Dvojí metr fóra root.cz

D. je tvůj kámoš

Dvojí metr fóra root.cz
« kdy: 24. 01. 2018, 13:25:37 »
Dobrý den,

chci si veřejně postěžovat na zabanování svého profilu "Z.... znovu 2018" s krátkým, nic neříkajícím odůvodněním, že jsem se dopouštěl politické agitace, vizte přiložený obrázek.

Především jsem sem nepřišel jakkoliv agitovat, přišel jsem sem s technickým dotazem ohledně sociálních sítí, napsal jsem do fóra prakticky jenom dva příspěvky, z toho jeden byl dotaz a druhý mnou nalezené řešení problému, o které jsem se s Vámi chtěl podělit. V textech jsem se dozajista vyhnul jakékoliv politické agitaci, takže asi správně předpokládám, že k zabanování profilu došlo čistě jenom na základě jeho jména. Současně je smutné, že smazání tohoto profilu zamezí přístup k dotazu a řešení případným budoucím řešitelům, třeba i z táboru příznivců pana D...

Nemám pochybnosti že kdyby se můj profil jmenoval nějak neutrálně ale i zaujatě pro "druhou stranu" například "D. je tvůj kámoš" tak s tím administrátor nebude mít problém. Politicky zaujatá diskuze je například ve vlákně "Zavádí Česká Televize nový informační systém?" a administace fóra situaci nijak neřeší, zjevné agitátory pana D. nebanuje či jinak nepostihuje, minimálně ne tak angažovaně a represivně jako v případu mého zdejšího profilu. To byl takový problém můj profil upravit, přejmenovat?
Vy mne jednoduše postihujete za mojí upřímnou fair play. Svůj dotaz jsem původně chtěl položit anonymně, jenže jsem správně předpokládal, že je zde hnízdo nekritických stoupenců protikandidáta D., ovšem ale asi jako na všech it fórech, tak jsem jednoduše čestně přiznal "barvu" a dopřál jim možnost nepomáhat mi s řešením problému. Mylně jsem spoléhal na fórum zaměřené na otevřený software a technologie a předpokládal, že stejně nezaujaté bude i administrace fóra a bude tolerovat názorovou rozdílnost. Určitě nejse veřenoprávní médium a nemáte žádnou povinnost mazat komentáře narušující (domělou) rovnováhu v přiděleném mediálním prostoru obou kandidátů. Měl jsem o Vás lepší mínění, škoda.

s pozdravem

Mirek


příloha:

http://tinypic.com/view.php?pic=69l06s&s=9



Petr

Re:Dvojí metr fóra root.cz
« Odpověď #1 kdy: 24. 01. 2018, 13:34:25 »
Patří ti to.

D. je tvůj kámoš

Re:Dvojí metr fóra root.cz
« Odpověď #2 kdy: 24. 01. 2018, 13:37:35 »
Patří ti to.

Já jsem problém úspěšně vyřešil. Ochuzení jste Vy. Důvod, proč jsem se sem namáhal tento další text nacpat je prostý. Asi jako většina "linuxáků" jednoduše věřím v lepší svět za který stojí za to bojovat.

v

Re:Dvojí metr fóra root.cz
« Odpověď #3 kdy: 24. 01. 2018, 13:38:31 »
jestli je vaše občanské jméno "zeman znovu 2018" tak se právem můžete cítit ublíženě, jinak vám to patří

D. je tvůj kámoš

Re:Dvojí metr fóra root.cz
« Odpověď #4 kdy: 24. 01. 2018, 13:43:16 »
jestli je vaše občanské jméno "zeman znovu 2018" tak se právem můžete cítit ublíženě, jinak vám to patří

Ano? A "v" je vaše křestní jméno nebo přijmení  ;D?


Petr

Re:Dvojí metr fóra root.cz
« Odpověď #5 kdy: 24. 01. 2018, 13:47:35 »
Můžeš se cítit ublíženě i pokud "zeman znovu 2018" je prefix tvého jména, či příjmení.

tnr

Re:Dvojí metr fóra root.cz
« Odpověď #6 kdy: 24. 01. 2018, 13:52:42 »
Dobrý den,

chci si veřejně postěžovat na zabanování svého profilu "Z.... znovu 2018" s krátkým, nic neříkajícím odůvodněním, že jsem se dopouštěl politické agitace, vizte přiložený obrázek.

Především jsem sem nepřišel jakkoliv agitovat, přišel jsem sem s technickým dotazem ohledně sociálních sítí, napsal jsem do fóra prakticky jenom dva příspěvky, z toho jeden byl dotaz a druhý mnou nalezené řešení problému, o které jsem se s Vámi chtěl podělit. V textech jsem se dozajista vyhnul jakékoliv politické agitaci, takže asi správně předpokládám, že k zabanování profilu došlo čistě jenom na základě jeho jména. Současně je smutné, že smazání tohoto profilu zamezí přístup k dotazu a řešení případným budoucím řešitelům, třeba i z táboru příznivců pana D...

Nemám pochybnosti že kdyby se můj profil jmenoval nějak neutrálně ale i zaujatě pro "druhou stranu" například "D. je tvůj kámoš" tak s tím administrátor nebude mít problém. Politicky zaujatá diskuze je například ve vlákně "Zavádí Česká Televize nový informační systém?" a administace fóra situaci nijak neřeší, zjevné agitátory pana D. nebanuje či jinak nepostihuje, minimálně ne tak angažovaně a represivně jako v případu mého zdejšího profilu. To byl takový problém můj profil upravit, přejmenovat?
Vy mne jednoduše postihujete za mojí upřímnou fair play. Svůj dotaz jsem původně chtěl položit anonymně, jenže jsem správně předpokládal, že je zde hnízdo nekritických stoupenců protikandidáta D., ovšem ale asi jako na všech it fórech, tak jsem jednoduše čestně přiznal "barvu" a dopřál jim možnost nepomáhat mi s řešením problému. Mylně jsem spoléhal na fórum zaměřené na otevřený software a technologie a předpokládal, že stejně nezaujaté bude i administrace fóra a bude tolerovat názorovou rozdílnost. Určitě nejse veřenoprávní médium a nemáte žádnou povinnost mazat komentáře narušující (domělou) rovnováhu v přiděleném mediálním prostoru obou kandidátů. Měl jsem o Vás lepší mínění, škoda.

s pozdravem

Mirek


příloha:

http://tinypic.com/view.php?pic=69l06s&s=9


Pa pa, my to tu bez tebe zvladneme :-)
S politickou agitaci se myslim potykame vsude mozne jinde, na technickem foru o ni budu rad ochuzen :-)

Ale jinde na internetu jiste najdes spoustu virtualnich pratel, se kterymi muzete tomu panovi z Vysociny fandit a rozebirat, jak je ten svet nespravedlivy a lidi vas sikanuji :) Doporucuji treba (no|volo)vinky.cz

Re:Dvojí metr fóra root.cz
« Odpověď #7 kdy: 24. 01. 2018, 13:55:34 »
Je to přesně tak, jak píší kolegové nade mnou: byla to frapantní agitace, od obsahu profilu přes jméno a fotku až po příspěvky do nesouvisejících témat. Pokud by šlo skutečně o nezaujatou a nezištnou diskusi, pak byste si zvolil nějakou normální přezdívku a normální obrázek, jako všichni tady. Nikdo tu nemá fotku své strany nebo tu nepropaguje svoji firmu. Tohle sem nepatří, tohle je technické fórum. Samozřejmě jsou témata, která vyvolají politickou debatu, ale jakmile se to vymkne z kloubů a začne se řešit Slovensko-Maďarská otázka, Hitler, Stalin a světová otázka Židů a přístup k Muslimům, tak to zamykáme, protože to sem opravdu taky nepatří.

Pokud vám to vadí, pořiďte si vlastní doménu, vlastní server, nainstalujte si svoje fórum a diskutujte si tam o svých oblíbených politicích. Tady ne.
« Poslední změna: 24. 01. 2018, 13:57:58 od Petr Krčmář »

alv

Re:Dvojí metr fóra root.cz
« Odpověď #8 kdy: 24. 01. 2018, 13:55:43 »
super slogan... ahoj, som linuxak, verim v lepsi svet a preto volim cloveka, ktory je 30 rokov zrkadlom toho sucasneho

Xaomi

Re:Dvojí metr fóra root.cz
« Odpověď #9 kdy: 24. 01. 2018, 13:57:09 »
Patří ti to, nemáš sem tahat politiku. Krom toho jsi hloupý, protože vnímáš svět binárně, kdo není s tebo je proti tobě a ještě to podstrkuješ ostatním.

Hmmm

Re:Dvojí metr fóra root.cz
« Odpověď #10 kdy: 24. 01. 2018, 14:01:11 »
Dobrý den,

chci si veřejně postěžovat na zabanování svého profilu "Z.... znovu 2018" s krátkým, nic neříkajícím odůvodněním, že jsem se dopouštěl politické agitace, vizte přiložený obrázek.

Především jsem sem nepřišel jakkoliv agitovat, přišel jsem sem s technickým dotazem ohledně sociálních sítí, napsal jsem do fóra prakticky jenom dva příspěvky, z toho jeden byl dotaz a druhý mnou nalezené řešení problému, o které jsem se s Vámi chtěl podělit. V textech jsem se dozajista vyhnul jakékoliv politické agitaci, takže asi správně předpokládám, že k zabanování profilu došlo čistě jenom na základě jeho jména. Současně je smutné, že smazání tohoto profilu zamezí přístup k dotazu a řešení případným budoucím řešitelům, třeba i z táboru příznivců pana D...

Nemám pochybnosti že kdyby se můj profil jmenoval nějak neutrálně ale i zaujatě pro "druhou stranu" například "D. je tvůj kámoš" tak s tím administrátor nebude mít problém. Politicky zaujatá diskuze je například ve vlákně "Zavádí Česká Televize nový informační systém?" a administace fóra situaci nijak neřeší, zjevné agitátory pana D. nebanuje či jinak nepostihuje, minimálně ne tak angažovaně a represivně jako v případu mého zdejšího profilu. To byl takový problém můj profil upravit, přejmenovat?
Vy mne jednoduše postihujete za mojí upřímnou fair play. Svůj dotaz jsem původně chtěl položit anonymně, jenže jsem správně předpokládal, že je zde hnízdo nekritických stoupenců protikandidáta D., ovšem ale asi jako na všech it fórech, tak jsem jednoduše čestně přiznal "barvu" a dopřál jim možnost nepomáhat mi s řešením problému. Mylně jsem spoléhal na fórum zaměřené na otevřený software a technologie a předpokládal, že stejně nezaujaté bude i administrace fóra a bude tolerovat názorovou rozdílnost. Určitě nejse veřenoprávní médium a nemáte žádnou povinnost mazat komentáře narušující (domělou) rovnováhu v přiděleném mediálním prostoru obou kandidátů. Měl jsem o Vás lepší mínění, škoda.

s pozdravem

Mirek


příloha:

http://tinypic.com/view.php?pic=69l06s&s=9

Ano, dopustal si sa politickej agitacie, pretoze z tvojho prispevku bolo jasne citit za koho stranu kopes a aj si jasne dal najavo, ze vsetkych inak zmyslajucich hadzes do rovnakeho vreca a vsetko co je proti tvojmu pohladu je konspiracia a umyselne poskodzovanie. Vid. napriklad tvoja poznamka ku koncu, ze to testovanie novej featury asi nebolo "len tak nahodou"...

tnr

Re:Dvojí metr fóra root.cz
« Odpověď #11 kdy: 24. 01. 2018, 14:14:28 »
Spis me fascinuje, jestli opravdu kandidat / jeho priznivce tak zoufaly z obavy o nezvoleni, ze musi jit agitovat na Linuxove / OSS forum :-)

alv

Re:Dvojí metr fóra root.cz
« Odpověď #12 kdy: 24. 01. 2018, 14:21:42 »
Spis me fascinuje, jestli opravdu kandidat / jeho priznivce tak zoufaly z obavy o nezvoleni, ze musi jit agitovat na Linuxove / OSS forum :-)
svet fanusikov RMS a LT je plny asocialov a teda aj moznosti na hladanie novych ovci...

Fantomas

Re:Dvojí metr fóra root.cz
« Odpověď #13 kdy: 24. 01. 2018, 15:23:48 »
Okatá přihlouplá provokace s tím nickem, možná admini mohli před banovaním poslat slušnou zprávu danému uživateli, ať se během několika dní laskavě přeregistruje na jiný nick. To samozřejmě nic nemění na tom, že ten uživatel je pěkný osel.

imre

Re:Dvojí metr fóra root.cz
« Odpověď #14 kdy: 24. 01. 2018, 15:29:44 »
Citace: ix
Ale mělo by se zde probrat, jestli Babišova iniciativa zavedení internetu do všech domácností je vedená správně a v zájmu lidí zde na Rootu, a případně Andrejovi poradit jak to má dělat.