Mechanické klávesnice

Re:Mechanické klávesnice
« Odpověď #30 kdy: 10. 03. 2018, 23:26:54 »
Za me, tri mesici pouzivam Volcano Modecom, bavi me ta kompaktnost.

Bohuzel maji jen Blue/Brown spinace.
Ale za me dobra volba s ohledem na cenu, kdyz se rozhlidnu kolem mechaniky za 3k a vic.
Besidkove osvetleni se da zvolit na neco normalniho.





Re:Mechanické klávesnice
« Odpověď #31 kdy: 11. 03. 2018, 01:28:25 »
Doufám že ten kulomet hodláš spouštět jenom doma. V openspace by tě vyhodili oknem i s tou klávesnicí :-)

A ne, nevyhodili me z openspace :)

phpkral

Re:Mechanické klávesnice
« Odpověď #32 kdy: 12. 03. 2018, 07:07:47 »
Doufám že ten kulomet hodláš spouštět jenom doma. V openspace by tě vyhodili oknem i s tou klávesnicí :-)

A ne, nevyhodili me z openspace :)
To já bych se ti o to postaral.

phpkral

Re:Mechanické klávesnice
« Odpověď #33 kdy: 12. 03. 2018, 10:50:07 »
Citace
pokud možno bez numerického bloku

Proč bez numerického bloku?
+1

Ja som bez numerickeho bloku obmedzeny, zato aj k notasom pouzivam skoro stale externe klavesnice. =/*-+ a cisla inac ako na numbloku nepisem.
Co bys taky na slovensku pocital ... ovce?

V.

Re:Mechanické klávesnice
« Odpověď #34 kdy: 12. 03. 2018, 10:55:22 »
Ok, co říkáte na "IBM USB UltraNav Keyboard", má touchpad, trackpoint, nízká tlačítkla ... a už se nedá další (nová) sehnat?

Recenze na ni je tady ... https://www.geek.com/chips/review-lenovo-thinkpad-ultranav-keyboard-724321/

Píše se na ní supr, ale čim ji nahradit, až doslouží?


CoffeeMan

Re:Mechanické klávesnice
« Odpověď #35 kdy: 12. 03. 2018, 11:31:43 »
Ok, co říkáte na "IBM USB UltraNav Keyboard", má touchpad, trackpoint, nízká tlačítkla ... a už se nedá další (nová) sehnat?

Recenze na ni je tady ... https://www.geek.com/chips/review-lenovo-thinkpad-ultranav-keyboard-724321/

Píše se na ní supr, ale čim ji nahradit, až doslouží?

Asi to bude chtít založit firmu a začít ji vyrábět. Navrhuji značku MBI. A nebude to UltraNav ale SuperNav.


V.

Re:Mechanické klávesnice
« Odpověď #37 kdy: 12. 03. 2018, 12:22:43 »
Fajn, ještě jich pár mam, jsou to podle všeho ty samé, jako na noťas. Tak do 2-3 let ho ošmrdlam do hladka, takže jo, hodí se je mít v zásobě.

nobody(ten pravej)

Re:Mechanické klávesnice
« Odpověď #38 kdy: 12. 03. 2018, 16:54:27 »
mel sem podobne pozadavky jako tazatel, ale neco navic:
- BEZ numerickeho bloku, ale s blokem sipek, INS/DEL/HOME/END/PGUP/PGDOWN/
- obvod klavesnice jen minimalni presah vlastnich klaves
- moznost Bluetooh i USB pripojeni (nejen nabijeni ale moznost pouzivat pres USB bez BT)
- RGB podsvetleni (stacilo by globalni 1 barva, ale user stelovatelna)
- moznost nastavit barvu i intenzitu BEZ potreby Windows
- podsvetleni aktivovatelne i v rezimu pripojeni BT
- moznost sparovat pres BT s vice zarizenima

nejdriv sem koukal na Varmilo VB87M ktera nejvice odpovidala (nema RGB, neni jiste zda jde i pres USB pouzivat) kazdopadne je vyprodana, vyroba asi uz skoncila a da se sehnat jen v nejakeych barevnych kombinaci co sem nechtel...

nakonec sem narazil na Motospeed K83, splnuje vse co sem vypsal a i kdyz je mi jasne ze s cenou pod 1500Kc nebude to nejvalitnejsi reseni, mam ji objednanou tak uvidime :)

programátor


Re:Mechanické klávesnice
« Odpověď #40 kdy: 12. 03. 2018, 19:59:31 »
nakonec sem narazil na Motospeed K83, splnuje vse co sem vypsal a i kdyz je mi jasne ze s cenou pod 1500Kc nebude to nejvalitnejsi reseni, mam ji objednanou tak uvidime :)

cca rok vlastnim motospeed k87s, dost podobna klavesnica aj cenovo... akurat s podsvietenym cirkusom... a tej kvality by som sa nebal... cakal som, ze to bude horsie vzhladom na priesvitny a podsvieteny spodok, ale kupodivu je celkom obstojna, pevna, nic nevrzga, neohyba sa, spinace vyzeraju byt solidne (mam tie modre cvakajuce :D)...
Vy ste windowsáci, ja už nie... Čo bolo, to bolo. Terazky som Linuxák.

nobody(ten pravej)

Re:Mechanické klávesnice
« Odpověď #41 kdy: 12. 03. 2018, 20:37:56 »
cca rok vlastnim motospeed k87s, dost podobna klavesnica aj cenovo... akurat s podsvietenym cirkusom...
vypada totozne, az na neBT a podsvetlenej spodek :) dik, potesils :) ten cirkus, to nejde nastavit jedna barva? dle webu ma tez programovatelnou eeporm i vidim fotky s 1 barvou :) nebo jde o to ze nejde vypnout ten spodek a nechat svitit jen klavesy? :)

Re:Mechanické klávesnice
« Odpověď #42 kdy: 12. 03. 2018, 20:49:30 »
vypada totozne, az na neBT a podsvetlenej spodek :) dik, potesils :) ten cirkus, to nejde nastavit jedna barva? dle webu ma tez programovatelnou eeporm i vidim fotky s 1 barvou :) nebo jde o to ze nejde vypnout ten spodek a nechat svitit jen klavesy? :)

jj, da sa vselijako ponastavovat, aj vypnut celkovo... kopu modov, blikajuce aj staticke, zvlast klavesy a zvlast spodok, nastavenie priamo cez klavesnicu bez nutnosti nejakeho softveru... to som len tak napisal, ze cirkus :D
Vy ste windowsáci, ja už nie... Čo bolo, to bolo. Terazky som Linuxák.

nobody(ten pravej)

Re:Mechanické klávesnice
« Odpověď #43 kdy: 12. 03. 2018, 22:46:14 »
tak to jo :) no sem na tu k83 zvedavej, ted koukam do vypisu ze me bez postovneho (ktere sem si zvolil naramec DHL) stale 1213Kc :) na to ze je USB+BT a pises ze neni totalni rozpadak to neni spatne :) napisu az mi (do tydne) dorazi...