U pracovních inzerátů nejsou uváděny platy

hledačpráce

U pracovních inzerátů nejsou uváděny platy
« kdy: 15. 03. 2018, 21:44:10 »
Zdravím kolegy a mám dotaz ohledně hledání práce.

Hledám novou práci, mám praxi a zkušenosti a procházim pracovní portály a mám určitou představu co a za kolik chci dělat. Zjistil jsem, že téměř nikdo neuvádí nástupní plat. Docela mě to překvapilo protože i myslim, že to je zásadní informace pro rozhodnutí zda vůbec napsat. proč tam neni alspoň nějaké rozpětí???

Takhle to stojí hromadu času agenturu protože se musí prohrabávat hromadou irelevantních životopisů a na pohovory chodí lidi kteří na práci maji, ale nedohodnou se na platu.

Docela si neumím představit, že se plat dozvím až na pohovoru. To je velká ztráta času.
« Poslední změna: 16. 03. 2018, 07:29:55 od Petr Krčmář »


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:u inzerátu nejsou platy
« Odpověď #1 kdy: 15. 03. 2018, 21:53:20 »
Plat je tak nizky, jak se zamestnavateli podari vam vnutit.

citanus006

Re:u inzerátu nejsou platy
« Odpověď #2 kdy: 15. 03. 2018, 22:07:06 »
Takhle to stojí hromadu času agenturu protože se musí prohrabávat hromadou irelevantních životopisů a na pohovory chodí lidi kteří na práci maji, ale nedohodnou se na platu.

rekl bych ze to je jejich pracovni napln ne? : )


MAR

Re:u inzerátu nejsou platy
« Odpověď #3 kdy: 15. 03. 2018, 22:20:04 »
To je bohužel specifikum ČR a podle mne přispívá k všeobecně nízkým platům nejen u IT. Pokud je telefon, tak rovnou volám a ptám se. Nejhorší v tomhle je jobs.cz a prace.cz, tam nemá skoro vůbec cenu na ty inzeráty odepisovat a v podstatě odevzdávat CV k užívání LMC. Na každý inzerát použiji novou emailovou adresu, a přes LMC se mi vždycky začali objevovat v mailu nevyžádané reklamy.

Honza

Re:u inzerátu nejsou platy
« Odpověď #4 kdy: 15. 03. 2018, 22:20:17 »
...a mám určitou představu co a za kolik chci dělat. Zjistil jsem, že téměř nikdo neuvádí nástupní plat. Docela mě to překvapilo protože i myslim, že to je zásadní informace pro rozhodnutí zda vůbec napsat. proč tam neni alspoň nějaké rozpětí???
To je opravdu skandální. Ve veřejné sféře platí tabulky a mělo by být naprosto jasné, kolik ti zaplatí. Stěžuj si, pošli na ně kontrolu.

Ale také je možné, že jen nechápeš rozdíl mezi mzdou a platem. V tom případě ještě něco k soukromému sektoru:
A stejně jako ty má firma představu, kolik je ochotná zaplatit - ale záleží to hodně na tom, jak jim uchazeč vyhovuje, co všechno umí, jak svými (prezentovanými) dovednostmi a znalosti zapadne do týmu. Takže je logické, že s tebou chtějí nejdříve mluvit.

Je to vyjednávání - v tom dobrém. Ty musíš ukázat že máš něco, co zaměstnavatel chce. A on zase nechce moc brzy odkrýt trumfy, třeba už jen proto, abys nebyl demotivovaný, protože ti nabídli znatelně méně než byl jejich max. strop.

That's life. A když se ti to nelíbí, piš jen tam, kde je uvedená přesná mzda. A nebo plat.



Honza

Re:u inzerátu nejsou platy
« Odpověď #5 kdy: 15. 03. 2018, 22:24:27 »
To je bohužel specifikum ČR a podle mne přispívá k všeobecně nízkým platům nejen u IT. Pokud je telefon, tak rovnou volám a ptám se. Nejhorší v tomhle je jobs.cz a prace.cz, tam nemá skoro vůbec cenu na ty inzeráty odepisovat a v podstatě odevzdávat CV k užívání LMC. Na každý inzerát použiji novou emailovou adresu, a přes LMC se mi vždycky začali objevovat v mailu nevyžádané reklamy.
Nech ty specifika specifiky a podívej se také jinak - třeba do UK. Malý příklad:

https://www.cwjobs.co.uk/jobs/java-developer/in-manchester?radius=30

https://www.jobsite.co.uk/jobs/it

Negotiable, Market related, Unspecified, ...

Umbatumba

Re:u inzerátu nejsou platy
« Odpověď #6 kdy: 15. 03. 2018, 22:36:03 »
Platy v systému zadané jsou!
Na svém portálu od http://www.coolpeople.cz/ přesně vidím, kolik nabízí.
Programátor obvykle 90-120 tisíc.

Na www.prace.cz jsou spíš lacinější firmy, ale občas se objeví něco lepšího.
https://www.prace.cz/nabidka/1274226530/?rps=77
8000 USD/měsíc udje.

https://hays.jobs.cz/detail/?id=G2-1275212258-aden_brand0&rps=77

Jinak tam samozřejmě zavoláš a ujistíš se, že se bavíte o cca 100 tisících.
Troufnu si tvrdit, že při platu ~100 000 měsíčně už je jedno, jestli dostaneš 90 nebo 110 tisíc měsíčně, tam jde spíš o to, abys vydržel a líbilo se ti tam.

Platy vážně hodně stouply, pokud nejsi PHPkář, tak bys měl brát mezi 80-120 tisíci, například 90 tisíc základ + 10 tisíc za každého podřízeného = 120, když máš pod sebou tři kluky.

Rozesmálo by mě ten, kdo dneska programuje za míň jak 70 hrubého, protože 70 hrubého dostane šikovný Systémák a ten jen pucuje to, co profík naprogramuje.

Lemming

Re:u inzerátu nejsou platy
« Odpověď #7 kdy: 15. 03. 2018, 22:36:36 »
No jo, no. Firmy neuvádí u inzerátu plat a pak se diví, že jim na něj nikdo nechodí nebo chodí nepoužitelní lidé. Přitom si to komplikují sami.

Kamarád takhle někoho sháněl na IT security pozici. V inzerátu nebyl plat, protože se tomu personální bránilo. Po několik měsíců měl jen málo kandidátů a samí nepoužitelní. Tak nakonec přes tuhý odpor personálního prosadil, že se do inzerátu dalo alespoň přibližné rozpětí. A ejhle - lidi najednou začali chodit a během pár týdnů byla pozice obsazená.

mikrom

Re:u inzerátu nejsou platy
« Odpověď #8 kdy: 15. 03. 2018, 23:12:06 »
Hledám novou práci, mám praxi a zkušenosti a procházim pracovní portály a mám určitou představu co a za kolik chci dělat. Zjistil jsem, že téměř nikdo neuvádí nástupní plat. Docela mě to překvapilo protože i myslim, že to je zásadní informace pro rozhodnutí zda vůbec napsat. proč tam neni alspoň nějaké rozpětí???
Plat sa u nas uvadza malokedy. Podla mna lepsie ist cez agenturu. Agentury mi vzdy povedali, rozsah od-do ktory je dana firma ochotna ponuknut, alebo mi dohadzovali len pohovory na pozicie, ktore splnali moje platove poziadavky. Naproti tomu ked som isel priamo do danej firmy, o plate sme sa vzdy bavili az na konci a zvycajne to skoncilo prave na tom, ze by nevedeli uspokojit moje platove naroky - takze taketo pohovory boli iba stratou casu.

hledačpráce

Re:u inzerátu nejsou platy
« Odpověď #9 kdy: 15. 03. 2018, 23:25:28 »
No jo, no. Firmy neuvádí u inzerátu plat a pak se diví, že jim na něj nikdo nechodí nebo chodí nepoužitelní lidé. Přitom si to komplikují sami.

Kamarád takhle někoho sháněl na IT security pozici. V inzerátu nebyl plat, protože se tomu personální bránilo. Po několik měsíců měl jen málo kandidátů a samí nepoužitelní. Tak nakonec přes tuhý odpor personálního prosadil, že se do inzerátu dalo alespoň přibližné rozpětí. A ejhle - lidi najednou začali chodit a během pár týdnů byla pozice obsazená.
To je právě můj názor. tim platem ukážou koho hledaji. Když tam bude napsáno 20-30 tak se přihlásí junior protože je jasné, že zvát experta je ztráta času pro obě strany.

hledačpráce

Re:u inzerátu nejsou platy
« Odpověď #10 kdy: 15. 03. 2018, 23:28:17 »
To je bohužel specifikum ČR a podle mne přispívá k všeobecně nízkým platům nejen u IT. Pokud je telefon, tak rovnou volám a ptám se. Nejhorší v tomhle je jobs.cz a prace.cz, tam nemá skoro vůbec cenu na ty inzeráty odepisovat a v podstatě odevzdávat CV k užívání LMC. Na každý inzerát použiji novou emailovou adresu, a přes LMC se mi vždycky začali objevovat v mailu nevyžádané reklamy.
Nech ty specifika specifiky a podívej se také jinak - třeba do UK. Malý příklad:

https://www.jobsite.co.uk/jobs/it

Negotiable, Market related, Unspecified, ...
Na první stránce je u 15 uveden plat a u 5 neni tak že potvrzuješ jeho názor.

Re:u inzerátu nejsou platy
« Odpověď #11 kdy: 15. 03. 2018, 23:55:14 »
hoši kdejsou tyčasy kdy lidi makali jenom za stravu a noclech 8) 8)
8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)
8) 8) 8)  hoši víc jak 50% těch smajlů jsou v rámci gender equality příslušníci LGBDSM minority  8) 8) 8)
8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)

Nitro

Re:u inzerátu nejsou platy
« Odpověď #12 kdy: 16. 03. 2018, 07:06:46 »
za stravu a noclech

Tobě bych nažrat dal, ale lehnout by sis musel do maštale  ::)

kozel

Re:u inzerátu nejsou platy
« Odpověď #13 kdy: 16. 03. 2018, 07:22:20 »
Klasicka ceska vychcanost.
Doufaji, ze by mohli najit nekoho schopneho, koho by zaroven mohli zkusit ojebat ihned v zacatku.

Re:U pracovních inzerátů nejsou uváděny platy
« Odpověď #14 kdy: 16. 03. 2018, 08:13:41 »
Borci, plat je jasně stanovený zákonem a počítá se na základě předchozí praxe a dosaženého vzdělání. Tabulky není problém dohledat na internetu ;-)