Zkušenosti s firmou Unicorn

mr.n

Re:Zkušenosti s firmou Unicorn
« Odpověď #15 kdy: 17. 01. 2018, 10:43:09 »
no pracuju v Unicornu poměrně krátce, takže asi takhle..každý nováček z každé pobočky dneska projde úvodním školením (dříve nebo později, samozřejmě se i stává, že je člověk nejdřív hozen do vody a pak jde na školení), na kterém se lidi z unicornu nebojí říct, že měli pověst průtokáče před několika lety, a to hlavně na juniorských pozicích (junioři byli levní, bylo jich hodně, spousta lidí přišla a chtěla si jen něco zarobit a pak pryč).. dneska se ten přístup změnil a je to všude dost vidět - lidi prostě nejsou a každého koho seženou si cení a jdou dneska spíše cestou si ty lidi vychovávat a udržet.. a lidi v mém okolí opravdu chodí na vzdělávací školení! takže záleží spíš od konkrétní zkušenosti každého kdo odešel a co tu dělal..


fckz

Re:Zkušenosti s firmou Unicorn
« Odpověď #16 kdy: 17. 01. 2018, 13:03:26 »
Já tam pracoval asi 3 roky zpět v Javě a na střídavě 2 mimopražských pobočkách.

Přístup k juniorům naprosto otřesnej. Vezmou člověka, co ani neovládá git, a rovnou ho hoděj do rozjetýho projektu, kde na něj nikdo nemá čas. Pracovní prostory naprosto šílený. Všechny pobočky musejí být dle nařízení stejné, takže vývojáři jsou narvaní do malých místností bez jakéhokoli vybavení.

Licence se nevedou. Normálně tam jede warez. Je to takový veřejný tajemství.

Vlastní notebook je must, jinak dostaneš polorozpadlou sračku, na který ani nerozjedeš projekt, na kterej tě dají (to se stalo mně).

Jediný pozitivní (no jak se to vezme) je, že vezmou každýho losera. I kdyby někdo kopal kanály, tak ho vezmou na vývojáře do Unicornu. Ale to už radši najít nějakou normální malou firmu a rozjet kariéru tam. Tohle je vážně jen pro otrlé. Lidi, co tam zůstávají dýl než pár let, jsou pak už regulérní psychopati nebo odtržení od reality.

Nekler

Re:Zkušenosti s firmou Unicorn
« Odpověď #17 kdy: 23. 04. 2018, 11:55:00 »

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zkušenosti s firmou Unicorn
« Odpověď #18 kdy: 23. 04. 2018, 12:18:34 »
pánové, tohdle je hejtování cizích firem! :_)
Vlákno bude zamčeno!
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

Honza

Re:Zkušenosti s firmou Unicorn
« Odpověď #19 kdy: 23. 04. 2018, 12:34:32 »
pánové, tohdle je hejtování cizích firem! :_)
Vlákno bude zamčeno!
Jdi do háje.


xxx


unicoooolcorn


0x1000

Re:Zkušenosti s firmou Unicorn
« Odpověď #22 kdy: 24. 04. 2018, 10:52:06 »
Líbí se mi, že firma dělá pobočky v menších městech a není to tedy pragocentrický nabubřelý nesmysl.

United Corn

Re:Zkušenosti s firmou Unicorn
« Odpověď #23 kdy: 24. 04. 2018, 11:54:06 »
Vemou levné studentíky, vyždímají, vyhodí, vemou nové, poplácají se po ramenouch jací jsou skvělí businessmani.

Nejhorsi firma s pridechem sekty, co jsem osobne poznal.

Petr

Re:Zkušenosti s firmou Unicorn
« Odpověď #24 kdy: 24. 04. 2018, 16:21:16 »
V Unicornu jsem pracoval nekolik let a i kdyz to bylo hrozny a nechapal jsem, jak je mozne tak SW delat. Bez testu, bez specifikace. Tak jak jsem zacal nabirat dalsi zkusenosti jidne, prisel jsem na to, ze Unicorn na tom byl mozna jeste nejlip. Jejich UES/UIS je zdaleka nejlepsi SW na organizaci prace a projektu. Benefity jako firemni chata a lode v Chorvatsku jsou taky super. Jo clovek musi drzet hubu a krok i kdyz vidi, jak se neco dela spatne, lze se zakaznikovi atp. Jenze jak rikam, ono je to (z me zkusenosti) vsude stejny, ne-li horsi. Klidne bych sel do Unicornu znovu.
(Jo a pracoval jsem uz ve velke USA korporaci kam vsichni chteji, i ve startupu i ve rodinne firme se 120 letou tradici)

Nekler

Re:Zkušenosti s firmou Unicorn
« Odpověď #25 kdy: 24. 04. 2018, 17:11:22 »
(Jo a pracoval jsem uz ve velke USA korporaci kam vsichni chteji, i ve startupu i ve rodinne firme se 120 letou tradici)
Rekni vic o te korporaci.

m

Re:Zkušenosti s firmou Unicorn
« Odpověď #26 kdy: 24. 04. 2018, 22:14:54 »
V Unicornu jsem pracoval nekolik let a i kdyz to bylo hrozny a nechapal jsem, jak je mozne tak SW delat. Bez testu, bez specifikace. Tak jak jsem zacal nabirat dalsi zkusenosti jidne, prisel jsem na to, ze Unicorn na tom byl mozna jeste nejlip. Jejich UES/UIS je zdaleka nejlepsi SW na organizaci prace a projektu. Benefity jako firemni chata a lode v Chorvatsku jsou taky super. Jo clovek musi drzet hubu a krok i kdyz vidi, jak se neco dela spatne, lze se zakaznikovi atp. Jenze jak rikam, ono je to (z me zkusenosti) vsude stejny, ne-li horsi. Klidne bych sel do Unicornu znovu.
(Jo a pracoval jsem uz ve velke USA korporaci kam vsichni chteji, i ve startupu i ve rodinne firme se 120 letou tradici)

v tom pripade mas talent vybirat si zamestnavatele na hovno