Jsem připojená k síti (wifi), ale intertnet nejde

karlik

Re:Jsem připojená k síti (wifi), ale intertnet nejde
« Odpověď #45 kdy: 04. 03. 2018, 11:16:24 »
No v tom případě jako zástupce něžného pohlaví musíš znát někoho, kdo se baví počítači.
Požádej ho o pomoc s nastavením.
Věřím, že ti vyhoví - vždyť i my se snažíme, seč nám síly stačí...  :)


Libuše

Re:Jsem připojená k síti (wifi), ale intertnet nejde
« Odpověď #46 kdy: 04. 03. 2018, 11:18:56 »
No v tom případě jako zástupce něžného pohlaví musíš znát někoho, kdo se baví počítači.
Požádej ho o pomoc s nastavením.
Věřím, že ti vyhoví - vždyť i my se snažíme, seč nám síly stačí...  :)

no právě, že v mém okolí nikoho nemám a nebo je daleko, tedy to zkouším takhle :-)
ale je fakt, že v tomto máme výhodu


Libuše

Re:Jsem připojená k síti (wifi), ale intertnet nejde
« Odpověď #48 kdy: 04. 03. 2018, 11:26:07 »
Adam (192.168.1.7) je ten notebook?

třeba ping 192.168.1.7 by mělo jet

pak asi zkusit ping 192.168.1.1

https://plus.google.com/u/0/photos/photo/115270096170822500197/6529033817992600306?authkey=CKnsga-M45Lg_gE

V.

Re:Jsem připojená k síti (wifi), ale intertnet nejde
« Odpověď #49 kdy: 04. 03. 2018, 12:22:31 »
Prosim jeste vypsat vystup  prikazu  "route print".

Obvykle je mit  branu (gateway) nejak  "hezky" definovanou, proto Ti radili  test "ping 192.168.1.1". V domaci siti MUSI brana odpovidat na ping, pokud ne, nutno zjistit dalsi detaily


Libuše

Re:Jsem připojená k síti (wifi), ale intertnet nejde
« Odpověď #50 kdy: 04. 03. 2018, 12:30:43 »
Prosim jeste vypsat vystup  prikazu  "route print".

Obvykle je mit  branu (gateway) nejak  "hezky" definovanou, proto Ti radili  test "ping 192.168.1.1". V domaci siti MUSI brana odpovidat na ping, pokud ne, nutno zjistit dalsi detaily

https://plus.google.com/u/0/photos/photo/115270096170822500197/6529050226187650162?authkey=CJPyv9vN0biYOQ

ten test ping 192.168.1.1 jsem taky dělala viz ta předchozí fotka, jsou tam oba
https://plus.google.com/u/0/photos/photo/115270096170822500197/6529033817992600306

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jsem připojená k síti (wifi), ale intertnet nejde
« Odpověď #51 kdy: 04. 03. 2018, 12:48:10 »
Fuj, Libuše Weinerova, takle na sebe vykvaknout identitu! Kde je vas smysl pro konspiraci? Krome toho je lepsi pouzit nejaky verejny obrazkovy serve namisto zatraceneho Guugle, kde to pri zvetseni nejde scrolovat a stahnout se da leda pulka fotky, takze clovek lusti blechy.

Ale DHCP zretelne pridelilo adresu, DNS servery jsou nakonfigurovane, ted uz jen zjistit, proc to nefunguje.

Nejak nechapu ten widlacku bordel ve vypisu route print, ja mam v Linuxu 2 radky a ani na widlich jsem snad tak dlouhy vypis nevidel. A dost me mate ten predposledni radek. Jestli ty Widle routuji provoz pres localhost, tak to asi nedorazi na router. Nebo to znamena, ze to posilaji na localhost i na gateway?

Zkousela jste deaktivovat widlovy firewall?

V.

Re:Jsem připojená k síti (wifi), ale intertnet nejde
« Odpověď #52 kdy: 04. 03. 2018, 13:06:57 »
Vypadá to divně. Nastavení se zdá být v pořádku, u routovací tabulky nejnižší metrika posílá "skoro vše" na router z dhcp (192.168.1.1).

Hodilo by se vidět, jak AP (router) vidí kvalitu signálu, klienta, zda není nějak slabý - třeba chozením po bytě.

Jako technik bych zkusil wifi na usb zapojit do notebooku, měl bych jiné železo a na něm zkusil zapnout wifi, bylo by to jiné železo než to integrované v notebooku - jestli nemaj něco proti sobě wifiny v notebooku nebo v AP.

Případně nastartovat live linux v notebooku a se známým nastavením wifi se zkusit připojit.

Problém bude v sw nebo v hw, na straně klienta nebo routeru po cestě.

(sepsal jsem souhrn pro ostatní radily - jestli se na tom shodnem a ať se neopakujeme ... )

Libuše

Re:Jsem připojená k síti (wifi), ale intertnet nejde
« Odpověď #53 kdy: 04. 03. 2018, 13:08:36 »
Fuj, Libuše Weinerova, takle na sebe vykvaknout identitu! Kde je vas smysl pro konspiraci? Krome toho je lepsi pouzit nejaky verejny obrazkovy serve namisto zatraceneho Guugle, kde to pri zvetseni nejde scrolovat a stahnout se da leda pulka fotky, takze clovek lusti blechy.

Ale DHCP zretelne pridelilo adresu, DNS servery jsou nakonfigurovane, ted uz jen zjistit, proc to nefunguje.

Nejak nechapu ten widlacku bordel ve vypisu route print, ja mam v Linuxu 2 radky a ani na widlich jsem snad tak dlouhy vypis nevidel. A dost me mate ten predposledni radek. Jestli ty Widle routuji provoz pres localhost, tak to asi nedorazi na router. Nebo to znamena, ze to posilaji na localhost i na gateway?

Zkousela jste deaktivovat widlovy firewall?

tak google mi přišel jednoduší
a firewall jsem samozřejmě deaktivovat zkoušela a nepomohlo to, absolutně, spíš naopak to vůbec nefungovalo

CoffeeMan

Re:Jsem připojená k síti (wifi), ale intertnet nejde
« Odpověď #54 kdy: 04. 03. 2018, 13:24:06 »
A já vím co s tím je! Je to rozbité! 8)

Napadá mě, jestli teda jsou všechny kabely tam, kde mají být, že, jestli funguje adaptér Intel Teredo. Protože tahle věc by se měla starat o IPv6.

Libuše

Re:Jsem připojená k síti (wifi), ale intertnet nejde
« Odpověď #55 kdy: 04. 03. 2018, 14:17:26 »
Vypadá to divně. Nastavení se zdá být v pořádku, u routovací tabulky nejnižší metrika posílá "skoro vše" na router z dhcp (192.168.1.1).

Hodilo by se vidět, jak AP (router) vidí kvalitu signálu, klienta, zda není nějak slabý - třeba chozením po bytě.

Jako technik bych zkusil wifi na usb zapojit do notebooku, měl bych jiné železo a na něm zkusil zapnout wifi, bylo by to jiné železo než to integrované v notebooku - jestli nemaj něco proti sobě wifiny v notebooku nebo v AP.

Případně nastartovat live linux v notebooku a se známým nastavením wifi se zkusit připojit.

Problém bude v sw nebo v hw, na straně klienta nebo routeru po cestě.

(sepsal jsem souhrn pro ostatní radily - jestli se na tom shodnem a ať se neopakujeme ... )

jako linux live si tam asi klidně můžu nainstalovat, ale bohužel z jistých důvodů si tam musím nechat Windows, protože jsou programy, které nutně potřebuji k práci, které na rozhraní linux nepoběží

jinak kvalita signálu je všude po bytě stejná, navíc jsem nejblíž modemu z ostatních spolubydlících

zkoušela jsem se k modemu připojit kabelem a nepomohlo to také, pořád jsem měla jen místní síť

ale jestli to dobře chápu, já s tím nic nenadělám a musím si tedy zaplatit nějakého technika, za což tedy asi nakopu našeho majitele do ...., když se hrabe v něčem, co je funkční


CoffeeMan

Re:Jsem připojená k síti (wifi), ale intertnet nejde
« Odpověď #56 kdy: 04. 03. 2018, 14:25:59 »
Jak zaplatit technika? To je to fakt tak zlé, že to nikdo neopraví za kafe a úsměv?

Libuše

Re:Jsem připojená k síti (wifi), ale intertnet nejde
« Odpověď #57 kdy: 04. 03. 2018, 14:50:38 »
Jak zaplatit technika? To je to fakt tak zlé, že to nikdo neopraví za kafe a úsměv?

tak nijak nikoho neznám :-( protože lidi, co znám sice něco zkoušeli, ale nijak jsem se k ničemu nedobrali

V.

Re:Jsem připojená k síti (wifi), ale intertnet nejde
« Odpověď #58 kdy: 04. 03. 2018, 15:14:47 »
Live linux: buď je na cd/dvd nebo na usb. Jen se nastartuje, nic na disku v počítači nepřepisuje. Pokud k tomu člověk sám nedá popud. Výhoda: pokud to funguje s ním, tak zjistíme, že je nějaká chyba v kombinaci windows a železo. Sám preferuji Knoppix, dát ho na 8GB flashku, umí být perzistentní - má místo na svá pracovní data, lze jej "zútulnit" a nějak vytunit".

Můžete se zeptat těch, co jim internet chodí, zda mají stejné nastavení (podobnou IP adresu, DNS, výpis route).

Můžete zkusit připojit mobil přes wifi a opět porovnat, zda máte stejné nastavení sítě.

CoffeeMan

Re:Jsem připojená k síti (wifi), ale intertnet nejde
« Odpověď #59 kdy: 04. 03. 2018, 15:17:26 »
Jak zaplatit technika? To je to fakt tak zlé, že to nikdo neopraví za kafe a úsměv?

tak nijak nikoho neznám :-( protože lidi, co znám sice něco zkoušeli, ale nijak jsem se k ničemu nedobrali

A to jsem myslel, že každá žena má nějakého toho experta 8)