Mám vyměnit baterii u UPS Eaton?

CoffeeMan

Re:Mám vyměnit baterii u UPS Eaton?
« Odpověď #15 kdy: 09. 03. 2018, 09:14:13 »
Hmmm... tak teda mám ještě vyměnit baterii v autě. Píši si ;D


Lol Phirae

Re:Mám vyměnit baterii u UPS Eaton?
« Odpověď #16 kdy: 09. 03. 2018, 09:26:47 »
Hmmm... tak teda mám ještě vyměnit baterii v autě. Píši si ;D

No, jestli je těsně před smrtí, tak bych pro ni hlavně nejezdil 100km.  ;D

CoffeeMan

Re:Mám vyměnit baterii u UPS Eaton?
« Odpověď #17 kdy: 09. 03. 2018, 09:29:05 »
Hmmm... tak teda mám ještě vyměnit baterii v autě. Píši si ;D

No, jestli je těsně před smrtí, tak bych pro ni hlavně nejezdil 100km.  ;D

Nevím. Ani za boha si nemůžu vzpomenout, jestli už mně v servisu dávali novou a nebo je tam furt ta originální z výroby.

daemon

Re:Mám vyměnit baterii u UPS Eaton?
« Odpověď #18 kdy: 09. 03. 2018, 11:25:38 »
Oloveny akumulator ma v priemere zivotnost 4 roky.

Pro úplnost dodávám, že toto platí pro zapouzdřené bezúdržbové akumulátory.
Staniční baterky mají životnost 15-20, v extrémním případě i přes 25 roků.

[Jooky]

Re:Mám vyměnit baterii u UPS Eaton?
« Odpověď #19 kdy: 09. 03. 2018, 12:01:18 »
Hmmm... tak teda mám ještě vyměnit baterii v autě. Píši si ;D

No, jestli je těsně před smrtí, tak bych pro ni hlavně nejezdil 100km.  ;D

Nevím. Ani za boha si nemůžu vzpomenout, jestli už mně v servisu dávali novou a nebo je tam furt ta originální z výroby.

Kazda lepsia UPS ma v eeprom datum vymeny. Akurat to clovek nesmie zabudnut po vymene posunut :)


Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Mám vyměnit baterii u UPS Eaton?
« Odpověď #20 kdy: 09. 03. 2018, 12:05:51 »
Hmmm... tak teda mám ještě vyměnit baterii v autě. Píši si ;D
No, jestli je těsně před smrtí, tak bych pro ni hlavně nejezdil 100km.  ;D
Přesně, nejdřív vyměnit tu v autě, pak jet teprve vyměnit tu v UPS ;D

[Jooky]

Re:Mám vyměnit baterii u UPS Eaton?
« Odpověď #21 kdy: 09. 03. 2018, 12:09:28 »
Oloveny akumulator ma v priemere zivotnost 4 roky.
Sakra, to jsem s mojí autobaterií přešvihl o pět let ;D Ještě bych jí i nechal ale v těch nedávných -20 už se jí moc nechtělo... Pokud nová vydrží stejně, tak to auto zřejmě přežije ;D

Tak ono akumulator (auto / UPS) vacsinou neodide zo dna na den. Skorsie mu postupne padaju parametre ako prud, co vie dodavat, kapacita a zvysuje sa vnutorny odpor. Potom uz je len otazka ako bol system nadizajnovany a ci nejaky pokles vydrzi ... ja mam napr UPS na rack nastavenu na 100 minut. Cize ked klesne kapacita baterii aj na polovicu, tak proste stale to neni problem. Ked ma clovek nastavenu UPS na 5 minut, tak /2 cas je proste pruser :D To iste auto ... ona vam nejak fungovala, ale v "zime sa nechcelo", co proste ukazuje, ze ten akumulator uz proste co to ma za sebou. Ja napr som v aute menil akumulator tesne pred 6 rokmi zivotnosti, lebo uz na testoch ukazoval silny pokles. Nebolo to, ze by som nenastartoval, ale preventivne som uz vymenil ... a toto je aj UPS. Proste po styroch rokoch to ide dole kopcom a podla toho ake su rezervy a ako rychlo ide dole kopcom zalezi ako urgentna je vymena. Ked sa ale zacne UPS stazovat, tak neni co vahat ...

[Jooky]

Re:Mám vyměnit baterii u UPS Eaton?
« Odpověď #22 kdy: 09. 03. 2018, 12:12:11 »
Hmmm... tak teda mám ještě vyměnit baterii v autě. Píši si ;D
No, jestli je těsně před smrtí, tak bych pro ni hlavně nejezdil 100km.  ;D
Přesně, nejdřív vyměnit tu v autě, pak jet teprve vyměnit tu v UPS ;D

:)))) ja ked davam auto do servisu na prehliadku, tak ich vzdy poziadam aby mi zmerali aj startovaci prud. Ked vidim rapidny pokles, tak im nakazem vymenit aj akumulator. Radsej takto, ako cakat kedy nenastartujem (hlavne ked uz ma baterka 4+ rokov).

Trident

Re:Mám vyměnit baterii u UPS Eaton?
« Odpověď #23 kdy: 09. 03. 2018, 12:50:19 »
Oloveny akumulator ma v priemere zivotnost 4 roky.

Pro úplnost dodávám, že toto platí pro zapouzdřené bezúdržbové akumulátory.
Staniční baterky mají životnost 15-20, v extrémním případě i přes 25 roků.
Co to je stanicni baterka? Ptal jsem se kolegu a nikdo nevi a ze se mam zeptat rail division. Nebylo by lepsi uzivat ustalene mezinarodni pojmy kdyz mame nejakou dobu spadlou zeleznou oponu?

Trident

Re:Mám vyměnit baterii u UPS Eaton?
« Odpověď #24 kdy: 09. 03. 2018, 12:55:46 »
Oloveny akumulator ma v priemere zivotnost 4 roky. Teplota, pouzivanie a rozne dalsie faktory ten cas dokazu predlzit, alebo skratit. Je to proste tak a s tym sa treba zmierit. V UPS je akumulator pocas pouzivania dost namahany, takze vacsinou sa ta zivotnost skracuje, ako by tie 4 roky prekracovala ... na to vplyva uz napr aj taka drobnost, ako je nastavena citlivost samotnej UPS (ci casto neprechadza na baterku uz pri zakmitoch v sieti). Taktiez pomoze, ak je spravne nastaveny cyklus testovania. Ja mam raz za 2 tyzdne. To znamena, ze raz za 2 tyzdne aj tak prejde na baterku, aby si UPS skontrolovala interne obvody a samotnu baterku (e.g. neexistuje, ze nepouzivana + kratky interval nemusi byt dobry pre baterku)

Ja mam niekolko APC az od roku 2006 (Smart UPS z toho roku su neznicitelne) + niekolko Eaton od minuleho roku. Na tej APC Smart som nemal ani raz chybne hlasenie zavady baterie. Vzdy ked sa dozadovala vymeny, tak ten akumulator uz bol nejak nacaty a nic ine sa nedalo spravit ... takze ak je to dolezite (co asi je), tak nevahat s vymenou.

Co sa tyka Eaton. Tak tie som kupil na vyskusanie a pacia sa mi trosku viac ako aktualne modely APC. Na nich som zapol "ABM Cycling", namiesto klasickeho "Constant charge", co vacsinou pouzivaju ostatny vyrobcovia. Za 3 roky uvidime, ci to je lepsie :D
Jedna vec je prumer. Druhy je zpusob uziti. 10 let vydrzi Pb v pohode pokud se s ni zachazi ohleduplne. Pb baterii je nekolik druhu takze tady bych taky rozlisoval.
Co potvoram velmi skodi je teplota. Pokud je ups nekde v horku v lete tak sotva dozije 1-2 let. Pokud je ve stale teplote kolem 20 stupnu a jede tak na 3tinu zateze jen obcas+inteligentni dobijeni, tak ma sanci dozit se  8-10ti let v poho.

Trident

Re:Mám vyměnit baterii u UPS Eaton?
« Odpověď #25 kdy: 09. 03. 2018, 13:00:09 »
Oloveny akumulator ma v priemere zivotnost 4 roky.
Sakra, to jsem s mojí autobaterií přešvihl o pět let ;D Ještě bych jí i nechal ale v těch nedávných -20 už se jí moc nechtělo... Pokud nová vydrží stejně, tak to auto zřejmě přežije ;D

Tak ono akumulator (auto / UPS) vacsinou neodide zo dna na den. Skorsie mu postupne padaju parametre ako prud, co vie dodavat, kapacita a zvysuje sa vnutorny odpor. Potom uz je len otazka ako bol system nadizajnovany a ci nejaky pokles vydrzi ... ja mam napr UPS na rack nastavenu na 100 minut. Cize ked klesne kapacita baterii aj na polovicu, tak proste stale to neni problem. Ked ma clovek nastavenu UPS na 5 minut, tak /2 cas je proste pruser :D To iste auto ... ona vam nejak fungovala, ale v "zime sa nechcelo", co proste ukazuje, ze ten akumulator uz proste co to ma za sebou. Ja napr som v aute menil akumulator tesne pred 6 rokmi zivotnosti, lebo uz na testoch ukazoval silny pokles. Nebolo to, ze by som nenastartoval, ale preventivne som uz vymenil ... a toto je aj UPS. Proste po styroch rokoch to ide dole kopcom a podla toho ake su rezervy a ako rychlo ide dole kopcom zalezi ako urgentna je vymena. Ked sa ale zacne UPS stazovat, tak neni co vahat ...
Tvoje auto nema automaticky testovani charakteristiky aku, mereni pri startu a selftest? A upozorneni ze mas zvazit vymenu? Zrejme tedy vyvijime tyto feature do ridicich jednotek zbytecne... I kdyz pri rychlosti pristupu k inovacim v automotive tak to bude tak za 10let v nove ochcavce.

Ondro

Re:Mám vyměnit baterii u UPS Eaton?
« Odpověď #26 kdy: 09. 03. 2018, 13:09:42 »
Zivotnost beznej baterie do UPS je 3-6 rokov. Existuju aj baterie, ktore vydrzia 6-9 rokov ale tie su o nieco drahsie a je trochu problem ich u nas zohnat.
Najvecsi vplyv na zivotnost ma teplota prostredia, pri vysokych teplotach je zivotnost baterie len niekolko mesiacov. S narastajucou teplotou zivotnost baterie rapidne klesa. Vo firme ma dve UPS, kde jedna je v miestnosti s celkom stabilnou teplotou max 25 stupnov. Druha je v miestnosti, kde teplota kolise tak medzi 20-40 stupnov podla rocneho obdobia. Obe su v podstate rovnako zatazovane a su zapojene na rovnaky rozvod eleltriny. Ta druha vydrzi asi rok a pol menej ako ta prva v zavislosti ako je horuce leto. 

Dalsi dolezity paramterer je hlbka vybijania baterie(bavime sa stale o bateriach do UPS). Dolezity je aj vybijaci prud a ja sposob nabijania. Normalny vyrobca ma v datasheete tieto informacie uvedene.
Velmi dobre skusenosti mam s bateriami Panasonic. Je dost velky rozdiel medzi smejd bateriou a kvalitnou bateriou.

p.s. mam 11 rocne auto a povodnu bateriu. To auto ma ale chladenie baterie(nezavisly privod vzduchu z prednej masky priamo na bateriu).

x14

  • ***
  • 182
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Mám vyměnit baterii u UPS Eaton?
« Odpověď #27 kdy: 09. 03. 2018, 14:15:10 »
Na základní diagnostiku autobaterie doporučuji nějaký takovýto čínský voltmetr. Max $2 i s dopravou!
Pokud má po nabití (alespoň několik hodin odstátá! ideálně 24 hodin) baterka více než 12.2V, pak je nejspíš dobrá. Pokud má 12.1V a méně, pak je kaput. Špičková baterie má v klidu až 12.8V. Při jízdě se dá omrknout, kolik je nabíjecí napětí (normální čísla jsou 13.0V − 14.6V).

CoffeeMan

Re:Mám vyměnit baterii u UPS Eaton?
« Odpověď #28 kdy: 09. 03. 2018, 14:42:03 »
Na základní diagnostiku autobaterie doporučuji nějaký takovýto čínský voltmetr. Max $2 i s dopravou!

Koukám na ten čínský zázrak. Stranou to, jestli to vůbec správně měří. To musí dojít ke zkratu, ne? Vždyť to tam nemá žádnou nebo skoro žádnou izolaci mezi kontakty.

x14

  • ***
  • 182
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Mám vyměnit baterii u UPS Eaton?
« Odpověď #29 kdy: 09. 03. 2018, 14:44:40 »
Vždyť to tam nemá žádnou nebo skoro žádnou izolaci mezi kontakty.
??? Připojoval jsi vůbec někdy něco do tohoto konektoru?