Jak řešíte vrtochy Windows 10 Pro ve firmách?

alshajmr

Re:Jak řešíte vrtochy Windows 10 Pro ve firmách?
« Odpověď #60 kdy: 08. 02. 2018, 16:30:50 »
Jako já nejsem proti vývoji, ale vadí mi, když se rozbíjí něco co funguje. A  vadí mi, když se toto rozbijeni omlouvá nutností vývoje. IMHO jde dělat vývoj tak, aby se nerozbijelo co funguje.
Jen že dneska je problém, že aplikace fungují a lidi je nechtěji měnit. Kdyby se vývoj zamrazil na Windows7 s office 2013 tak by to podle mě vůbec nikomu nevadilo. Reálně, Xindows10 přináší uživatelům jen trápení a výhoda neni absolutně žádná.

Jen že pak by pochopitelně neměli programátoři a lidi kolem vývoje práci. Proto přijdou s novou verzí, schválně nedodělanou, a maji o práci na léta postaráno. jinak si to snad nelze vysvětlit.

Nevsiml jsem si, ze by Linux/Apple/etc prestali vyvijet novou verzi OS. Jestli nevidite vyhody Windows10, tak pro vas samozrejme nejsou.
Srovmavat vyvoj linuxu s vyvojem windows? ... no to chce teda velkou odvahu a malo znalosti.

A jinak asi necetls tuhle a milion dasich diskuzi a asi nezkusils provozovat windows10 bez domeny ve firemnim prostredi. Protoze fakt bych chtel slyset o tech vyhodach pro beznou kancelar.


MP

Re:Jak řešíte vrtochy Windows 10 Pro ve firmách?
« Odpověď #61 kdy: 08. 02. 2018, 22:39:58 »
Jako já nejsem proti vývoji, ale vadí mi, když se rozbíjí něco co funguje. A  vadí mi, když se toto rozbijeni omlouvá nutností vývoje. IMHO jde dělat vývoj tak, aby se nerozbijelo co funguje.
Jen že dneska je problém, že aplikace fungují a lidi je nechtěji měnit. Kdyby se vývoj zamrazil na Windows7 s office 2013 tak by to podle mě vůbec nikomu nevadilo. Reálně, Xindows10 přináší uživatelům jen trápení a výhoda neni absolutně žádná.

Jen že pak by pochopitelně neměli programátoři a lidi kolem vývoje práci. Proto přijdou s novou verzí, schválně nedodělanou, a maji o práci na léta postaráno. jinak si to snad nelze vysvětlit.

Nevsiml jsem si, ze by Linux/Apple/etc prestali vyvijet novou verzi OS. Jestli nevidite vyhody Windows10, tak pro vas samozrejme nejsou.
Srovmavat vyvoj linuxu s vyvojem windows? ... no to chce teda velkou odvahu a malo znalosti.

A jinak asi necetls tuhle a milion dasich diskuzi a asi nezkusils provozovat windows10 bez domeny ve firemnim prostredi. Protoze fakt bych chtel slyset o tech vyhodach pro beznou kancelar.

Tak to by mne zajimalo, v cem je rozdil vyvoj linuxu a windows, ze se to neda srovnavat.

A ano, provozuju W10 Home ve firme a nadavam na to, kde chodim. Do firmy zadny system bez centralni spravy nepatri, a to zvlast u koncovych stanic.

pepa ne depa

Re:Jak řešíte vrtochy Windows 10 Pro ve firmách?
« Odpověď #62 kdy: 08. 02. 2018, 22:44:36 »
Nevsiml jsem si, ze by Linux/Apple/etc prestali vyvijet novou verzi OS. Jestli nevidite vyhody Windows10, tak pro vas samozrejme nejsou.
U Davida Bowieho sem to chapal, kdyz byl zfetovanej a tvaril se ze existujou paralelni vesmiry ... ty budes jen totalni debil hadam nicmene :)

programator

Re:Jak řešíte vrtochy Windows 10 Pro ve firmách?
« Odpověď #63 kdy: 08. 02. 2018, 23:49:56 »
Tak to by mne zajimalo, v cem je rozdil vyvoj linuxu a windows, ze se to neda srovnavat.
Aby nebyl ten Microsoft komerční uzavřený kód a linux opak ... nevím, co myslíš ty?
A ano, provozuju W10 Home ve firme a nadavam na to, kde chodim. Do firmy zadny system bez centralni spravy nepatri, a to zvlast u koncovych stanic.
Ve dvou větách říkáš opak. Máš Windows 10 Home ve firmě a zároveň tvrdíš že tam nepatří ???

Na čem se asi shodneme je, že bys měl přestat s tim hulením.

Re:Jak řešíte vrtochy Windows 10 Pro ve firmách?
« Odpověď #64 kdy: 09. 02. 2018, 08:23:55 »
Jako já nejsem proti vývoji, ale vadí mi, když se rozbíjí něco co funguje. A  vadí mi, když se toto rozbijeni omlouvá nutností vývoje. IMHO jde dělat vývoj tak, aby se nerozbijelo co funguje.
Jen že dneska je problém, že aplikace fungují a lidi je nechtěji měnit. Kdyby se vývoj zamrazil na Windows7 s office 2013 tak by to podle mě vůbec nikomu nevadilo. Reálně, Xindows10 přináší uživatelům jen trápení a výhoda neni absolutně žádná.

Jen že pak by pochopitelně neměli programátoři a lidi kolem vývoje práci. Proto přijdou s novou verzí, schválně nedodělanou, a maji o práci na léta postaráno. jinak si to snad nelze vysvětlit.

Nevsiml jsem si, ze by Linux/Apple/etc prestali vyvijet novou verzi OS. Jestli nevidite vyhody Windows10, tak pro vas samozrejme nejsou.
Srovmavat vyvoj linuxu s vyvojem windows? ... no to chce teda velkou odvahu a malo znalosti.

A jinak asi necetls tuhle a milion dasich diskuzi a asi nezkusils provozovat windows10 bez domeny ve firemnim prostredi. Protoze fakt bych chtel slyset o tech vyhodach pro beznou kancelar.

Tak to by mne zajimalo, v cem je rozdil vyvoj linuxu a windows, ze se to neda srovnavat.

A ano, provozuju W10 Home ve firme a nadavam na to, kde chodim. Do firmy zadny system bez centralni spravy nepatri, a to zvlast u koncovych stanic.

U WinHome by mělo být trestné jakékoliv nasazení a ten kdo přišel s tímhle stupidním konceptem by měl dostat doživotí...

To se hodí tak max nějakému študákovy. Ty však mají EDU takže těm taky ne...


MP

Re:Jak řešíte vrtochy Windows 10 Pro ve firmách?
« Odpověď #65 kdy: 09. 02. 2018, 10:03:26 »
Tak to by mne zajimalo, v cem je rozdil vyvoj linuxu a windows, ze se to neda srovnavat.
Aby nebyl ten Microsoft komerční uzavřený kód a linux opak ... nevím, co myslíš ty?
A ano, provozuju W10 Home ve firme a nadavam na to, kde chodim. Do firmy zadny system bez centralni spravy nepatri, a to zvlast u koncovych stanic.
Ve dvou větách říkáš opak. Máš Windows 10 Home ve firmě a zároveň tvrdíš že tam nepatří ???

Na čem se asi shodneme je, že bys měl přestat s tim hulením.

Hulis maximalne ty a asi vesmirny matros.

Hm, a treba Apple je opensource?

To, ze mame ve firme nekolik W10Home je zpusobeno chybnym nakupem stanic managementem, ktery si neoveril, jaka verze W10 tam je. Z ekonomickych duvodu je bohuzel musim i tak provozovat, upgrade na Pro proste nezaplati a dokud ty stroje budou dostacujici, tak budou v provozu.

Takze si bez zahulit, kdyz vsude vidis huleni.

alshajmr

Re:Jak řešíte vrtochy Windows 10 Pro ve firmách?
« Odpověď #66 kdy: 12. 02. 2018, 17:13:54 »
Tak to by mne zajimalo, v cem je rozdil vyvoj linuxu a windows, ze se to neda srovnavat.
Aby nebyl ten Microsoft komerční uzavřený kód a linux opak ... nevím, co myslíš ty?
A ano, provozuju W10 Home ve firme a nadavam na to, kde chodim. Do firmy zadny system bez centralni spravy nepatri, a to zvlast u koncovych stanic.
Ve dvou větách říkáš opak. Máš Windows 10 Home ve firmě a zároveň tvrdíš že tam nepatří ???

Na čem se asi shodneme je, že bys měl přestat s tim hulením.

Hulis maximalne ty a asi vesmirny matros.

Hm, a treba Apple je opensource?

To, ze mame ve firme nekolik W10Home je zpusobeno chybnym nakupem stanic managementem, ktery si neoveril, jaka verze W10 tam je. Z ekonomickych duvodu je bohuzel musim i tak provozovat, upgrade na Pro proste nezaplati a dokud ty stroje budou dostacujici, tak budou v provozu.

Takze si bez zahulit, kdyz vsude vidis huleni.
No a k tematu opet nic ... .

klokan

Re:Jak řešíte vrtochy Windows 10 Pro ve firmách?
« Odpověď #67 kdy: 13. 02. 2018, 02:07:43 »
Jak řešíte vrtochy Windows 10 Pro ve firmách?

Nemyslím ani tak klikačku v ovládacích panelech, ale zásady skuiny, hrubé násilí v registrech(všichni doménu nemají).

Včera mi zas Win10 sundaly nastavení napájení, ten střep si jen usnul, takže zcela nevypnul, takže skripty při vypínání se nespustily. Ty aktualizace mi lezou dost na nervy. Přihlásil jsem se na admina, chvíli to vykecávalo, rozhodilo to nastavení účtu, práva ke složkám,...   

Dost se toho dá nacpat do skriptů, třeba v powershellu, ale nemůžu se zbavit pocitu, že další start tyhle nejlepší Windows všech dob nemusí přežít - mění se to pod rukama. 

Bude to veselé, až skončí Win7

Osobně na to mám radikální řešení. W10 používám ve VM. Kdykoli se mi nenapravitelně podělají, což se v průměru stává min. 1x týdně, jednoduše obnovím snapshot.

Migilenik

Re:Jak řešíte vrtochy Windows 10 Pro ve firmách?
« Odpověď #68 kdy: 13. 02. 2018, 07:01:56 »
Protože jsem v malé firmě, řeším to jednoduše.

Widle jsou jen v kancelářích, kde je každá změna ikony problémem kvůli níž je volán IT support (tedy já), nicméně mám všechny téměř na dosach ruky, s WIn10 nejsou téměř žádné problémy. Po prvotním nastavení šlapou jako hodinky, půlroční upgrade občas rozbije nějaký ten ovladač, ale vše byla zatím oprava na pár minut. Jednou za čas oběhnu všechny stroje kvůli aktualizaci non-MS softu a mám klid.

Všude jinde včetně počítačů skladníků jsem nasadil Debian. Tam používají především email, RDP na server, tisk a editaci etiket pro termotiskárny.

j

Re:Jak řešíte vrtochy Windows 10 Pro ve firmách?
« Odpověď #69 kdy: 13. 02. 2018, 09:08:36 »
...
Osobně na to mám radikální řešení. W10 používám ve VM. Kdykoli se mi nenapravitelně podělají, což se v průměru stává min. 1x týdně, jednoduše obnovím snapshot.
Ve vetsim se to resi jednoduse ... pouzivaji se win7. Kolega u zakaznika dokonce 20 stroju nechal upgradnout na w10 ... aby to za 3 mesice vracel zpet, protoze se mu za tu dobu 2x stalo, ze widle zrusily primarni firemni appku, a opakovane mizely asociace. U jinyho zakaznika to poresil tak, ze znemoznil aktualizace.

Coz je zjevne presne to, ceho se soudruzi v M$ snazej dosahnout uplne vsude - provozu starych neaktualizovanych widli. Protoze ve finale firmu zajima, jestli veci fungujou, a jak moc je to bezpecny je jim prevazne uplne urite.

Specielne leden byl pak specielne na desitkach obzvlast vypecenej, nekde se tu kolem vali i odkaz na to, jak aktualizace vychazely prakticky kazdej den, coz kazdyho cloveka co potrebuje i neco delat potesi, kdyz zapne nb a hodinu nebo dve ceka na "neco pro vas jeste delame".

flack

Re:Jak řešíte vrtochy Windows 10 Pro ve firmách?
« Odpověď #70 kdy: 13. 02. 2018, 13:22:05 »
To mi pripomina nedavny reinstal jedneho notebooku. Pri update w10  proste prestala fungovat wifi. Som stratil par hodin a nakoniec to aj tak reinstaloval do cisteho systemu.

Najkrajsie bolo citat hlasku o updatu.
Stav aktualizacie:  Pre vase zariadenie sa pripravuje aktualizacia, no este nie je celkom dokoncena. Budeme to skusat aj nadalej alebo to mozete sznova skusit vy.

Cakal som den, skusat neviem co som mal:D informacia ako za trest... Este bolo pekne ked som uvidel hlasku. Cakajte, nieco sa robi...

pepicekk

Re:Jak řešíte vrtochy Windows 10 Pro ve firmách?
« Odpověď #71 kdy: 13. 02. 2018, 19:06:13 »
... s WIn10 nejsou téměř žádné problémy. Po prvotním nastavení šlapou jako hodinky, půlroční upgrade občas rozbije nějaký ten ovladač, ale vše byla zatím oprava na pár minut ...
Tohle prostě neni pravda. Jednak upgrady jsou nevyzpytatelné a stane se, že člověk přijde v pondělí do práce a celé dopoledne pije kafe a kouká na točící se kolečko aktualizací. Snad stokrát jsem viděl, že zaměstnanec s nervama nevidržel, zmáčkl reset protože počítač pokládal za zaseknutý a bylo hotovo.
a paknový build má tendenci změnit spoustu nastavení zpátky k obrazu svému a často přestanou jít některé programy.

... to že tobě se to nestalo jen znamená, že se ti to teprve stane.