Po přechodu na ŽL mě firma chce prodávat

alshajmr

Re:Po prechodu na ZL me firma chce prodavat
« Odpověď #30 kdy: 18. 02. 2018, 18:11:49 »
... Mimochodom, hádam niet lepšieho miesta ako stretnúť pekné
baby ako vo vlaku. Stačí otvoriť ústa a môžeš nadviazať rozhovor. Môžeš tiež stretnúť kopec zaujímavých ľudí. ...
Vlakem jezdim hodela hodne. Vetsinou trasy Brno Praha Budejovice. Kdyz to ohodnotim tak vlakem jezdi jen malo slecen ktere by byly k navazani konverzace. Vlakem vetsiniu jezdi socky - pracujici spodina a duchodci.


Franta <xkucf03/>

Re:Po prechodu na ZL me firma chce prodavat
« Odpověď #31 kdy: 18. 02. 2018, 18:59:54 »
... Mimochodom, hádam niet lepšieho miesta ako stretnúť pekné
baby ako vo vlaku. Stačí otvoriť ústa a môžeš nadviazať rozhovor. Môžeš tiež stretnúť kopec zaujímavých ľudí. ...
Vlakem jezdim hodela hodne. Vetsinou trasy Brno Praha Budejovice. Kdyz to ohodnotim tak vlakem jezdi jen malo slecen ktere by byly k navazani konverzace. Vlakem vetsiniu jezdi socky - pracujici spodina a duchodci.

Já tedy vlakem moc často nejezdím, ale pokud bych měl pravidelně dojíždět a měl si vybrat mezi řízením auta a sezením ve vlaku s místenkou, tak bych bral radši ten vlak. Tam si totiž člověk může číst nebo pracovat na počítači, kdežto v autě musí řídit (což sice řídím rád, ale trávit tím pravidelně hodiny mi přijde jako ztráta času).

Samozřejmě se to týká případů, které jsou časově srovnatelné – ne že to bude autem 45 minut a vlakem dvě hodiny. Nebo pak auto s řidičem, ale tam zase musíš platit řidiče, což se většině lidí nevyplatí.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Po prechodu na ZL me firma chce prodavat
« Odpověď #32 kdy: 18. 02. 2018, 19:03:12 »
Vlakem vetsiniu jezdi socky - pracujici spodina a duchodci.

Bohuzel, dopravni prostredky, ktere prepravuji lidi dostatecne dustojne vasi osoby, u nas moc nejezdi. Napriklad pro luxusni jachty a parniky nam uz nekdy od tretihor chybi more.

pepicekk

Re:Po prechodu na ZL me firma chce prodavat
« Odpověď #33 kdy: 18. 02. 2018, 20:03:10 »
Vlakem vetsiniu jezdi socky - pracujici spodina a duchodci.

Bohuzel, dopravni prostredky, ktere prepravuji lidi dostatecne dustojne vasi osoby, u nas moc nejezdi. Napriklad pro luxusni jachty a parniky nam uz nekdy od tretihor chybi more.
jen říkám, že je utopie, že bude ve vlaku balit holky ... moc jich tam prostě neni a to je fakt ;)

Re:Po prechodu na ZL me firma chce prodavat
« Odpověď #34 kdy: 18. 02. 2018, 20:47:43 »
Vlakem vetsiniu jezdi socky - pracujici spodina a duchodci.

Bohuzel, dopravni prostredky, ktere prepravuji lidi dostatecne dustojne vasi osoby, u nas moc nejezdi. Napriklad pro luxusni jachty a parniky nam uz nekdy od tretihor chybi more.
jen říkám, že je utopie, že bude ve vlaku balit holky ... moc jich tam prostě neni a to je fakt ;)


No Ja by som povedal, ze tam je dost studentiek..





pepicekk

Re:Po prechodu na ZL me firma chce prodavat
« Odpověď #35 kdy: 18. 02. 2018, 21:21:58 »
Vlakem vetsiniu jezdi socky - pracujici spodina a duchodci.

Bohuzel, dopravni prostredky, ktere prepravuji lidi dostatecne dustojne vasi osoby, u nas moc nejezdi. Napriklad pro luxusni jachty a parniky nam uz nekdy od tretihor chybi more.
jen říkám, že je utopie, že bude ve vlaku balit holky ... moc jich tam prostě neni a to je fakt ;)


No Ja by som povedal, ze tam je dost studentiek..
Jo je, ale v neděli a pátek když táhnou z a na koleje. Přes týden tak možná nějaké školačky z horní dolní.

adsfasdfasdfasdf

Re:Po přechodu na ŽL mě firma chce prodávat
« Odpověď #36 kdy: 18. 02. 2018, 21:56:17 »
tazatel kino je silenec, ze presel na ZL aniz by na to byl pripraven.
na ZL jdu kdyz vim co od toho ocekavam a mam koule se o sebe postarat.
jako zamestnanec se o takove veci starat nemusim a ani nechci, radeji budu hledat
praci u jine firmy a odejdu. ale jit na ZL bez planu je silenstvi.

Jano7

Re:Po prechodu na ZL me firma chce prodavat
« Odpověď #37 kdy: 19. 02. 2018, 00:04:38 »
... Mimochodom, hádam niet lepšieho miesta ako stretnúť pekné
baby ako vo vlaku. Stačí otvoriť ústa a môžeš nadviazať rozhovor. Môžeš tiež stretnúť kopec zaujímavých ľudí. ...
Vlakem jezdim hodela hodne. Vetsinou trasy Brno Praha Budejovice. Kdyz to ohodnotim tak vlakem jezdi jen malo slecen ktere by byly k navazani konverzace. Vlakem vetsiniu jezdi socky - pracujici spodina a duchodci.

U nás trasa Košice-Bratislava piatok-nedeľa množstvo študentiek a dochádzajúcich mladých žien. Samozrejme, nie vždy máš to šťastie, že natrafíš na niekoho zaujímavého, ale šanca je tam vysoká. Bariéry na nadviazanie konverzácie sú minimálne, ľudia sa na dlhej ceste nudia a v drvivej väčšine prípadov si radi pokecajú. Fakt jediné čo treba, je otvoriť ústa... Kam cestuješ? Nemusíš hneď baliť (samozrejme môžeš), môžeš rozvíjať svoje social skills, ktoré nám tak často v IT chýbajú.

Tiež, lístky sú drahé, a „socky” si ich nemôžu dovoliť. Samozrejme, bývajú aj nepríjemní spolocestujúci, ale to si môžeš trénovať potom asertivitu - ako uzemniť nepríjemného človeka.

Ja si myslím, že dočasné dochádzanie za prácou ako bývalý zamestnanec, ktorý prešiel za živnosť je výborná príležitosť na osobnostný rast.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Po prechodu na ZL me firma chce prodavat
« Odpověď #38 kdy: 19. 02. 2018, 01:26:46 »
Samozrejme, bývajú aj nepríjemní spolocestujúci, ...

To kdyz clovek treba narazi na Ivana Noveho, tak se za tu hodinu dozvi nejen vse o Novem zakone, ale i o optimalnim rozdelovani zdroju, muslimske invazi a utoku na krestanskou civilizaci a vyhodach protestantskeho vykladu Bible.

Ivan Nový

Re:Po prechodu na ZL me firma chce prodavat
« Odpověď #39 kdy: 19. 02. 2018, 06:31:18 »
Samozrejme, bývajú aj nepríjemní spolocestujúci, ...

To kdyz clovek treba narazi na Ivana Noveho, tak se za tu hodinu dozvi nejen vse o Novem zakone, ale i o optimalnim rozdelovani zdroju, muslimske invazi a utoku na krestanskou civilizaci a vyhodach protestantskeho vykladu Bible.

No on se to dozví, i když pojede s vámi. Rád se s ním o to podělíte. Jako teď. :-)))

Diskobolos

Re:Po přechodu na ŽL mě firma chce prodávat
« Odpověď #40 kdy: 19. 02. 2018, 06:34:51 »
Jako OSVČ dělám už přes 10 roků (před tím zaměstnanec) a tak o tom něco vím. Hodně příspěvků jsou bludy lidí, kteří o této problematice jen slyšeli (asi v tom vlaku). Věc se má asi tak, jako píše Mirek Šilhavý. K tomu jen praktický postřeh - to co se Vám událo, je škola života. Příště už si takovou věc více ošetříte. Teď máte možnost přibrat si další/jinou práci (pokud něco umíte, jiné firmy Vás na ŽL vezmou okamžitě). Dokonce je vhodné, abyste měl příjmy (fakturace) minimálně od dvou firem. V okamžiku, kdy fakturujete jedné firmě, vystavujete se riziku kontrolu úřadů s postihem za švarc. Máte dvě možnosti, buď budete zaměstnanec mazánek, nebo Vás práce povede k  větší samostatnosti a odpovědnosti.

alshajmr

Re:Po prechodu na ZL me firma chce prodavat
« Odpověď #41 kdy: 19. 02. 2018, 06:47:45 »
... Mimochodom, hádam niet lepšieho miesta ako stretnúť pekné
baby ako vo vlaku. Stačí otvoriť ústa a môžeš nadviazať rozhovor. Môžeš tiež stretnúť kopec zaujímavých ľudí. ...
Vlakem jezdim hodela hodne. Vetsinou trasy Brno Praha Budejovice. Kdyz to ohodnotim tak vlakem jezdi jen malo slecen ktere by byly k navazani konverzace. Vlakem vetsiniu jezdi socky - pracujici spodina a duchodci.

U nás trasa Košice-Bratislava piatok-nedeľa množstvo študentiek a dochádzajúcich mladých žien.
Presne co rikam, v patek jedoz domu a v nedeli do skoly. Vysokoskolacky prez tyden moc nejezdi

.. .

Hmmm

Re:Po prechodu na ZL me firma chce prodavat
« Odpověď #42 kdy: 19. 02. 2018, 08:10:25 »
Pracoval jsem 2 roky na hlavni pracovni pomer a chtel jsem pridat. Bylo mi vysvetleno, ze mi vic dat nemuzou, leda ze bych presel na ZL. Tak jsem tedy presel a podepsal jsem ramcovou smlouvu a po 6 mesicich mam vzdy podepsat novou objednavku (je tam jen nazev projektu, nic konkretniho).

Akorat v momente, kdy jsem to podepsal, tak mi bylo receno, ze nemaji zadnej interni projekt a ze me preprodaji na bodyshopping. Jsem z Plzne a znamenalo by to dojizdet kazdy den do Prahy, coz se mi fakt nechce. Zadny velky penize typu 100k fakt nemam, jak se tu porad pise.

Kdyz jim reknu, ze to neberu, tak co ted... budu sedet doma a platit zdravotni a socialni. Fakt bomba. Takze asi nemuzu delat nic?
To je dar z nebes, získate 2 hodiny jen pro sebe, kde v klidu můžete studovat, nebo si číst. Po cestě vlakem.
Jen ze pred tim nemusel jezdit vlakem a ty dve hodiny mel volne a mohl taky studovat. Tvoje teorie je na hlavu.
Ked som jazdil kvoli projektu raz do tyzdna do Bratislavy, tak to bolo takych 5 hodin vlakom. Vtedy som sa radsej venoval studiu materialov alebo vlastnemu programovaniu. Tych 5 hodin by som inak prespal alebo "stratil" normalnou pracou v office.

esparky

Re:Po přechodu na ŽL mě firma chce prodávat
« Odpověď #43 kdy: 19. 02. 2018, 08:52:15 »
Co řešíš...tak budeš půl roku jezdit do Prahy, mezitím se rozmyslíš co dál. Buď si ve stávající firmě řekneš o normální pražskou cenu nebo jim to prostě dál nepodepíšeš a najdeš si práci v Plzni. Případně si najdeš práci v Praze sám...vždy vyděláš 8) 

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Po prechodu na ZL me firma chce prodavat
« Odpověď #44 kdy: 19. 02. 2018, 08:57:43 »
No on se to dozví, i když pojede s vámi. Rád se s ním o to podělíte. Jako teď. :-)))

Ja se delim o informace o Ivanu Novemu, ne o zminenych tematech. A cinim tak na Rootu, kde jste proflaknuty, ne ve vlaku. Urcite bych neriskoval, ze me kvuli vam nekdo vyhodi oknem.

Tych 5 hodin by som inak prespal alebo "stratil" normalnou pracou v office.

To mate dobre, ze mate kancelare s luzkovou upravou a muzete si vybrat, jestli budete spat nebo pracovat.