Mám vyměnit baterii u UPS Eaton?

CoffeeMan

Mám vyměnit baterii u UPS Eaton?
« kdy: 08. 03. 2018, 15:19:56 »
Čest!

Mám vyměnit po 3 letech baterii u UPS Eaton Ellipse Pro 650? Ta UPSka na baterii běhala snad jednou za uherský rok. Se mně to zdá zbytečné a musím kvůli tomu ujet snad 100 km. Co myslíte?


bat

Re:Mám vyměnit baterii u UPS Eaton?
« Odpověď #1 kdy: 08. 03. 2018, 15:31:52 »
To podle toho co na tom mas poveseny a jak je moc dulezity, aby to pri vypadku fungovalo ;)

Jestli je nutné aby zarizeni za UPS fungovalo pri vypadku po nejakou dobu, urcite bych koupil novou/nove baterie a zajel to vymenit.

?

Re:Mám vyměnit baterii u UPS Eaton?
« Odpověď #2 kdy: 08. 03. 2018, 15:36:00 »
Nejde vůbec jen o to, kolikrát ta UPS jela na baterii, neboť baterie se neopotřebovává pouze vybíjením, ale i tím, že je vůbec nabitá, respektive tím, že vůbec je. Auto ti taky shnije, i když si s ním jel jen jednou.

Je možné, že UPS má nějaký diagnostický mód, který umožní stav baterií zjistit. Případně můžeš výdrž vyzkoušet jednoduše tím, že UPS s nějakou testovací zátěží odpojíš od sítě. Což znamená, že pokud je UPS daleko, budeš asi za ní muset dojet. Taky záleží na tom, co UPS zálohuje, neboť staré baterie nemusí stačit na zálohování nečeho s velkým příkonem, ale na malý příkon mohou stále stačit.

CoffeeMan

Re:Mám vyměnit baterii u UPS Eaton?
« Odpověď #3 kdy: 08. 03. 2018, 16:27:45 »
No je tam na tom PC s Pentiem U a LED monitor.

Jsem se rozhodl to vyměnit a objednal za pětistovku novou, i když si fakt myslím, že to je zbytečné. Aspoň se projedu a pokecám. :)

x14

  • ***
  • 182
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Mám vyměnit baterii u UPS Eaton?
« Odpověď #4 kdy: 08. 03. 2018, 16:53:18 »
Jsem se rozhodl to vyměnit a objednal za pětistovku novou

Tak proč se vlastně ptáš?  ;D

Moje UPSka si zařvala, když baterka zeslábla a bylo to po asi 5 letech.


CoffeeMan

Re:Mám vyměnit baterii u UPS Eaton?
« Odpověď #5 kdy: 08. 03. 2018, 17:07:13 »
Jsem se rozhodl to vyměnit a objednal za pětistovku novou

Tak proč se vlastně ptáš?  ;D

Moje UPSka si zařvala, když baterka zeslábla a bylo to po asi 5 letech.

Protože jsem fakt líný poslední dobou jako prase  :D

Re:Mám vyměnit baterii u UPS Eaton?
« Odpověď #6 kdy: 08. 03. 2018, 17:44:54 »
Jsem se rozhodl to vyměnit a objednal za pětistovku novou

Tak proč se vlastně ptáš?  ;D

Moje UPSka si zařvala, když baterka zeslábla a bylo to po asi 5 letech.

Jo souhlas, mě jednou vydržely baterky v UPS asi 7 let. Už nevím jestli Panasonic nebo Yuasa. Fakt je že pak už byly tak nafouklé, že byl problém dostat je ven. Mohli bychom plynule navázat flame warem ohledně oblíbených značek baterií, co říkáte...

CoffeeMan

Re:Mám vyměnit baterii u UPS Eaton?
« Odpověď #7 kdy: 08. 03. 2018, 18:00:27 »
No vzal jsem CSB made in Taiwan. Snad by to měla být i ta samá, co tam dává Eaton.

x14

  • ***
  • 182
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Mám vyměnit baterii u UPS Eaton?
« Odpověď #8 kdy: 08. 03. 2018, 18:14:17 »
Já taky koupil "neoriginál", který byl o skoro půlku levnější než "originál" APC.
A doma jsem zjistil, že to vyrobila stejná firma a příplatek byl za nálepku.

linuxexpert

Re:Mám vyměnit baterii u UPS Eaton?
« Odpověď #9 kdy: 08. 03. 2018, 19:42:14 »
Jsem se rozhodl to vyměnit a objednal za pětistovku novou, i když si fakt myslím, že to je zbytečné. Aspoň se projedu a pokecám. :)
Pro baterii za 500 jedes 100km? Tak to jsou dobry pocty.

A jinak, nebylo by nic jednodussiho nez tu ups nabit a cekat jak se vybiji.

Digi

Re:Mám vyměnit baterii u UPS Eaton?
« Odpověď #10 kdy: 08. 03. 2018, 20:32:41 »
Já taky koupil "neoriginál", který byl o skoro půlku levnější než "originál" APC.
A doma jsem zjistil, že to vyrobila stejná firma a příplatek byl za nálepku.
Co to bylo za značku? Mám od nedávna APC tak až budu měnit, třeba si vzpomenu.  :)

x14

  • ***
  • 182
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Mám vyměnit baterii u UPS Eaton?
« Odpověď #11 kdy: 08. 03. 2018, 20:42:47 »
Co to bylo za značku? Mám od nedávna APC tak až budu měnit, třeba si vzpomenu.  :)
Když jsem to kuchl, tak jsem zjistil, že tam jsou dva naprosto standardní akumulátory se pevně danými rozměry, našel jsem to v GESu. Byla to značka CSB a nejspíš to byl tento typ. Pokud odpovídají všechny parametry, tak ale na jméně vůbec nezáleží.

[Jooky]

Re:Mám vyměnit baterii u UPS Eaton?
« Odpověď #12 kdy: 08. 03. 2018, 22:56:34 »
Oloveny akumulator ma v priemere zivotnost 4 roky. Teplota, pouzivanie a rozne dalsie faktory ten cas dokazu predlzit, alebo skratit. Je to proste tak a s tym sa treba zmierit. V UPS je akumulator pocas pouzivania dost namahany, takze vacsinou sa ta zivotnost skracuje, ako by tie 4 roky prekracovala ... na to vplyva uz napr aj taka drobnost, ako je nastavena citlivost samotnej UPS (ci casto neprechadza na baterku uz pri zakmitoch v sieti). Taktiez pomoze, ak je spravne nastaveny cyklus testovania. Ja mam raz za 2 tyzdne. To znamena, ze raz za 2 tyzdne aj tak prejde na baterku, aby si UPS skontrolovala interne obvody a samotnu baterku (e.g. neexistuje, ze nepouzivana + kratky interval nemusi byt dobry pre baterku)

Ja mam niekolko APC az od roku 2006 (Smart UPS z toho roku su neznicitelne) + niekolko Eaton od minuleho roku. Na tej APC Smart som nemal ani raz chybne hlasenie zavady baterie. Vzdy ked sa dozadovala vymeny, tak ten akumulator uz bol nejak nacaty a nic ine sa nedalo spravit ... takze ak je to dolezite (co asi je), tak nevahat s vymenou.

Co sa tyka Eaton. Tak tie som kupil na vyskusanie a pacia sa mi trosku viac ako aktualne modely APC. Na nich som zapol "ABM Cycling", namiesto klasickeho "Constant charge", co vacsinou pouzivaju ostatny vyrobcovia. Za 3 roky uvidime, ci to je lepsie :D

CoffeeMan

Re:Mám vyměnit baterii u UPS Eaton?
« Odpověď #13 kdy: 09. 03. 2018, 07:48:27 »
Jsem se rozhodl to vyměnit a objednal za pětistovku novou, i když si fakt myslím, že to je zbytečné. Aspoň se projedu a pokecám. :)
Pro baterii za 500 jedes 100km? Tak to jsou dobry pocty.

A jinak, nebylo by nic jednodussiho nez tu ups nabit a cekat jak se vybiji.

20 km na jednu stranu pro baterii a dvacet kilometrů na druhou stranu je to UPS.

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Mám vyměnit baterii u UPS Eaton?
« Odpověď #14 kdy: 09. 03. 2018, 08:43:49 »
Oloveny akumulator ma v priemere zivotnost 4 roky.
Sakra, to jsem s mojí autobaterií přešvihl o pět let ;D Ještě bych jí i nechal ale v těch nedávných -20 už se jí moc nechtělo... Pokud nová vydrží stejně, tak to auto zřejmě přežije ;D