Neuvažujete o zavedení moderovaných diskusí?

síťař

Re:Neuvažujete o zavedení moderovaných diskusí?
« Odpověď #30 kdy: 23. 03. 2018, 14:07:12 »
  • Jak definovat, koho nějakým způsobem skrývat? Zakážeme mluvit o politice? Co když si někdo bude oprávněně stěžovat, že jeho téma bylo k věci a on se o tom prostě bavit chce?
Témata maji být v sekcích. Pokud nebude sekce politika existovat tak se o ní asi diskutovat nedá. A že si někdo bude stěžovat že nemůže diskutovat o čem chce? To je snad sranda? Snad je to soukromé fórum a ne náměstí.
  • Co když se ti lidi budou bránit? Co když začnou ještě víc trollovat?
Lidi co maji o fórum zájem a ověří se jako na iDnes facebookem nebo dokladem, případně aukro dopisem, určitě trollovat nebudou. to by nedávalo smysl protože by byl ban.
  • Bez registrací nemáme jak banovat. Registrace nedávají smysl, pokud nejsou dostatečně „tvrdé“, protože si jinak zlobiví diskutující vytvoří sto dalších identit. Takže zavést povinně ověřené mojeID? Všimněte si, že teď tu až na pár výjimek diskutuje většina neregistrovaných.
MojeID by byl neúspěch protože to neni oblíbená služba. Jinak opět stačí se podívat kolem sebe. Novinky, Aukro, iDnes maji ověření a funguje to.
  • Kdo to bude dělat? My nemáme čas číst všechny diskuse a online u toho mít služby, abychom včas stihli zašedit nový příspěvek, aby se k němu nerozjela diskuse. A zabrání takové zašedění něčemu? Nebudou se ti lidi bavit stejně, i když bude potřeba ty příspěvky rozliknout?
Skrývat příspěvky je zbytečnost. Když už mínuska tam mazat jako pod články na pctuningu. Opět, stačí se podívat jinam kde to funguje.
  • Jak budeme řešit stížnosti? Jste připraveni na to, že vám někdo taky občas zabanuje příspěvek? Nebo se budete cítit dotčeně a ječet?
Stížnosti neřešit.
  • … a mnoho dalších podobných otázek, které se ještě objeví.

Sakum prásk mi vychází, že to je tak velký problém, že nemá cenu takovou akci rozjíždět. Ekonomicky to taky postrádá smysl, protože diskuse dělají na Rootu tak malou návštěvnost, že má spíš smysl je v takové situaci zrušit než kolem toho budovat složitý a velmi problémový systém, který nikam nepovede. Proto jsme se tomu vždycky bránili.

Platí prastaré pravidlo: nekrmte trolly a nediskutujte s nimi, pokud vám to vadí.

Podle mě má forum výrazně vyšší návštěvnost než článek a proto jsou trollové potřeba protože se vydělává na reklamě.


síťař

Re:Neuvažujete o zavedení moderovaných diskusí?
« Odpověď #31 kdy: 23. 03. 2018, 14:09:14 »
Me tedy posledni mesice dost odradilo navstevovat Root kvuli tem off topic prispevkum ve foru - jenom stezovaci resici svoji neschopnost se uplatnit na trhu, neumi vubec nic ale chteji statisice, dotazy na mac, dotazy na windows, chybi tomu uplne nejake konstruktivni a technicke temata.
Zas to chce trochu myslet. Dotazy na windows nejsou offtopic protože forum má sekci windows tak že je to ok. A že chybí témata ... no to je tim, že se nikdo na nic neptá a nikdo nic neví ... ale to neni problém fóra.

síťař

Re:Neuvažujete o zavedení moderovaných diskusí?
« Odpověď #32 kdy: 23. 03. 2018, 14:17:16 »
Ekonomicky to taky postrádá smysl, protože diskuse dělají na Rootu tak malou návštěvnost, že má spíš smysl je v takové situaci zrušit než kolem toho budovat složitý a velmi problémový systém, který nikam nepovede. Proto jsme se tomu vždycky bránili.
Tak toto vysvetluje vse. Diky za osvetleni problemu ze strany redakce.
To neni možné. Docela by mě zajímalo, kolik maji články zobrazení protože prostě to neni možné. Věřím, že offtopic diskuze je hlavní zdroj příjmu root.

Vem si kolik lidí asi přečtě článek typu "Použití jazyka Gherkin při tvorbě testovacích scénářů pro aplikace psané v Clojure". Podle mě to jsou tak stovky lidí protože to je něco absolutně specielního.
A vem si kolik lidí načte fórum. Ty zobrazení fóra jsou obrovská. Třeba téma "Autor David Ježek" má celkem 12496 zhlédnutí a druhý největší oftopic "Reklamní lišta: Co sdělíte, když se ve 3 letech počůráte?" má 8837. Jen tyhle dvě blbosti teoreticky zajistily přez 20 000 načtení reklam.

Re:Neuvažujete o zavedení moderovaných diskusí?
« Odpověď #33 kdy: 23. 03. 2018, 14:43:45 »
Takovou návštěvnost udělají v klidu dvě zprávičky. Fórum jako celek dělá víc než diskuse pod články, ale taky to není super drama. Ne, opravdu na diskusích Root nestojí.

gll

  • ****
  • 429
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Neuvažujete o zavedení moderovaných diskusí?
« Odpověď #34 kdy: 23. 03. 2018, 14:56:10 »
Podle mě má forum výrazně vyšší návštěvnost než článek a proto jsou trollové potřeba protože se vydělává na reklamě.

ty zakládáš v průměru 10 vláken denně. Odhadem tak 80% procent vláken na foru. Občas v některém z tvojich vláken vznikne delší diskuze. Většina z nich ale skončí po pár tvojich příspěvcích pod různými přezdívkami.

Mnohem víc mi vadí tvoje trolení a urážení v diskuzích o tématech, o kterých nic nevíš. Pouze urážíš diskutující, kteří mají co říct. Tvoje trolení zabilo diskuze o programování, odradilo diskutující, kterých jsem si vážil, kteří dokázali nasměrovat na zajímavé technologie. Bystroušáka a Prýmka jsem tu už dlouho neviděl.

Kdyby měly poviné registrace zablokovat jen tebe, vyplatily by se. Sám se zapojuji do off-topic diskuzí, ale systematicky nelikviduji diskuze druhých, ke kterým nemám co říct a nezahlcuji forum zakládáním trolicích vláken. To tu děláš jen ty.


síťař

Re:Neuvažujete o zavedení moderovaných diskusí?
« Odpověď #35 kdy: 23. 03. 2018, 15:06:55 »
Podle mě má forum výrazně vyšší návštěvnost než článek a proto jsou trollové potřeba protože se vydělává na reklamě.
ty zakládáš v průměru 10 vláken denně. Odhadem tak 80% procent vláken na foru.
Čestně prohlašuji a kdo vidí IP si to může ověřit, že od začátku roku jsem založil tři témata a všechny měly smysl a opravdu jsem se chtěl zeptat:

U pracovních inzerátů nejsou uváděny platy
https://forum.root.cz/index.php?topic=17923.0

Přepínání vzhledu stránek podle rozlišení
https://forum.root.cz/index.php?topic=17908.0

a v posledním které nemohu najít jsem se ptal kolik vlastně procent z aplikace připadne vývojáři na google play.

Tohle je právě ten problém anonymních fór. Nikdo neví kdo je kdo.

gll

  • ****
  • 429
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Neuvažujete o zavedení moderovaných diskusí?
« Odpověď #36 kdy: 23. 03. 2018, 15:10:04 »
jestli nejsi javaman, tak se omlouvám.

vw

Re:Neuvažujete o zavedení moderovaných diskusí?
« Odpověď #37 kdy: 23. 03. 2018, 15:13:06 »
Me tedy posledni mesice dost odradilo navstevovat Root kvuli tem off topic prispevkum ve foru - jenom stezovaci resici svoji neschopnost se uplatnit na trhu, neumi vubec nic ale chteji statisice, dotazy na mac, dotazy na windows, chybi tomu uplne nejake konstruktivni a technicke temata.
Tak na odborné téma musí být odborný dotaz. Kdysi, když jsem byl ještě větší začátečník, než jsem teď, jsem se ptával (a pokud se budu věnovat nějakým pro mě složitějším věcem, tak zase možná budu), ale zatím je pro mě efektivnější vyčíst věci buď v dokumentaci nebo zlepšovat svou schopnost v UTFDuckduckgo.com. Navíc spousta věcí je už tak nějak na nejrůznějších fórech popsaná.

Osobně mi diskuse vyhovuje. Tohle je jedno z mála svobodných fór, které existují, jakkoliv je zde určitá nevýhoda nutnosti tolerance trolingu. Fórum, kde bych se musel registrovat nebo dokonce nedej Bože někam posílat občanku, řešit Open ID apod., bych ani nenavštívil. Ostatně jakmile někdo zavede něco v tom stylu, sníží se diverzita diskutujících, diskuse ztratí svoji kvalitu a začne se to blížit tomu, co je pod články na Novinky.cz.

Jinak od napsání "odborného" dotazu mě nic neodrazuje. Jeden  bych sem mohl klidně hned poslat, protože mám něco rozdělané na stole, ale to je spíše námět na tutoriál pro totální začátečníky. To by neměl být problém najít jinde, přinejhorším někde v dokumentaci.

LarryLin

Re:Neuvažujete o zavedení moderovaných diskusí?
« Odpověď #38 kdy: 23. 03. 2018, 16:09:48 »
Ekonomicky to taky postrádá smysl, protože diskuse dělají na Rootu tak malou návštěvnost, že má spíš smysl je v takové situaci zrušit než kolem toho budovat složitý a velmi problémový systém, který nikam nepovede. Proto jsme se tomu vždycky bránili.
Toho jsem se bál, že to bude ekonomický problém. To co jste napsal v odrážkách bych neviděl jako velké neřešitelné problémy, jak již napsal síťař.
Napadlo mě založit to na skupinách se kterými byste mohli dál "ekonomicky" pracovat. Nějak takto:

  • U každého diskusního příspěvku by přibylo tlačítko "off-topic".
  • Každý uživatel by mohl vytvořit komunitní "skupinu".
  • O členství v již vytvořené skupině by mohl požádat kterýkoliv uživatel a členové skupiny by hlasovali (nadpoloviční většinou) o jeho přijetí/odmítnutí do skupiny. Vodítkem při hlasování by bylo, že by členové viděli diskusní příspěvky, které uchazeč napsal, případně příspěvky, které označil jako off-topic.
  • Pokud by nějaký člen (již přijatý do skupiny) na "off-topic" kliknul, tak by se daný příspěvek zašedil nebo zaroloval i ostatním členům dané skupiny.
  • U každé diskuse by bylo tlačítko "zobrazovat vše/zobrazovat bez off-topic".

V podstatě by tak vyhráli všichni: Spikleneckým teoretikům by se zobrazovaly ty jejich teorie a kdo by jim nadával do bláznů toho by zašedli a nám co o konspiračky nestojíme by se krásně vyčistila diskuse.

Ekonomicky by to dávalo smysl pokud byste se rozhodli se skupinami v budoucnu dále pracovat: Lidé ve skupině by spolu mohli chatovat, mohli by si domlouvat komunitní akce, měli by třeba komunitní Youtube kanál a já nevím co všechno. Dala by se na tom postavit sociální síť. Získali byste mnohem specifičtější cilovky čtenářů pro případné inzerenty. Záleží jestli investor Rootu takové ambice má nebo ne. Představa, že by byl Root více komunitní by se mi líbila.

Jaba

Re:Neuvažujete o zavedení moderovaných diskusí?
« Odpověď #39 kdy: 23. 03. 2018, 16:23:29 »
Néé, prosím neměňte systém, mám rád tu svobodu si zvolit nick podle nálady, bez nutnosti hlídat se a čekat od slídilů podpásovky a řeči o minulých dotazech a názorech a škatulkování... Mám rád diskuze o zaměstnavatelích, platech apod.  - to s registrací padá, protože se dá pak historicky dohledat kdy a na co kdo odpovídal a dedukovat...

Pro mě je root, tak jak je, velmi naučná zábava a díky za ni...
 

vw

Re:Neuvažujete o zavedení moderovaných diskusí?
« Odpověď #40 kdy: 23. 03. 2018, 16:24:16 »
Dala by se na tom postavit sociální síť.
Root jako horší Facebook? Děkuji, nechci.

vw

Re:Neuvažujete o zavedení moderovaných diskusí?
« Odpověď #41 kdy: 23. 03. 2018, 16:25:56 »
Néé, prosím neměňte systém, mám rád tu svobodu si zvolit nick podle nálady, bez nutnosti hlídat se a čekat od slídilů podpásovky a řeči o minulých dotazech a názorech a škatulkování... Mám rád diskuze o zaměstnavatelích, platech apod.  - to s registrací padá, protože se dá pak historicky dohledat kdy a na co kdo odpovídal a dedukovat...

Pro mě je root, tak jak je, velmi naučná zábava a díky za ni...
To bych podepsal.

gll

  • ****
  • 429
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Neuvažujete o zavedení moderovaných diskusí?
« Odpověď #42 kdy: 23. 03. 2018, 16:41:28 »
Ekonomicky to taky postrádá smysl, protože diskuse dělají na Rootu tak malou návštěvnost, že má spíš smysl je v takové situaci zrušit než kolem toho budovat složitý a velmi problémový systém, který nikam nepovede. Proto jsme se tomu vždycky bránili.
Toho jsem se bál, že to bude ekonomický problém. To co jste napsal v odrážkách bych neviděl jako velké neřešitelné problémy, jak již napsal síťař.
Napadlo mě založit to na skupinách se kterými byste mohli dál "ekonomicky" pracovat. Nějak takto:

  • U každého diskusního příspěvku by přibylo tlačítko "off-topic".
  • Každý uživatel by mohl vytvořit komunitní "skupinu".
  • O členství v již vytvořené skupině by mohl požádat kterýkoliv uživatel a členové skupiny by hlasovali (nadpoloviční většinou) o jeho přijetí/odmítnutí do skupiny. Vodítkem při hlasování by bylo, že by členové viděli diskusní příspěvky, které uchazeč napsal, případně příspěvky, které označil jako off-topic.
  • Pokud by nějaký člen (již přijatý do skupiny) na "off-topic" kliknul, tak by se daný příspěvek zašedil nebo zaroloval i ostatním členům dané skupiny.
  • U každé diskuse by bylo tlačítko "zobrazovat vše/zobrazovat bez off-topic".

V podstatě by tak vyhráli všichni: Spikleneckým teoretikům by se zobrazovaly ty jejich teorie a kdo by jim nadával do bláznů toho by zašedli a nám co o konspiračky nestojíme by se krásně vyčistila diskuse.

Ekonomicky by to dávalo smysl pokud byste se rozhodli se skupinami v budoucnu dále pracovat: Lidé ve skupině by spolu mohli chatovat, mohli by si domlouvat komunitní akce, měli by třeba komunitní Youtube kanál a já nevím co všechno. Dala by se na tom postavit sociální síť. Získali byste mnohem specifičtější cilovky čtenářů pro případné inzerenty. Záleží jestli investor Rootu takové ambice má nebo ne. Představa, že by byl Root více komunitní by se mi líbila.

to snad ne. off-topic diskuze na rootu jsou často hodnotné. Root je jedním z posledních míst na internetu, kde mohou diskutovat lidé s rozdílnými názory. Vadí mi jen vandalství a urážky.

Re:Neuvažujete o zavedení moderovaných diskusí?
« Odpověď #43 kdy: 23. 03. 2018, 16:43:50 »
Dalo by se vyresit stejne jako to ma reddit. Pluska a minuska tu funguji, tak by se jen preskladalo poradi od shora dolu. Vetsinou jsou pak ty kvalitnejsi prispevky nahore a ty mene kvalitni dole.

gll

  • ****
  • 429
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Neuvažujete o zavedení moderovaných diskusí?
« Odpověď #44 kdy: 23. 03. 2018, 16:57:12 »
Dalo by se vyresit stejne jako to ma reddit. Pluska a minuska tu funguji, tak by se jen preskladalo poradi od shora dolu. Vetsinou jsou pak ty kvalitnejsi prispevky nahore a ty mene kvalitni dole.

mně právě na redditu vadí rozdělení na subreddity. Brání to šíření informací mezi komunitami. V r/python nemůžete napsat, že Ruby nebo Elixir jsou v něčem lepší. Váš příspěvek bude uminusován a skryt. Stejný příspěvek v r/ruby dostane hodně plusů.

V politických subredditech je to dělení vyloženě nebezpečné. Mám raději diskuze mezi lidmi s různými názory.