V Německu je trochu jiná situace, než tady. Jednak se tam snaží přiživit řada podvodníků, pak skuteční majitelé práv a nakonec se snaží i jakýsi úřad na ochranu práv.
V podstatě by to mělo být tak, že pokud úspěšně stáhnu film přes torrent a spol od někoho, tak můžu požádat soud (a pokud nějak to soudu obhájím doložením toho stažení), aby nařídil ISPíkovi mi sdělit identifikaci majitele dané IP a pak se jdu s daným majitelem IP soudit o náhradu škody nebo navrhuji mimosoudní vyrovnání (a teprve v té chvíli se dozví majitel IP, že se něco proti němu děje), typicky s částkou kolme 800 EUR, že v čase X byl od Vás stažen film Y, hash souboru Z. A často s oblíbenou hláškou, že pokud to udělala nějaká třetí osoba, tak "majitel" IP za to nese odpovědnost a má zaplatiti on. Což je i v Německu blbost a příznak, že jde o pokus vykuka, který můžu hodit do koše.
Celé je to založeno na tom, že se dá "relativně snadno" takto dostat k identifikaci majitele linky a pak ho zkusím podojit, zda mu povolí nervy a zaplatí nebo se půjde soudit (o to už nemá vyzyvatel obvykle tak moc zájem, protože by měl problém u soudu to obhájit). Další bod je, že v Německu existuje i nepřímá odpovědnost za porušení autorských práv, kterou se snaží využít a hodit to tak na majitele přípojky, když to šlo z jeho linky. Toto už řešil EU soud někdy 2014, takže výsledkem je, že majitel linky není odpovědný za to, co se na lince děje, pokud se snaží odrazovat připojené od porušování autorských práv, kde je dostačující to, že má identifikovány jednotlivé lidi, kteří jeho síť použijí (ale už nemusí řešit, kdo co doopravdy dělá). Tak proto snaží hotely a spol takto jistit a zjišťovat identitu lidí..