraně, za kterou už se nikdo nebude obtěžovat tě brát na vědomí, natož po tobě ty zločiny proti lidskosti číst.