Jak zjistit senioritu programátora C++?

Jak zjistit senioritu programátora C++?
« kdy: 09. 02. 2011, 11:23:27 »
Jak jako laik, dokážu zjistit úroveň znalostí programátora C++? Nebo na co se zaměřit u juniorštějších programátorů, který chtějí programovat v jazyce C++ a mají jenom základy, že se dokážou jazyk naučit co nejrychleji? Kde hledat tyhle programátory?


Re: Jak zjistit senioritu programátora C++?
« Odpověď #1 kdy: 09. 02. 2011, 11:38:32 »
Na VS, zamestnat na polovicny uvazok studenta a postupne si ho naucit. Ma to svoje rizika, ale toto je dnes asi jeden z mala sposobov ako si vychovat dobreho programatora. A samozrejme to chvilku trva.

Ak potrebujes skuseneho senior programatora asap, tak jedine si pozicat(kupit) na chvilu niekoho z inej firmy.

ondra.novacisko.cz

Re: Jak zjistit senioritu programátora C++?
« Odpověď #2 kdy: 09. 02. 2011, 12:03:07 »
Jak jako laik, dokážu zjistit úroveň znalostí programátora C++? Nebo na co se zaměřit u juniorštějších programátorů, který chtějí programovat v jazyce C++ a mají jenom základy, že se dokážou jazyk naučit co nejrychleji? Kde hledat tyhle programátory?

Senior se hledá těžko, jde o to, že člověk, který umí C++ opravdu na vysoké úrovni často nedokáže pracovat jako klasický coder, je to svým způsobem umělec. Takže je třeba to kombinovat senior a skupina juniorů, na které dohlíží. Myslím si, že by stačilo si někoho půjčit z jiné firmy, klidně i na vedlejší pracovní poměr, pokud bude dobře zaplacený a bude dobrý, dohlídne na programovací styl juniorů a na čistotu návrhu a kódu, mohlo by to fungovat.

Jinak bych doporučil na uchazeče vyšší pozice C++ nějakou sadu zajímavých otázek přímo z oboru. Tady Vám určitě někdo na rootu poradí. Další variantou je předložit uchazeči nějaké ukázky kódu a nechat mu to nějakým způsobem okomentovat, aby zjistil, co to dělá, jestli je to efektivně napsané, co by se dalo vylepšit, a podobně.

kaya

Re: Jak zjistit senioritu programátora C++?
« Odpověď #3 kdy: 09. 02. 2011, 13:32:56 »
Citace
Senior se hledá těžko, jde o to, že člověk, který umí C++ opravdu na vysoké úrovni často nedokáže pracovat jako klasický coder, je to svým způsobem umělec.
A máme tady opět starý dobrý mýtus o geniálním programátorovi. Já jsem si už naivně myslel, že takové pohádky umřely s příchodem 21. století.

ondra.novacisko.cz

Re: Jak zjistit senioritu programátora C++?
« Odpověď #4 kdy: 09. 02. 2011, 13:36:06 »
Citace
Senior se hledá těžko, jde o to, že člověk, který umí C++ opravdu na vysoké úrovni často nedokáže pracovat jako klasický coder, je to svým způsobem umělec.
A máme tady opět starý dobrý mýtus o geniálním programátorovi. Já jsem si už naivně myslel, že takové pohádky umřely s příchodem 21. století.
Žádný mýtus, podle sebe soudím tebe :-D



zxcvb

Re: Jak zjistit senioritu programátora C++?
« Odpověď #6 kdy: 09. 02. 2011, 14:11:02 »
Citace
Senior se hledá těžko, jde o to, že člověk, který umí C++ opravdu na vysoké úrovni často nedokáže pracovat jako klasický coder, je to svým způsobem umělec.
A máme tady opět starý dobrý mýtus o geniálním programátorovi. Já jsem si už naivně myslel, že takové pohádky umřely s příchodem 21. století.

A jak bys potom oznacil lidi jako je Martin Mares?

Re: Jak zjistit senioritu programátora C++?
« Odpověď #7 kdy: 09. 02. 2011, 14:33:54 »
Důležitý dotaz je, kde ještě ty junior-ní C++ najdu. Aby jsem vůbec dala šanci někomu se seniorem stát....

Re: Jak zjistit senioritu programátora C++?
« Odpověď #8 kdy: 09. 02. 2011, 14:51:41 »
Vid moj prispevok vyssie  8)

Honza

Re: Jak zjistit senioritu programátora C++?
« Odpověď #9 kdy: 09. 02. 2011, 20:35:56 »
A máme tady opět starý dobrý mýtus o geniálním programátorovi. Já jsem si už naivně myslel, že takové pohádky umřely s příchodem 21. století.
A jak bys potom oznacil lidi jako je Martin Mares?
No určitě ne jako geniální programátory v C++ :-)

ondra.novacisko.cz

Re: Jak zjistit senioritu programátora C++?
« Odpověď #10 kdy: 09. 02. 2011, 21:38:45 »
No co říct o člověku, který onanuje na pětkrát do sebe vnořené rekurzivní šablony abstraktní třídy virtuální dědičností. To je pro mě odborník na C++ . Jestli je zároveň dobrý senior, to nevím.

Petrok

Re: Jak zjistit senioritu programátora C++?
« Odpověď #11 kdy: 09. 02. 2011, 22:49:56 »
Ja som junior C++ == patlam si qtcko nejak to funguje :)

Re: Jak zjistit senioritu programátora C++?
« Odpověď #12 kdy: 10. 02. 2011, 09:38:36 »
Petroku ozvi se mi na mail. Děkuji

Ondrej

Ja som C++ senior
« Odpověď #13 kdy: 10. 02. 2011, 11:12:01 »
a robil som aj interviews na pozicie C++ seniorov a myslim si, ze sa to da posudzovat len subjektivne: ked prisiel clovek, dal som mu command line, kratky program a makefile a kazal som mu opravit umyselne spravene chyby v kode. Za 10 minut som videl, ci ten clovek ma odkodene a vie co robi, alebo sa len tak tvari. Dost sa mi to osvedcilo.

Re: Jak zjistit senioritu programátora C++?
« Odpověď #14 kdy: 10. 02. 2011, 12:43:33 »
Jenže já bohužel neumím programovat a potřebuji test který si dokážu na základě výsledků sama zkontrolovat a zjistit, jestli je pán junior, nebo senior. Kde ten test seženu? Nemáte tady někdo něco podobné?