MAC adresa a sledování uživatele

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: MAC adresa a sledování uživatele
« Odpověď #45 kdy: 27. 02. 2011, 17:01:09 »
@Hawran, Miroslav Prýmek: Filtrovani MAC je na howno. Zrovna spamera to nezastavi. Tomu rychle dojde, ze kdyz se nemuze pripojit, bude muset odchytit neci MAC a poslat to na konto nekoho jineho. Pokud spravce chce mit prehled a zabezpeceni toho, co se mu deje na siti, bude se muset poohlednout po necem jinem. A zrovna skoly jsou prostredim, kde by se znalosti toho, jak filtrovani MAC obejit, sirily rychlosti blesku. Znate to: "No, udelas to takle..., ale nikomu to nerikej, aby se to moc nerozkriko." A uz to jede, za tyden to umi i skolnik.

@Ucitel_Hudebni_Vychovy: To je dobry. Mohl byste napsat, jak to hodlate zaridit? Nebo preventivne natlucete vsem a priznani z nich vymlatite?


Re: MAC adresa a sledování uživatele
« Odpověď #46 kdy: 27. 02. 2011, 18:48:48 »
@Hawran, Miroslav Prýmek: Filtrovani MAC je na howno. Zrovna spamera to nezastavi. Tomu rychle dojde, ze kdyz se nemuze pripojit, bude muset odchytit neci MAC a poslat to na konto nekoho jineho. Pokud spravce chce mit prehled a zabezpeceni toho, co se mu deje na siti, bude se muset poohlednout po necem jinem. A zrovna skoly jsou prostredim, kde by se znalosti toho, jak filtrovani MAC obejit, sirily rychlosti blesku. Znate to: "No, udelas to takle..., ale nikomu to nerikej, aby se to moc nerozkriko." A uz to jede, za tyden to umi i skolnik.

@Ucitel_Hudebni_Vychovy: To je dobry. Mohl byste napsat, jak to hodlate zaridit? Nebo preventivne natlucete vsem a priznani z nich vymlatite?

Ale ano, nikdo se s Tebou nehádá Jardo, nebo ano? Kde?
Nikdo nikde netvrdí, že to je jediné a správné řešení.
Ale není mi jasné, proč by si škola nemohla zabezpečit síť všemi možnými (a dostupnými) prostředky ...

Xplener

Re: MAC adresa a sledování uživatele
« Odpověď #47 kdy: 27. 02. 2011, 19:14:47 »
@hawran diskuse - škola je soukromá a platí se tam nemalé školné takže pojem zadarmo není na místě
@Ucitel_Hudebni_Vychovy
1) ano je to plus které ale je naprosto nezbytné pro průběh výuky - vyukové weby, elektronická knihovna, slovníky, aplikace . Toto plus je ustanovené i ve smlouvě s školou, takže ten ton, že jeto něco navíc si prosím nechte
2) Internet využíváme prakticky ve všech předmětech kromě matiky a tělocviku takže prakticky nebývá chvíle kdy bychom tam neměli co dělat

Re: MAC adresa a sledování uživatele
« Odpověď #48 kdy: 27. 02. 2011, 19:43:25 »
@hawran diskuse - škola je soukromá a platí se tam nemalé školné takže pojem zadarmo není na místě
...

Takže tím tuplem si majitel určuje podmínky, nebo ne?

Re: MAC adresa a sledování uživatele
« Odpověď #49 kdy: 27. 02. 2011, 19:58:05 »
Takže tím tuplem si majitel určuje podmínky, nebo ne?

Naopak. Tazatel si platí tučné školné, takže ho nemá kdo co omezovat.

Např. takové pravidlo, že se nemá močit mimo mísu - to je neomluvitelný zásah do intimity a svobody močení. Proto je třeba v rámci rebelie močit vždy kam se mi zachce. Koneckonců i přesto, že škola vydala příkaz močit do mísy, kdo chce, stejně bude močit bokem, takže ten příkaz je nesmyslný.

Q.E.D.


Re: MAC adresa a sledování uživatele
« Odpověď #50 kdy: 27. 02. 2011, 21:44:35 »
Jak si to tak pročítám poslední posty tak diskuze je mimo mísu.Mno závěr zmojí strany je asi takový : Jednou se připojuji k síti s nějakými pravidly tak když se připojím tak tyto pravidla prostě budu respektovat.A jestli si chci brouzdat někde mimo povolený okruh tak si prostě pořídím nějaké mobilní připojení,myslím že dnes už je z čeho vybírat.
V naší síti máme jak pevný IP adresy a filtrování podle Mac. A nehledě k tomu mám pocit že postytovatelé mají povinnost monitorovat připojené uživatele nebo si vést nějakou agendu.Možná se pletu takmne opravte nejsem si jistý.
A chytat cizí Macy a hackovat je u mě gauneřina protože jak k tomu příjde ten postižený který o ničem neví.Jednou si to připojení někdo platí tedy škola - ministerstvo -stát tak prostě budu respektovat pravidla HOWG
Hezký večer
« Poslední změna: 27. 02. 2011, 21:46:31 od Mirek Čech »

kt

Re: Mac adresa - soukromí
« Odpověď #51 kdy: 27. 02. 2011, 21:57:39 »
nechci dělat nic nekalého chci jen normálně užívat internet během hodin což nesmíme ale do teď to nebylo jak kontrolovat
@hawran diskuse - škola je soukromá a platí se tam nemalé školné takže pojem zadarmo není na místě
@Ucitel_Hudebni_Vychovy
1) ano je to plus které ale je naprosto nezbytné pro průběh výuky - vyukové weby, elektronická knihovna, slovníky, aplikace . Toto plus je ustanovené i ve smlouvě s školou, takže ten ton, že jeto něco navíc si prosím nechte
2) Internet využíváme prakticky ve všech předmětech kromě matiky a tělocviku takže prakticky nebývá chvíle kdy bychom tam neměli co dělat
Takze tam mate co delat, ale nesmite?!

PCnity

  • *****
  • 687
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: MAC adresa a sledování uživatele
« Odpověď #52 kdy: 27. 02. 2011, 23:34:13 »
Mocit mimo misu je nieco o co by vadilo aj mne. Ked dojdem na zachod, chcem aby bol cisty. Tak ako mam pod kontrolou siet celej firmy... A je realtivne volne nastavena. V podstate je volne vsetko co sa tyka internetu... Jedine do Intranetu sa zas nedostanes inac ako cez IP SEC alebo OpenVPN. Obcas mozno dakto taha torrenty... A co?

Cize pravidlo: Spravam sa tak ako chcem aby sa ostatni spravali ku mne & nerobim veci co nechcem aby sa stali mne.

Ad: ze by ma dakto zbil? ;) Utopia. Rootol som skolsky server a nas admin ma od toho momentu bral uz uplne inac ako ostatnych studentov... Nemal jediny dovod vykonavat nasielie... Praveze naopak ukazal som mu vsetky diery co som nasiel za zachovanie shellu.

Re: MAC adresa a sledování uživatele
« Odpověď #53 kdy: 28. 02. 2011, 00:15:03 »
Cize pravidlo: Spravam sa tak ako chcem aby sa ostatni spravali ku mne & nerobim veci co nechcem aby sa stali mne.

Jinými slovy, ten, komu pomočená podlaha na záchodě nevadí, může klidně močit mimo záchod?

Nebo je to obecnější: "nechci, aby někdo bohorovně ignoroval podmínky, za kterých mu něco poskytuji"?

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: MAC adresa a sledování uživatele
« Odpověď #54 kdy: 28. 02. 2011, 00:30:12 »
A chytat cizí Macy a hackovat je u mě gauneřina protože jak k tomu příjde ten postižený který o ničem neví.

Jeste byste to mohl nejak vysvetlit spamerum. A dodejte, ze se mi nelibi, kdyz do spamu davaji moji adresu jako adresu odesilatele.

Jinými slovy, ten, komu pomočená podlaha na záchodě nevadí, může klidně močit mimo záchod?

Samozrejme. Napriklad do flasky a nosit si to domu.

Ucitel_Hudebni_Vychovy

Re: MAC adresa a sledování uživatele
« Odpověď #55 kdy: 28. 02. 2011, 09:48:10 »
Xplener:
Mel jsem tu cest ucit hudebni vychovu na soukrome skole a reknu Vam... takove fracky bych zrubal uz jen za to, ze se vubec chteji pripojit k internetu. Internet neni k vyuce na SS potreba - spoustu let se takto ucilo a reknu Vam, ze vysledky Vasich predchudcu byly mnohem lepsi nez jsou ted...
Rozmazleny synacek si mysli, ze kdyz mu rodice plati skolu, bude rozezrany jako pra*e. Tak to prrr pane kolego. Ja bych s Vama zacvicil.

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: MAC adresa a sledování uživatele
« Odpověď #56 kdy: 28. 02. 2011, 12:11:35 »
to Ucitel_Hudebni_Vychovy:
hehe trochu tvrdeji receno ale pod to se klidne podepisu :)

Kazdopadne je skolni pripojeni urceno vyhradne pro skolni ucely a pokud se jedna o soukromou skolu tak se vzajemna smlouva a tudiz i platba uskutecnuje za vzdelavani a rozumne podminky vytvorene pro jeho proces a nikoliv za pripojeni k internetu. Z tohodle duvodu musi jeho uzivatel akceptovat podminky zadane poskytovatelem. Bavit se o pruchodnosti ci nepruchodnosti ochran je nesmysl zejmena tady na root foru. Je logicke, ze vetsina lidi co sem na forum chodi ma o veci sirsi povedomi a s temito druhy ochrany by si poradilo, na druhou stranu, jak tady nekdo zminoval drive, kdyz to nekdo umi tak proc si neudelat tu VPNku na domaci stroj ze? Argument ze internet potrebuji studenti behem vyuky totalne neberu a je nesmyslnej. My a spousta predeslych generaci internet nemeli a troufam si rici, ze jsme na tom daleko lepe nez generace dnesni, internetova (myslim tim studentsky). Ja si daleko spis myslim ze misto internetu a notebooku by se meli zase zavest telesne tresty.

Ucitel_Hudebni_Vychovy

Re: MAC adresa a sledování uživatele
« Odpověď #57 kdy: 28. 02. 2011, 12:27:03 »
smoofy:
Ano, telesne tresty by se ve skolstvi podle meho nazoru skutecne zavest meli. Domnivam se, ze alespon na ZS by to patricny efekt melo.

aaa

Re: MAC adresa a sledování uživatele
« Odpověď #58 kdy: 28. 02. 2011, 12:58:35 »

Zopper

  • *****
  • 738
    • Zobrazit profil
Re: MAC adresa a sledování uživatele
« Odpověď #59 kdy: 28. 02. 2011, 13:44:21 »
Smoofy: Je zajímavé, že když jsem začal do školy (ještě na střední) nosit notebook, moje pozornost věnovaná výuce se naopak zvýšila - místo toho, abych celou hodinu koukal pod lavici do knížky, jsem si občas i něco zapsal, nebo si vyhledal podrobnosti o tom, o čem se učitel zmínil. Ono je to závislé člověk od člověka a tvrzení "my jsme to neměli" neberu jako argument - naši předci taky nejezdili v autech, nelétali v letadlech, mlátili se pazourky a tahali si partnerky do jeskyní a nemyslím, že byste se chtěl do té doby vrátit, i když oni byli určitě spokojení. ;-)

Samozřejmě s tím, že když jsou nějaké podmínky, tak by se měly respektovat, souhlasím. Proto jsem se tehdy domluvil se školním správcem sítě a měl doma VPN a nemusel řešit žádná omezení. :) (Bavíme se o normálních situacích)
« Poslední změna: 28. 02. 2011, 13:46:44 od Jan Ťulák »