Autor David Ježek

pan co nema nazor

Autor David Ježek
« kdy: 27. 02. 2018, 21:49:02 »
Ponevadz ani autor, ani redakce nereaguji pod jeho clanky, chtel bych se takto zeptat na oficialni nazor.

Tento autor velice casto ve svych souhrnech ulitava k odstavcum adorujicim sve oblibence (Pentax) pripadne zcela popira logiku veci (prekodovani ripu na lepsi kodek). Jako nemam nic proti na svym blogisku, ale z Diitu nedavno odesel, aby si pry odpocinul, a ted to pere na rootu dal. Dava sefredaktor Davidovi zpetnou vazbu, kde je treba na sobe pracovat?
« Poslední změna: 27. 02. 2018, 22:50:57 od Petr Krčmář »


?

Re:Autor Jezek
« Odpověď #1 kdy: 27. 02. 2018, 22:06:02 »
Všem z redakce je putna, kdo článek napsal a jak. Pravděpodobně to nikdo z nich ani nečte, neboť je to vždycky plný překlepů a gramatických chyb. Hlavně, že na to někdo klikne a zobrazí reklamu. Ideálně pak, když se ještě handrkuje v diskusi. K tomu Ježkovo názory přímo vybízejí.

Re:Autor Jezek
« Odpověď #2 kdy: 27. 02. 2018, 22:33:24 »
Taky Ježka nemusím.

Re:Autor Jezek
« Odpověď #3 kdy: 27. 02. 2018, 22:50:42 »
Když se tu objeví názory proti Davidovu stylu, vždycky jsou hodně emotivní a nekonkrétní. Prakticky vždycky je to ad hominem, místo věcného a konkrétního přístupu.

Že má autor oblíbené téma, značky a názor, je normální. Autor není robot, je správné, že má názor. Není na tom nic špatného.

Davidův styl se mi vždy líbil, proto jsem ho taky oslovil, když se Roman Bořánek rozhodl odejít. Jen kvůli němu jsem dříve četl Diit, dnes sice beru dál RSS, ale už mě tam témata ani autoři neoslovují.

Pokud vám některý autor nevyhovuje, nemusíte ho číst. Máte tu na výběr spoustu dalších, nebo můžete přispět vlastním článkem na téma, které vám tu třeba chybí. Budete se ale muset podepsat a přijmout kritiku.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Autor David Ježek
« Odpověď #4 kdy: 27. 02. 2018, 23:10:44 »
@Patr Krcmar: A vazne se vam nestava, ze byste si pri cetbe pomyslel: "Jezkovy voci!" ? ;-)


ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Autor David Ježek
« Odpověď #5 kdy: 27. 02. 2018, 23:28:34 »
@Patr Krcmar: A vazne se vam nestava, ze byste si pri cetbe pomyslel: "Jezkovy voci!" ? ;-)

Tak tenhle se poved' ;D

xxxxx

Re:Autor Jezek
« Odpověď #6 kdy: 28. 02. 2018, 01:34:36 »
Když se tu objeví názory proti Davidovu stylu, vždycky jsou hodně emotivní a nekonkrétní. Prakticky vždycky je to ad hominem, místo věcného a konkrétního přístupu.

Dobrý den.
Emotivní a nekorektní, případně ad hominem, je rozhodně špatně. Moc se omlouvám za tyto mé chyby. Abych se poučil a pro příště napravil, prosím, jak byste obdobnou analogii napsal  korektně Vy (nějaká analogie je v danou chvíli vhodná, asi nejlepší, pro lepší porozumnění, reagoval jsem na někoho kdo nepochopil původní /cizí/ komentář). 

Abych příště nebyl nekorektní.

https://www.root.cz/clanky/youtube-oznacuje-videa-podporena-z-dotaci-kodakcoin-ceka-ico/nazory/960275/
Celá diskuse zde: https://www.root.cz/clanky/youtube-oznacuje-videa-podporena-z-dotaci-kodakcoin-ceka-ico/nazory/

Citace
Nicméně co to má společného s technikou a s GNU a spol? Oslí můstek typu "má v ruce mobil (== dnes už počítač) a protože stojí pod koněm, tak přidáme i informaci o rekonstrukci Václaváku"? Blah.

S díky, XXXXX

xxxxx

Re:Autor David Ježek
« Odpověď #7 kdy: 28. 02. 2018, 01:56:49 »
korektně ->  konkrétně (a ano, měl jsem na mysli věcné a konkrétní, proto jsem rozvinul důvod analogie)

automatické opravy jsou někdy zlo :-D
(ale jinak píši moc překlepů, tak nezbývá, než je používat, má-li to být alespoň trochu ke čtšní)

Re:Autor David Ježek
« Odpověď #8 kdy: 28. 02. 2018, 08:13:13 »
Je tady hned několik věcí. To, že autor má na něco svůj názor, je úplně normální a je vlastně dobře, pokud tento názor pronikne do jeho tvorby. Jiný autor může mít jiný pohled a může se to skvěle doplňovat. Opravdu nechtějme, aby každý psal stejně, k ničemu se nevyjadřoval a psal jen konformní články.

Další věc je to neúčastnění se diskuse. To mi taky někdy vadí. Někteří autoři (a David občas taky), píší články konfrontačně, vyzývají (ať již přímo nebo nepřímo) lidi k diskusi a potom se diskuse neúčastní. Ani nikdo z redakce. (Občas se nemohu ubránit pocitu, že ostřejší tón článku byl použit schválně pro větší čtenost a větší flame v diskusi. Pokud by tomu tak bylo, tak by to bylo jednoznačně špatně.) Spousta redakcí dokonce doporučuje autorům, aby se diskusí neúčastnili a ani je nečetli. Na druhou stranu chápu, že není možné se účastnit každé diskuse, to by potom člověk asi nedělal nic jiného. Ale měl by být schopen svůj názor v diskusi obhájit.

asembleruut

Re:Autor David Ježek
« Odpověď #9 kdy: 28. 02. 2018, 09:46:12 »
Preco cenzurujete kone, drsnych raperov a blogerku Terku ale audiotechnika je OK?
Su snad tie kamery a fotaky opensource? Pentax? Okrajovy vyrobca fotakov? To je nejaka narazka na rozsirenost Linuxoveho desktopu? :-D

https://www.root.cz/clanky/to-nejlepsi-z-blogisku-na-rootu/

Re:Autor David Ježek
« Odpověď #10 kdy: 28. 02. 2018, 09:59:17 »
Takže se vlastně ukazuje, že vám nevadí jeden autor, ale vadí vám diskuse a články o fototechnice. Root nikdy nebyl striktně zaměřený jen na Linux, od začátku tu vycházely i články z jiných oblastí. Speciálně nedělní souhrn je psán jako „co se nám nevešlo do zpráviček a přesto je to zajímavé“. Takhle zní zadání a takhle to psal už Roman Bořánek. Že tam David přidá nějakou perličku z foto oblasti, je v pořádku. Nepíše tu o tom rozsáhlé seriály, neměníme zaměření serveru směrem k fototechnice. V tom nedělním článku je spousta různých věcí, že je tam někdy i zmínka o zrcadlovkách, dronech nebo samořídicích autech přece není na škodu.

Stepan

Re:Autor David Ježek
« Odpověď #11 kdy: 28. 02. 2018, 10:40:44 »
Nam tu jde jen o to aby pan Jezek psal trochu vic neutralne. Jeho ukolem je predse informovat objektivne a ne podsouvat subjektivni nazory. Treba v clanku o UltraHD:

Citace
v roce 2016 se dalo vybírat mezi stovkou titulů v UltraHD rozlišení (pomiňme, že většina z toho byly zoufalosti z posledních let, u kterých nebylo nutné řešit složitý nový mastering z filmového pásu)

Pan Jezek tu primo osocuje filmovou produkci poslednich let jako za zoufalou. Co samozrejme objektivni neni.

asembleruut

Re:Autor David Ježek
« Odpověď #12 kdy: 28. 02. 2018, 10:51:11 »
Takže se vlastně ukazuje, že vám nevadí jeden autor, ale vadí vám diskuse a články o fototechnice.

V podstate ano. Napr. spravicka o KDE vo FreeBSD je dobra, Minix ako najrozsirenejsi OS bol super clanok.
Toto bolo ale dost zle/slabe: https://www.root.cz/clanky/youtube-oznacuje-videa-podporena-z-dotaci-kodakcoin-ceka-ico/
IT sa tykali tak dve posledne vety.

kv

Re:Autor David Ježek
« Odpověď #13 kdy: 28. 02. 2018, 11:01:34 »
Mě spíš přijde škoda, když autoři píšou zbytečně svoje nepodložené dojmy nebo osobní věci do jinak dobrého článku. Dřív takhle psali někteří autoři bezpečnostních střípků (myslím, že byli ze security portálu nebo něčeho takového) teď se to občas objevuje u Davida Ježka. Potom mám trochu problém s důvěryhodností takového článku, nepřipadá mi dobré kombinovat seriózní článek založený na zdrojích s osobními dojmy.

Konkrétně v článku https://www.root.cz/clanky/format-h-266-neboli-fvc-prijde-v-rijnu-2019-a-bude-opet-efektivnejsi/ následující odstavec je čistě subjektivní věc namíchaná s užitečnými informacemi - mě třeba vůbec nezajímá kolik má autor DVD ve skříni nebo co ho těší, ten článek je přece o kodeku. Když jsem došel až sem, tak jsem najednou začal mít pocit, že to není seriózní článek o formátu, ale nějaký souhrn dojmů autora a myslel jsem, že je to převzaté z místního blogu:

"Pro mě osobně naprosto nejdůležitější a nejúžasnější věcí na AV1 není ani to, jestli/o kolik bude lepší než H.265 či že bude mít nulové licenční poplatky. Těší mě věc jiná: Timothy tvrdí, že dle jejich měření vykazuje AV1 nejlepší kompresní výsledky nejen v porovnání s H.265 (tedy v UltraHD rozlišení apod.), ale skrze celé spektrum rozlišení. Tedy že představuje velký pokrok v kompresním poměru i pro videa s SD rozlišeními. Pro mě osobně je tak projekt AV1 nadějí v tom, že díky němu budu moci jednoho dne výrazně zmenšit obří várku SD videí typicky kódovaních 2-pass XviDem, a to pokud možno dříve, než se oněch zhruba 500 DVD±R disků, na kterých je mám vypálena, odebere do křemíkového nebe."

Olda

Re:Autor Jezek
« Odpověď #14 kdy: 28. 02. 2018, 11:06:21 »
.... muzete napsat clanek ..... Budete se ale muset podepsat a přijmout kritiku.

To je presne ten problem. Take bych rad napsal neco z vlastni praxe, ale ty komentare tady jsou skutecne nekdy sila. Smyslem takove cinnosti je vlastne jakasi 'autorska cinnost', (i kdyz root neni nejaky vedecky casopis) , ale kdyz pak reknu potencialnimu zamestnavateli, ze mam autorskou cinnost a at si to na rootu prohledne a on tam nalezne komentare tech znamych firem, ktere z autora udelaji blbce, tak neco takoveho je proste kontraproduktivni.

je typicke, ze u clanku autoru, kteri maji uz nejake renome (Stehule, Tisnovsky) si to nikdo nedovoli.

Nedalo by se to udelat tak, ze u clanku autoru-novacku by diskuze byla zamcena nebo alespon by byly vylouceny ta zname firmy (JardaP, Novy, javaman ..)?