Proč se tak nedaří Windows Mobile?

anonym

Proč se tak nedaří Windows Mobile?
« kdy: 30. 03. 2018, 04:08:43 »
Vcelku mě to zaráží, že má tak malý podíl na trhu. Já ho třeba nemám, protože tam nemůžu provést pár úkonů, které ani normální uživatel nezná/nepotřebuje, ale měl jsem za život 2 win mobily a obě to byly pecky za velice dobré peníze. Pravda, moje poslední Lumia 950 XL byla měla ten OS trochu buglý, ale ne tak, jak to mívají Androidy. Podle mě to graficky vypadá báječně a dobře se to používá, nikdy se mi to neseklo. Je tam pomálu aplikací, to je pravda, ale to většině lidem stačí stejně víc než dost. Navíc, důlěžitá je taky integrace s počítačem a vzhledem k tomu, že 90% uživatelů pc má Windows, nechápu tuto situaci o to víc. 


Santa Vašek Klaus

Re:Proč se tak nedaří Windows Mobile?
« Odpověď #1 kdy: 30. 03. 2018, 06:29:41 »
Já bych si ho nekoupil už proto, že Microsoft zařízl Symbian na mobilech.

Re:Proč se tak nedaří Windows Mobile?
« Odpověď #2 kdy: 30. 03. 2018, 07:59:26 »
Vcelku mě to zaráží, že má tak malý podíl na trhu. Já ho třeba nemám, protože tam nemůžu provést pár úkonů, které ani normální uživatel nezná/nepotřebuje, ale měl jsem za život 2 win mobily a obě to byly pecky za velice dobré peníze. Pravda, moje poslední Lumia 950 XL byla měla ten OS trochu buglý, ale ne tak, jak to mívají Androidy. Podle mě to graficky vypadá báječně a dobře se to používá, nikdy se mi to neseklo. Je tam pomálu aplikací, to je pravda, ale to většině lidem stačí stejně víc než dost. Navíc, důlěžitá je taky integrace s počítačem a vzhledem k tomu, že 90% uživatelů pc má Windows, nechápu tuto situaci o to víc.

Vždyť ten projekt umřel už dávno...

Kkt1

Re:Proč se tak nedaří Windows Mobile?
« Odpověď #3 kdy: 30. 03. 2018, 08:40:19 »
Vcelku mě to zaráží, že má tak malý podíl na trhu. Já ho třeba nemám, protože tam nemůžu provést pár úkonů, které ani normální uživatel nezná/nepotřebuje, ale měl jsem za život 2 win mobily a obě to byly pecky za velice dobré peníze. Pravda, moje poslední Lumia 950 XL byla měla ten OS trochu buglý, ale ne tak, jak to mívají Androidy. Podle mě to graficky vypadá báječně a dobře se to používá, nikdy se mi to neseklo. Je tam pomálu aplikací, to je pravda, ale to většině lidem stačí stejně víc než dost. Navíc, důlěžitá je taky integrace s počítačem a vzhledem k tomu, že 90% uživatelů pc má Windows, nechápu tuto situaci o to víc.

Vždyť ten projekt umřel už dávno...
Treba se jen probral po delsi dobe z komatu...

Re:Proč se tak nedaří Windows Mobile?
« Odpověď #4 kdy: 30. 03. 2018, 09:04:46 »
Já Lumii 950XL mám a děsím se toho až hw přestane fungovat, čím ho nahradám.


Re:Proč se tak nedaří Windows Mobile?
« Odpověď #5 kdy: 30. 03. 2018, 09:09:52 »
Já Lumii 950XL mám a děsím se toho až hw přestane fungovat, čím ho nahradám.

To by musel byt vazne opruz... Telefon, kde by nefungoval jak HW, tak SW, to uz by bylo moc ;-)

LarryLin

Re:Proč se tak nedaří Windows Mobile?
« Odpověď #6 kdy: 30. 03. 2018, 09:23:45 »
Podle mě neúspěch spočíval hlavně v tom, že mobily jsou a vždy budou pro málo náročné aplikace. Windows na desktopu je naopak pro výpočetně náročné aplikace. Snaha rozjet na mobilu desktopové aplikace typu Photoshop je špatně. A právě tuto snahu MS na začátku měl. Je to stejné jako by se výrobce traktorů narychlo přeorientoval na vyrobu malých osobních aut. MS zkrátka zaspal a v době kdy začal něco rozjíždět, tak Google a Apple už měli hezkou řádku aplikací optimalizovaných pro mobily. Pak stačí třeba jen jedna appka, kterou používají všichni vrstevníci a pokud taková appka není ve Windows Store, tak bohužel.

tekutina

Re:Proč se tak nedaří Windows Mobile?
« Odpověď #7 kdy: 30. 03. 2018, 10:00:01 »
Z rovnakeho dovodu preco sa nedari linuxovemu desktopu. Nikto do toho v spravny cas poriadne nezainvestoval.

Radovan.

Re:Proč se tak nedaří Windows Mobile?
« Odpověď #8 kdy: 30. 03. 2018, 10:05:35 »
Protože je to mr[PÍP]ka ze všech mr[PÍP]ek nejmr[PÍP]kovatější.

Kámoš ho měl, a Sony skončil přibitý hřebíkem.

phpkral

Re:Proč se tak nedaří Windows Mobile?
« Odpověď #9 kdy: 30. 03. 2018, 10:08:46 »
Já bych si ho nekoupil už proto, že Microsoft zařízl Symbian na mobilech.
coz neni obecne problem protoze mlady clovek nevi ze nejaky symbian os byl.

Re:Proč se tak nedaří Windows Mobile?
« Odpověď #10 kdy: 30. 03. 2018, 10:27:29 »
Z rovnakeho dovodu preco sa nedari linuxovemu desktopu. Nikto do toho v spravny cas poriadne nezainvestoval.

Vždyť do toho MS lil miliardy.

phpkral

Re:Proč se tak nedaří Windows Mobile?
« Odpověď #11 kdy: 30. 03. 2018, 10:29:59 »
Podle me je hlavni zadrhel, ze se Microsoft pokousi propojit Windows10 s Windows phone a lidi to nechapou.
A zadrhel je dlouhodoba politika Microsoftu co se desktopovych os tyce. Microsoft inovuje, ale lidem se to nelibi. Viz odstraneni nabidky start a problemy kolem zavedeni dlazdic na desktopu. Neresme jestli je to dobra cesta, ale spoustu lidi to popudilo.
Lidi jsou totalne nasr.ny na Window10 na desktopu. To je fakt, nicmene neexistuje alternativa a je to cesta nemensiho zla. A ted si maji koupit jeste Windows10 do mobilu? Co kdyz se to bude porad samo aktualizovat?
A ti co o tom uvazuji najednou zjistuji, ze Windows10 v telefonu je uplne neco jineho nez windows 10 v pocitaci. Sice k lumii existuje dkck ktery z toho uxela pc, ale vlastne to neni pc.

Chtelo to jit google cestou. Udelat jiny produkt s jinym jmenem a pak se oklikou vracet k chrome os.

jouda

Re:Proč se tak nedaří Windows Mobile?
« Odpověď #12 kdy: 30. 03. 2018, 10:44:52 »
Tak pořád mám Lumii640 s WP8.1
Ten problém co jsem pozoroval ve své sociální bublině u dříve velmi spokojených vlastníků WP8.1 byl v době přechodu na WP10, které se cimrmanovsky každému líbily, ale nikdo je nechtěl používat.
Výsledkem byl jeden downgrade zpátky na 8.1 a čtyří přechody na iPhone.
(a technické důvody? Když má člověk stabilní systém, který se chová svižně, vychytá si tam pár aplikací z přiznejme si ne moc velké nabídky, a pak po navalení desítek se to najednou seká jak čínský android z bazaru, polovina aplikací je nově nestabilních, občas se to restartne i na originálním HW tak si člověk dost rozmyslí dávat další peníze za nejistou vyhlídku být betatesterem na silnějším HW)

LarryLin

Re:Proč se tak nedaří Windows Mobile?
« Odpověď #13 kdy: 30. 03. 2018, 11:02:20 »
Udelat jiny produkt s jinym jmenem...
jj. MS se zřejmě bál udělat úplně nový OS speciálně určený pro mobily (nebo už nebyl čas něco nového vymýšlet).
PS: Ty automatické aktualizace se mi taky nelíbily, ale chápu snahu udělat to co nejvíce blbuvzdorné. Jednomu mému známému nefungovala nějaká appka a problém byl jednoduchý - neaktualizovaný systém, protože uživatel vůbec nevěděl, že má něco aktualizovat  :)

phpkral

Re:Proč se tak nedaří Windows Mobile?
« Odpověď #14 kdy: 30. 03. 2018, 11:06:50 »
Tak pořád mám Lumii640 s WP8.1
 ... vychytá si tam pár aplikací z přiznejme si ne moc velké nabídky
8.1 a vychytavas aplikace? To toho asi moc nepouzivas. Prolustroval jsem jejich store a me by toho chybelo dost ... .