Jsem připojená k síti (wifi), ale intertnet nejde

?

Re:Jsem připojená k síti (wifi), ale intertnet nejde
« Odpověď #30 kdy: 03. 03. 2018, 21:10:00 »
Je to notebook? Vem ho někam kde je wifi a zkus to tam. Pokud to půjde jinde, pravděpodobně není problém v počítači.

Pokud máš v PC windows, už ho máš snad koupenej ne? Takže ho přeinstaluj pomocí DVD, který si k němu dostala, buď samostatně, nebo s počítačem (na počítači bude nálepka s kodem-pod baterkou). Případně si ho od někoho pujč. Některý předinstalovaný počítače se umí obnovit sami, většinou stačí po zapnutí stisknou nějakou klávesu. Víc ti případně řekne manuál.

Něbo tam zatím na zkoušku nainstaluj jinej windows, co seženeš, třeba Windows 10 si můžeš stáhnout přímo od Microsoftu. Případně linux si můžeš legálně stáhnout, nainstalovat i používat zadarmo. A ty visty si tam může nainstalovat vždy.


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jsem připojená k síti (wifi), ale intertnet nejde
« Odpověď #31 kdy: 03. 03. 2018, 21:48:38 »
Ted si vzpominam, ze do Widli Vista soudruzi z MS dodelali nejake nestandardni vylepseni, diky kteremu se clovek pres spoustu routeru nedostal na Internet. Tusim se to nejak tykalo DHCP a lidi kvuli tomu museli prenastavovat nejake hovadiny v registry. Netusim, jestli to soudruzi naslednymi updaty zase dali dohromady nebo se radsi spolehli na to, ze si to kazdy opravi sam, takze je mozne, ze se jedna o stejny problem i ted, po letech.

karlik


nobody(ten pravej)

Re:Jsem připojená k síti (wifi), ale intertnet nejde
« Odpověď #33 kdy: 04. 03. 2018, 00:12:56 »
- smazat Wifi ze znamejch siti, pripojit se se znovuzadanim hesla
- vyzkouset z NB Wifi pripojeni jinde

URCITE NE:
- NEpoustet obnovu systemu (jak nekdo radil) tak smaze veskere Dokumenty, Data, Fotky atd...
- NEpreinstalovavat (sice neni treba nove Win kupovat, ale smaze viz -//- a je to v 99.9% pripadu zbytecne)

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jsem připojená k síti (wifi), ale intertnet nejde
« Odpověď #34 kdy: 04. 03. 2018, 01:58:13 »
Kromě zde zmíněných problémů ještě může být problém v něčem z tohoto:

1. nastavení regionu WiFi karty, pokud byl starý router nastaven na jiný kanál, kde nesprávný region nevadil.

Region pro USA: kanály 1-11
Region pro EU: kanály 1-13
Region pro JP: kanály 1-14

Pokud je router nastaven na kanál 12 či 13 a WiFi v počítači má nastaven region USA, je třeba změnit region na správný, protože karta sice síť vidí (skenování funguje), ale nepřipojí se k ní.
Bohužel se i stává, že karta má nastaven region napevno a změnit nejde. Pak je nutné změnit na WiFi routeru kanál na jiný.
Občas není region napevno, ale ovladač dodaný výrobcem notebooku má region napevno a pak je dobré vyměnit ovladač za takový, který regiony umí správně.

2. U WiFi AP standardu 802.11n a nastavení 40 MHz šířky kanálu má hromada WiFi v noteboocích, telefonech, tabletech ap. problém se připojit. Změnou nastavení na Pouze 20 MHz šířka kanálu toto vyřeší.

3. Velmi zřídka se stává, že si prostě dvě WiFi zařízení nerozumí, sem tam se to dá vyřešit omezením AP na nějakou starší WiFi normu 802.11g, 802.11b, případně nějakým jiným nastavením, či zakázáním novější featury.


CoffeeMan

Re:Jsem připojená k síti (wifi), ale intertnet nejde
« Odpověď #35 kdy: 04. 03. 2018, 05:51:49 »
To s ní fakt nikdo nedokážete projít, a ujistit se, jestli je to všechno fyzicky správně zapojené? Ze zdejšího osazenstva by měli zákazníci help linky fakt radost.

Y,

Re:Jsem připojená k síti (wifi), ale intertnet nejde
« Odpověď #36 kdy: 04. 03. 2018, 05:58:09 »
Neměl jsem dost času tu analyzovat všechny nápady a reakce, ale podobné chování také může nastat pokud má nadrazeny poskytovatel Mac address access list, případně má natvrdo nastavene mapovani ip<->mac a ostatní Mac zahajuje.

Y,

Re:Jsem připojená k síti (wifi), ale intertnet nejde
« Odpověď #37 kdy: 04. 03. 2018, 06:01:01 »
Neměl jsem dost času tu analyzovat všechny nápady a reakce, ale podobné chování také může nastat pokud má nadrazeny poskytovatel Mac address access list, případně má natvrdo nastavene mapovani ip<->mac a ostatní Mac zahajuje.
Tak pardon, teď vidím, že se tam píše,  že  jiné zařízení se připojí a funguje.

CoffeeMan

Re:Jsem připojená k síti (wifi), ale intertnet nejde
« Odpověď #38 kdy: 04. 03. 2018, 07:11:54 »
Neměl jsem dost času tu analyzovat všechny nápady a reakce, ale podobné chování také může nastat pokud má nadrazeny poskytovatel Mac address access list, případně má natvrdo nastavene mapovani ip<->mac a ostatní Mac zahajuje.
Tak pardon, teď vidím, že se tam píše,  že  jiné zařízení se připojí a funguje.

Jenomže jak už tu někdo psal, tak ona se pravděpodobně nepřipojila přes ten router/modem, ať je to cokoliv, ale přes mobilní data.

?

Re:Jsem připojená k síti (wifi), ale intertnet nejde
« Odpověď #39 kdy: 04. 03. 2018, 10:44:36 »
To s ní fakt nikdo nedokážete projít, a ujistit se, jestli je to všechno fyzicky správně zapojené? Ze zdejšího osazenstva by měli zákazníci help linky fakt radost.
Microsoft má svoje fóra podpory, kde tazateli rádi pomohou, případně je tam spousta existujících řešení. Microsoft má dokonce i svou podporu, kam lze zavolat, ale s takovouhle vykopávkou už tě pošlou do hajzlu. A ten Windows bude stejně OEM, a tomu poskytuje podporu výrobce počítače, ale ten tě s takovouhle vykopávkou pošle taky do hajzlu.
Existuje spousta míst, kam lze počítač odnést a oni problém za nějakou částku vyřeší, nejpravděpodobněji právě reinstalací, protože se s tím nikdo nebude srát. Ale tazatelka píše na převážně linuxové fórum, které je plné trotlů s poruchou osobnosti.

URCITE NE:
- NEpoustet obnovu systemu (jak nekdo radil) tak smaze veskere Dokumenty, Data, Fotky atd...
- NEpreinstalovavat (sice neni treba nove Win kupovat, ale smaze viz -//- a je to v 99.9% pripadu zbytecne)

Jestliže tazatelka počítačům nerozumí, nebude pravděpodobně schopná většinu nabízených kroků provést a díky absenci připojení k internetu nám pravděpodobně poskytne jen minimum diagnostických informací a to ještě v intervalu jednou za uherský rok. Ona potřebuje potíže vyřešit, aby měla funkční počítač, nikoliv řešit a řešit. V tom případě je opravdu nejrychlejší a nejjednodušší udělat reinstalaci nebo obnovení. Za hodinu bude počítač funkční. Né se tu týdny mořit s příkazovou řádkou a nějakejma dalšíma chujovinama, a pak zjistit, že to stejně nejde.

Libuše

Re:Jsem připojená k síti (wifi), ale intertnet nejde
« Odpověď #40 kdy: 04. 03. 2018, 10:44:56 »
tedy odpovědi:
a) jsem připojená přes modem a zkouším to přes něj (odpovídám z mobilu, protože na notebooku mi právě internet nejde)
b) nastavení se mnou procházel kamarád přes telefon (tedy jsme vymazala kompletně všechny sítě, nastavení a pak jsem se znova připojila, zadala heslo..) zkoušela jsem i změnit nastavení sítě
a ohledně jiného nastavení, když dam v centrum sítí zobrazit stav:
připojení pomocí protokolu IPv4 - lokal
připojení pomocí protokolu IPv4 6 - omezeno (ale měla jsem tam i local a stejně to nefungovalo)
stav médií: povoleno
SSID: doma
stopáž: běží
rychlost: 54 Mb/s
kvalita signálu: plné čárky

když dám podrobnosti:
tak se mi normálně zobrazují IP. adresy, IpV server DHCP je ip adresa...

vlastnosti bezdrátové sítě doma
typ zabezpečení: WPA2 osobní
typ šifrování: AES

vlastnosti:
tak tam mám zapnuté všechno včetně protokolu IPv4/6
když rozkliknu protokol TPC/IPv4:
tak tam mám získat adresu IP ze serveru DHCP automaticky a stejně získat adresu DNS automaticky

to samé je u protokolu TPC/IPv6

když spustím diagnózu
tak mi to napíše, že modem nebo směřovač není k dispozici

když dám opravit chybu tak mi to napíše: DHCP server není k dispozici

když dám:
ipconfig /renew
tak mi to napíše: při obnově rozhraní bezdrátové připojení k síti došlo k chybě nelze kontaktovat server DHCP

když dám tracert 8.8.8.8.
tak mi to napíše Adam (192.168.1.7.) hlásí: cílový hostitel není dostupný
trasování bylo dokončeno

mám i celý ten protokol po ipconfig/all
ale nevím, jak sem vložit dokument :-(


karlik

Re:Jsem připojená k síti (wifi), ale intertnet nejde
« Odpověď #41 kdy: 04. 03. 2018, 11:00:18 »
Vyfoť to mobilem a vlož to sem.

Libuše

Re:Jsem připojená k síti (wifi), ale intertnet nejde
« Odpověď #42 kdy: 04. 03. 2018, 11:01:55 »
Vyfoť to mobilem a vlož to sem.

no ani obrázek nevím jak vložit, nešlo mi to

trubicoid2

Re:Jsem připojená k síti (wifi), ale intertnet nejde
« Odpověď #43 kdy: 04. 03. 2018, 11:13:23 »
vlož na pastebin.com a dej sem odkaz

trubicoid2

Re:Jsem připojená k síti (wifi), ale intertnet nejde
« Odpověď #44 kdy: 04. 03. 2018, 11:16:13 »
Adam (192.168.1.7) je ten notebook?

třeba ping 192.168.1.7 by mělo jet

pak asi zkusit ping 192.168.1.1