Neuznané výkazy

anonym

Neuznané výkazy
« kdy: 09. 03. 2018, 02:13:07 »
Dobrý den, pracuji v Unicorn Systems, kde to funguje tak, že se v průběhu měsíce vykazuje (my máme nařízeno po 15minutách, takže každých 15minut člověk ve zkratce napíše, co dělal a s časem zadá do jejich systému).

Teď ale koukám, že můj projektový manager mi neuznal asi třetinu výkazů (prý kvůli překročení odhadů). Jsem normální zaměstnanec, ale mzda je tu řešená tak, že polovina je fixní částka a polovina osobní ohodnocení. Mám možnost se nějak bránit a dostat ty peníze z nich? Předpokládám soudně, protože interně běžný vývojář nikoho u nich nezajímá.

Dávám výpověď, ale musím dodržet lhůtu a bojím se, že na konci zjistím, že mi neuznají nic. Co s tím teď? Pracoval tam někdo?


xul

Re:Neuznané výkazy
« Odpověď #1 kdy: 09. 03. 2018, 03:41:01 »
Cece, kams to vlezl?!!!!
Vykazovat po 15 minutach, tak jsem o vode a chlebu.

Kolegove te nemuzou podporit, ze jsou odhady spatne?
Ostatni stihaji odhadovany cas?

V.

Re:Neuznané výkazy
« Odpověď #2 kdy: 09. 03. 2018, 06:22:52 »
a) Hele, ona je nějaká krize? Nebo je Unicorn v krizi?
b) svět je malej, roota znaj všichni, i to, že jsi sem napsal se rozkecá ... ustojíš to?
c) neni to nějaká sranda?

pepa

Re:Neuznané výkazy
« Odpověď #3 kdy: 09. 03. 2018, 06:29:04 »
Jako bezne je ze programator pracuje po pul dnech, samo obcas je problem prkotina takze se voli kratsi interval, ale 15 min mi prijde naprosto debilni. V minule praci jsme meli dokonce interval tyden, slo o progress v danem projektu nikoli o to hlidat hodiny, jeden den to cloveku mysli a jede i 12-16 hodin v kuse a pak prijde den kdy proste nevymysli nic a je lepsi ani nic nenapsat protoze to dalsi den stejne prepises. Takovy dny pouzivam na vzdelani.

xul

Re:Neuznané výkazy
« Odpověď #4 kdy: 09. 03. 2018, 06:30:24 »
a) Hele, ona je nějaká krize? Nebo je Unicorn v krizi?
b) svět je malej, roota znaj všichni, i to, že jsi sem napsal se rozkecá ... ustojíš to?
c) neni to nějaká sranda?

Odchazi, pokud bude jeden mesic temer bez vyplaty tak to bude tvrda lekce. Ale vlezt do roboty kde vykazuju po 15 minutach, tak zdrham uz ve zkusebce.


xul

Re:Neuznané výkazy
« Odpověď #5 kdy: 09. 03. 2018, 06:32:35 »
Jako bezne je ze programator pracuje po pul dnech, samo obcas je problem prkotina takze se voli kratsi interval, ale 15 min mi prijde naprosto debilni. V minule praci jsme meli dokonce interval tyden, slo o progress v danem projektu nikoli o to hlidat hodiny, jeden den to cloveku mysli a jede i 12-16 hodin v kuse a pak prijde den kdy proste nevymysli nic a je lepsi ani nic nenapsat protoze to dalsi den stejne prepises. Takovy dny pouzivam na vzdelani.

Presne tak, nejmin pulden.
Vzdyt to je stara a znama vec, ze programator muze jet tak na 70%.

Trupik

Re:Neuznané výkazy
« Odpověď #6 kdy: 09. 03. 2018, 06:33:30 »
Zobral by som si deň voľno a dostavil sa na konzultáciu ku súkromnému právnikovi.

linuxexpert

Re:Neuznané výkazy
« Odpověď #7 kdy: 09. 03. 2018, 07:07:26 »
Dobrý den, pracuji v Unicorn Systems, kde to funguje tak, že se v průběhu měsíce vykazuje (my máme nařízeno po 15minutách, takže každých 15minut člověk ve zkratce napíše, co dělal a s časem zadá do jejich systému).

Teď ale koukám, že můj projektový manager mi neuznal asi třetinu výkazů (prý kvůli překročení odhadů). Jsem normální zaměstnanec, ale mzda je tu řešená tak, že polovina je fixní částka a polovina osobní ohodnocení. Mám možnost se nějak bránit a dostat ty peníze z nich? Předpokládám soudně, protože interně běžný vývojář nikoho u nich nezajímá.

Dávám výpověď, ale musím dodržet lhůtu a bojím se, že na konci zjistím, že mi neuznají nic. Co s tím teď? Pracoval tam někdo?
Napsat firmu a stezobat si a vyhrozovat soudem anonymne na foru ... tam stejne koncis tak to nemusis resit.

linuxexpert

Re:Neuznané výkazy
« Odpověď #8 kdy: 09. 03. 2018, 07:09:33 »
Zobral by som si deň voľno a dostavil sa na konzultáciu ku súkromnému právnikovi.
Skoda penez, pohybliva slozka platu neni vymahatelna.

balki

Re:Neuznané výkazy
« Odpověď #9 kdy: 09. 03. 2018, 07:22:58 »
Skus oslovit anarcho-syndikalisticky zvaz, ak tam nejaky mate a spravit protestnu akciu. Toto je oj***vanie pracujucej triedy o mzdu. Mohlo by ich to zaujimat.

j

Re:Neuznané výkazy
« Odpověď #10 kdy: 09. 03. 2018, 07:30:37 »
...
Takze ty z kazdych 15 minut 5 minut travis zapisovanim toho, co si delal? Joo, to musi bejt efektivita jako noha.

Na premie nemas narok, takze se soudit muze tak leda sam se sebou. Je zcela na libovuli zamestnavatele jestli ti premie da nebo neda. Jedina vyjimka by byla, pokud by existovala kolektivni smlouva/odbory, tam muzou bejt stanoveny pravidla.

XXX

Re:Neuznané výkazy
« Odpověď #11 kdy: 09. 03. 2018, 08:15:38 »
Ty kraso a to tam lidi jako dobrovolne pracujou?? 50% fix a 50% pohybliva castka je taky slusna prasecina, jak kdyby si delal nejakyho obchodaka...

Ale dobre ze si to sem napsal jako vystraha pro ostatni

Trupik

Re:Neuznané výkazy
« Odpověď #12 kdy: 09. 03. 2018, 08:18:15 »
Zobral by som si deň voľno a dostavil sa na konzultáciu ku súkromnému právnikovi.
Skoda penez, pohybliva slozka platu neni vymahatelna.
Nejde len o to, či on môže niečo súdiť od nich. Keď bude neopatrný, porušovať NDA a ohovárať firmu na fórach, môže dopadnúť tak, že oni budú súdiť jeho.

wqed

Re:Neuznané výkazy
« Odpověď #13 kdy: 09. 03. 2018, 08:23:21 »
Nejde len o to, či on môže niečo súdiť od nich. Keď bude neopatrný, porušovať NDA a ohovárať firmu na fórach, môže dopadnúť tak, že oni budú súdiť jeho.
NDA neni v CR neprekrocitelna... uz bylo judikovano...

CoffeeMan

Re:Neuznané výkazy
« Odpověď #14 kdy: 09. 03. 2018, 08:41:49 »
Já bych si tím názorem, že u soudu by se vysmáli, nebyl tak jistý. Není to zase tak dávno, co soudy bouchly, že osobní příplatek se brát nesmí. Takže bych se vůbec nedivil, kdyby soudům ruplo v kebuli podruhé a bouhly by i prémie.