Proč se tak nedaří Windows Mobile?

tekutina

Re:Proč se tak nedaří Windows Mobile?
« Odpověď #15 kdy: 30. 03. 2018, 11:09:28 »
Z rovnakeho dovodu preco sa nedari linuxovemu desktopu. Nikto do toho v spravny cas poriadne nezainvestoval.

Vždyť do toho MS lil miliardy.
Nie v spravny cas a nie spravnym sposobom. Google a jablko robili vsetko preto, aby vyvojari mohli co najskor vyvijat aplikacie. MS na zaciatku zaspal a potom lial peniaze do zbytocnych projektov (Nokia). Je to nieco podobne ako keby dalsie Windows vysli bez system tray / desktop ikon :D


anonym

Re:Proč se tak nedaří Windows Mobile?
« Odpověď #16 kdy: 30. 03. 2018, 12:40:26 »
No lidem se nelibi vechno mozne, podle me jsou teda Win 10 veliké zlepšení. Lidi si jen nechtějí odvyknou ze starého pořádkut, to je to. Jenže pak zkusí Linux a pochopí, že ten Win opravdu není špatný systém, ikdyž má chyby. Já na 10 z donucení přešel z Win 7, ale teď mi přišel repasovaný Thinkpad se sedmičkama a já si koupil hned Win 10. Už jen kvůli tomu kalendáři, který se mi synchronizuje s Gmailem a mám tak poprvé konečně integrovaný mobil přímo v os, jako to mají hoší v Applu. Aplikace Mail je asi nejlepší mail klient, jaký jsem zatím měl. No a všechny sw featury, co starý Thinkpad měl, jsou teď přímo v OS. Dokonce mi tady i pěkněji funguje trackpad - je vidět že má v sobě nějakou "inteligenci" a vyhlazuje moje nedokonalé pohyby prstem. No a pěkně pohromadě mám všechny schůzky ve win kalendáři, taky mě to upozorňuje když mě nějaká čeká a je to přehledné. OS konečně nativně obsahuje taky Kontakty. Přibyla řada dalších užitečných featur jako je sledování spotřebovaných dat podle aplikace za daný časový interval.

ondatra2

Re:Proč se tak nedaří Windows Mobile?
« Odpověď #17 kdy: 30. 03. 2018, 13:21:47 »
- přišel pozdě
- několikrát totálně změnili plán - aktualizace totálně nekompatibilní (hw i sw)
- i proto nejsou aplikace
- nyní tiché ukončení vývoje (kdo by vydával nové modely s umírající platformou?)

LarryLin

Re:Proč se tak nedaří Windows Mobile?
« Odpověď #18 kdy: 30. 03. 2018, 13:40:12 »
No lidem se nelibi vechno mozne, podle me jsou teda Win 10 veliké zlepšení. Lidi si jen nechtějí odvyknou ze starého pořádkut, to je to. Jenže pak zkusí Linux a pochopí, že ten Win opravdu není špatný systém, ikdyž má chyby. Já na 10 z donucení přešel z Win 7, ale teď mi přišel repasovaný Thinkpad se sedmičkama a já si koupil hned Win 10. Už jen kvůli tomu kalendáři, který se mi synchronizuje s Gmailem a mám tak poprvé konečně integrovaný mobil přímo v os, jako to mají hoší v Applu. Aplikace Mail je asi nejlepší mail klient, jaký jsem zatím měl. No a všechny sw featury, co starý Thinkpad měl, jsou teď přímo v OS. Dokonce mi tady i pěkněji funguje trackpad - je vidět že má v sobě nějakou "inteligenci" a vyhlazuje moje nedokonalé pohyby prstem. No a pěkně pohromadě mám všechny schůzky ve win kalendáři, taky mě to upozorňuje když mě nějaká čeká a je to přehledné. OS konečně nativně obsahuje taky Kontakty. Přibyla řada dalších užitečných featur jako je sledování spotřebovaných dat podle aplikace za daný časový interval.
Nějak tvé odpovědi nerozumím. Chceš říct, že Windows Phonu se nedaří, protože je Win10 tak báječný?

?

Re:Proč se tak nedaří Windows Mobile?
« Odpověď #19 kdy: 30. 03. 2018, 13:40:19 »
Mám 550 a za ty prachy (nějaký 2000kč) pořád super telefon. Android je pro mě nepodporovaný bordel a iOS je potřeba kupovat pouze s předraženými křápy od Apple.

MS měl jak telefony pro lidi za pár tisíc, tak prvotřídní modely vyrovnávající se iPhonům.

Osobně nevím čím nahradit až doslouží, ale tohle pravděpodobně vyřeší firemní iPhone.


Unknown

Re:Proč se tak nedaří Windows Mobile?
« Odpověď #20 kdy: 30. 03. 2018, 13:46:30 »
Myslim ze dlouhodobe si nemuzou dovolit to uplne zariznout, jakkoliv to ted tak vypada.
Firma s takovouhle penetraci korporatu si proste nemuze dovolit, v dobe kdy mobil v kapse nosi temer kazdy, nenabizet mobilni OS primo a plne spolupracujici s firemnim prostredim. Navic nejde zdaleka jen telefony, OS od MS bezi na sposute ruznych skladovych handheldu a podobnych prenosnych zarizeni...
Rekl bych ze to cele jen pozastavili a hledaji novy smer, z mobilniho bussinessu nemuzou jen tak vystoupit a nechat ho ostatnim, zvlaste kdyz uz maji spoustu zkusenosti via Windows Phone, Windows CE a pod...

Sjednotit jadro vseho na Win10 byl podle me dobry napad stejne jako UWP, ovsem prislo to v nehodnou dobu masoveho rozsireni Androidu a na nej orientovaneho zajmu vyvojaru. Myslim ze cas a bezpecnostni problemy Androidu zde pracuji spise pro MS.

Re:Proč se tak nedaří Windows Mobile?
« Odpověď #21 kdy: 30. 03. 2018, 14:27:55 »
Myslim ze dlouhodobe si nemuzou dovolit to uplne zariznout, jakkoliv to ted tak vypada.
Firma s takovouhle penetraci korporatu si proste nemuze dovolit, v dobe kdy mobil v kapse nosi temer kazdy, nenabizet mobilni OS primo a plne spolupracujici s firemnim prostredim. Navic nejde zdaleka jen telefony, OS od MS bezi na sposute ruznych skladovych handheldu a podobnych prenosnych zarizeni...
Rekl bych ze to cele jen pozastavili a hledaji novy smer, z mobilniho bussinessu nemuzou jen tak vystoupit a nechat ho ostatnim, zvlaste kdyz uz maji spoustu zkusenosti via Windows Phone, Windows CE a pod...

Sjednotit jadro vseho na Win10 byl podle me dobry napad stejne jako UWP, ovsem prislo to v nehodnou dobu masoveho rozsireni Androidu a na nej orientovaneho zajmu vyvojaru. Myslim ze cas a bezpecnostni problemy Androidu zde pracuji spise pro MS.


Tohle slýchám s velmi malými změnami x let... a mezi tím všechny pokusy MS o mobilní strategii skončily kolapsem.

Unknown

Re:Proč se tak nedaří Windows Mobile?
« Odpověď #22 kdy: 30. 03. 2018, 14:46:41 »
Myslim ze dlouhodobe si nemuzou dovolit to uplne zariznout, jakkoliv to ted tak vypada.
Firma s takovouhle penetraci korporatu si proste nemuze dovolit, v dobe kdy mobil v kapse nosi temer kazdy, nenabizet mobilni OS primo a plne spolupracujici s firemnim prostredim. Navic nejde zdaleka jen telefony, OS od MS bezi na sposute ruznych skladovych handheldu a podobnych prenosnych zarizeni...
Rekl bych ze to cele jen pozastavili a hledaji novy smer, z mobilniho bussinessu nemuzou jen tak vystoupit a nechat ho ostatnim, zvlaste kdyz uz maji spoustu zkusenosti via Windows Phone, Windows CE a pod...

Sjednotit jadro vseho na Win10 byl podle me dobry napad stejne jako UWP, ovsem prislo to v nehodnou dobu masoveho rozsireni Androidu a na nej orientovaneho zajmu vyvojaru. Myslim ze cas a bezpecnostni problemy Androidu zde pracuji spise pro MS.


Tohle slýchám s velmi malými změnami x let... a mezi tím všechny pokusy MS o mobilní strategii skončily kolapsem.

Ty "kolapsy" ovsem neznamenaji ze vyse napsane prestava platit

Re:Proč se tak nedaří Windows Mobile?
« Odpověď #23 kdy: 30. 03. 2018, 14:52:43 »
Myslim ze dlouhodobe si nemuzou dovolit to uplne zariznout, jakkoliv to ted tak vypada.
Firma s takovouhle penetraci korporatu si proste nemuze dovolit, v dobe kdy mobil v kapse nosi temer kazdy, nenabizet mobilni OS primo a plne spolupracujici s firemnim prostredim. Navic nejde zdaleka jen telefony, OS od MS bezi na sposute ruznych skladovych handheldu a podobnych prenosnych zarizeni...
Rekl bych ze to cele jen pozastavili a hledaji novy smer, z mobilniho bussinessu nemuzou jen tak vystoupit a nechat ho ostatnim, zvlaste kdyz uz maji spoustu zkusenosti via Windows Phone, Windows CE a pod...

Sjednotit jadro vseho na Win10 byl podle me dobry napad stejne jako UWP, ovsem prislo to v nehodnou dobu masoveho rozsireni Androidu a na nej orientovaneho zajmu vyvojaru. Myslim ze cas a bezpecnostni problemy Androidu zde pracuji spise pro MS.


Tohle slýchám s velmi malými změnami x let... a mezi tím všechny pokusy MS o mobilní strategii skončily kolapsem.

Ty "kolapsy" ovsem neznamenaji ze vyse napsane prestava platit

Ne "kolapsy". Kolapsy.

Nic se nezmenilo (az na dalsi reorg, co zacal tusim vcera). O Windows nema na mobilech zajem nikdo. Ani jako uzivatel, ani jako vyvojar. O vyrobcich nemluve, vsichni si pamatuji na to, jak Elop sejmul Nokii. Tohle je setrvaly stav uz jak dlouho?

Navic i kdyby MS naivne s necim prisel (tak hloupi uz snad asi nejsou)... jeste mu nekdo uveri, ze to mysli po vsech tech pivotech vazne? Vzdyt zvladli behem par let zariznout ctyri vzajemne nekompatibilni mobilni OS.

phpkral

Re:Proč se tak nedaří Windows Mobile?
« Odpověď #24 kdy: 30. 03. 2018, 14:53:21 »
Myslim ze dlouhodobe si nemuzou dovolit to uplne zariznout, jakkoliv to ted tak vypada.
Firma s takovouhle penetraci korporatu si proste nemuze dovolit, v dobe kdy mobil v kapse nosi temer kazdy, nenabizet mobilni OS primo a plne spolupracujici s firemnim prostredim. Navic nejde zdaleka jen telefony, OS od MS bezi na sposute ruznych skladovych handheldu a podobnych prenosnych zarizeni...
Rekl bych ze to cele jen pozastavili a hledaji novy smer, z mobilniho bussinessu nemuzou jen tak vystoupit a nechat ho ostatnim, zvlaste kdyz uz maji spoustu zkusenosti via Windows Phone, Windows CE a pod...

Sjednotit jadro vseho na Win10 byl podle me dobry napad stejne jako UWP, ovsem prislo to v nehodnou dobu masoveho rozsireni Androidu a na nej orientovaneho zajmu vyvojaru. Myslim ze cas a bezpecnostni problemy Androidu zde pracuji spise pro MS.
Co pises ne naprosta hloupost. Nevim jak si predstavujes jako provazani s firemnim prostredim, ale klasicka firma potrebuje dve veci. Prvni je email s kalendarem coz android zvlada bez problemu. A druha je napojeni na erp system coz je vec vyvojaru a s os jako takovym nema co delat.

Co se tyka bezpecnostnich chyb nahravajicich Microsoftu tak opet blbost. Je pravda, ze android neni aktualizovany protoze to vyrobci nechteji delat. Ale to se da vyresit vymenou telefonu kazde dva roky coz stejne vsichni delaji. Co si budeme povidat, slousta zarizenj s 8.1 taky zustala neaktualizovana. Na druhou stranu spousta chyb je i ve Windows a posledni dobou k hw ... nemyslim, ze zakaznik by to resil.

A hledaji novy smer? Nako co konkretne podle tebe hledaji?

lem

Re:Proč se tak nedaří Windows Mobile?
« Odpověď #25 kdy: 30. 03. 2018, 16:01:51 »
"A hledaji novy smer? Nako co konkretne podle tebe hledaji?"
Asi toto:   https://www.windowscentral.com/microsoft-turning-android-phone-windows

Re:Proč se tak nedaří Windows Mobile?
« Odpověď #26 kdy: 30. 03. 2018, 17:29:07 »
Já Lumii 950XL mám a děsím se toho až hw přestane fungovat, čím ho nahradám.

To by musel byt vazne opruz... Telefon, kde by nefungoval jak HW, tak SW, to uz by bylo moc ;-)

Tak urcite ;-) SW v mem dva roky starem telefonu je stale pravidelne aktualizovany, pro srovnani zaplatu na KRACK jsem mel tusim v den vydani zpravicky na rootu, Apple ji sliboval za dva tydny a dva roky stare Androidy ty zaplatu ve velke vetsine nemaji dodnes.
Co potrebuju ten telefon umi, takze proc ho nepouzivat.

síťař

Re:Proč se tak nedaří Windows Mobile?
« Odpověď #27 kdy: 30. 03. 2018, 17:29:59 »
"A hledaji novy smer? Nako co konkretne podle tebe hledaji?"
Asi toto:   https://www.windowscentral.com/microsoft-turning-android-phone-windows
Přiznám se, že tak dlouhý článek o ničem číst nechci. Ale stačí začáetk a konec aby bylo jasné, že je to blábol.

anonym

Re:Proč se tak nedaří Windows Mobile?
« Odpověď #28 kdy: 30. 03. 2018, 19:24:39 »
Já Lumii 950XL mám a děsím se toho až hw přestane fungovat, čím ho nahradám.

To by musel byt vazne opruz... Telefon, kde by nefungoval jak HW, tak SW, to uz by bylo moc ;-)

Tak urcite ;-) SW v mem dva roky starem telefonu je stale pravidelne aktualizovany, pro srovnani zaplatu na KRACK jsem mel tusim v den vydani zpravicky na rootu, Apple ji sliboval za dva tydny a dva roky stare Androidy ty zaplatu ve velke vetsine nemaji dodnes.
Co potrebuju ten telefon umi, takze proc ho nepouzivat.

Tahle situace u Androidu je opravu špatný vtip.

jouda

Re:Proč se tak nedaří Windows Mobile?
« Odpověď #29 kdy: 30. 03. 2018, 19:58:08 »
8.1 a vychytavas aplikace? To toho asi moc nepouzivas. Prolustroval jsem jejich store a me by toho chybelo dost ... .
Must have je pro me ctecka k ttrss backendu, mail klient, nejaka forma VPN (u wp je to ipsec), SMB/sftp/... klient, par her na zabiti casu kdyz obcas neridim, neco na geocaching, neco co umi cist OBD2 a to je krome www browseru asi vse. A hlavne aby to prezilo 2 dny kdyz to zapomenu nabit. Tomuhle vsemu WP8.1 odpovida.