Mala firma: má smysl mít vlastní servery?

Foter Loter

Re:Mala firma: má smysl mít vlastní servery?
« Odpověď #45 kdy: 29. 01. 2018, 22:27:10 »
Nevies citat, ze na 7 staniciach ma uz Windows aj s aplikaciami.


j

Re:Mala firma: má smysl mít vlastní servery?
« Odpověď #46 kdy: 29. 01. 2018, 22:55:16 »
2. ZIMBRA Collaboration ... je to konkurencia Exchange, samozrejme s kalendarom
Ehm lol ... ac mam OS rad, a samozrejme pro spoustu ruznych vyuziti staci naprosto bohate, tak sorry jako ale tohle neni konkurence exchange ani ve snu.

Citace
3. do buducna databazovy server alebo webserver, ziaden problem do 15 minut hotovy, staci hladat hotove na turnkeylinux.org a potom deploy VA
Jasne, to urcite ... videls aspon jednou v zivote nejakou firmu?

Citace
Ked bude chciet zalohovat virtualne stroje ako celok (jeden subor), tak kludne : Veeam Backup Free Edition 9.5, NAKIVO Free VM Backup, ...
Jo, tohle sou uzasny aplikace, sice vubec nefugujou (a to ani za penize), ale jinak je to fajn.

Citace
Je to mozne s minimalnymi nakladmi, mozno bude musiet kupit jednu licenciu Win Server, ak uz maju z minulosti aplikacie.
Jedna licence = libovolne licenci. Specielne na widlich je zahodno striktne oddelovat jednotlivy funcionality. I pidifirma vpohode preleze 5 instanci, kdy uz se ji vyplati mit datacenter. Mit 2 veci na jedny instanci je spis dobre pripravena sebevrazda.

D.J.Bobo

Re:Mala firma: má smysl mít vlastní servery?
« Odpověď #47 kdy: 30. 01. 2018, 08:28:56 »
Mít vlastní server na poštu v "datacentru"? To nedává smysl a jednoduší je vzít poštu jako službu nebo mít ten server doma. A zálohovat do datacentra? Opět, asi záleží kolik dat, ale jsou i malé firmy co zálohují stovky GB.
Nesouhlasím. Mailserver v datacentru je tvůj mailserver na tvém železe v rozhodně lépe chráněné lokalitě, než u tebe doma. Když pominu výpadek el., tak si spočítej spotřebu elektřiny doma a za nějakých 1kKč (pronájem místa v Racku+100MBps konektivita+zálohování+chlazení) je to ekonomické a výhodné.

A zálohovat? Dtto, data jsou jinde, než u tebe doma/ve firmě a když tě vykradou/bouchne sousedům plyn/barák vyhoří, kde máš svoje zálohy?

Tak takhle to vidím já ... ale je to jen názor. Mj, při 20 lic O365 je to nějakých 6kKč/měs jen za Word/Excel/Outlook/Exchange služby a obvykle další ty firmy nepotřebují (byť je platí).
Pokud si koupili PC s Office 2013/2016 Home&Business, nejen že mají trvalé licence (které jim vydrží dlouho), ale hlavně mají něco, co jim zůstane.
A Exchange služby ...
Podle mých zkušeností, většina firem potřebje maily a často ocení napříč zařízeními sdílené kontakty a kalendář. To mj., umí i ta Zafira a Kerio a Sogo ... většina firem využívá z celého Exch pouze toto a další věci jsou mimo. Neumí je integrovat do své IT infrastruktury a jejich IT (nezřídky synovec paní z účtárny, nebo bratr strýce ...atd) tomu nerozumí.

Ale jinak souhlas s pisatelem výše, Exchange opravdu umí mnohonásobně více.