Ten samý problém v nové práci

Sten

Re:Ten samý problém v nové práci
« Odpověď #30 kdy: 10. 12. 2017, 18:07:50 »
Hele. Víš o tom, že linkedin je napsaný v Pythonu? A víš, že ten je ještě pomalejší než Java? A víš proč je v tom přesto napsaný? Protože je to jedno!!! Protože doba, kdy něco zpracovává python, je zanedbatelné nic oproti tomu, jak dlouhá bude odezva po Internetu. A v prostředí, kde jsou blbě nakonfigurované proxy nebo co to dělá a ten intranet je násobně pomalejší než Internet, je to jedno o to víc. A kdyby to bylo napsané v C++, tak by to nefungovalo vůbec, protože by to bylo zprasené a nikdo by se v tom nevyznal.

LinkedIn je napsaný v Javě a Scala ;)

Víš o tom, že Google je napsaný v C++ a Go? Seznam v C++? YouTube v C++? Amazon v C++? Twitter v C++? A víš proč? Protože odezva k uživateli není relevantní důvod pro výběr programovacího jazyka, ale potřeba mít desetkrát víc serverů je!


.

Re:Ten samý problém v nové práci
« Odpověď #31 kdy: 10. 12. 2017, 19:37:00 »
Hele. Víš o tom, že linkedin je napsaný v Pythonu? A víš, že ten je ještě pomalejší než Java? A víš proč je v tom přesto napsaný? Protože je to jedno!!! Protože doba, kdy něco zpracovává python, je zanedbatelné nic oproti tomu, jak dlouhá bude odezva po Internetu. A v prostředí, kde jsou blbě nakonfigurované proxy nebo co to dělá a ten intranet je násobně pomalejší než Internet, je to jedno o to víc. A kdyby to bylo napsané v C++, tak by to nefungovalo vůbec, protože by to bylo zprasené a nikdo by se v tom nevyznal.

LinkedIn je napsaný v Javě a Scala ;)

Víš o tom, že Google je napsaný v C++ a Go? Seznam v C++? YouTube v C++? Amazon v C++? Twitter v C++? A víš proč? Protože odezva k uživateli není relevantní důvod pro výběr programovacího jazyka, ale potřeba mít desetkrát víc serverů je!
Tyhle diskuse jsou nesmysly. Služby jako YouTube jsou tvořeny množstvím mikroslužeb a dalších komponent, každá zpravidla psaná v jiném jazyce. Pokud si vezmeme jako příklad YouTube, tak co mám poslední informace API backend je stále z velké části psaný v Pythonu, cache v Go, něco v Javě a věci týkající se kódování videa v C++. Jinak Google intenzivně pracuje na transkompileru Python -> Go, protože v Pythonu toho má napsaného strašně moc, třeba GMail. Nějaké info k tomu lze najít zde: https://opensource.googleblog.com/2017/01/grumpy-go-running-python.html, kód: https://github.com/google/grumpy

A stav vybraných velkých projektů lze najít na wiki:
https://en.wikipedia.org/wiki/Programming_languages_used_in_most_popular_websites

buran z brna

Re:Ten samý problém v nové práci
« Odpověď #32 kdy: 10. 12. 2017, 19:37:24 »
No TWL !!! ...  kdysi jsem mel IT za jakejsi Olymp ale ted sem rad jak ctu ty zumpy sracek o kterejch teda tusim woco go tak nejak spis priblizne ....  jsem  zustal normalnim CNC soustruznikem co obcas cosi primitivniho naskriptuje v node.js a mam tu 45 ku nakonec taky. A nikdo ze me nedela curaka.

UF

Re:Ten samý problém v nové práci
« Odpověď #33 kdy: 10. 12. 2017, 19:48:13 »
No TWL !!! ...  kdysi jsem mel IT za jakejsi Olymp ale ted sem rad jak ctu ty zumpy sracek o kterejch teda tusim woco go tak nejak spis priblizne ....  jsem  zustal normalnim CNC soustruznikem co obcas cosi primitivniho naskriptuje v node.js a mam tu 45 ku nakonec taky. A nikdo ze me nedela curaka.
brno tyvoe - nejlepsi mesto v brne

...

Re:Ten samý problém v nové práci
« Odpověď #34 kdy: 11. 12. 2017, 01:13:27 »
Tak mě napadlo, co takhle zdrhnout k c++? Je to celkově těžší a je to hůř placené, třeba by se tam našlo více normálních inženýrů a kdo jiný než programátor by to šel dělat? Ideálně v oblasti okolo nějakého embeded.

Trochu mám z toho obavy, protože znám jednoho c++ vědátora a je to takový trochu hormonální hybrid. A to já nejsem, taky nemám autistické sklony a úspěšně potlačuji tik v oku. Hodím se tam?


y,

Re:Ten samý problém v nové práci
« Odpověď #35 kdy: 11. 12. 2017, 04:45:59 »
Hele, v kazde praci, kde musi lidi kooperovat, bude bordel. Pravdepodobne krome mekace, ale tam asi nechces, ne?
A kdyz rikam "zvykni si na to", tak nerikam zatni zuby a trp. Rikam, ze je to stejne, jako dane, jako fakt, ze vsichni umreme, ze se pohadame s nejblizsimi, ze po letu prijde podzim a zima. Prijmi to jako nevyhnutelnou realitu a zkus se od toho emocionalne odpoutat. Znam cloveka, co to nezvladnul a ve vysledku po vyhoreni prestal citit jakykoliv emoce.
 Pokud te to moc nici, zajdi si za psychologem a zkonzultuj to s nim -- je mozne, ze se do bezne firmy nehodis a stalo by te to tam zdravi. Treba by ti vyhovovala mnohem vic nejaka mnohem vic autoritativni organizace. Nerikam primo armada, i kdyz to je taky moznost, ale proste neco, kde si potrpi na chain of command. Ale nemysli si, ze tam nebude bordel :) Nebo si promluv s nejakym nadrizenym z vasi firmy -- je mozne, ze ti zvladnou pomoci tak, ze te postavi do pozice, kdy nebudes tolik zaviset na ostatnich.  Zvlast pokud nejses uplny junior -- i kdyz z dotazu se mi zda, ze jses.


TVL

Re:Ten samý problém v nové práci
« Odpověď #36 kdy: 11. 12. 2017, 06:55:52 »
Treba by ti vyhovovala mnohem vic nejaka mnohem vic autoritativni organizace. Nerikam primo armada, i kdyz to je taky moznost, ale proste neco, kde si potrpi na chain of command. Ale nemysli si, ze tam nebude bordel :)

Ta pohádka o kohoutkovi a slepičce (k tomu, abych vyřešil úkol musím nainstalovat nedokumentovanou VPN a s ní požádat o prostupy, které mi nedají, dokud nevyřeším úplně jiný problém a tak dále..), co tady popisujete a co považujete za korporátní záležitost, byla v armádě. Jak československé lidové, tak české (branecké). Možná je to dneska - v profesionální armádě - trochu jinak, ale kdoví.
V každém případě, hodně lidí se na vojně naučilo pravidlo: "voják se stará, voják má".

Obávám se, že práce kde vám dají všechno, co potřebujete ke splnění úkolu, je ten smažič hranolek v McD. I od manuálně pracujících montérů často slyším, jak nemají správné nářadí, protože nejsou dobří ve hře na kohoutka a slepičku.

...

Re:Ten samý problém v nové práci
« Odpověď #37 kdy: 11. 12. 2017, 09:45:33 »
To prece neni o tom, ze vsude, kde delaji lidi, je bordel.Proc porad maji lidi potrebu se kolem toho tak motat a pindat, a pindat, a pindat? Vsude v nejake profesi, kde delaji praci nekvalifikovani lidi, tak je bordel. To nekvalifikovani je strasne dulezite, vite? Nevim, proc se na to tak casto zapomina. Nejak jsme si zvykli, ze dneska berou na programatory uplne kazdeho.

.

Re:Ten samý problém v nové práci
« Odpověď #38 kdy: 11. 12. 2017, 10:03:45 »
V takovém případě se to odloží/vrátí s uvedením důvodu. Ty brečíš pod stolem a čekáš až se na to někdo za týden zeptá, nebo proč se musíš vymlouvat a dělat ze sebe neschopáka?

CoffeeMan

Re:Ten samý problém v nové práci
« Odpověď #39 kdy: 11. 12. 2017, 10:15:42 »
To prece neni o tom, ze vsude, kde delaji lidi, je bordel.Proc porad maji lidi potrebu se kolem toho tak motat a pindat, a pindat, a pindat? Vsude v nejake profesi, kde delaji praci nekvalifikovani lidi, tak je bordel. To nekvalifikovani je strasne dulezite, vite? Nevim, proc se na to tak casto zapomina. Nejak jsme si zvykli, ze dneska berou na programatory uplne kazdeho.

Pusinky :o

CoffeeMan

Re:Ten samý problém v nové práci
« Odpověď #40 kdy: 11. 12. 2017, 10:18:17 »
Já když to tak čtu, tak to je fakt na psychologa. Protože v životě se musí řešit ad hoc hromada věcí a občas se stane, že je to v kelu. Protože prostě proto. Se s tím zmrs!

PetrM

Re:Ten samý problém v nové práci
« Odpověď #41 kdy: 11. 12. 2017, 10:28:53 »
A v čem je problém?

1. Nemám přístup k něčemu->tiket na člověka, co to má zařídit, přidat do řešenýho tiketu a postpone, dokud to dotyčný nedá. Zatím se jde na jiný task.
2. Něco se podělá? Tak prostě k tasku vykážu reálný čas a do komentáře popíšu, proč k tomu tak došlo. Proto se dělá odhad a vyplňuje realita, aby se korigovaly budoucí odhady.
3. Pokud nadřízený požaduje striktně vyplnit stejný čas jako u odhadu, vyrob si sub-tasky a reportuj na ně. Ať máš krytej zadek. Nebo si najdi jinou skulinu, třeba self-created tikety s odkazem z řešenýho. Do hlavního tasku pak napíšeš zbytek po subtascích. Hlavní je, aby managementu vyskočil oranžový vykřičník. Když ne přestřelený odhady, tak graf s počtem tiketů, nebo cokoliv jinýho. Aby z vrchu spadlo něco hnědýho a ty jsi to mohl odpálkovat level nad tebe.

j

Re:Ten samý problém v nové práci
« Odpověď #42 kdy: 11. 12. 2017, 10:37:40 »
Toho člověka na dovolené přeci někdo zastupuje ne ?...
Tvle .. naivita sama ... ten clovek na dovoleny je v 90% takovyhle pripadu jedinej, kdo aspon tusi jak danou vec zaridit, vsichni ostatni nemaj ani paru.

problem se da popsat 2 vyrazy: projekt  a inzenyrstvi

Projekt je uz z definice neco 'noveho', kde nejsou zkusenosti, rutina apod. atributy. Proto take stoji kazdy projekt 2 x tolik nez se pocitalo a trva 2 x tak dlouho (plus pristi vyssi casova jednotka). Projektova prace je pak provazena automaticky jevy, ktere jsou zde v diskuzi popsany.

Kdyby mela vsechna prumyslova odvetvi fungovat 'projektove', tak jsem jeste na stromech. Ale ve stavebnictvi, strojirentvi  a elekrtotechnice pracuji zvlastni lide, kteri se v informatice vyskytuji jen zridka - totiz inzenyri. To, ze se nekdy mluvi o softwarovem inzenyrstvi je jen  takova finta, kterou si chce informatika prisvojit inzenyrske principy aniz by pro to cokoliv udelala.

Tesat do kamene ;D
Si to malujete ... realita je ta, ze ty "inzenyri" fungujou zhruba nasledovne (zcela realnej priklad co sem zazil)

ing ..."kurva, kterej debil postavil tu krizovatku tady, ta mela bejt o 150m dal"
lopata ... "kurva a kterej debil tu krizovatku na tom projektu nakreslil sem, a jeste se pod to podepsal"
ing ..." ... hmm .... tak to tak nechte"

moskvic

Re:Ten samý problém v nové práci
« Odpověď #43 kdy: 11. 12. 2017, 11:01:23 »
Tesat do kamene.

A v čem je problém?

1. Nemám přístup k něčemu->tiket na člověka, co to má zařídit, přidat do řešenýho tiketu a postpone, dokud to dotyčný nedá. Zatím se jde na jiný task.
2. Něco se podělá? Tak prostě k tasku vykážu reálný čas a do komentáře popíšu, proč k tomu tak došlo. Proto se dělá odhad a vyplňuje realita, aby se korigovaly budoucí odhady.
3. Pokud nadřízený požaduje striktně vyplnit stejný čas jako u odhadu, vyrob si sub-tasky a reportuj na ně. Ať máš krytej zadek. Nebo si najdi jinou skulinu, třeba self-created tikety s odkazem z řešenýho. Do hlavního tasku pak napíšeš zbytek po subtascích. Hlavní je, aby managementu vyskočil oranžový vykřičník. Když ne přestřelený odhady, tak graf s počtem tiketů, nebo cokoliv jinýho. Aby z vrchu spadlo něco hnědýho a ty jsi to mohl odpálkovat level nad tebe.

buran z brna

Re:Ten samý problém v nové práci
« Odpověď #44 kdy: 11. 12. 2017, 15:29:49 »
Jezdim do prace z jedne moravske zadeke, tedy mestecka. Jedu soustavou autobusu s naslednym prestupem na tramvaj, jak vymete bus vsechny zatacky a vevnitr je nacpanej upocenej dav tak casto div ze nevybleju snidani.. Ten autobus jede vzdycky kolem takovejch palacu z betonu a skla co se ted vsude tady nastavely a kde je napsany treba CGI a mohlo by byt i IBM nebo Honeywell, kolem nich se promenujou typci a holky do triceti let. Vzdycky sem touzil se vyhrabat z toho pekla kazdodeniho dojizdeni a prestupovani (pripadne auto stoji ve stejne zacpe jako autobus jen za trochu vetsi penize) a strojirenske fabriky a mit nejakou praci na urovni, kde nebudu honit peti G prikazama porad dokola pohony kolem obrobku, neco co bych delal aspon castecne z domu, protoze do najmu ve meste jsem jit nechtel - vse drahe jak blazen, otraveny vzduch spalenym benzinem a naftou davy lidi , to proste ne.

Tak jsem si rikal, ze se musim naucit neco.. aby me proste do toho nejakeho rajskeho palace treba vzali, samozrejme na nejaky pomocny prace a hajzlbabu na logy pro zacatek a pak konvertovat treba za mensi plat na home office. Tak tedy leta jsem se srotil anglictinu, par mesicu Javu,taky JS a Pascal,  ... Dotahl jsem to na uroven ze napisu jednoduchy aplikace co nekdo i zaplati - asi za trojnasobek casu co by to psal profik a  muzu se koukat na anglický videa nebo filmy.

Ve fabrice .... Prinesli mi 16 GB txt logu...   pres TSQL meli druhej den statisku a histogramy. Potrebovali se zbavit externisty na Pascal, co mel pocit ze je nenahraditely a za par mesicu po vecerech jsem tu jeho nedostiznou docela rozsahlou apku napsal taky.  Kdyz bylo treba naprogramovat cosi sloziteho, kreslil jsem si to s kolegou par tydnu v UML stavove diagramy a pak jsem vygeneroval VBskriptem z tech obrazku o vikend zaklad vysledneho assembleru pro stroj.  Neni uplna sranda otevirat nejake ventily a  tranzistory aby vysledek bylo kulate kolecko, hlavne kdyz se dostanete az k samemu hardware. Konec chlubeni, zas takova hitparada neni ta ma prace,  poradne z toho neumim vlastne nic a hlavne akorat opisuju stack overflow a z netu.

Vstavam porad ve 4, picham v 6 na brane s Ukrajincema z lisovny ale mam kancl a firma me plati dvojnasobek prumerneho platu v CZ.

Ale furt jsem nechapal, vlastne doted - co v tech palacich ze skla a betonu delaji a koukal na ne pres zapoceny okno busu.
Tedka dekuju Rootu a vidim ze to jsou uplny sracky !! a za prachy mensi nez mam ja tam honi kurzor po RDP do Indie a ani nemuzou otevrit okno kdyz chteji vyvetrat. Ja jsem na tom lip u masin nez ti lidi v tom koroporatu.
No TWL! To snad neni ani mozny!