Jsem připojená k síti (wifi), ale intertnet nejde

Libuše

Re:Jsem připojená k síti (wifi), ale intertnet nejde
« Odpověď #60 kdy: 04. 03. 2018, 15:25:01 »
Live linux: buď je na cd/dvd nebo na usb. Jen se nastartuje, nic na disku v počítači nepřepisuje. Pokud k tomu člověk sám nedá popud. Výhoda: pokud to funguje s ním, tak zjistíme, že je nějaká chyba v kombinaci windows a železo. Sám preferuji Knoppix, dát ho na 8GB flashku, umí být perzistentní - má místo na svá pracovní data, lze jej "zútulnit" a nějak vytunit".

Můžete se zeptat těch, co jim internet chodí, zda mají stejné nastavení (podobnou IP adresu, DNS, výpis route).

Můžete zkusit připojit mobil přes wifi a opět porovnat, zda máte stejné nastavení sítě.

no ten linux je asi nad mé síly, zkusím najít někoho

a jinak nějaké věci jsem porovnávala a to bylo stejné


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jsem připojená k síti (wifi), ale intertnet nejde
« Odpověď #61 kdy: 04. 03. 2018, 16:04:53 »
no ten linux je asi nad mé síly,

Tady si vetsina lidi mysli, ze Widle jsou nad jejich sily, konkretne predstavuji prilis intenzivni napor na centralni nervovou soustavu a nadmerne zatezuji centrum nadavani.

CoffeeMan

Re:Jsem připojená k síti (wifi), ale intertnet nejde
« Odpověď #62 kdy: 04. 03. 2018, 16:39:49 »
Ona to bude nějaká blbost. Ale třeba jsem ani nepochopil, a přiznávám se, že jsem se ani moc nesnažil, co tam je za HW. Jestli je tam třeba správná MAC adresa pro provozovatele.

Hombre

Re:Jsem připojená k síti (wifi), ale intertnet nejde
« Odpověď #63 kdy: 04. 03. 2018, 17:37:11 »
Pokud se připojíš na wifi z mobilu tak zkus mobil pripojit k notebooku pomocí usb kabelu a nebo bluetooth. A sdílet net mezi mobilem a notebookem takhle.

nobody(ten pravej)

Re:Jsem připojená k síti (wifi), ale intertnet nejde
« Odpověď #64 kdy: 04. 03. 2018, 19:16:43 »
URCITE NE:
- NEpoustet obnovu systemu (jak nekdo radil) tak smaze veskere Dokumenty, Data, Fotky atd...
- NEpreinstalovavat (sice neni treba nove Win kupovat, ale smaze viz -//- a je to v 99.9% pripadu zbytecne)
Jestliže tazatelka počítačům nerozumí, nebude pravděpodobně schopná většinu nabízených kroků provést [...]
[...] je opravdu nejrychlejší a nejjednodušší udělat reinstalaci nebo obnovení. Za hodinu bude počítač funkční [...]

nedochazi ti zakladni vec... pokud pocitacu nerozumi, je VELKA sance ze i kdyz se bude snazit neco zazalohovat (tedy pokud ji to dojde, pokud (by) ji nekdo neupozorni(l) ze prijde o vsechno reinstalaci/obnovou) tak na neco zapomene/neuvedomi si, pak se bude divit ze nema dokumenty a/nebo fotky a/nebo nainstalovane programy a/nebo oblibene v www prohlizeci a/nebo cokoliv z hromady dalsich veci...
muzes se snazit ji poradit co zazalohovat, ale na rozdil od rad co zkusit zjisit/prenastavit/opravit, kdyz neco na rady co zalohovat udela spatne a reinstaluje, uz ma smulu...


nobody(ten pravej)

Re:Jsem připojená k síti (wifi), ale intertnet nejde
« Odpověď #65 kdy: 04. 03. 2018, 19:20:47 »
zkoušela jsem se k modemu připojit kabelem a nepomohlo to také, pořád jsem měla jen místní síť

to by znamenalo ze neni zadnej problem s wifi jako takovou, muzes pro jistotu (ze se nemame ohlizet na wifi) overit ze kabel i konektor v routeru i jeho nastaveni umoznuje funkcni kabelove internetove pripojeni? tim ze na konec kabelu da spolubydlici jinej notebook a vypne wifi?

k

Re:Jsem připojená k síti (wifi), ale intertnet nejde
« Odpověď #66 kdy: 04. 03. 2018, 20:10:30 »
Zkus zadat pro reset TCP/IP:

netsh int ip reset c:\resetlog.txt

Potom se podívej do souboru c:\resetlog.txt.
Restart a uvidíš.
 

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jsem připojená k síti (wifi), ale intertnet nejde
« Odpověď #67 kdy: 04. 03. 2018, 21:34:02 »
Zkus zadat pro reset TCP/IP:

netsh int ip reset c:\resetlog.txt

Potom se podívej do souboru c:\resetlog.txt.
Restart a uvidíš.

Coz nepujde, pokud si neotevre adminsku konzoli. Jednak asi nema privilegia na spusteni takove akce, jednak nema prava zapisu do c:\ .

Pan k asi pouziva Widle porad jako admin, ale ani tak si nejsem jist, ze to s tim UAC nebo jak se ten srac jmenuje, pujde.

Re:Jsem připojená k síti (wifi), ale intertnet nejde
« Odpověď #68 kdy: 04. 03. 2018, 21:52:52 »
Přijde mi bizardní, že DHCP zjevně přidělí IP adresu a default GW, ale přidělená default GW (192.168.1.1) pak neodpoví na ping, a traceroute se taky tváří jako že IP stack neví, kam má vůbec odeslat "sondovací pakety".

Ještě by mě pro dokreslení zajímal výpis 'arp -a' .

Dál bych osobně asi ještě zkusil, poštvat na to wifi rozhraní wireshark - abych viděl, jestli vůbec Windows tomu adaptéru posílají nějaký traffic, a jestli přichází ze sítě nějaký cvrkot (broadcasty od ostatních - třeba DHCP a ARP dotazy).

Taky by stálo za pokus, připojit ten noťas do LAN metalickým kabelem. Pro srovnání s wifinou.

Napadá mě, jestli se nemohlo stát, že je v síti "rogue DHCP server". Jako že tam jsou dva, a jeden servíruje halušky. To se stane když lama správcuje domácí síť a přidá krabičku na dokrytí wifi do dalšího kouta, a zapomene vypnout DHCP servisku. Pravda ale je, že tyhle krabičky obvykle jako default GW servírují striktně samy sebe, takže by pak měla dotyčná krabička reagovat na ping (přestože třeba pak už dál nemá WAN konektivitu do divokého internetu).

Pak jsem taky viděl v jedné podnikové LANce klienty se "socksified winsock2.dll" - proběhlo DHCP, ale všechen užitečný provoz se pak vyměněný Winsock snažil posílat skrz centrální "socks proxy" (router). Těžko ale říct, kde by k tomu tazatelka přišla. (Inu třeba tak, že ten noťas je služební, a ve firemní LANce mají "socks proxy". Ale to by na něm asi nebyly Visty, že ...)

Jinak mě zpočátku taky napadlo, jestli prostě jenom není v Exploreru nakonfigurovaná explicitní HTTP proxy, ale ta by se týkala jenom webu, základní ping a traceroute by fungoval.
« Poslední změna: 04. 03. 2018, 21:56:57 od František Ryšánek »

zcela zcestny Laelo

Re:Jsem připojená k síti (wifi), ale intertnet nejde
« Odpověď #69 kdy: 04. 03. 2018, 22:01:46 »
Live linux: buď je na cd/dvd nebo na usb. Jen se nastartuje, nic na disku v počítači nepřepisuje. Pokud k tomu člověk sám nedá popud. Výhoda: pokud to funguje s ním, tak zjistíme, že je nějaká chyba v kombinaci windows a železo. Sám preferuji Knoppix, dát ho na 8GB flashku, umí být perzistentní - má místo na svá pracovní data, lze jej "zútulnit" a nějak vytunit".

Můžete se zeptat těch, co jim internet chodí, zda mají stejné nastavení (podobnou IP adresu, DNS, výpis route).

Můžete zkusit připojit mobil přes wifi a opět porovnat, zda máte stejné nastavení sítě.

no ten linux je asi nad mé síly, zkusím najít někoho

a jinak nějaké věci jsem porovnávala a to bylo stejné

Odkud jsi? Mozna bych to linku trosku prostrcil.

Re:Jsem připojená k síti (wifi), ale intertnet nejde
« Odpověď #70 kdy: 04. 03. 2018, 23:06:07 »
A pokud by byl zájem o upgrade ovladače wifiny, asi nejčerstvější jsem našel tady:
https://www.ath-drivers.eu/download-driver-nr-310-for-atheros-AR5007EG-and-Windows7.html
Přestože ovladač mají popsaný "pro Windows 7", uvnitř INFů je vidět NT 6.0 = Vista.

nobody(ten pravej)

Re:Jsem připojená k síti (wifi), ale intertnet nejde
« Odpověď #71 kdy: 05. 03. 2018, 00:29:34 »
Taky by stálo za pokus, připojit ten noťas do LAN metalickým kabelem. Pro srovnání s wifinou.
to uz zkousela jeste to proverit

Re:Jsem připojená k síti (wifi), ale intertnet nejde
« Odpověď #72 kdy: 05. 03. 2018, 07:24:27 »
Taky by stálo za pokus, připojit ten noťas do LAN metalickým kabelem. Pro srovnání s wifinou.
to uz zkousela jeste to proverit
Ajo, tak to souhlas. I s tím prověřením. A pokud by nadto i 'arp -a' a wireshark ukázaly, že je něco blbě lokálně v těch vistách, jako že se postižené Visty nakonec nechtějí bavit navenek, tak pomůže už leda exorcismus nějakého hrubšího zrna. Obnova OS ze zálohy / reinstalace / upgrade na novější widle / upgrade na Linux. Upgrade driveru wifi to nejspíš nevyřeší. A majitel wifiny za to dost možná nakonec nemůže. Stejně... mít ten noťas v prackách, bylo by všecko jednodušší.

CoffeeMan

Re:Jsem připojená k síti (wifi), ale intertnet nejde
« Odpověď #73 kdy: 05. 03. 2018, 18:18:32 »
Mě by zajímalo, jak jí těch 72 odpovědí pomohlo :D

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jsem připojená k síti (wifi), ale intertnet nejde
« Odpověď #74 kdy: 05. 03. 2018, 18:25:57 »
To nevim, ale dost me prekvapuje, ze tentokrat ji snad ani nikdo nerekl, ze je uplne blba a ze se ma drzet sporaku a zehleni.