Desktop vs. Server HW pre server

nobody(ten pravej)

Re:Desktop vs. Server HW pre server
« Odpověď #30 kdy: 08. 01. 2018, 23:45:27 »
Mají ty desky ASRock paměti ECC?
ty s CPU Avoton (c2550,c2750) maji "DDR3 1600/1333 ECC/non-ECC Unbuffered UDIMM", ta levnejsi s CPU J1900 ma NonECC SO-DIMM...


nobody(ten pravej)

Re:Desktop vs. Server HW pre server
« Odpověď #31 kdy: 08. 01. 2018, 23:47:15 »
Jestli byl míněn microserver Gen10, tak tam žádné iLO není.
aha tim hur :) dik za info, zkusenosti s tim nemam, ale co sem hledal tak vypadalo ze Gen10 ma iLO5 ale nejspis teda ne u rady microserver...

D.J.Bobo

Re:Desktop vs. Server HW pre server
« Odpověď #32 kdy: 09. 01. 2018, 07:26:31 »
Tohle se nedá číst, šlo by to přeložit nebo pokrátit na faktický dotaz????
Proč, ty neumíš slovensky? To jsme to po 30ti letech dopracovali ...

Skid

Re:Desktop vs. Server HW pre server
« Odpověď #33 kdy: 09. 01. 2018, 08:02:46 »
Chtel bych krapet prispet do diskuze zkusenostmi ze sveho pisecku...

Ty skladane PC vyjdou levneji, a snadneji se opravuji. O tom zadna. Co se tyce profesionalnich serveru, jsou dost drahe (2000 Euro neni mnoho), a co se vydrze tyce, je to casto i dost o nahode. Navic se servisem jste dost casto odkazan na externi firmu, pominu-li finance, i kvalita servisu byva promenliva. Bohuzel neumim poradit, ktera cesta je pro vas lepsi.

At uz se vydate jakoukoliv cestou, doporucuju se vyhnout serverum Huawei. To co to predvadi ve skrinich by se dalo nazvat serverovou gymnastikou, mimo jine cca 10 % umrtnost pri prvnim startu neni vyjimkou.

Mam ve skrinich i masiny od HP, tam je kvalita taky promenliva, mame stroje co bezi i 6 let bez potizi, mame stroje ktere umrely nekolik mesicu po koupi.

Delly jsou dost o nahode, taky nam jeden treba odesel tesne po koupi, takze situace podobna, jako u HP.

Oracli servery jsou krapet specificke, mam tu i s procesory Intel, i SPARCy, obecne me tam dela dost problem monitoring. Uvnitr systemu parada, horsi to je s integraci do nasich systemu. Tam se lepe dari HP a Dellu. Ale to uz je nase specifikum. Co se HW tyce, umrtnost jsem nezaznamenal ani v predchozi firme kde jsme jich meli stovky. Presto si je netroufnu oznacit jako lepsi variantu nez HP/Dell.

Co jede bez vyraznych potizich je zelezo od Sun Microsystems - na to ale zapomente, dneska uz nove sehnat nejdou (Oracle uz neni co byval Sun) a maji trochu specifickou architekturu. Ty stroje bezi cca 10 let, az me to casto fascinuje. Pravda je, nemaji rady restarty, a pokud nekdy neco odeslo, bylo to casto prave behem restartu. Meni se v podstate sem tam baterie, nebo napajeci zdroje. Zazil jsem i vymeny pameti, ale to bylo minimum. Ty masiny maji v porovnani s ostatnimi skutecne me plne sympatie a obdiv.

S Fujitsu a IBM primou zkusenost nemam, tak nemuzu soudit. Slysel jsem ale celkem dobre reference na Fujitsu od lidi, kterym celkem verim, tak to mozna nemusi byt uplne slapnuti do bahna.
-----BEGIN GEEK CODE BLOCK-----
Version: 3.12
G! d- a s: C++ BAHSL++ P+ L++
E--- W+ N-- K- w-- O- M- V- PE Y
PGP- t--- !tv b+ DI- D+ e++ h--
------END GEEK CODE BLOCK-----

karel

Re:Desktop vs. Server HW pre server
« Odpověď #34 kdy: 09. 01. 2018, 09:41:27 »
Souhlas s Spacek.  My pouzivame pouzite  Dell (minimalnim omezeni na HDD, mozna jen u SSD hlasi chyby v LOGu) vsechny servery mame stejne a k tomu jeden nahradni. Kupujeme R 410 s 64GB Ram, 4x 3-4TB HDD,2x6 jadro CPU, kolem 20 000Kc bez DPH se zarukou rok. Slapou jak hodinky


Lol Phirae

Re:Desktop vs. Server HW pre server
« Odpověď #35 kdy: 09. 01. 2018, 09:59:36 »
doporucuju se vyhnout serverum Huawei.

Co to? Kristova noho, oni dělají servery?  :o A to si někdo dobrovolně koupí?  :o ???

Mam ve skrinich i masiny od HP, tam je kvalita taky promenliva, mame stroje co bezi i 6 let bez potizi, mame stroje ktere umrely nekolik mesicu po koupi.

Na HPE mě primárně sere jejich přístup k podpoře. Shánět aktualizace po všech čertech, protože skončila záruka a tak si to z jejich webu nestáhnete, to je fakt terno. Nehledě na tu příšernost, co s tím webem nedávno provedli - je to prakticky nepoužitelné.

Slysel jsem ale celkem dobre reference na Fujitsu od lidi, kterym celkem verim, tak to mozna nemusi byt uplne slapnuti do bahna.

S Fujitsu spokojenost, co si pamatuju, tak z problémů jednou vadná RAMka po několika letech, vyřešeno výměnou za jinou, jinak ten server jel až do vyřazení. Jednou dorazil server s vadným backplanem, přijel technik, vyměnil, opět dodnes funkční bez problémů.

P.S. Oracle samozřejmě nedoporučuju už z důvodu duševní hygieny.

Skid

Re:Desktop vs. Server HW pre server
« Odpověď #36 kdy: 09. 01. 2018, 10:46:35 »

Hua uz dela bohuzel i masiny. Obcas to nekdo koupi/je donucen koupit kvuli ceny. Ale je to definitivne dobry priklad toho, cemu se vyhnout.

S HPE jsem uz taky svedl nespocet bitev, sem tam se podarilo i remizovat. Je to o tom, koho clovek potka v prvni lajne. Jinak mam v podstate podobne vyhrady a zkusenosti... Nepripadam si pri jednani s nimi jako zakaznik, co utratil tezky balik penez, a je v podstate jedno, jestli server je v zaruce nebo jde o pozarucni servis...

-----BEGIN GEEK CODE BLOCK-----
Version: 3.12
G! d- a s: C++ BAHSL++ P+ L++
E--- W+ N-- K- w-- O- M- V- PE Y
PGP- t--- !tv b+ DI- D+ e++ h--
------END GEEK CODE BLOCK-----

Trupik

Re:Desktop vs. Server HW pre server
« Odpověď #37 kdy: 09. 01. 2018, 12:19:14 »
...

Na HPE mě primárně sere jejich přístup k podpoře. Shánět aktualizace po všech čertech, protože skončila záruka a tak si to z jejich webu nestáhnete, to je fakt terno. Nehledě na tu příšernost, co s tím webem nedávno provedli - je to prakticky nepoužitelné.

...
Tak to úplný súhlas. Dodziganý web HP, kde si človek bez dvojitej registrácie a šamanského rituálu ani nestiahne update BIOSu, to je naozaj za trest.

Tux

Re:Desktop vs. Server HW pre server
« Odpověď #38 kdy: 09. 01. 2018, 14:34:15 »
Dakujem.
Velmi cenné informacie.

Sklicko

Re:Desktop vs. Server HW pre server
« Odpověď #39 kdy: 09. 01. 2018, 15:29:24 »
Mne sa paci takyto server, ale nemam s min skusenosti:

https://www.smicro.cz/supermicro-sys-5018a-mltn4-12039.html

JX

Re:Desktop vs. Server HW pre server
« Odpověď #40 kdy: 09. 01. 2018, 16:20:46 »
Ak chces poskladat slusny a lacny HW, tak by som isiel na tvojom mieste do SUPERMICRO. Kupis od nich serverovy M/B, ECC pamete napriklad od Kingstonu, Intel serverove SSD, alebo WD GOLD / Seagate Enterprise storage 3.5'' disky. Case + PSU robi SUPERMICRO kopec typov rack aj tower. Procesor by som asi dal Ryzen, kedze po dnesnych pruseroch sa treba Intelu co sa tyka procesorov vyhnut zdaleka. Co sa tyka tych roznych inteligentnych systemov menezmentu hardware ako IPMI a podobne, tak ak to naozaj nutne nepotrebujes zvol hardware ktore to nema vobecc implementovane, a mas o jedno bezpecnostne riziko menej.

nobody(ten pravej)

Re:Desktop vs. Server HW pre server
« Odpověď #41 kdy: 09. 01. 2018, 17:16:36 »
@Sklicko to supermikro ma v 'odstate totozne vnitrnosti jako co sem psal deska "asrock rack c2550"(s kterou mam dobre zkusenosti), stejne cpu, stejna podpora ram,ipmi,tpm modul... jen to ma o 2GLAN vice a o 6 sata mene... zalezi co kdo chce, ale treba muze byyt zadrhel ze ten case je jen pro 2x 3.5" disk, u te "me" jen desky si kazdej muze koupit normal ci rack case dle potreby...

Sklicko

Re:Desktop vs. Server HW pre server
« Odpověď #42 kdy: 11. 01. 2018, 10:03:05 »
Diky @ nobody(ten pravej)  a JX za rady

Jose D

  • *****
  • 850
    • Zobrazit profil
Re:Desktop vs. Server HW pre server
« Odpověď #43 kdy: 13. 01. 2018, 13:00:58 »
Nemôžem doporučiť Fujitsu-Siemens a Intel (nemyslím CPU a MB, tie sú obvykle znamenité, ale ich serverové skladačky predávané pod názvom "Intel Server System").
K tomu intelu.. mám teď pod rukou nějaké HNS2600BPB v H2312XXLR3 a celkem pozitivně mě překvapilo že jsou zdrojáky k BMC, bios jde konfigurovat pomocí relativně kultivovaného API. Chassis HW je takový.. intelí - ale na budgetový server fajn, taky mě potěšila výrazně lepší dokumentace oproti supermikrům.

Na druhou stranu teď nás chytil bug mezi zdrojem a napájením pro CPU, takže se nám všechny CPU minulou sobotu ráno přeply na 125Mhz.. :D

Trupik

Re:Desktop vs. Server HW pre server
« Odpověď #44 kdy: 13. 01. 2018, 15:03:03 »
Citace
Intel Server System
https://youtu.be/g0nho1yINdU