Jaký freemail preferujete?

TKL

Re:Jaký freemail preferujete?
« Odpověď #75 kdy: 19. 06. 2018, 12:02:26 »
Překvapuje mě, že tady, na ajťáckém webu, nemá 99% lidí rozjetý svůj server s webmailem a Own/NextCloudem např.
A místo toho se řeší, jestli Gmail nebo Seznam a kdo jak moc uživatele šmíruje. Přitom je to tady jeden větší odborník než druhý. Zajímavé.


kkt1

  • *****
  • 796
    • Zobrazit profil
Re:Jaký freemail preferujete?
« Odpověď #76 kdy: 19. 06. 2018, 13:47:17 »
Překvapuje mě, že tady, na ajťáckém webu, nemá 99% lidí rozjetý svůj server s webmailem a Own/NextCloudem např.
A místo toho se řeší, jestli Gmail nebo Seznam a kdo jak moc uživatele šmíruje. Přitom je to tady jeden větší odborník než druhý. Zajímavé.
jestli chces vydelavat 250k mesicne, coz je tady prumerna mzda  ;D , tak ti nejaky cas na vlastni webmail nezustane, tudiz skoncis dle urovne paranoie  ::) u jednoho z freemailu...

TKL

Re:Jaký freemail preferujete?
« Odpověď #77 kdy: 19. 06. 2018, 14:11:56 »
Překvapuje mě, že tady, na ajťáckém webu, nemá 99% lidí rozjetý svůj server s webmailem a Own/NextCloudem např.
A místo toho se řeší, jestli Gmail nebo Seznam a kdo jak moc uživatele šmíruje. Přitom je to tady jeden větší odborník než druhý. Zajímavé.
jestli chces vydelavat 250k mesicne, coz je tady prumerna mzda  ;D , tak ti nejaky cas na vlastni webmail nezustane, tudiz skoncis dle urovne paranoie  ::) u jednoho z freemailu...

  :D +1

romanz

Re:Jaký freemail preferujete?
« Odpověď #78 kdy: 19. 06. 2018, 15:10:48 »
Překvapuje mě, že tady, na ajťáckém webu, nemá 99% lidí rozjetý svůj server s webmailem a Own/NextCloudem např.
A místo toho se řeší, jestli Gmail nebo Seznam a kdo jak moc uživatele šmíruje. Přitom je to tady jeden větší odborník než druhý. Zajímavé.

dotaz zněl "Jaký freemail preferujete?"  tak proč se snažit odbíhat od tématu a nutit ostatním svoje řešení s vlastní doménou a VPS případně Synology mailserverem doma ve sklepě a zasírat tím plodnou diskuzi...  :)

meh

Re:Jaký freemail preferujete?
« Odpověď #79 kdy: 19. 06. 2018, 16:36:25 »
Tutamail & Protonmail


qwertz

Re:Jaký freemail preferujete?
« Odpověď #80 kdy: 19. 06. 2018, 16:43:49 »
Aktualizace meni nastaveni? Nebo neco jineho? Pokud to umis reprodukovat uzijes si svych 5 sekund slavy.

To se mi právě ani za 2 roky nepodařilo zjistit. Mám LG Nexus 5X a v podstatě čistý systém. Doinstalované jsou snad jen Mapy.cz,  což je jediný důvod, proč jsem přešel na dotykáč (eventuelně možnost najít dopravní spojení na internetu).

Stává se to opakovaně, takže po aktualizacích to zkontroluju. Všechno OK. Po čase ale zjistím, že se to v neznámý moment samo zapne a nacpeto to data do Googlu.  ;D

Pak se divte, že jim nevěřím ani nos mezi očima. možná je to schválně, protože Nexus nemá ani slot na SD kartu, aby si snad uživatel nemohl ukládat data na telefon.

TKL

Re:Jaký freemail preferujete?
« Odpověď #81 kdy: 19. 06. 2018, 19:32:47 »
Překvapuje mě, že tady, na ajťáckém webu, nemá 99% lidí rozjetý svůj server s webmailem a Own/NextCloudem např.
A místo toho se řeší, jestli Gmail nebo Seznam a kdo jak moc uživatele šmíruje. Přitom je to tady jeden větší odborník než druhý. Zajímavé.

dotaz zněl "Jaký freemail preferujete?"  tak proč se snažit odbíhat od tématu a nutit ostatním svoje řešení s vlastní doménou a VPS případně Synology mailserverem doma ve sklepě a zasírat tím plodnou diskuzi...  :)

Protože do vágní definice "freemail" vlastní server krásně zapadá. Navíc splňuje přesně to, co qwertz požaduje. A nemusí to být ani Synology ve sklepě, ani placený VPS. Těch možností, jak si takovou službu k plné spokojenosti rozjet je celá řada, nemusí stát (skoro) nic kromě trochy času a minimální finanční investice, pokud už dávno vhodné zařízení nevlastním. Pro mne jako člověka od fochu to bylo první, čím jsem se zabýval, když mi z jakéhokoliv důvodu  přestaly vyhovovat služby třetích stran a cca. 10 let jsem s vlastním řešením maximálně spokojen. Nedovedu si představit, že bych se vrátil k jakékoliv službě, kterou nemám plně pod kontrolou.
Vzhledem k tomu, že jsme na Rootu, nepřipadá mi má poznámka jako odbíhání a zasírání čehokoliv.

trenyrek

Re:Jaký freemail preferujete?
« Odpověď #82 kdy: 20. 06. 2018, 20:56:59 »
ja kdysi pouzival freevideo, ale ted uz nejakou dobu jenom na xhamster.

pedro

Re:Jaký freemail preferujete?
« Odpověď #83 kdy: 21. 06. 2018, 12:12:37 »
Překvapuje mě, že tady, na ajťáckém webu, nemá 99% lidí rozjetý svůj server s webmailem a Own/NextCloudem např.
A místo toho se řeší, jestli Gmail nebo Seznam a kdo jak moc uživatele šmíruje. Přitom je to tady jeden větší odborník než druhý. Zajímavé.

dotaz zněl "Jaký freemail preferujete?"  tak proč se snažit odbíhat od tématu a nutit ostatním svoje řešení s vlastní doménou a VPS případně Synology mailserverem doma ve sklepě a zasírat tím plodnou diskuzi...  :)

Protože do vágní definice "freemail" vlastní server krásně zapadá. Navíc splňuje přesně to, co qwertz požaduje. A nemusí to být ani Synology ve sklepě, ani placený VPS. Těch možností, jak si takovou službu k plné spokojenosti rozjet je celá řada, nemusí stát (skoro) nic kromě trochy času a minimální finanční investice, pokud už dávno vhodné zařízení nevlastním. Pro mne jako člověka od fochu to bylo první, čím jsem se zabýval, když mi z jakéhokoliv důvodu  přestaly vyhovovat služby třetích stran a cca. 10 let jsem s vlastním řešením maximálně spokojen. Nedovedu si představit, že bych se vrátil k jakékoliv službě, kterou nemám plně pod kontrolou.
Vzhledem k tomu, že jsme na Rootu, nepřipadá mi má poznámka jako odbíhání a zasírání čehokoliv.

Souhlasim, zvlast kdyz se tady objevuji hlasy Xmail je spatny, mam placenou schranku u xyz. Vetsine lidi se asi vlastni zelezo nekde ve sklepe nevyplati, spis bych to videl na VPS.

TKL

Re:Jaký freemail preferujete?
« Odpověď #84 kdy: 21. 06. 2018, 12:47:36 »
Souhlasim, zvlast kdyz se tady objevuji hlasy Xmail je spatny, mam placenou schranku u xyz. Vetsine lidi se asi vlastni zelezo nekde ve sklepe nevyplati, spis bych to videl na VPS.

Malý VPS se sice dnes dá pořídit doslova za pár korun, ale tam je problém s místem a občas taky s kvalitou podpory, která odpovídá ceně. A taky to není zdarma, což je zřejmě požadavek (i když to nebylo přímo řečeno).
Daleko zajímavější mi pro osobní účely připadá možnost umístění RPi do housingu zdarma, pak si velikost úložiště můžu nakonfigurovat dle vlastních potřeb (cena hardware odpovídá ceně ročního provozu ultralevného VPS, cenu za vlastní doménu nepočítám, to je zcela zanedbatelná částka). Pokud jako IT-man nemám tu možnost umístit si vlastní železo v nějaké serverovně, o kterou se starám, případně si tam rozjet vlastní virtuál.

kkt1

  • *****
  • 796
    • Zobrazit profil
Re:Jaký freemail preferujete?
« Odpověď #85 kdy: 21. 06. 2018, 13:02:51 »
Kde se da rpi umistnit do serverovny zdarma? Nejaka prakricka zkusenost?

TKL

Re:Jaký freemail preferujete?
« Odpověď #86 kdy: 21. 06. 2018, 13:20:37 »
Kde se da rpi umistnit do serverovny zdarma? Nejaka prakricka zkusenost?

Tady: https://www.starlab.cz/server-rack-housing/#srh (úplně dole)

Nemám sice přímo osobní zkušenost, ale kolega to provozuje několik let a je maximálně spokojen.
Dá se tam poslat vlastní nebo si koupit přímo od nich.

qwertz

Re:Jaký freemail preferujete?
« Odpověď #87 kdy: 26. 08. 2018, 12:35:48 »
Máte někdo zkušenosti s Outlook.com? Nědělám si žádné iluze, ale na první pohled má pár (pseudo)výhod:
- není to Google
- datacentrum v Irsku (negarantováno, že zrovna tam bude účet uložen) a placený O365 předali v EU do správy externí firmě (telekom) s datacentry v Německu, aby nespadali do US jurisdikce.
- solidní UI (umí normální složky na rozdíl od Gmail)
- nebude na spam-listu
- cizojazyčné zprávy nejsou automaticky podezřelé
- nějakou dobu umí IMAP
- funguje v zahraničí

(pseudo) nevýhoda:
- je to Microsoft

Na běžný email navázaný na různé služby by to mohlo být OK. Důvěrnosti beztak potřebují E2E šifrování v klientovi (thunderbird?)

hugochavez

Re:Jaký freemail preferujete?
« Odpověď #88 kdy: 26. 08. 2018, 15:33:17 »
..... Po čase ale zjistím, že se to v neznámý moment samo zapne a nacpeto to data do Googlu......

https://uloz.to/live/!IyvMjRkZO0kz/wifi-hotspots-hardcoded-subs-m4v

PS: prvni veta -ktera v tom videu chybi- je:
"zkus si predstavit ze by si vedel kde se na svete nalezaji veskere wifi hotspoty"

hugochavez

Re:Jaký freemail preferujete?
« Odpověď #89 kdy: 26. 08. 2018, 15:49:51 »
Nedovedu si představit, že bych se vrátil k jakékoliv službě, kterou nemám plně pod kontrolou.

No sluzbu mozna pod  kontrolou mas, mas ale taky pod kontrolou vsechny uzly po ceste??
Anebo defaultne sifrujes VESKEREJ OBSAH tvych mailu predtim nez je odesles do interfernetu....??

Osobne email v jakekoliv forme nepovazuju za bezpecne reseni......je to technologie stara skoro 40let kde se akorat horko tezko lataj diry ktere se prubezne objevuji....

Nejmensi zlo (snad) pokud uz nekdo musi/chce pouzivat email sluzbu 3ti strany je Protonmail.ch  a sdilet STEJNOU schranku s tim druhym clovekem = nic se teda nikam neposila a pokud na obsah nezautocej primo lidi od admina v e Svycarsku tak je to pouzitelny.....

Mozna neco z tohodle bude do budoucna nahradi email:
https://alternativeto.net/software/ricochet/

https://ricochet.im/
https://alternativeto.net/software/torchat/