Aplikce sirény pro obtěžující volající v Androidu

Karel

Re:Aplikce sirény pro obtěžující volající v Androidu
« Odpověď #15 kdy: 11. 12. 2017, 16:52:26 »
Víte někdo o aplikaci, která umožní s maximiální hlasitostí pustit během hovoru co nejhlasitější a nejnepříjemnější sirénu volajícímu z Android telefonu? Jde mi hlavně o telemarketingové zmetky, co otravují několikrát za den, nejlépe aby na chvíli ohluchli...

Jednou jsem dala telefon do hrnce a začala do něj mlátit polévkovou lžící, markeťák po chvíli zavěsil.  Zkoušela jsem i ruční alarm a sirénu z fotbalu, ale nevýhoda je, že je musíte mít pořád u sebe, protože nevíte, kdy ten šmejd zavolá, navíc to dělá hrozný hluk i u vás a to už vůbec nemluvím o tom, že na veřejnosti asi těžko něco takového použijete.

Jen bych rád upozornil, že to může být bráno jako pokus o ublížení na zdraví. Doporučuji vyvarovat se formulací typu "aby ohluchli". Jinak spíše než aplikaci by to chtělo psychiatra. Obvyklá reakce je ten hovor prostě zavěsit. Vaše volba v hovoru pokračovat a trápit sebe i volajícího není tak úplně normální.


Lol Phirae

Re:Aplikce sirény pro obtěžující volající v Androidu
« Odpověď #16 kdy: 11. 12. 2017, 17:44:27 »
OMG. Stáhni si např. "Můžu to zvednout" a nech ty hovory blokovat.

Re:Aplikce sirény pro obtěžující volající v Androidu
« Odpověď #17 kdy: 11. 12. 2017, 17:45:15 »
Pravděpodobně žádná organizace nemůže těmito komerčními nabídkami člověka obtěžovat, pokud s tím on sám nesouhlasí. Tedy by bylo možné postupovat nějak takto:

  • požádat o identifikační údaje organizace a kontakt na jednatele
  • zjistit, odkud získali moje telefonní číslo
  • ve vší slušnosti vyjádřit přání, ať už mi nevolají
  • hovory si nahrát pro vlastní evidenci a možnost se na ně odkázat

IMHO mnohem lepší postup než je prudit sirénou a navíc se to dostane na kompetentní místa. Pokud se toho nahromadí víc, bylo by pak zajímavé zjistit od právníka jak se má situace a napsat o tom článek (možná už něco takového existuje, nehledal jsem).

McFly

  • *****
  • 560
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Aplikce sirény pro obtěžující volající v Androidu
« Odpověď #18 kdy: 11. 12. 2017, 17:55:47 »
Já na androidu používám http://nevolejte.cz/ a celkem spoko. Je tam už nějaká db, která se pravidělně aktualizuje. A číslo, co nezná, si mohu přidat do seznamu ručně... ;)

K42

Re:Aplikce sirény pro obtěžující volající v Androidu
« Odpověď #19 kdy: 11. 12. 2017, 19:57:01 »
Sirénu a podobná zvěrstva bych neaplikoval, byť i mě tyhle hovory nebetyčně... obtěžují, zvlášť, pokud jsem v práci.

Pokud je volající slušný, tak se s ním slušně rozloučím. Pokud je to exot, který začíná hovor stylem "Komu jsem se dovolááál?", tak buď beze slova zavěsím, nebo dotyčnému laskavě vysvětlím, že pokud někomu volám a nevím komu, tak bych si měl o tom pohovořit s odborníkem.

V případě, že volající má od začátku styl komunikace daleko za hranou asertivity (i to se občas stane), tak k jsem k němu zdvořilý zhruba jako Obelix k Římanům.

Volající údajně mají "povinnost" nezavěsit první, nicméně na tohle mi zabralo taktní upozornění "ale ano, i já si tento hovor nahrávám pro zkvalitnění vašich služeb, pokud s tím nesouhlasíte, ukončete tento hovor". Po lehkém zavzdušnění a následném odvzdušnění dotyčný volající hovor ukončil a velmi uctivě se omluvil za obtěžování.

Tak jako tak, nemálo dnešních telefonů má možnost hovory blokovat a pokud ne, tak je k dispozici velké množství aplikací, které toto umí, včetně těch, které už byly zmíněny v diskuzi.


Nox

Re:Aplikce sirény pro obtěžující volající v Androidu
« Odpověď #20 kdy: 11. 12. 2017, 20:35:51 »
Karel: Pochybuji, ze to mikrofon a reproduktor jsou schopny prenest tak, aby dotycny clovek doopravdy ohluchl.

Ondrej Nemecek: O tom se s Vami nikdo bavit nebude. Nekolikrat jsme se ptal, odkud maji moje telefonni cislo a nikdy jsem nedostal pouzitelnou odpoved.

Jeste me napada myslenka dat si na takova cisla automat, ktery rekne neco ve smyslu: Veskere komercni a reklamni hovory na toto cislo jsou nahravany a ZPOPLATNOVANY sazbou 1000Kc za kazdou zapocatou minutu, v pripade nezaplaceni na ucet cislo xxxxxx do 10 dnu budou vymahany exekucne. Pokracovanim hovoru souhlasite s touto sazbou, opacnem pripade prosim zaveste.

NigPrince

Re:Aplikce sirény pro obtěžující volající v Androidu
« Odpověď #21 kdy: 11. 12. 2017, 20:42:24 »
Pokracovanim hovoru souhlasite s touto sazbou, opacnem pripade prosim zaveste.
Jo a nahrajs neco jako "Hello my friend, I'm Nigerian prince, pliz..." :D

?

Re:Aplikce sirény pro obtěžující volající v Androidu
« Odpověď #22 kdy: 11. 12. 2017, 20:52:34 »
Tak telefoní čísla není tak složité zkoušet jedno po druhém. Navíc i v případě nějaké jejich databáze, se telefoní čísla neustále recyklují. Takže jestli předchozí majtel čísla ho všude rozdával, tak je to docela nemilé.

Nestává se mi často, že by mi někdo volal se nějakejma nabídkama. Číslo mám už asi 15 let stejný a snažím se ho nikde neuvádět. To spíš se častěji stává, že nějakej připitej kkt splete nad ránem v čísle.

Vždycky je tu možnost pořídit číslo u nějako SIP providera, třeba odorik, a všude pak uvádět toto číslo a následně si až na ústředně nastavit podmíněčný přesměrování (whitelist), připadně tam dát nějakou plechovou hubu, která na vás dotyčného přepojí po zmáčknutí jedničky, čímž zároven odsouhlasí nahrávání hovoru.
Problém je v tom, že přepojený hovor už platíte a i volají platí hovor s plechovou hubou,což může být někomu proti srsti.

Co se týče hlasitosti telefonu, v callcenterech mají většinou sluchátka, která umí být i dost hlasitá a jsou přímo na uších.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Aplikce sirény pro obtěžující volající v Androidu
« Odpověď #23 kdy: 11. 12. 2017, 21:12:46 »
Víte někdo o aplikaci, která umožní s maximiální hlasitostí pustit během hovoru co nejhlasitější a nejnepříjemnější sirénu volajícímu z Android telefonu? Jde mi hlavně o telemarketingové zmetky, co otravují několikrát za den, nejlépe aby na chvíli ohluchli...

Oni akorat delaji svoji praci, protoze asi jinou nesehnali a predstavuji si, ze ani jim se nelibi, co delaji, ale zase chteji jist, ze jo. Nevim, proc by kvuli nim mel clovek besnit, kdyz staci stopnout jejich uvodni zvasty a zeptat se, co chteji a pak jim rici: "Dekuji, nezajima, naschledanou". Nekteri lide asi ziji v predstave, ze jsou povinni zdvorile naslouchat telemarketakum nebo svedkum jehovovym a pritom je tak trivialni je odpalit. Cilte se na toho, kdo jim dal vase telefonni cislo a nerespektuje vase soukromi.

Pokud vami clouma touha po pomste, tak az se domaknete konkretni osoby, natrete mu predni sklo auta psim hovnem (k sehnani v parku). Muzete jim osetrit i kliku a hlavne zamek, aby do budoucna byl klic uz jen od hovna. To vam spravi naladu.

mhi_

Re:Aplikce sirény pro obtěžující volající v Androidu
« Odpověď #24 kdy: 11. 12. 2017, 21:17:58 »
Vždyť oni dělají taky jenom svoji práci. Když zavolají, tak jim slušně řeknu, že nemám o nic zájem a rozloučím se. Není potřeba více. Případně sdělím, že si nepřeji, aby mi ještě volali. Hotovo, žádná věda.

On chce být zlý na lidi, co tam pracují, aby tam nikdo pracovat nechtěl a celé odvětví zaniklo.

Praktikuji podobnou cestu, tedy jen mam-li na to zrovna cas - a vyplaci se to. Driv mi pravidelne volala nejaka plzenska cisla s ruznymi nabidkami a nefungovalo jim slusne rict at' uz nikdy nevolaji. Zavolali znovu "s jinou nabidkou pod jinym jmenem", ale bylo jasne, ze to dela jedna telemarketingova firma, uplne stejne reakce na "nevhodne otazky" typu koho zastupujete apod. Nejake bubu ze jestli zavolaji jeste jednou tak bude podanicko uradum taky nezabralo.

Zvolil jsem cestu, ze jsem se pokusil mile pani co nejvice protahnout rozhovor a cely jej vest cestou, aby se citila co nejhur. Takze otazky "opravdu Vas vase prace bavi? Usina se Vam vecer dobre? Kolik Vam za to obtezovani lidi plati?" a tak. A ona se porad snazila to otocit aby mi rekla to co chtela, ja ji to vracel, ze "se jen slusne ptam a bylo by slusne mi odpovedet, takze jestli se chce se mnou o necem bavit, at' odpovi" apod :-). Mam ten hovor nahrany a je neuveritelne co vsechno vydrzela. Pak bez pozdravu zavesila. A od te doby? Z Plzne uz jediny hovor!

Zopakoval jsem to jeste nekolikrat v mirnejsi verzi a obtezujici telefonaty vpodstate vymizely. Podle me maji nejaky seznam problemovych osob, kterym nevolat. A tech firem co delaji telemarketing myslim neni zase tak moc.

mhi_

Re:Aplikce sirény pro obtěžující volající v Androidu
« Odpověď #25 kdy: 11. 12. 2017, 21:21:22 »
Oni akorat delaji svoji praci, protoze asi jinou nesehnali a predstavuji si, ze ani jim se nelibi, co delaji, ale zase chteji jist, ze jo.

Toto neni krajni nouze, ktera by to "prikryla". Oni si svoji praci voli na zaklade sve svobodne vule. Stejne tak by mohli delat neco uzitecneho, treba za mene penez. Nebo naopak dost pravdepodobne i za vice :-).

Takze treba zlodej je z obliga, pokud si nesezene jinou praci? Jak vite, ze ta volajici se treba nemohla rekvalifikovat a delat neco uzitecneho pro lidi ?

Nox

Re:Aplikce sirény pro obtěžující volající v Androidu
« Odpověď #26 kdy: 11. 12. 2017, 21:32:55 »
Najemny vrah taky jen dela svoji praci. Navic ma tu smulu, ze oproti temhle podvodnikum je jeho prace nezakonna.

prokoukli

Re:Aplikce sirény pro obtěžující volající v Androidu
« Odpověď #27 kdy: 11. 12. 2017, 21:37:03 »
Snad dotaz není primárně o buzerujících agentech nabízející různé "produkty", ale já je také upozorním na nahrávání hovoru a také s nimi vedu hovor tak dlouho, jak to nejdéle jde, neodpovídám hned, čekám až odpadnou. Ovšem po odchodu od operátora O2 tyhle spammeři vč. rekl.SMS. už jsou minulostí i přesto, že mám stejné čislo. Pokud se operátor dopracuje do fáze, že chce údaje, nejprv se ho zeptám, zda je již zná, pokud ne, nadiktuji mu policejní služebnu.

A nestačilo by si stáhnout nějaký filtr který detekuje telemarketingové hovory?

A hodí ti skutečnou nabídku práce do spamu. To víš že jo.
Zkoušeli jste popřemýšlet někdy o těch "appkách" typu kdovolal apod ? (alias databáze obtěžujících čísel)
POtřebuje ta appka přístup k internetu nebo už má seznam "přednahraný" (což z logiky bude způsobovat zastarávání dat)? Nemůže i aplikace "bonzovat" kdo komu volal? Není to bezpečnostní riziko?

K otázce: maximální hlasitost je daná citlivostí mikrofonu, tudíž od určité úrovně stejně bude zaznamenávat maximální hlasitost. Možná s tím něco dělají algoritmy na potlačemí hluku z ostatních mikráků...


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Aplikce sirény pro obtěžující volající v Androidu
« Odpověď #28 kdy: 11. 12. 2017, 21:41:50 »
Toto neni krajni nouze, ktera by to "prikryla". Oni si svoji praci voli na zaklade sve svobodne vule. Stejne tak by mohli delat neco uzitecneho, treba za mene penez. Nebo naopak dost pravdepodobne i za vice :-).

Mozna mohli, mozna nemohli. Treba musi nakrmit deti a splacet hypoteku ted okamzite a ne po rekvalifikaci.

Citace
Takze treba zlodej je z obliga, pokud si nesezene jinou praci? Jak vite, ze ta volajici se treba nemohla rekvalifikovat a delat neco uzitecneho pro lidi ?

Zlodej vam odnese veci bez vaseho souhlasu, telemarketak vam neco proda s vasim souhlasem, date-li mu ho. Vidite jisty rozdil? Jinak pokud chcete vedet, jestli se telemarketak mohl prekvalifikovat, tak se ho zeptejte. Treba ho tim nakopnete spravnym smerem.

Lol Phirae

Re:Aplikce sirény pro obtěžující volající v Androidu
« Odpověď #29 kdy: 11. 12. 2017, 21:47:14 »
Zvolil jsem cestu, ze jsem se pokusil mile pani co nejvice protahnout rozhovor a cely jej vest cestou, aby se citila co nejhur. Takze otazky "opravdu Vas vase prace bavi? Usina se Vam vecer dobre? Kolik Vam za to obtezovani lidi plati?" a tak. A ona se porad snazila to otocit aby mi rekla to co chtela, ja ji to vracel, ze "se jen slusne ptam a bylo by slusne mi odpovedet, takze jestli se chce se mnou o necem bavit, at' odpovi" apod :-). Mam ten hovor nahrany a je neuveritelne co vsechno vydrzela. Pak bez pozdravu zavesila. A od te doby? Z Plzne uz jediny hovor!

Tak známý jakéhosi agenta s teplou vodou asertivně nutil, aby mu před pokračováním hovoru zazpíval ukolébavku... když se asi po půl hodině povedlo, tak předstíral, že při zpěvu usnul.  8) ;D