Překrývající se Wi-Fi sítě

ondra25

Překrývající se Wi-Fi sítě
« kdy: 12. 12. 2017, 11:13:24 »
Vedel by nekdo dat radu, jak nastavit wi-fi routre, tak aby se neprekryvali? O co mi jde? Ve firme mame 2 routry. V kanclu jeden a na recepci druhej. Kdyz jsem treba na zachode a pripojim se mobilem, tak me nekdy pripoji na wifi v kanclu. A to jsem pres nekolik zdi. A naopak, kdyz jsem v kanclu, tak me nekdy pripoji ne na wifi v kanclu, ale na wifi na recepci. Nevite cim to muze byt? Spatnym nastavenim wifi, nebo to muze byt taky na strane mobilu?
Dekuji.
« Poslední změna: 12. 12. 2017, 11:26:52 od Petr Krčmář »


Re:Překrývající se Wi-Fi sítě
« Odpověď #1 kdy: 12. 12. 2017, 11:29:18 »
To si nějakou automagií řeší ten mobil, těžko mu do toho kecat. Linuxový WPA Supplicant umí vynutit použití konkrétního AP, ale mobilní platformy to obecně neumí. Mobil si vybírá sám, obvykle podle síly signálu, ale snaží se držet jednoho AP, dokud se s ním domluví. Jinou alternativu se snaží najít až ve chvíli, kdy se mu spojení opravdu rozpadá.

Jedinou možností je pojmenovat si ty sítě různě (firma-recepce, firma-kuchynka, firma-toalety) a vybírat si pak Wi-Fi sítě ručně.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Překrývající se Wi-Fi sítě
« Odpověď #2 kdy: 12. 12. 2017, 11:39:33 »
Jsem cetl o nejake studii, podle ktere ma spousta lidi na displayi stopy hovna. Jsem si rikal, jak je to mozny a ted je mi to uz jasny.

Jinak byste mel specifikovat, co myslite tim neprekryvanim. Jestli mate na mysli, aby v kazdem miste byl k mani vzdy jen jeden signal, tak to pujde dost blbe. Museli byste nahodit AP s nejakymi sektorovymi antenami nebo jak se to jmenuje a nejspise navysit pocet AP stylem co mistnost to AP a na 100% by to asi stejne nebylo. Asi bude jednodussi, kdyz si poridite dva mobily a kazdemu date heslo jen k jednomu AP.

?

Re:Překrývající se Wi-Fi sítě
« Odpověď #3 kdy: 12. 12. 2017, 11:45:39 »
Zařízení si samo vybere, ke kterýmu AP se připojí, třeba podle kvality signálu. Řada zařízení roamingovat mezi AP moc neumí.

Nebo zkus na jednom či obou AP snižit výkon, ať se tolik nepřekrývají. At jedno AP pokrývá kancl a hajzl, a druhý recepci.

ondra25

Re:Překrývající se Wi-Fi sítě
« Odpověď #4 kdy: 12. 12. 2017, 11:49:38 »
ja jsem si taky myslel, ze to muze byt tim, ze to je vec mobilu. a podla signalu se pripoji.


petrb

Re:Překrývající se Wi-Fi sítě
« Odpověď #5 kdy: 12. 12. 2017, 12:01:56 »
Dá se to řešit různými způsoby, ale "nejjednodušší" je asi použít jako ap něco, co umí vykopnout při slabé síle signálu.

Vypadá to tak, že máte jedno ssid, více ap s menším výstupním výkonem, všechny ap dělají bridge (důležité, je třeba mít jednu podsíť s jendím dhcp a pořád stále stenou mac brány, stejné zabezpečení) a na ap máte nastavený access list, který umí vykopnout při slabém signálu.

Pokud máte win/linux/android tak dojde k tomu, že klient se znovu pokusí připojit k tomu ssid, ale už si vybere jiné ap se s vyšším signálem. Daň za to je zkrácení dosahu vysílače, protože prostě se dřív odpojíte.

kolemjdouci

Re:Překrývající se Wi-Fi sítě
« Odpověď #6 kdy: 08. 01. 2018, 07:47:16 »
Vedel by nekdo dat radu, jak nastavit wi-fi routre, tak aby se neprekryvali? O co mi jde? Ve firme mame 2 routry. V kanclu jeden a na recepci druhej. Kdyz jsem treba na zachode a pripojim se mobilem, tak me nekdy pripoji na wifi v kanclu. A to jsem pres nekolik zdi. A naopak, kdyz jsem v kanclu, tak me nekdy pripoji ne na wifi v kanclu, ale na wifi na recepci. Nevite cim to muze byt? Spatnym nastavenim wifi, nebo to muze byt taky na strane mobilu?
Dekuji.
Zalezi na typu routeru. V Mikrotiku lze nastavit hodnotu signalu pri ktere klienta vykopne nebo nepripoji. Dalsi routery u kterych vim, ze neco podobneho umi jsou ASUS - funkce Roaming Assistant. Zkuste mrknout do nastaveni routeru zda tam neni nekde zminka jako roaming support apod.   Druha moznost je do telefonu nainstalovat pridavnou aplikaci ve ktere je mozne ruzne upravovat pravidla k sitim. Pro Android staci v google play zadat hledat slovo wifi roaming a vyzkouset, ktera aplikace bude vyhovovat vice.

Cronin

Re:Překrývající se Wi-Fi sítě
« Odpověď #7 kdy: 08. 01. 2018, 07:57:53 »
Pridaj tretí AP na WC.  Problém vyriešený. 8)

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Překrývající se Wi-Fi sítě
« Odpověď #8 kdy: 08. 01. 2018, 08:48:23 »
Dá se to řešit různými způsoby, ale "nejjednodušší" je asi použít jako ap něco, co umí vykopnout při slabé síle signálu.

Vypadá to tak, že máte jedno ssid, více ap s menším výstupním výkonem, všechny ap dělají bridge (důležité, je třeba mít jednu podsíť s jendím dhcp a pořád stále stenou mac brány, stejné zabezpečení) a na ap máte nastavený access list, který umí vykopnout při slabém signálu.

Pokud máte win/linux/android tak dojde k tomu, že klient se znovu pokusí připojit k tomu ssid, ale už si vybere jiné ap se s vyšším signálem. Daň za to je zkrácení dosahu vysílače, protože prostě se dřív odpojíte.

- takto jsem to take resil a funguje to
- zkousel jsem i v soustave Mikrotiků MASH
- dalsi reseni jsou poradne stroje jako např. ORINOCO PROXIM tam si to ty klienty umi prehazovat dle signalu velmi dobre

ještě by Ti mohlo pomoci nastavit hodnotu majáku 'Beacon Interval'
« Poslední změna: 08. 01. 2018, 08:57:31 od ZAJDAN »
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Překrývající se Wi-Fi sítě
« Odpověď #9 kdy: 08. 01. 2018, 09:00:26 »
a také je vždy lepší nastavit všechny AP do modu BRIDGE
« Poslední změna: 08. 01. 2018, 09:02:26 od ZAJDAN »
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.