Ktorú čítačku kníh

ctenar

Re:Ktorú čítačku kníh
« Odpověď #30 kdy: 12. 04. 2018, 17:05:31 »
Spousta lidí tady by se měla probudit. proč kupujete jednoúčelové hloupé čtečky když můžete mít tablet?

Tablet je sice trošku těžší, ale to vůbec nevadí. Proč by mělo? Kde kdo tahá těžké klíče nebo hodinky a to nikomu nevadí. Další vítka je výdrž na baterie. V dnešní době kdy je zásuvka na každém rohu je to absurdní problém. Nikdo nečte víc než nějakých 8 hodin a prostě si dám do kapsy adaptér ... kromě trosečníků opět žádná nevýhoda. A kdo přeci jen trpí potřebou delšího bateriování si prostě dá do druhé kapsy powerbanku. Co se týká čitelnosti, opět tablet vede. U dnešních zařízení neni ani problém čtení na slunci a text je krásně čitelný a ještě barevný. A pak tu jsou fíčury kterým čtečka nesahá po kotníky. Jako různé programy na správu knih, možnost editací a a co teprve poznámky u .pdf. Jasně, majitelé čteček říkaji že to nepotřebují, ale ni jen nevědí o co přichází.

Fakt jsem rád, že jsem se na čtečku nenachytal.

Žirafa

« Odpověď #31 kdy: 12. 04. 2018, 17:32:02 »
proč kupujete jednoúčelové hloupé čtečky když můžete mít tablet?

Protože z displeje mobilů, monitorů, televizí, tabletů a tak dále "bolí" oči (únava). E-ink tuto vlastnost nemá. Ale jinak souhlasím, čtečka je pro lidi co čtou hutnou literaturu 2+ hodin denně.

karlik

« Odpověď #32 kdy: 12. 04. 2018, 17:48:35 »
Mám PocketBook a je to poooomalý.
Chtěl jsem to na čtení dokumentace Red Hat.
Občas v tom přečtu nějakou knížku, ale podle mne cena čtečky neodpovídá poměru cena/výkon.
Tablet by byl lepší. :(

A mas PocketBook 614 Basic 3?

Mám PacketBook 840.
Na čtení to není problém, ale chtěl jsem to na pdf dokumentaci od Red Hat, a tam je to utrpení.
Dlouhé načítání, chybí mi barvičky...  :(

ctenar

« Odpověď #33 kdy: 12. 04. 2018, 19:44:26 »
Mám PocketBook a je to poooomalý.
Chtěl jsem to na čtení dokumentace Red Hat.
Občas v tom přečtu nějakou knížku, ale podle mne cena čtečky neodpovídá poměru cena/výkon.
Tablet by byl lepší. :(

A mas PocketBook 614 Basic 3?

Mám PacketBook 840.
Na čtení to není problém, ale chtěl jsem to na pdf dokumentaci od Red Hat, a tam je to utrpení.
Dlouhé načítání, chybí mi barvičky...  :(
Žádná čtečka neni na pdf z principu věci ... .

JardaP .

• 11 064
    • Zobrazit profil
« Odpověď #34 kdy: 12. 04. 2018, 21:16:59 »
Ja mam Kindle 4. Libi se mi, ze ma obracec tlacitka na obou stranach, je sedy a i kdyz mohl byt svetlejsi, je to furt lepsi nez cerna nebo zarive bila, eventuelne cervena a jine hruzy. A neni matlaci, takze se nekoukam na usmudlany display, coz nesnasim.

Ale na PDF je maly display na hovno a predelat PDF do formatu nejake ctecky obnasi spoustu rucni prace a je to k posrani. Pokud trvate na tech PDF, zkuste nekde na ebay nebo podobnem webu sehnat Kundle DX. https://en.wikipedia.org/wiki/Kindle_DX#Kindle_DX