ISP ruší můj Wi-Fi spoj

r.

ISP ruší můj Wi-Fi spoj
« kdy: 28. 12. 2017, 23:26:51 »
mate zkusenosti s ISP ktery naschval preladuje svoje anteny na stejny kanal jako pouzivam ja a tim  rusi?

Muj spoj je resen pres nekomercniho poskytovatele a jejich nabidka je lepsi ---- tomu ISP se to nelibi protoze ztraci zakazniky a tak skodi
« Poslední změna: 29. 12. 2017, 10:54:09 od Petr Krčmář »


Jenda

Re:ISP wifi rusic
« Odpověď #1 kdy: 29. 12. 2017, 01:09:16 »
Přečetl bych si dané generální oprávnění a normálně napsal ČTÚ. Jenom pozor pokud je to 5GHz pásmo, aby se nezjistilo, že GO porušuješ ty sám pevnou volbou kanálu venku…

Unknown

Re:ISP wifi rusic
« Odpověď #2 kdy: 29. 12. 2017, 01:35:28 »
Muj spoj je resen pres nekomercniho poskytovatele a jejich nabidka je lepsi ---- tomu ISP se to nelibi protoze ztraci zakazniky a tak skodi

Netvrdim ze je to vas pripad, ale uz jsem se setkal s tim ze admin freenetu byl neschopnej a svy problemy hazel na mistni komercaka s tim z mu "zamerne skodi". Jinak problemy tohoto druhu by mel primarne resit vas poskytovatel jehoz spoje jsou udajne ruseny.

Jenda

Re:ISP wifi rusic
« Odpověď #3 kdy: 29. 12. 2017, 07:49:32 »
Jinak problemy tohoto druhu by mel primarne resit vas poskytovatel jehoz spoje jsou udajne ruseny.

Přečetl jsem si příslušné VO (tazatel nám to zkomplikoval tím, že stále nedokázal nenapsat, v jakém pásmu a jakou technologií je připojen) a nabyl jsem dojmu, že to je přesně naopak - provoz musí zastavit ten uživatel, který přišel později.

ladys

Re:ISP wifi rusic
« Odpověď #4 kdy: 29. 12. 2017, 13:23:34 »
Jinak problemy tohoto druhu by mel primarne resit vas poskytovatel jehoz spoje jsou udajne ruseny.

Přečetl jsem si příslušné VO (tazatel nám to zkomplikoval tím, že stále nedokázal nenapsat, v jakém pásmu a jakou technologií je připojen) a nabyl jsem dojmu, že to je přesně naopak - provoz musí zastavit ten uživatel, který přišel později.

Mozna jsem spatne pochopil vetu "Muj spoj je resen pres nekomercniho poskytovatele" z niz neni uplne zrejme v cim vlastnictvi spoj je.


?

Re:ISP ruší můj Wi-Fi spoj
« Odpověď #5 kdy: 29. 12. 2017, 14:16:29 »
natáhni kabel

Jose D

  • *****
  • 850
    • Zobrazit profil
Re:ISP ruší můj Wi-Fi spoj
« Odpověď #6 kdy: 29. 12. 2017, 17:27:36 »
Muj spoj je resen pres nekomercniho poskytovatele a jejich nabidka je lepsi ---- tomu ISP se to nelibi protoze ztraci zakazniky a tak skodi

Ahoj, Mikrotik má relativně nově v nabídce spoj na 802.11ad - 60 GHz za pár korun.
Tak bych možná paralelně s netechnickým řešením zvážil, zda nepřejít do méně zarušeného pásma..

jeniceek

Re:ISP ruší můj Wi-Fi spoj
« Odpověď #7 kdy: 29. 12. 2017, 17:49:43 »
60 GHz není povoleno pro pevné instalace.

Jose D

  • *****
  • 850
    • Zobrazit profil
Re:ISP ruší můj Wi-Fi spoj
« Odpověď #8 kdy: 29. 12. 2017, 17:54:11 »
60 GHz není povoleno pro pevné instalace.
díky za info, kouknu se na podmínky.

Jose D

  • *****
  • 850
    • Zobrazit profil
Re:ISP ruší můj Wi-Fi spoj
« Odpověď #9 kdy: 29. 12. 2017, 18:04:18 »

Mart

Re:ISP ruší můj Wi-Fi spoj
« Odpověď #10 kdy: 29. 12. 2017, 18:08:25 »
Muj spoj je resen pres nekomercniho poskytovatele a jejich nabidka je lepsi ---- tomu ISP se to nelibi protoze ztraci zakazniky a tak skodi

Ahoj, Mikrotik má relativně nově v nabídce spoj na 802.11ad - 60 GHz za pár korun.
Tak bych možná paralelně s netechnickým řešením zvážil, zda nepřejít do méně zarušeného pásma..

No pokud by vám ta 60ka šla na delší vzdálenost než 100m o čemž pochybuju mám to přes ulici doma na test za oknem. Tak možná ano. Teď když sněžilo tak se to rozpojovalo na 40m .  Jinak pokud mu zaruší ptp spoj na 100m dělá něco blbě :P

Re:ISP ruší můj Wi-Fi spoj
« Odpověď #11 kdy: 29. 12. 2017, 18:17:49 »
Ked si preladi na tvoj, znamena to, ze nevidi tvoje vysielanie. Mozno vysielas minimalnym vykonom, alebo mas citlivejsi prijimac ako ma on. Da sa to vyriesit nastavenim vacsieho utlmu na prijimaci ak mas taku moznost.

Jose D

  • *****
  • 850
    • Zobrazit profil
Re:ISP ruší můj Wi-Fi spoj
« Odpověď #12 kdy: 29. 12. 2017, 18:35:33 »
No pokud by vám ta 60ka šla na delší vzdálenost než 100m o čemž pochybuju mám to přes ulici doma na test za oknem. Tak možná ano. Teď když sněžilo tak se to rozpojovalo na 40m .  Jinak pokud mu zaruší ptp spoj na 100m dělá něco blbě :P.
srry za OT ale kolik to má dosah reálně v CZ letních podmínkách - +-déšť při přímé viditelnosti?

lemm

Re:ISP ruší můj Wi-Fi spoj
« Odpověď #13 kdy: 29. 12. 2017, 20:25:57 »
A jsi tay ISP nebo to máš pro sebe
60 GHz není povoleno pro pevné instalace.
Tak nestačí dát AP na kyvadlo do větru?

Mart

Re:ISP ruší můj Wi-Fi spoj
« Odpověď #14 kdy: 29. 12. 2017, 21:47:39 »
No pokud by vám ta 60ka šla na delší vzdálenost než 100m o čemž pochybuju mám to přes ulici doma na test za oknem. Tak možná ano. Teď když sněžilo tak se to rozpojovalo na 40m .  Jinak pokud mu zaruší ptp spoj na 100m dělá něco blbě :P.
srry za OT ale kolik to má dosah reálně v CZ letních podmínkách - +-déšť při přímé viditelnosti?

Když je pěkně tak to jede 900 Mbit full duplexne bez problémů btestem UDP / TCP . Notebok vs Notebook na druhé straně v Bridgi  800/650Mbit  , ale to už neufuní notebok.  Ale vadí tomu i orosené okno :/ . Vzhledem k tomu že to nesmí být pevně na střeše vidím nasazeni spiš pro 100m halu kde nechcete tahat optiku.