Zkušenosti s firmou Unicorn

Zkušenosti s firmou Unicorn
« kdy: 10. 01. 2018, 18:14:33 »
Dobrý den, zvažuji práci ve společnosti Unicorn na pozici .net developera.
Po rychlém googlení jsem našel ne příliš lichotivý info o týhle firmě, že je to průtokárna, nedodržují co slíbí, špatný peníze, špatnej management, nováčky nezaučí a rovnou ho hodí do procesu.. už je to ale pár let starý forum, kde jsem to četl.
A tak mě zajímá, zda někdo nevíte jak to v Unicornu chodí, zda byste práci u nich doporučili?
Konkrétněji by se jednalo o Plzeňskou pobočku.


Inkvizitor

Re:Zkušenosti s firmou Unicorn
« Odpověď #1 kdy: 10. 01. 2018, 21:06:45 »
Přišla krásná princezna, políbila chudého poctivého Kováře a jako zázrakem se vše změnilo k lepšímu.

programatoreee

Re:Zkušenosti s firmou Unicorn
« Odpověď #2 kdy: 10. 01. 2018, 21:24:46 »
Na internetu najdeš téměř vždy jen nářky zhrzených zaměstnanců a pak těch co si všechno vymyslí. To co popisuješ najdeš o každé firmě.

shojian

Re:Zkušenosti s firmou Unicorn
« Odpověď #3 kdy: 10. 01. 2018, 22:24:36 »
Zalezi na tom, kam se dostanes. Je tam pres 1000 lidi. Za sebe muzu rict, ze v ramci team leasingu jsou kvalitnejsi lidi nez ti, co pracuji s internimi Unicornimi vecmi, protoze to tam vede Buh Vladimir osobne a ma to tam nadech kultu.

DogeCoin baron

Re:Zkušenosti s firmou Unicorn
« Odpověď #4 kdy: 10. 01. 2018, 23:10:30 »
Je to borec a mj. hraje v kapele :-)

Ale jinak je fakt, že od zaměstnanců (často asi bývalých) jsem na tu firmu neslyšel moc dobrého.


SHAzam

Re:Zkušenosti s firmou Unicorn
« Odpověď #5 kdy: 11. 01. 2018, 00:43:56 »
Nedávno tady bylo vlákno o šikaně pracovníků v unicorn systems. Pár měsíců zpět. Tak 2 zhruba. Nucené pracování o víkendech a vyhrožování pokud se začal pracovník cukat. A taky .NET vývoj.

Re:Zkušenosti s firmou Unicorn
« Odpověď #6 kdy: 15. 01. 2018, 09:38:53 »
Kámoš na plzeňský pobočce Unicornu dělal před pár lety a odešel, ale prý se to tam dost změnilo, vytvořila se tam úplně nová divize vývoje v JAVě a jedna v .NETu. Prý přemýšlel o tom, že se tam i vrátí, začli dávat větší důraz na rozvoj poboček.
Jinak průtokáč je to v Praze, ale na pobočkách v Hradci a v Plzni ne. A přesčasy sem tam nějaký, ale spíš málo a proplácej je v pohodě nebo si je můžeš vybrat jako náhradní volno.

Digi

Re:Zkušenosti s firmou Unicorn
« Odpověď #7 kdy: 15. 01. 2018, 11:15:44 »
Zmiňované vlákno o Unicorn je tady:
https://forum.root.cz/index.php?topic=16982.0

že jde o Unicorn se dozvíš na poctivé 4. stránce.
BTW, tyhle témata miluju  :D

abc

Re:Zkušenosti s firmou Unicorn
« Odpověď #8 kdy: 15. 01. 2018, 11:31:52 »
Moc bych nedoporucoval
Zazil jsem je na jednom projektu u Kellnera a vyhodili je odsud. Ale mozna to byla nahoda :)

Diskobolos

Re:Zkušenosti s firmou Unicorn
« Odpověď #9 kdy: 15. 01. 2018, 11:45:18 »
Na internetu najdeš téměř vždy jen nářky zhrzených zaměstnanců a pak těch co si všechno vymyslí. To co popisuješ najdeš o každé firmě.

Hodnota Tvojeho příspěvku je v čem? Kdyby to tazatel nevěděl, nepsal by sem ten dotaz, ne?!

fela

Re:Zkušenosti s firmou Unicorn
« Odpověď #10 kdy: 15. 01. 2018, 14:31:55 »
Aj tu platí známe  90 - 10 - t.j. že 90% nespokojných sa vyplakávana na webe, ale len 10% spokojných zdieľa túto pozitívnu skúsenosť.
(možno ten pomer nie je presne taký, neviem, kde som to našiel a nemôžem to overiť...)

Digi

Re:Zkušenosti s firmou Unicorn
« Odpověď #11 kdy: 15. 01. 2018, 15:47:55 »
Možná je to tím, že Unicorn je větší korporát a hodně lidí jím proteče, ale podobné příspěvky na adresu jiných firem chybí. Takže na každém šprochu pravdy trochu, tady možná i víc. Unicorn se negativně řešil už v roce 2006 třeba na živě: https://www.zive.cz/clanky/vladimir-kovar-unicorn-hlavni-je-byt-v-pohode/sc-3-a-133252/default.aspx?showforum=1
a určitě ne jen tam. A zajímavé je, že se v obou diskuzích najde vážná zmínka o překračování zákoníku práce.

Ffff

Re:Zkušenosti s firmou Unicorn
« Odpověď #12 kdy: 15. 01. 2018, 17:51:16 »
Mel jsem to jako prvni zamestnani po skole a celkem ok. Pak mi prestalo stacit 25hrubyho a sel sem pryc. Delal jsem tam admina. ;D

žblecht

Re:Zkušenosti s firmou Unicorn
« Odpověď #13 kdy: 16. 01. 2018, 19:14:13 »
Aj tu platí známe  90 - 10 - t.j. že 90% nespokojných sa vyplakávana na webe, ale len 10% spokojných zdieľa túto pozitívnu skúsenosť.
(možno ten pomer nie je presne taký, neviem, kde som to našiel a nemôžem to overiť...)

Zapomněl jsi zmínit ještě lidi z HR, kteří internetová fóra neignorují, a naopak se snaží lidi za každou cenu ukecat, ať do jejich firmy nastoupí...

žblecht

Re:Zkušenosti s firmou Unicorn
« Odpověď #14 kdy: 16. 01. 2018, 19:15:39 »
Mel jsem to jako prvni zamestnani po skole a celkem ok. Pak mi prestalo stacit 25hrubyho a sel sem pryc. Delal jsem tam admina. ;D

To byl který rok? Už před pár lety měl absolvent Masarykovy univerzity nástupák 45 hrubýho.